IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Upgrade Modul Pro Maglite D Terralux Ministar5, test - srovnání LED od TerraLUX s původní originální LED Maglite
šnejdy
příspěvek 4.6.2009 22:38
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.6.2009 02:10
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dobré srovnání. Jen podle těch fotek bych řekl, že rozdíl je určitě víc než 20-30% smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 5.6.2009 11:43
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



no mě se právě moc nezdá, podle pohledu pouhym okem to moc velkej rozdíl neni. na fotkách někde je vidět víc ale zase někde skoro vůbec... jde o to že v lumenech má být ta dioda více než 2x silnější ale reálná jasnost neni o moc výraznější. Je teda fakt že lumeny nejsou lineární jednotka takže se to dá předpokládat že i když je to 2x víc tak reálná svítivost bude třeba jen o třetinu vyšší... taky má ta dioda trochu jinou teplotu světla což je taky dobře vidět z těch fotek ale na nich je to trochu přehnané, měl jsem vyvážení bílé na auto takže to foťák trochu zprznil. každopádně když to shrnu tak pokud už někdo v maglitce má tu luxeonku III a neni takovej blázen jako já tak se určitě nevyplatí dát 800,- za takhle mírné navýšení výkonu. to už je lepší když by si někdo kupoval maglitku a chtěl by tam tuhle diodu tak koupit tu s obyč žárovkou na čemž ušetří tak asi 400 a pak dokoupit tenhle modul. já holt nevěděl že ty moduly jsou na trhu a objevil jsem je až asi měsíc po zakoupení baterky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.6.2009 12:08
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



jj, pes bude zakopaný právě v nelineárním vnímání lidského oka smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 5.6.2009 14:10
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



ale máš recht že podle fotek (což je směrodatný) ten rozdí bude vyšší. tak jsem tu tabulku trochu upravil :-) oko se samo přizpůsobuje takže ve výsledku máš pocit že světla je furt stejně i když ten rozdíl svěla velkej, takže to nemůžu okem posoudit reálně...

Teď trochu obecněji: fascinje mě na tomhle fóru jak se tu všichni předháněji s baterkama který maj 3W diodu dejmetomu kolem 200 lumenů nebo tak ale baterka je napájená jednou tužkovkou a nebo ještě líp atypickou lithiovou baterií a vydrží svítit tak hodinu a konec. Ono je super že to šajní jak blázen a vejde se do kapsy ale co pak někde tejden v přírodě na dovolený kde neni moc zásuvek a je potřeba aby ta baterka měla taky dlouhou výdrž... to aby člověk sebou měl 10 náhradních baterií a až půjde na večerní procházku do lesa nebo na nějaký hrad tak jich pár tahal po kapsách. Proto jsem si vybral tu maglitku na velký buřty protože mi vydrží na jedny baterie svítit přes 20 hodin (teoretický výpočet, netestoval jsem to ale možná to někdy udělam), takže mi na celej pobyt někde na dovolený bohatě stačí jedna náhradní sada a to jí ještě většinou ani nepoužiju smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 12.6.2009 04:31
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Mno, cestuju a pohybuju se v přírodě bez zásuvek celkem dost, čím déle bez lidí, tím ostatně lépe. V obou profesích mě na světle i svítilně visí celkem hodně odpovědnosti - ovšem představa, že si s sebou vláčím deset dní po lesích babičku Maglite 3C + tři až šest náhradních buřtů mě osobně děsí smile.gif Těžko kdo bude potřebovat na konci světa či dovolené šajnit každý večer 250ti lmn x hodin (pokud ano, zařídí se dle toho). . . Většina zmíněných lidsky velkých svítilen má 2-6-koliksi režimů právě pro toto "nasazení a využití" - pokud budeš párkrát "opravdu" potřebovat tlačit oněch 250-7OO-900lmn, tak můžeš v high režimu a při ostatním použití se člověk uskrovní a na celou akci mu bude stačít v režimu med, low množství lionek (dnes již naprosto běžných a poměrem výkon-cena-funkčnost v mrazu-doba skladování a pod celkem výhodných) zabírajících prostor jednoho a půl Tvého náhradního buřtu, včetně těch záložních... O porovnání celkových hmotností svítilen nemluvě smile.gif Navíc díky velikosti můžeš mít světlo prakticky pořád u sebe, na noční přesuny a návštěvy hradu smile.gif je určená a celkem vhodná čelovka (popř. popruh pro připevnění na hlavu normálně lehké svítilny) kvůli volným rukám. . . I co se sebeobrany týče - pokud už dojde k nějakému konfliktu na oněch zmíněných místech mimo civilizaci, Maglite to v drtivé většině nevyřeší a pokud ano, šlo to i jinak (umlátit kamenem třeba...) smile.gif A stanové kolíky jdou zatlouct příkladně opět srovnatelně těžkým kamenem a pak ho vrátit přírodě smile.gif
PS nemyslím si osobně, že se tu někdo předhání, ale naopak - informuje se, radí se, má to jako koníček i životní potřebu a pak nemusí běhat po světě s něčím, jako je Maglite smile.gif Ta patří na chalupu, do auta, do domácnosti nebo na opasek amerického strážníka z filmu osmdesátých let a pod.


