IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Nitecore P12 2015, První dojmy, časem doplním
Snork86
příspěvek 1.11.2015 20:39
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Dlouho jsem vybíral svojí první svítilnu, která by měla slušný výkon, jednoduché ovládání a napájení řešené 1x LiIon 18650. Nechtěl jsem nejlevnější Čínu, která by měla 80 funkcí a to vše ovládané jedním tlačítkem, ani super mega profesionální fotonové dělo určené pro Jamese Bonda a v ceně notebooku střední třídy. Po dlouhé době hledání jsem se dostal k Nitecore P12 ve verzi 2015.

Nebudu vypisovat údaje, co jsou na všech e-shopech (třeba http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/0/0/5/794-) a podělím se o zkušenosti.
Pro začátek kvalita zpracování, proti mojí předchozí UniqueFire WF-501B XM-L2 naprosto dokonalé a třeba s Fenixem srovnatelné. Vše prostě sedí jak má, nikde žádné vůle, nebo jakýkoli jiný problém. Ovládání geniální, tlačítkem na konci zapnu/vypnu a tlačítkem "mode" přepínám krátkým stiskem to nejzásadnější, 4 možnosti výkonu, dlouhým stiskem doplňky jako stroboskop, SOS režim a maják. Super, nesnáším ovládání, kde se objevují slova jako "namáčknutí" a "částečný stisk" :-! Prostě jedním tlačítkem rozsvítím, druhým nastavím jak moc to má svítit a to je celé. Svítilna si pamatuje naposledy použitý režim a tak po opětovném rozsvícení nemusím listovat 999 úžasných funkcí, když potřebuji tu, co jsem měl před pěti minutami. Chci rychle vidět, nemám čas si hrát. Příjemná je možnost změření napětí akumulátoru, měří přesně, potvrzeno multimetrem Metex. Upozornění na 50% kapacity baterie se taky hodí.
Testoval jsem v dole Richard, takže dlouhé a široké chodby, sem tam voda a bahno, jinde ostré kamení. Chodby dostatečně osvítí i třetí nejsilnější režim, který by měl mít 240lm. Po přepnutí na maximum, prý 1000lm, jsem jen zíral. Svítilna se seznámila i se zmíněným bahnem a kamením, vše bez trvalých následků.

Závěr: Skvělý poměr cena/výkon a člověk získá spolehlivé zařízení i do náročných situací, kdy na kvalitní světlo musí být spolehnutí. Dávám 95% (100% bych dal, kdyby byla možnost nabíjení akumulátoru integrovanou nabiječkou)


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 22:20