IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> TrustFire ST-50 (SST-50) ..., ... aneb další plusmínus Luminus
alk007
příspěvek 29.4.2010 19:29
Příspěvek #1


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Ani sopečný popel i pseudopopel nemohly zbrzdit zásilku z daleké, lumeny vonící, ciziny. 12.4. objednáno, 29.4. z pošty odnešeno. V hlavní roli je dnes

TrustFire ST-50

z oblíbeného nedrahého obchodu, další v řadě akcí "objednej a modli se" (nebo "pay and pray").

Bude to přiměřeně stručné ohledání nového přírůstku do sbírky. Let's jdeme na to.


TTD (Technicko-taktická data) alias ZPP (zbožná přání prodejců):
Co udává prodejce (abyste se nemuseli unavovat kliknutím):

LED: Luminus SST-50
Baterie: 2 x 18650 (přiloženy)
Napětí: 5~8.4V, 8.4V max
Typ vypínače: Clicky/Clickie
5 módů s pamětí Hi (5000mA 1300LM) > Mid (3000mA 800LM) > Low (1750mA 500LM) > Fast Strobe (4000mA 1200LM)> SOS (5000mA 1300LM)
Digitálně řízený driver, výstupní proud 5000mA
Max. 1300 lumenů (dle výrobce)
Doba provozu: 2h na Hi (dle výrobce)
Hliníkový hladký reflektor (SMO)


Balení:
Vjelikaja čjornaja krabicja o rozměrech 28 x 15,2 x 7 cm je barvy černé, zavírání na magnet bylo jištěno izolepou. Horní stranu se stříbrným vlisovaným nápisem TrustFire LED Flashlight hyzdí tlustým fixem obrovským písmem napsané sku výrobku, ale co nám po obalu, důležitý je obsah (jako u žen, že?). Vevnitř je v několika vrstvách molitanu kromě svítilny samotné i dvojice modrých 18650 TrustFire TR18650 2500mAh (obávám se, že jsou to ty nové hnusoty, které moc mAh nepobraly) a nabíječka, která nevypadá špatně a možná ji otestuji později.


Vzhled:
Svítilna se mi opravdu líbí. Toť hlavní pocit. Barva je o kousek tmavší než JetBeam M1X a celá vypadá tak nějak JetBeamovsky elegantně. Dost přesně je okopírováno JetBeamovské vroubkování. O kousíček větší drsnost bych sice unesl, ale od kluzkosti úhoře či politika daleko. Do (mé) ruky padne jak ulitá, taktický kroužek (nebo jak se tomu nadává) mám při normálním "netaktickém" držení přesně mezi prsteníčkem a malíčkem.


Provedení:
Anodizace je velmi slušná, jen na hranách jsou vidět malinké chybky nebo otlučeninky, ty by ovšem vznikly po pár dnech tvrdšího používání také, takže celkem chválím. Co naopak haním je provedení závitů. Nemít anodizaci - nevadí, mít špony a kousky kovu - to VADÍ! Po čištění se to zlepšilo, ale i tak je cítit nějaké ostřejší otřepy. To už není taková tragédie, zvláště s přihlédnutím ke značce.
Dobrá zpráva je, že se vejdou i nejdelší 18650, horší ta, že bezniplové kousky nemají kontakt (nové AW,...).
Chlazení by nemuselo být špatné (ještě nemám delší zkušenosti) - váleček s LED a driverem je velký, těžký a robustní a je zašroubován do těla svítilny. Uvidíme.
Teď nastává chvíle, kdy člověk pomýšlí na nájemné vrahy, zvěrokleštiče, socdem ekonomy nebo jiné ukončovače pohodlného života - LED je VYOSENÁ. Vzhledem k použití hladkého reflektoru je to i dost vidět. Osobně mi to nevadí, mám radši širší hotspoty, ovšem je to škoda a dost lidí to naštve. Je to samozřejmě asi kus od kusu, prostě jak jsem psal výše - objednej a modli se (a nebuď cholerik).
Jedna zajímavost - zadní kousek svítilny (od taktického kroužku) se dá odšroubovat a já zajásal, že bude možno zasunout 2 x 18500 a učinit svítilnu menší a lehčí pro časově méně náročné akce. Opak jest pravdou - závity jsou zde jiné, takže jediným vysvětlením (kromě mentální retardace návrháře) je, že se dá sehnat hladká zadní část bez taktického kroužku. Ovšem kde, to již nepřiložený návod neuvádí.


