IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Armytek Barracuda V2 Pro?, Výběr nového thrower svítidla
Váca
příspěvek 14.12.2017 20:20
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Ahoj, po bezmála 10-ti letech Vás zase zdravím. Ne že bych na Fórum po tu dobu uplně zanevřel, ale chodil jsem se dívat spíš jako nepřihlášený.

Nu trvalo to relativně dlouho, ale teď přemýšlím že bych si konečně tedy pořídil nějaký ten thrower nižší střední třídy..

Jsem prakticky rozhodnutý pořídit Armytek Barracuda V2 Pro, osazený XHP35 HI. Chtěl bych verzi "warm", přesnou teplotu světla ale neznám.

Ještě mi tam trochu hraje AceBeam T21, ten by měl mít "na palubě" XPL-HI, občas se u něho udává 6500 stupňů K. To by ještě mělo být relativně teplé, spíš neutrální světlo, jest?

Co se AceBeam týče tak tady na fóru jsem vypozoroval, že by to měly bejt poměrně kvalitní svítidla. Zejména reference jinak náročnějších uživatelů mne zaujaly..
Z nějakého důvodu však stále tíhnu spíš k tomu Armytek, líbí se mi povrchová úprava i jeho vcelku ladné provedení hlavy reflektoru.. Jejich PR zní po všech stránkách až pohádkově dobře, mj. ohledně odolnosti mechanické i proti vodě.
Potápět bych se s tím rozhodně nechtěl (a tady i vím, že jedna věc je statický sloupec vody, a druhá je pohyb pod vodou, nebo proud vody, např v řece. Tam se situace dramaticky mění) spíš mi jde o případný dlouhodobější pobyt v přírodě, dešti či velké vlchkosti. Eventuelně když by s tím zavěšeným u pasu člověk chtěl přebrodit říčku nebo tak..
Ohledně mechanické odolnosti:
https://youtu.be/xsYc_IOeEPE
Ne že bych měl něco takovýho v plánu, nelíbí se mi to vidět ani takhle na videu, uFf, ten člověk je blázen, fanatik. Nicméně je vidět vědět že to něco vydrží..


Ohledně LED jako taové, XHP35 HI je novější a tedy eventuelně vyspělejší/výkonější než XPL-HI?

Jsou nějaké důvody proč se Armytek barracuda vyloženě vyvarovat?
Já zatím na cizím fóru zachytil snad jen že je asi vlepenej ten nerezovej prstenec co drží sklo.
To vidím jako potencionální problém když by bylo třeba sklo vyměnit, nebo se z jiného důvodu do svítilny dostat..

Případně jaké varianty v cenové i velikostní relaci by jste mi doporučili?
Podotýkám že preferuji tenkou trubku kde jsou akku seřazené za sebou.
A raději světlo "svázané" do dálky než do šířky..


Děkuji za Vaše podměty



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 14.12.2017 21:30
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



6500K je totální cold. "Žárovkový" warm je tak 3000K. Neutral bych viděl tak na 4000K. XHP-35 je jiná řada led, než je XPL, ač jsou obě od Cree. Přízvisko HI znamená (pokud se mýlím, tak ať mě někdo opraví) je dedomovaná, tj bez kapky silikonu co dělá optiku vlastnímu čipu led. XHP-35 má "bratříčky" XHP-50 a XHP-70. Poslední ("70") považuju za nejsilnější "malou" led co se dá v současnosti sehnat.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 14.12.2017 21:31


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
F.i.l.a.s
příspěvek 15.12.2017 10:33
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 25
Registrován: 14.5.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 575



Ahoj, jestli chceš jít do "značky", bral bych Acebeam L16. To je super svítilna a dá se sehnat i v ČR.

Tento příspěvek byl editován F.i.l.a.s: 15.12.2017 10:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 15.12.2017 18:33
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Děkuji Vám za reakce.