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 12.6.2009 04:37
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Doplnění - a to sem si všiml až teď, že je řeč o 3D Maglite, fííííha, to už je VELKÁ hra do lesa smile.gif)))))))))))))))))))


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 12.6.2009 06:00
Příspěvek #8


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Honza @ 12.6.2009 05:31) *
.... nebo na opasek amerického strážníka z filmu osmdesátých let a pod ...


thumbsup_anim.gif

v principe s celym prispevkom suhlasim a s tym zaverom si to perfektne zaklincoval :-))))

uz by som len doplnil, ze 3D maglite moze mat svoje vyuzitie, ale musia v nom byt aspon 3ks P7ciek s vykonom tych 1800-2000lumen ... kvoli 150-200lumenom je skoda prenasat take kladivo ... to radsej budem prenasat nejaku malu ultrafire C2 s jednou P7ckou a viacerymi rezimami ... ked potrebujem svietit tam mam tych 600lumen, ked nepotrebujem, tak sa uskromnim so 100lumen a vydrzou nejakych 5hodin ... v letnom obdobi by to malo stacit aj na celonocny pochod na hrad :-))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 12.6.2009 12:52
Příspěvek #9


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Honza @ 12.6.2009 05:31) *
Ta patří na chalupu, do auta, do domácnosti nebo na opasek amerického strážníka z filmu osmdesátých let a pod.

No, maglitka se často používá i jako obušek.. wink.gif

Což už dnes není zas tak viděno, protože se začali používat teleskopický obušky..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 12.6.2009 13:31
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Jojo, je to tak. Ovšem Maglite oproti obušku je už dávno někde jinde, prostě doba se vyvíjí a zdokonaluje. A co taky měli dělat s takovým kladivem, když už jim ho nadřízený pověsíl na opasek, než ho občas použít "uhoď, jak umíš" a aspoň tak trošku zvýšit svoji nevelkou užitkovost. . .
Stejně tak je už někde jinde, i co se svého původního záměru týče - dělat nějaký to světlo a je jedno, jestli mě dává při své obrovitosti 50lmn nebo dokonce celých 135lmn smile.gif Při svých rozměrech bych ji akceptoval jen v případě, že bude nacpaná LiIon packem, dá tak 2000-3000lmn a bude mít režimy a fokus smile.gif))))))) Ale to sme někde jinde už, že. . . smile.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 12.6.2009 17:52
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



QUOTE(Honza @ 12.6.2009 05:31) *
Mno, cestuju a pohybuju se v přírodě bez zásuvek celkem dost, čím déle bez lidí, tím ostatně lépe. V obou profesích mě na světle i svítilně visí celkem hodně odpovědnosti - ovšem představa, že si s sebou vláčím deset dní po lesích babičku Maglite 3C + tři až šest náhradních buřtů mě osobně děsí smile.gif ................


