IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

9 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zoom svítilna s XM-L (flood to throw), Zoomovačka s XML
wooferx
příspěvek 6.7.2011 14:15
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Uživatel PatrikL mě navnadil zoomovačkou Yezl T9 s XM-L LED. Zoomovačky jsou tu myslím celkem oblíbené a kousky s XM-L ještě nejsou tak rozšířené, tak jsem si říkal, že je škoda je řešit pouze přes soukromé zprávy. Proto zakládám toto vlákno.
Kromě shopu cnqualitygoods, kde bohužel není poštovné zdrarma (cca 6 USD pro 1 ks, 10 USD 2ks...), mě taky PatrikL upozornil na groupbuy, kde by vyšla cena s poštovným trochu levněji, viz.
S groupbuy ze zahraničí ale nemám zkušenosti, takže spíš na zkoušku objednám 1ks z cnqualitygoods a budu doufat, že přijde. Pokud vím, tak na DX nebo KD ještě podobné zoomovací FL k mání nejsou.
Přiložený obrázek


K samotné svítilně: Za 27 USD nečekám žádné zázraky, ale líbí se mi celkem široká optika, a při udávaných 2,5 A na high by to mohlo oproti FL typu X2000 svítit solidně. Od driveru taky nečekám nic moc a když odejde, tak předělám FL na 1 mode a alespoň se zbavím blikacích režimů. V nejbližší době asi objednám 1ks na zkoušku a pokud v pořádku dorazí, tak určitě nafotím beamshoty a porovnání se slabšíma zoomovacíma FL.

Vygooglit se dají i další zoomovací světla s XM-L, ale tahle se mi líbila díky větší optice. Pokud někdo najde další zajímavé FL s XM-L tak je prosím hoďte sem do vlákna, protože ve vláknu s levnýma XM-L FL už by se ty zoomovačky v tom množsví ztrácely wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogi
příspěvek 6.7.2011 15:55
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 502
Registrován: 7.5.2010
Člen číslo: 634



pozor tu pise manik z ciny ze ta cocka je z plastu sad.gif

http://www.cpfmarketplace.com/mp/showthrea...hlight-Released
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 6.7.2011 21:15
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



robíte mi chute...že by som predal svoj tank tk-737? tongue.gif

tu je tiež jedna

Tento příspěvek byl editován MaofKO: 6.7.2011 21:17


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.7.2011 21:26
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ta je jako MX-DL a oproti predchozi ma dvakrat vetsi prumer promitnuteho chipu. I ta prvni ma dost velky (13cm z metru. Sipik s Cree XR-E ma cca 8cm)..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 6.7.2011 21:56
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



to by mi nevadilo...TK-737 má z 1 m priemer 10cm.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 7.7.2011 12:13
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



QUOTE(Rogi @ 6.7.2011 16:55) *
pozor tu pise manik z ciny ze ta cocka je z plastu sad.gif

S tím jsem i počítal, přece jen za 27$ se nedají čekat zázraky. Na druhou stranu zmíněná X2000 má taky plastovou čočku a "funguje". Ale sklo je sklo. Tady by mohl být větší problém snad jen kdyby se tělo svítilny moc zahřívalo, až by se čočka zdeformovala. Ale nepočítám, že bych FL tohoto typu používal dlouhodobě na high režim. Spíš na krátkodobější "sniperování" wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 7.7.2011 13:19
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



hmm pekny kusok smile.gif taky polo-mrdoch s velkou hlavou. Celkom sa mi to paci smile.gif Aj ked tym 2,5A moc neverim, ale tak mozno je to pravda ...who knows?
Ked ti dojde, urcite sprav daku porovnavacku.. vyzera, ze by to mohlo mat pekny throw.