Acebeam L16 Vypadá na dobrou svítilnu. Není to však uplně to co v současnosti hledám.
Z několika důvodů.
Jednak průměr hlavy. 40mm pro mne není ideální. Mám už léty vyzkoušeno že 34mm je pro mne ještě světlo do kapsy. V současnosti mám Eagletac T25c2, už ho nosím edc pár let. Z dnešního hlediska sice už začáná zastarávat, je tam XM-L2 U2 neutral white. Ale pokud budu upgradovat, bude to svítilna stejného kalibru, 34mm na hlavě.
Tady mě trochu štve nedostupnost drop-in modulů u eagletac. Když jsem ho před lety kupoval jako super-žhavou novinku, sliboval jsem si od toho právě to, že až přijde čas tak pořídím jen modernější modul. Ale skutek utek a drop-in moduly od eagletac prostě nikde nejsou k dostání. Našel jsem jen jednoho prodejce v zahraničí, ale rozhodně nenabízej současné moduly. S timhle mě u eagletac štvou, to je od nich trochu klamání zákazníka. (bejval bych chtěl i ten UV modul, a modrej, případně i zelenej, ale mám skoro pocit že u nich to zůstalo jen jako lákadlo v datasheetu) Tohle je ale na diskuzi v jiné témě..
Předtím jsem měl Olight M20 warrior premium, myslim že tam byla Cree R2, (snad tak nějak), Také 34mm na hlavě. Tenkrát to byl taky žhavej kousek. Rád na ni vzpomínám, byl to můj vstup do světa opravdovejch svítilen, a sloužila věrně každý den po řadu let. Bohužel jsem ji pak ztratil, což mě přivedlo na ten eagtac. /konec OT

---

Teď tedy hledám svítidlo s větší hlavou kde počítám s tím že už to nebude EDC do kapsy. A když už to nebude do kapsy, tak ať je to větší než 40mm, to je pro mne takovej nezajímavej rozměr typu "ani tak, ani onak" smile.gif Barracuda má 65mm a hodně hlubokej reflektor, zárověň však úzkou "akkutrubku". To se mi jeví jako ideální.


Druhej pro mne dost podstatnej důvod je, že prostě potřebuju "neutral white". A tady děkuji za reakci i Kolbabovi71 za uvedení na pravou míru.
Jde mi o to, že zejména při použití v přírodě kde převládá zelená a hnědá barva je pro mne terén při použití studeného světla blbě čitenej. Ztrácí se tam plasticita a mé rozlišovací schopnosti jsou pak podstatně horší.

Úplnej "žárovkovej warm" ale asi taky nepotřebuju. Neutral white je pro mne "značka ideál" smile.gif

Tímhle se z výběru bohužel vyřadil i ten Acebeam T21..


K tomu Armyteku ještě. Jsem teď z nich trochu v rozpacích, neb jsem při pátrání po internetech narazil na četné stížnosti uživatelů na konzistenci kvality. Jak u ostatních modelů nevím, ale u té barracuda V2 se něco změnilo, a výstupní kontrola je asi mizerná. Spoustu lidí si stěžuje že v reflektoru jsou strojní vrypy a škrábance z výroby. Dále je prej přilepenej reflektor napevno k "MCPCB" -tady nevím přesně co to znamená. Deska řídícího modulu?
Komunikace s výrobcem je prej taky mizerná a nechce se nijak vyjadřovat k poškrábanejm odrazivejm plochám reflektorů u fungl novejch světel. Který však označujou za prémiovej produkt.
Na jejich pohádkovém PR se tak objevují čím dál větší trhliny. To je velká škoda, považoval jsem je za dobrou značku.
O hodnotách výrobcem udaných v datasheetech nemluvě.

Ach jo, paradoxně přez tohle všechno k té barracuda V2 pro tíhnu, zatím. Akorát se trochu bojím to riskovat, kdyby byla k dostání někde v Praze na prodejně, tak bych si ji před pořízením dobře prohlédnul, případně vybral z více kusů... Tak zbývá snad jedině spolehnout se na zákonnou lhůtu při nákupu přez internet, a v nejhorším v tom "zahučím" na poštovném. Ale já bych nerad komplikoval život českému dealerovi, kterej s nima podniká jistě v dobré víře... (věřím tomu:)



Nu, tak ještě pátrám po dalším ekvivalentu téhle svítilny. Kdyby Vás cokoli napadlo budu Vám vděčen. za jakékoliv podměty

Případně pokud by o tohle téma zakopl Jiřík a napsal mi nějaké své postřehy k barracudě, zachytil jsem na fóru že mu asi prošla rukama.. A obecně má asi dobrej přehled. Při svém vstupu do LED v 2009 jsem (nejen) na něho dal, a vyplatilo se..



Odpuste delší text, obšas jsem výřešnější. Ale tak po 9let jsem sem nic nenapsal.. smile.gif


vac


EDIT: PS: také bych preferoval svítilnu bez vestavěného USB nabíjení. V tomhle jsem stará škola a z mého pohledu je to další komplikace ve svítilně... Raději nabíjím v externí nabíječce, a na cestování mám malinkou jednoslotovou nabiječku s procesorem ale také USB výstupem jež lze použít jako powerbanku např pro telefon..

