IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Convoy M2
MaofKO
příspěvek 3.3.2013 13:23
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Ahojte, sľúbená mini recenzia Convoy M2.

Kupoval som 21. 2. a 28.2 už som ju mal doma. Cena bola 22,79$. Za príplatok 1,50$ som si ju dal zabaliť do darčekovej krabičky, ale fasttech si zrejme pod tým pojmom predstavuje niečo iné - FL bol v obyčajnej bielej krabičke aj s nálepkami s číslami produktu....no nevadí, možno nabudúce.

Veľmi ma potešila veľkosť tohto FL, na dĺžku má len 132mm a hlava má primer len 31mm. Spracovanie je vynikajúce, aj vonkajšie, aj vnútorné. Nikde niesú žiadne ostré hrany, nič nieje otlčené, nikde som nenašiel chyby v eloxe. Závity sú obyčajné, eloxované. O krúžky sú hrubé, namazané, a na strane od vypínača sú hneď 2. Vnútorné kontaktné plochy sú riešené pomocou mosadzných krúžkov, takže to vydrží viac, ako hliník. Nikde som to ešte takto urobené nevidel. Krytka vypínača je plochá a fosforová, priemer tuším 16mm. Tailcap má výrez v tvare U, takže sa vypínač pohodlne stláča palcom. K FL sú 2 nerezové krúžky na hlavu, jeden plochý a jeden s výstupkami. Sklíčko je bez AR vrstiev. Reflektor je OP a má priemer 27mm a výšku 22,5mm. Ledka má 16mm a je presne vycentrovaná na stred pomocou plastového nástavca. Chladič je mosadzný, skrutkuje sa do hlavy FL zospodu. Priemer spodnej PCB na driver má 20mm, a na nej je naletovaný 17mm Nanjg 105C, 8xAMC, 2,8A. Výrobca ho upravil, takže má 2 skupiny režimov (Low, Medium, High a Low, Medium, High, Strobo, SOS). Prepínať sa dá medzi nimi po zapnutí low režimu, kedy po pár sekundách FL blikne a následne ho vtedy treba vypnúť a zapnúť. Driver som vymenil za PWM111, pretože medium režim bol príliš silný (silnejší, ako pri neupravenom Nanjng 105c driveri) a vadilo mi to bliknutie na low režime.

Pri rozoberaní a zložení vypínača som moc dotiahol vnútorný závit, čím som stratil kontakt tailcapu s telom FL, takže som na PCB vypínača dal malú vrstvu cínu. To je asi tak jediné mínus tohto FL, čo sa spracovania týka.

Tu je zopár fotiek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.3.2013 13:57
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Pěkná, pěkná, pěkná. Taky už mám jednu na cestě, taky 2,8A s T6-3C. Vidím, že nebudu zklamán. A origoš driver mi nevadí, naopak.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 3.3.2013 16:44
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Nechapem preco neurobli chladic z duralu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 3.3.2013 17:59
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Tiež mi to nejde do hlavy, prečo toľko výrobcov robí chladiče z mosadze.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 3.3.2013 18:48
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Hliník (dural) sa horšie sustruži horšie sa na neho režie závit s malím stupaním !
Lepí sa , a pod ...

Ale ked sustružíte mosadz alebo med ide ti uplne pohode nelepí nič sa nedeje !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 3.3.2013 19:17
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



To je pravda... Mne sa skôr ale jedná o to, že mosadz odvádza teplo horšie ako hliník.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.3.2013 19:51
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



A taky se na mosaz dá dobře pájet smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 3.3.2013 20:32
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Dežo @ 3.3.2013 18:48) *
Hliník (dural) sa horšie sustruži horšie sa na neho režie závit s malím stupaním !
Lepí sa , a pod ...

Ale ked sustružíte mosadz alebo med ide ti uplne pohode nelepí nič sa nedeje !


Tak tady bych si dovolil lehce oponovat (hlavně nesrovnávat nastejno hliník a dural, každý je úplně jiný matroš s rozdílnými vlastnostmi). Ano, hliník se obrábí špatně, lepí se, táhne se. Ale soustružnický dural (automatový) - to je jiná třída! Myslím, že Ti, co mě znají a znají mé přetuněné svítilny mohou potvrdit. Letecký dural, nebo minimálně automat se obrábí velmi dobře a jsem schopen na něm říznout v pohodě i 0,5 závit. Nakonec kdysi jsem pouzdra driverů točil z mosazi, ale dávno už jsem od toho upustil... Jednak to opravdu velmi špatně vede teplo a dále to tvoří s hliníkem, či duralem voltaický článek. No, a materiál se tím vyžírá, koroduje. A to se mi nelíbí. Takže teď, pokud dělám pouzdro na led a driver - jedině dural Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 10:33