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 8.7.2011 10:34
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tak jsem FL teda objednal. Pokud se zásilka zdrží proclením, tak počítám, že přijde až tak koncem srpna, ale třeba mě překvapí... Srovnávačku pak určitě provedu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 18.7.2011 15:29
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Přesto že na stránkách shopu Cnqualitygoods je moje objednávka stále označena jako " Unshipped", tak mi dnes přišel balíček z HK a v něm byly dvě tyto zoomovačky. Dodání proběhlo za 10 dní a navíc s razítkem ?bez cla" wink.gif Přináším tedy první postřehy:

Mechanické provedení je velmi solidní (na úrovni lepších svítilin z HK typu Aurora...), všechny hrany jsou pěkně zajehlené, i závity jsou na tuto cenovou kategorii slušné, bez otřepů a šroubování je "plynulé". Jak závit vypínače, tak vepředu u optiky je vybaven gumovým kroužkem. O vodotěsnosti nemám pochyby, s tím ale souvisí jedna nepříjemnost. Tělo svítilny je tak těsné, že při zoomovaní jde pohyb dost z tuha. U jednoho kusu je podtlak/přetlak tak velký, že se pohyblivá část vrací při zoomování zpět a je nutné ji v požadované poloze několik sekund silou držet než dojde k vyrovnání tlaku! Pro pohodlné zoomování bude teda u tohoto kusu třeba trochu snížit vzduchotěsnost. Vypínač je přiměřeně tuhý a zapuštěný, takže svítilna se dá postavit i jako svíčka. Jak bude zvládat vysoké proudy ukáže čas. FL ani na high nepoblikává , takže obvyklý tuning přechodových odporů zatím nebyl třeba.
Vzhledově vypadá FL velmi pěkně, modul s LED je zakrytý plastovou podložkou, takže nejsou vidět ani žádné dráty. Až test ale ukáže jestli se tento plastový díl nezačne vlivem zahřívání tavit. Z druhé strany již modul s driverem a LED tak pěkně nevypadá, ale odpovídá ceně. Stejně tak odolnost vůči poškrábání není moc velká, na vypínači už se mi objevily první škrábance . Mám trochu pochybnosti o přenosu tepla. Hádám, že se svítilna na high po delší dobu v interiéru neuchladí (ale to ani podobně velké kousky z HK s P7 LED na jeden článek 18650).

Elektrické vlastnosti:
Svítilna má opravdu ne zrovna oblíbených 5 režimů v pořadí: High, medium, low, strobe, SOS. Potěšující je ovšem paměť posledního režimu. Z naměřených hodnot je patrné, že driver nemá konstantní regulaci proudu (jasu).



Naměřený odběr (Hi / Med / Low, různé akumulátory):
Akumulátor #1 TrustFire ?2500 mAh" 3,8V:
FL#1: 2,50 / 0,84 / 0,14 A
FL#2: 2,45 / 0,81 / 0,13 A

Akumulátor #2 TrustFire ?2500 mAh" 3,9V:
FL#1: 3,02 / 0,96 / 0,15 A
FL#2: 2,93 / 0,90 / 0,13 A

Akumulátor #3 TrustFire ?2500 mAh" 4,0V:
FL#1: 3,23 / 0,99 / 0,16 (na high zareagovala nadproudová ochrana článku)
FL#2: 3,15 / 0,91 / 0,14 (na high zareagovala nadproudová ochrana článku)

Akumulátor #4 UniqueFire ?2500 mAh" (naměřeno 1100 mAh) 4,1V:
FL#1: 3,69 / 1,16 / 0,19
FL#2: 3,59 / 1,10 / 0,17


Odběr z plně nabité 18650 na high režim je docela brutální. Při měření pomocí krátkých vodičů došlo u aku #3 v obou případech po cca 5s k vypnutí. Pravděpodobně vlivem ochranné elektroniky uvnitř článku. Avšak zřejmě díky přechodovému odporu vypínače stejný článek ve svítilně zapnuté vypínačem fungoval bez problému. Tělo svítilny se ale začalo zahřívat dost rychle. Překvapil mě článek UniqueFire, který del hned po nabití proud až 3,7 A! a to jsem ho považoval za "odpadní 18650", díky malé kapacitě. Odlišné odběry obou kusů FL budou způsobeny pravděpodobně odlišným Vf LED nebo různými přechodovými odpory, případně rozdíly v driveru.