Tento příspěvek byl editován Váca: 15.12.2017 18:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 15.12.2017 22:15
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Tak ještě jeden update ohledně teh strojovejch vrypů v parabole reflektoru:
Předtím jsem to asi nepochopil/nepřeložil uplně správně, ale už mi to začíná dávat smysl.
Nejde tedy vyloženě o škrábance, ale o to, že reflektor uvnitř není uplně hladkej. Nejspíš tam došlo k tomu že jak to "vytočili" na nějakym stroji, tak ten asi neměl dostatečně jemej chod, a je tam tedy znatelná dráha toho nože. Tzn. reflektor je zevnitř trochu vroubkovanej, příčně proti dráze světla... (což teda nevím jestli v konečném důsledku není vlastně horší než nějakej ten škrábanec...)
Mělo by se to týkat Barracuda V2 s XP-L... Nevím jestli je to u všech, nebo se prostě do světa dostala jen špatná várka. Nevím ani jestli to u té verze "pro" osazené XHP35 už je třeba vyřešené.

Sorry jsetli Vám to tady moc "plevelím", ale chtěl jsem toto uvést na pravou míru.. To poslední co bych chtěl, je někomu křivdit nebo dělat výrobci špatnou pověst.

Konec hlášení smile.gif

Tento příspěvek byl editován Váca: 15.12.2017 22:22
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 16.12.2017 23:53
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Netuším, jak se v reálu vyrábí reflektory. Jako strojař moc nevěřím tomu, že by se točily z plnýho materiálu. Spíš bych věřil tomu, že je lisují. A ty "strojový vrypy" budou možná vlnky, kde materiál víc povolil při lisování či bych hádal na nekvalitní leštění před povrchovou úpravou.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 17.12.2017 12:32
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Kolbaba71 @ 16.12.2017 23:53) *
Netuším, jak se v reálu vyrábí reflektory. Jako strojař moc nevěřím tomu, že by se točily z plnýho materiálu. Spíš bych věřil tomu, že je lisují. A ty "strojový vrypy" budou možná vlnky, kde materiál víc povolil při lisování či bych hádal na nekvalitní leštění před povrchovou úpravou.
Nejrychlejší výroba reflektorů by byla asi na vstřikolisech, jenže na to je potřeba nejen lis pro tlakové lití, ale také forma. A ta není zrovna nejlevnější. Pokud by byla leštěná, žádné vlnky by tam nebyly, pokud jen soustružená, zkopíroval by se tam povrch i se stopou po nástroji. Pokud se vyrábí velké série, pak se to vyplatí, ale pro stovky a tisíce kusů asi ne. Ta stopa na povrchu je po obráběcím nástroji. Taky mě docela překvapilo, že se reflektory před pokovením neleští, ale jsou jen CNC obrobené (alespoň některé). Zvenku je to vidět, stopa po soustružení je výrazná, tam nevadí. Třeba reflektor pro BLF GT se vyrábí z plného materiálu (musí se topit ve šponách blink.gif ). Už jsem uvažoval o tom, že bych ho mohl jednou vyleštit a nechat znovu pokovit, ale asi na to nebudu mít odvahu, mohla by to být docela drahá zkušenost biggrin2.gif

Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 17.12.2017 21:02
Příspěvek #8


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



No já jsem si nejprve myslel že jde "jen" o náhodné škrábance způsobené při kompletaci, nebo tak něco. Pátral jsem tedy dále, prošel jsem různá fóra kdy všechno začalo směřovat k obráběcím strojům až jsem nakonec narazil na toto vlákno http://budgetlightforum.com/node/43321 kdy je všechno jednoznačné.

A tady musím dát za pravdu, že ta stopa už je poměrně fakt dost hrubá, znatelně horší než jsme teď viděli v případě Milošovo příspěvku. Jejich rozhořčení tedy chápu, zejména má-li jít o thrower.. A sám bych se podomnému zklamání rád vyvaroval.. Na druhou stranu si řikám, že tohle se snad nemůže týkat celé řady, a jen jim třeba utekla vadná série..
Tohodle by si snad i Jirik všimnul a zmínil když barracudy testoval, ne?