Hlavní důvod proč jsem šel do týhle byl ten že jakákoli baterka předtim se mi buď zničila a nebo se na vypínači "časem" (většinou do roka nebo po prvnim pádu) udělal studeňák a baterka neustále poblikávala. tahle podle zkušeností lidí má vydržet skoro všechno, prodávaj se na ní náhradní díly za pár korun a má samočistící vypínač takže poblikávat nebude ani za 10 let. to že je to veký a těžký mě moc netrápí, vždycky sem měl velký baterky smile.gif naposled takovou tu na olověnej akumulátor 6V 4AH do který jsem si dal 5W diodu (tu teďka už nepoužívam) a před ní většinou samý na C nebo D baterie. dovedu s tim jezdit klidně na x dní na vodu, nosit to v batohu... na tu maglitku mam držák za opasek kde se to dobře nosí... jinak proti malejm baterkám nic nemam, taky někdy doplnim určitě "zásobu" akorát když tu vidim ty porovnání jak během 50 minut to svítí už jen na 30% tak to je málo celkem. tady mam jedny baterie vevnitř a už se o nic nestaram,vydrží to celou dovolenou. a hlavně nechci nic na atypický lithiový baterky který jsou jednak drahý a jednak ne všude je seženu. a to s tou sebeobranou a zatloukánim kolíků byl vtip smile.gif na kolíky je sekerka a kdo by mě asi přepadával někde večer u hradu v přírodě biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 12.6.2009 19:39
Příspěvek #12


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



Nechcem rýpať, ale ja by som radšej Fenix TK20. Je na bežné AA, dajú sa s ním zatĺkať kolíky smile.gif a ako aj pôvodný modul tvojej Maglite má 60lm v low režime a výdrž 10 hodín - to nevysvietiš ani za celú noc. Aj s balíkom náhradných bateriek na celý týždeň je menší a lahší ako Maglite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 12.6.2009 21:12
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



QUOTE(suivant7 @ 12.6.2009 20:39) *
Nechcem rýpať, ale ja by som radšej Fenix TK20. Je na bežné AA, dajú sa s ním zatĺkať kolíky smile.gif a ako aj pôvodný modul tvojej Maglite má 60lm v low režime a výdrž 10 hodín - to nevysvietiš ani za celú noc. Aj s balíkom náhradných bateriek na celý týždeň je menší a lahší ako Maglite.


vidiš mě ale tahle vydrží přes 20 hodin na jakejkoli z těch modulů :-) případně když budu velkej maniak tak si tam můžu dokoupit i modul s 900 lm ale ten je extra drahej. každopádně toho příslušenství a modulů se bude ještě vyrábět hodně takže myslim že časem můžu zase upgradovat. já jsem holt trochu posedlej extrémní výdrží baterií v čemkoli... mam tu i nějakou baterku z dřívějška (už pár let zpátky,ještě domácí práce) která má asi 6 klasickejch diod a je na dva D články. vypočítaná výdrž tak asi přes 100 hodin. myslim že za dobu co jí mam jsem tam neměnil baterie ani jednou biggrin.gif ale tuhle už taky dávno nepoužívam, jako obvykle podlehla oxidaci spínače a občas nepříjemně poblikává. ale teď už snad jednou provždy mam vystaráno. časem možná pudu i do nějakýho toho fénixe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 13.6.2009 07:40
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



je to tvoje rozhodnutie ... ak ti staci biednych 135lumen ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 13.6.2009 09:06
Příspěvek #15


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(šnejdy @ 12.6.2009 22:12) *
vidiš mě ale tahle vydrží přes 20 hodin na jakejkoli z těch modulů :-) případně když budu velkej maniak tak si tam můžu dokoupit i modul s 900 lm


20 hodín ti to vydrží tak akurát s tým čo tam máš alebo mal si... 900lm určite nie smile.gif a pochybujem že sa aj pri tých 20hodinách jedná o údaj nameraný do spozorovatelného poklesu jasu (+-50%) Ten čas to nedá ani keby si tam mal 10Ah NiMH.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 13.6.2009 09:21
Příspěvek #16


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(šnejdy @ 12.6.2009 18:52) *
Hlavní důvod proč jsem šel do týhle byl ten že jakákoli baterka předtim se mi buď zničila a nebo se na vypínači "časem" (většinou do roka nebo po prvnim pádu) udělal studeňák a baterka neustále poblikávala.


To robia snáď iba tie lacné žiarovkové s posuvnými "spínačmi" .. alebo niektoré lacné flešlajty z DX kvôli prechodovým odporom na rôznych kontaktoch, ale u tých je to proste jednoducho odstránitelná závada nižšej triedy...