LED:

Oproti XM-L T6 z DX, má použitá LED daleko studenější odstín. Bohužel přímé porovnání svítivosti obou LED při stejném proudu nejsem schopen provést, jelikož LED z DX mám zabudovanou ve slabší FL a navíc jsem ji trochu zmršil (přismažil).

Optika:

Průměr čočky je slušných 35 mm. O světelném výkonu se rozepíšu, až otestuji svítilnu za tmy. V zhledem k tomu, že rozsah zoomování je 3 cm, tak je jasné, že při max. zoomu se hodně světla ztratí a pro vyšší účinnost by musela být čočka pro XM-L ještě daleko větší.


Fotky:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



Přiložený obrázek

Přiložený obrázek






Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 18.7.2011 15:35
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Srovnávací beamshoty (13s, 100 ISO, auto WB), všechny svítilny na high režim, akumulátory nabité na cca 3,9-4V:

Yezl T9 CREE XM-L T6 #1: flood - zoom 1 - zoom 2 - max zoom

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Yezl T9 CREE XM-L T6 #2: flood - zoom 1 - zoom 2 - max zoom
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


X2000@ Cree XR-E Q5: flood - zoom - max zoom
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Aurora AK-P7, 5 mode, 52 mm reflektor:
Přiložený obrázek


Všechny beamshoty by měly být přibližně porovnatelné s dalšími FL, které jsem testoval loni, i když testovací místo trochu zarostlo.

Beamshot na zeď z cca 10 m:
Zleva Yezl T9 CREE XM-L T6 #1 / #2 / X2000@ Cree XR-E Q5:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Použití na kole - jako neoslňující světlo - 2xYezl T9 CREE XM-L T6:
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Vs. oslňující Aurora P7 2 mode:
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Aurora P7 + 2x Yezl T9 CREE XM-L T6:
Přiložený obrázek


Závěr:
Maximální intenzita osvětlení, která se dá z této zoomovačky vyždímat je sice větší než u klasiky X2000, ale rozdíl není nijak závratný (max +50%). Daleko větší potenciál nabizí při nižším zoomu nebo flood režimu. Z hlediska intenzity osvětlení není moc výhodné používat max zoom, ale spíše trochu nižší zoom (viz fotky "zoom 2"), kdy je osvětlená plocha větší a intanzita prakticky stejná jako s max zoomem. Pro změření konkrétních hodnot luxů bohužel nemám vybavení, takže zatím lze luxy odhadnout pouze při srovnání např s Ultrafire WF-008, která má dle zde naměřených výsledků cca 27000 luxů / m. Odhadem by tak mohla mít svítilna přes 30000 luxů. Přesné hodnoty by mě ale rozhodně zajímaly a rovněž srovnání s nějakým XM-L throwerem osazeným, pořádným reflektorem.

Tento příspěvek byl editován wooferx: 19.7.2011 01:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 19.7.2011 08:43
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



Pěkná recenzička. Petstokorunačka putuje Wooferxovi! Dobrý je to srovnání z pohledu protijedoucího, to je hodně dobrej nápad to takhle fotit. Každopádně velmi zajímací "svítítko". Asi zase zauvažuju o rozšíření počtu mazlíků :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 3.12.2011 02:34
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