Přikládám převzaté obrazky: (když si to trochu zvětšíte, tak je vidět že to jsou vážně rigoly)

Tento příspěvek byl editován Váca: 17.12.2017 21:04
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 17.12.2017 22:04
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Armytek asi špatně platí dodavateli reflektorů, ten musel zvýšit produktivitu, aby neprodělal, tak zrychlil posuvy biggrin2.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.1.2018 14:46
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Váca @ 15.12.2017 18:33) *
Případně pokud by o tohle téma zakopl Jiřík a napsal mi nějaké své postřehy k barracudě, zachytil jsem na fóru že mu asi prošla rukama..


Nevím jestli je to ještě aktuální, všiml jsem si toho teprv teď. Před Vánoci jsem byl s Tomasonem fotit větší množství svítilen (snad to někdy zpracuju do článku). Měli jsme sebou jak throwery tak desetitisícové floodery, takže jsem fotil na relativně krátký čas, ale tady jsou fotky throwerů:

Armytek Barracuda Pro XHP35 HI Warm
Přiložený obrázek


Acebeam T21 (má odstín neutral White, v reálu celkem podobný Barracudě)
Přiložený obrázek


Olight M3XS-UT (tenhle kus dost do žluté, jiné mohou být spíš do bíla)
Přiložený obrázek


Posuď sám. Do dálky asi vyšel Acebeam s Olightem líp než Armytek...

Ten keř a strom, na které jsme se snažili mířit jsou přes 280 metrů vzdálené.

QUOTE(Váca @ 17.12.2017 21:02) *
A tady musím dát za pravdu, že ta stopa už je poměrně fakt dost hrubá, znatelně horší než jsme teď viděli v případě Milošovo příspěvku. Jejich rozhořčení tedy chápu, zejména má-li jít o thrower..


Stopy po obrábění bývají vidět snad na každém hladkém hliníkovém reflektoru přes všechny výrobce. Někdy míň, někdy víc. Za vadu bych to nepovažoval a ani nemyslím, že to bude mít znatelný vliv na výkon. Detailně jsem ten reflektor na Barracudě nezkoumal, ale na první pohled jsem si toho nevšiml.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirobenaxx
příspěvek 6.1.2018 23:41
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 38
Registrován: 5.1.2018
Člen číslo: 16 466



Stopy po výrobe sú vidieť aj na iných značkových svietidlach, napríklad aj na klarus g35 a má to aj armytek barracuda xhp35 35hi, ale podľa mňa to nie je chyba, ktorá sa odzrkadlí na výkone, respektíve na svietivosťi.

Tento příspěvek byl editován Mirobenaxx: 6.1.2018 23:44
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hromozvod
příspěvek 9.1.2018 11:20
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 106
Registrován: 14.12.2009
Bydliště: ZA
Člen číslo: 486



QUOTE(Mirobenaxx @ 7.1.2018 00:41) *
Stopy po výrobe sú vidieť aj na iných značkových svietidlach, napríklad aj na klarus g35 a má to aj armytek barracuda xhp35 35hi, ale podľa mňa to nie je chyba, ktorá sa odzrkadlí na výkone, respektíve na svietivosťi.


Mne tento reflektor na obrazku pride skor ako nejaky lahucko strukturovany reflekor, naopak, to co dal Vaca aj ten link z bugetlightforum tam mi to pride fakt ako zle nastaveny stroj.


--------------------
Fenix PD30 R2, Zebralight SC51w, Spark SL6S-740NW, Spark SX5 XM-L2 T6 3A, Armytek Predator Pro V3 XP-L HI, Armytek Barracuda Pro V2 XHP35 HI Warm, Acebeam T27 NW, ZebraLight SC600w Mk III NW, Fenix BC30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirobenaxx
příspěvek 9.1.2018 18:38
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 38
Registrován: 5.1.2018
Člen číslo: 16 466



Ma to aj armytek predator v3 xhp35hi a pridavam foto armytek barracuda xhp35hi, teraz som fotil mobilom. Zapnuty rezim 30 lumenov, pri 150 a viac uz vrypy nie su vidiet. Pokial ivh chces vidiet, musis kuknut pod uhlom, aby si ich vobec zaregistroval, su velmi jemnucke. Maju to aj ostatne a ovela drahsie svietidla. Napriklad ma to aj klarus g35 daval som predtym foto v prispevku...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 9.1.2018 21:10
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Na optiky (TIR) je třeba na CNC frézce udělat vstřikovací formu. Na takové formě budou vždy nějaké takové miniaturní schody. Někdy jsou prakticky neviditelné ale na průhledném výlisku jsou přesto vidět. Proto se po obrábění formy leští - tady je to pravděpodobně uděláno nedokonale a proto jsou schody vidět. Na usměrnění světla to vliv může mít, ale asi ne příliš velký (odhaduji v řádu %).