No ale chápem, ja som tiež pred dvomi rokmi vychvaloval svoju robustnú plastovo-gumovú 2D Philips-ku s poriadnym spínačom do ktorej som narval 1W Luxeon so 45lm a 3 NiMH AA, čo vydržalo 8hodín takmer konštantne smile.gif Práve proti takým ako spomínaš - ktoré sa rozbijú alebo neustále poblikávajú (čo vie riadne vynervovať) to bolo ako krásny sen...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 13.6.2009 10:01
Příspěvek #17


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



toto je taka klasicka tazka diskusia ... niekto kto nema ziaden prehlad a skusenosti tu vychvaluje svoje riesenie a povazuje ho takmer za jedine existujuce ... obavam sa, ze my flasholici ho nepresvedcime skor ako si osobne vyskusa nieco modernejsie ... ja som bol tiez kedysi nadseny s mojho 2D energizera, drahy bol ako slak a potom co som tam dal vykonnejsiu halogenku tak to naozaj paradne sajnilo ... nuz, ale dnes je doba, kedy to na fotke nedokaze vyrobit ziadnu svetelnu stopu v porovnani s mensimi ledkovymi rieseniami ...

20 hodin vydrz moze byt zaujimave, aj ked pochybujem o tom ci to je naozaj potrebne ... napriklad vyrazne mensie riesenie typu aurora alebo ultrafire C2 s jednou lacnou liionkou 18650 a P7 ledkou vie tomu byt celkom konkurencie schopne ... ano, 600lumen pri hodinovej vydrzi moze byt malo, ale na druhej strane 60lumen pri 14hodinovej vydrzi by malo stacit kazdemu na celonocny vylet ... upravit sa to da samozrejme aj na iny pomer vykonu a vydrze, napriklad 130lumen a 7hodin ... ja som si napriklad zmenil vypinac na 3mode a mam jeden superlow rezim s 3dnovou vydrzou :-)))) ... s jednou alebo dvomi nahradnymi aku to 3D maglite v pohode prekona ... a hlavne sa to naozaj da nosit vsade so sebou ... ale su aj samozrejme aj vacsie a vykonnejsie riesenia ... take solarforce L900 urcite neporazis ... a ked uz nosit take velke zavazie, tak to radsej moj endurer ... ale aj taky WF-1300 so 7 ledkami sa mi celkom pacilo :-))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.6.2009 12:44
Příspěvek #18


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Určitě chápu, že někomu velká svítilna na buřty vyhovuje. Ale taky rozhodně nesouhlasím s odsouzením jiných řešení smile.gif Když pak taková svítilna na jednu tužkovku svítí stejně jako velká maglitka... A samozřejmě většina svítilen má víc režimů a na menší výkon vydrží desítky i stovky hodin. Ale to můžeme takhle po netu řešit donekonečna, chtělo by to vyzkoušet wink.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 14.6.2009 20:40
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



QUOTE(suivant7 @ 13.6.2009 10:06) *
20 hodín ti to vydrží tak akurát s tým čo tam máš alebo mal si... 900lm určite nie smile.gif a pochybujem že sa aj pri tých 20hodinách jedná o údaj nameraný do spozorovatelného poklesu jasu (+-50%) Ten čas to nedá ani keby si tam mal 10Ah NiMH.

mám 18Ah baterie. sice né nabíjecí,ale maj tolik :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
šnejdy
příspěvek 14.6.2009 20:49
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 4.6.2009
Člen číslo: 348



QUOTE(jirik @ 13.6.2009 13:44) *
Určitě chápu, že někomu velká svítilna na buřty vyhovuje. Ale taky rozhodně nesouhlasím s odsouzením jiných řešení smile.gif Když pak taková svítilna na jednu tužkovku svítí stejně jako velká maglitka... A samozřejmě většina svítilen má víc režimů a na menší výkon vydrží desítky i stovky hodin. Ale to můžeme takhle po netu řešit donekonečna, chtělo by to vyzkoušet wink.gif


já neodsuzuju ostatní řešení jen řikam že mě konkrétně vyhovuje tohle a akorát si tu obhajuju proč mi to vyhovuje víc než baterky co mi předkládáte vy... jinak uznávam že maglitka je 100 let za opicema oproti fénixům a podobnejm ale mě tahle vyhovuje protože se jakou dobu nemusim starat o baterie a je extra masivní. kdybych měl na tužkovky tak bych tam cpal nabíjecí a ty se mi většinou do 3 tejdnů vybijou samovolnym vybíjenim bez používání takže bych akorát musel furt nabíjet,udržovat,starat se o to... jako s foťákem, měsíc se mi válí ve skříni a pak když jdu fotit tak abych všechny sady nabíjel znova na poslední chvíli
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 10.9.2024 - 00:11