Neskúšal v ňom niekto meniť šošovku za sklenenú?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 11.12.2011 20:11
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Bohužel mám se s svítilnou čerstvou špatnou zkušenost:
Zasekl se mi vypínač, tak jsem si říkal, žádný problém, dám tam nový za 2 dolary a bude se svítit dál... Ale nepodařilo se mi ho nedestruktivně rozebrat. Nechápu proč není vypínač pod kroužkem v závitu, jako u každé jiné normální čínské svítilny. Tady mi přijde že byl snad vypínač zalisován napevno plastovým kroužkem z vnější strany sad.gif Takhle to dopadlo:
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Zevnitř jsem zkoušel navrtat otvory, jestli tam přeci jen není nějaký závit, ale opravdu není. Sranda je. že plastový kroužek, který to celé drží, se mi nepovedlo ani destruktivně vyndat.
Nevím jak často se vám stalo, že se při běžném používání FL zaseknul vypínač, ale zrovna u tohoto kousku je to docela problém.

Edit: Po dalším zkoumání jsem zjistil, že závit je opravdu z druhé strany okolo plasového kroužku. Ale musel být snad přilepený, protože povolit se mi ho nepodařilo.

Tento příspěvek byl editován wooferx: 11.12.2011 20:26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3zuli
příspěvek 12.12.2011 16:25
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 397
Registrován: 19.5.2011
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 3 415



to iste sa mi stalo vcera s ivanovou T9, ked som sa snazil rozobrat vypinac. plastovy kruzok nechcel ist von ani ked som ho skusal vypacit von, ale zao vo vypinaci to puklo a odvtedy sa choval ako tlacitko. nastastie sa mi to podarilo rozobrat bez znicenia, ale musel som to asi 3x rozobrat a zlozit, aby sa klikaci mechanizmus (ako v perach) vobec rozklikal blink.gif tieto FL nemaju asi velmi kvalitne vypinace, predtym ked som FL zapinal a bola namierena dole, tak najprv blikla slabo asi na 1/4s a az potom sa rozsvietila - ale robila to LEN ked bola namierena dole blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 12.12.2011 18:11
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



hlavne že za toho yezla pýtajú 27$ sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 12.12.2011 20:11
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



27$ je dost, kdyby tam dali míto plastového kroužku kovový, tak by to šlo rozebrat bez problému. Mně se právě vypínač zaseknul v takové poloze, kdy se svítilna náhodně přepínala mezi režimy... Ještě uvidím, co s ní, pokud se mi tam nepovede nějak rozumně přidělat jiný vypínač, tak jí asi hodim sem na bazar. Pro někoho, kdo má soustruh by snad nebyl problém vyrobit celou zadní část novou.
Ale beru to tak, že tyhle neznačkové svítilny jsou trochu loterie. Ale tady se šetřilo na nepravém místě.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 13.12.2011 00:00
Příspěvek #17


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



QUOTE(wooferx @ 12.12.2011 20:11) *
27$ je dost, kdyby tam dali míto plastového kroužku kovový, tak by to šlo rozebrat bez problému. Mně se právě vypínač zaseknul v takové poloze, kdy se svítilna náhodně přepínala mezi režimy... Ještě uvidím, co s ní, pokud se mi tam nepovede nějak rozumně přidělat jiný vypínač, tak jí asi hodim sem na bazar. Pro někoho, kdo má soustruh by snad nebyl problém vyrobit celou zadní část novou.
Ale beru to tak, že tyhle neznačkové svítilny jsou trochu loterie. Ale tady se šetřilo na nepravém místě.


yezl ale nieje neznackova..akurat asi lacnejsia...nieco ako tanky..


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Wildtrail WT3M
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 21.12.2011 21:58
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



http://kaidomain.com/product/details.S020029


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 7.1.2012 13:21
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



Na toho Yezla by nepasoval vypínač z C8-čky, alebo z inej baterky, neskúšal to niekto?

Tento příspěvek byl editován redbolt: 7.1.2012 13:22
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.1.2012 23:19
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Zajímavá je i svítilna na KD webu, je to UltraFire T8 se dvěma čočkami, které jak se zdá umožní zachytit více světla z LED při zoomu na throw. Trochu lepší fotky mají zde. A recenze, bohužel ne příliš přívětivá je zde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 03:07