Reflektory jsou předpokládám také plastové výlisky, na které se pak napařuje hliníková odrazná vrstva, proto mají stejný problém.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 10.1.2018 07:07
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(sirpetr @ 9.1.2018 21:10) *
Na optiky (TIR) je třeba na CNC frézce udělat vstřikovací formu. Na takové formě budou vždy nějaké takové miniaturní schody. Někdy jsou prakticky neviditelné ale na průhledném výlisku jsou přesto vidět. Proto se po obrábění formy leští - tady je to pravděpodobně uděláno nedokonale a proto jsou schody vidět. Na usměrnění světla to vliv může mít, ale asi ne příliš velký (odhaduji v řádu %).

Reflektory jsou předpokládám také plastové výlisky, na které se pak napařuje hliníková odrazná vrstva, proto mají stejný problém.
Plastové reflektory jsou jen v těch nejlacinějších svítilnách z tržnice. Jinak je to z duralu, ty velké se obrábí z jednoho kusu, proto je tam stopa po nástroji. Na BLF se to teď dost řeší... Leštění před pokovením by je děsně prodražilo.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hromozvod
příspěvek 10.1.2018 08:32
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 106
Registrován: 14.12.2009
Bydliště: ZA
Člen číslo: 486



O co potom vlastne ide?, vseobecne o zlacnovanie vyroby? Alebo zlyhanie kontroly kvality? Doteraz sa ten problem nevyskytoval, alebo ano? Bud boli reflektory strukturovanie, kde toto nebolo samozrejme vôbec vidiet alebo hladke a to pekne hladke (ak sa bavime o kvalitných znackovych svetlach).


--------------------
Fenix PD30 R2, Zebralight SC51w, Spark SL6S-740NW, Spark SX5 XM-L2 T6 3A, Armytek Predator Pro V3 XP-L HI, Armytek Barracuda Pro V2 XHP35 HI Warm, Acebeam T27 NW, ZebraLight SC600w Mk III NW, Fenix BC30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirobenaxx
příspěvek 10.1.2018 18:39
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 38
Registrován: 5.1.2018
Člen číslo: 16 466



Nech sa paci, foto armytek predator v3 xhp35hi, vrypy takisto badatelne, ako aj pri barracude v2 pro xhp35hi
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.1.2018 10:19
Příspěvek #18


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(hromozvod @ 10.1.2018 08:32) *
O co potom vlastne ide?, vseobecne o zlacnovanie vyroby? Alebo zlyhanie kontroly kvality? Doteraz sa ten problem nevyskytoval, alebo ano? Bud boli reflektory strukturovanie, kde toto nebolo samozrejme vôbec vidiet alebo hladke a to pekne hladke (ak sa bavime o kvalitných znackovych svetlach).


O nic, je to normální a bylo to tak vždycky.

Reflektor Fenix L1D z roku 2007:


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 16.1.2018 10:39
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Miloš:
Jsi si určitě jistý, že se ty reflektory obrábí? Mě to přijde jako nesmysl, vůbec si nedokážu představit, jak by se podobná věc na soustruhu vyrobila a upínala. Nemluvě o pracnosti a ceně následného leštění. Podle mě je to zcela jednoznačně vstřikovaný plast, který je vakuově napařen vrstvou hliníku. Když se to pokoví, tak to na pohled prostě nerozeznáš - ze všech stran to vypadá hliníkové. Podobně se vyrábí i odrazné vrstvy na sklech u největších teleskopů na pozorování vesmíru.

Tento příspěvek byl editován sirpetr: 16.1.2018 11:39


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petr J.
příspěvek 16.1.2018 11:23
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 917
Registrován: 3.10.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 687



Je to hliník. Poznáš podle váhy. Nehledě na to, že plast by se u výkonnějších svítilen zdeformoval teplem. Naposledy jsem koupil nový reflektor bez struktury do Convoy L2 a je to poctivý kus materiálu.


--------------------
Lucerny:
ThruNite MINI TN30, Skilhunt DT-20 Night owl, Skilhunt H02, Solarstorm SC02, BLACK SHADOW Queen, Shadow JM35 MT-G2, LUMINTOP SD75, Lumintop ODF30, Lumintop SD4A XP-L HI, LUMINTOP ED25, LUMINTOP TOOL, LUMINTOP TOOL AA 2.0 white, LUMINTOP TOOL AA blue, LUMINTOP Worm 4.0 RED, Lumintop IYP365, Lumintop EDC01 blue & yelow, LUMINTOP EDC05C, Lumintop Tool AA2.0 HM Homemade EDC Flashlight Kit, DQG Tiny 26650 3th 7x XP-G2 NW, Convoy L6 mod cca 5 000 lumenů, Convoy L2 - driver Astrolux S1, Convoy Tiny XP-E2 Stainless Steel, Convoy MK/S9, Convoy MK/S9 mini, Convoy S2+ CREE XPL HI - SANDY BROWN, Convoy H1 4200K, Convoy S12 triple SST20, Convoy S3, Sunwayman C23C, Manker Quinlan U11, Manker E02H, Manker E03H, Manker T02, Astrolux MF-01 Nichia 219C, Astrolux MF04 XHP35-HI NW - dosvítí až do Sliače, Astrolux S1 1A, Astrolux S1 mini 3D, Astrolux S41 XP-G3, Astrolux S42 XP-G3, Astrolux S43S Nichia copper, Astrolux A01 Nichia 219B, Astrolux K1 chameleon, Astrolux FT03/XHP50, Astrolux EC01 XHP50, Astrolux MF01mini XP-L copper head, Convoy M3 XHP70.2, ThorFire VG-10, ThorFire PF01S, ThorFire PF04, JETBeam JET-I MK, JETBeam JET-u, JETbeam II PRO XP-L HI, JETBeam JET - II MK, JETBeam E10R XP-L HI, Jetbeam WL-S1, BLF 348 Nichia, Ultrafire WY-1, COB RED 3xAAA, Nitecore TUBE, Nitecore THUMB, NITECORE TIP Winter Edition green-red, NITECORE TIP copper, NITECORE TIP II, NITECORE TINI copper, NITECORE TUP, Nitecore MT22A yellow, Nitecore T5s Stainless Steel, Nitecore NU10 Yellow, Nitecore NU17, Nitecore NU30 SAND, XANES KT XP-G3+UV, Nitecore HA23, Black Water Kite, SingFire SF - 348, Zanflare F2 CW+NW, Zanflare F3, Zanflare F6, Eagle Eye X2R TITANIUM GREY, Eagle Eye X1R black & blue, BlitzWolf BW-ET1 XP-L V6, IMALENT HR20, IMALENT DM21T NW, IMALENT DM21C, IMALENT DN70, IMALENT DX80, JAXMAN M2 CREE XM - L2 U2, Sofirn C8A XP-L, Sofirn C8T XP-L HI, Sofirn C8F triple XP-L, Sofirn SP10B red+blue, Sofirn SF02 Red, Sofirn SP32A, Sofirn SP30A, Sofirn SF36, Sofirn SF13, Sofirn SP33 XHP50, Sofirn SC31, Sofirn SF30A, UTORCH UT01 3D 5000K, UTORCH S1 Mini NW, UTORCH C8F triple, Fitorch P26R, Fitorch P25, WUBEN I332 black vulture, Wuben A21 APOLLO, Wuben E05, Wuben TO50R HC, NICRON B74 blue + sand, NICRON B73, NICRON B10, Nicron H12, NICRON H10R, Nicron K15 Bamboo, NICRON G30R, NICRON G80, JAXMNVE M3 XPL V6, HaikeLite SC26 HD NW, HaikeLite MT09R XHP70 NW, FOLOMOV B5M, FOLOMOV 18650S high CRI, ON THE ROAD U16, ROFIS MR30, F-F ROT66 NW XP-L HI, Amutorch AX2, Amutorch AX3, Amutorch X9 XPL HD Titanium, KLARUS XT1C, Revtronic HL3A, XANES XT01 Stainless Steel, WARSUN FL01 RED & BLACK, WARSUN X5T, BORUiT B50, outdoor lantern Claite, Machfally BK200 a BK300.

Nabíjím:
Nitecore i4, LiitoKala Lii-100, Lii-S2, Lii-S4, Lii-402, OPUS BT - C100, Opus BT - C3100 V2.2, Basen BD2,
XANES XC01 Mini Magnetic Charger, Folomov A1 Magnetic USB Charger, Folomov Key Charger

Měřím:
Luxmetr UNI-T UT383
V/A metr UNI-T UT210E


sen je sen a den je den :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 10:08