Ovládání:
5-mode klasika: Hi - Med - Low - Strobe - SOS. Žádný bug v podobě zapnutí v režimu následujícím po tom, v kterém jsme svítilnu vypnuli, se naštěstí nekoná.


Výkon a výdrž:

Výdrž pochopitelně nezměřena, to říkám na férovku.

Aktualizováno 1.5.2010:

Výdrž na Hi, 2x18650 AW 2600mAh: 1:02h
A jak to vypadalo v průběhu měření:

čas - odběr (tailcap) - napětí 1. článku (bez zátěže) / napětí 1.článku (bez zátěže)
0:00h - 2,18A - 4,19V/4,19V
0:05h - 2,19A - 4,08V/4,07V
0:30h - 2,35A - 3,801V/3,801V
0:45h - 2,43A - 3,703V/3,702V
1:00h - 2,54A - 3,550V/3,580V
1:02h - OFF - cca 3,086V/3,400

Co dodat? Proud se nám při vybíjení zvyšuje, což je dobré znamení ...
Svítilna se po cca 10 minutách docela dost zahřála, ovšem dalo se to vydržet. Celou dobu měření byla totiž venku za oknem při cca 14 st. (nad nulou :-) Delší doba provozu na High ve vyšších teplotách bude tedy záležitostí pro mírné masochisty nebo uživatele rukavic.

A výkon? No, nevypadá to špatně. Posuďte sami: tlak, teplota, rosný bod ... pardon, svítivost v lx/1m a odběr (měřeno v tailcapu, 2x18650 Panasonic NCR MH12210):
Hi: . . . . . 23 980 lx/1m/ 2,10A
Med: . . . 12 210 lx/1m/ 0,95A
Low: . . . . 2 731 lx/1m/ 0,22A

Stropní test (VELMI ORIENTAČNÍ !):
XTAR D30 Howitzer: . . . 130
UltraFire WF-1300L: . . . . 125
TrustFire ST-50: . . . . . . . . . 68
JetBeam M1X: . . . . . . . . . . . 68
Olight M30 Triton: . . . . . . . . . 62
SolarForce L950m: . . . . . . . . . 60

Výkon nevypadá vůbec špatně, sice těch, na DX slibovaných, 5A do LED asi neleze, ovšem i tak je to pěkný výsledek. Lumeny se mi odhadovat nechce, někdy požádám Jiříka o změření. Můj opatrný tip je cca 500 lm OTF (JetBeam M1X má cca 450 lm OTF).

Kužel jsem porovnával s JetBeamem M1X.
Porovnání při svícení na stěnu ve vzdálenosti cca 2m: M1X má hotspot o relativním průměru dejme tomu 10, uvnitř kterého je tmavší kříž, připomínající rozkrojené jablko, okolo je světlé okruží s průměrem cca 20, následuje tenké lehce tmavší okruží a pak spill. Hotspot TrustFire má průměr cca 6 a je krásně bílý a skoro čistý bez artefaktů, okolo je nažloutlé okruží průměru cca 10 a pak, díky vyosené LED nepravidelná "křídla motýlí" připomínající výtvory ze stavebnice Inspiro, celé je to různě zažloutlé a má to průměr cca 20. Spill má o cca 20% větší průměr než M1X.

Porovnání při svícení na dálku cca 25m:
M1X má hotspot dejme tomu opět o velikosti 10, černá díra uprostřed je celkem hrozná a v terénu může vadit. TrustFire má hotspot průměru cca 13 - 15, asi o něco méně intenzivní, zato velmi homogenní a čistý. Mluvě za sebe, líbí se mi víc (mám obecně radši širší kužely)

Čte se to asi složitě, ovšem v terénu vypadá TrustFire o dost lépe, hlavně díky absenci tmavého kříže. Ty zažloutlé okraje mi moc nesedí, ale většinou si svítilnami chceme posvítit a na výstavu se berou jiné věci. Takže závěr - dobré je to, dobré.


Závěr:
Myslím si, že TrustFire ST-50 je dobrý kousek. Samozřejmě až čas a delší svícení prokáží kvalitu a spolehlivost driveru, tady vždy hrozí, jako ostatně u všech u levnějších skoroznaček, určité riziko (mám v šuplíku recenzi na svítilnu, která chcípla přesně při dokončování posledního odstavce a jejíž jméno budiž zatraceno :-) Díky Blancmanovi svítí alespoň nějak, i když 2,8A je pro SST-50 jen zavlažovací "šolich").
Škoda, že se svítilna nedá pořídit bez těch parodií na akumulátory a nabíječky, určitě by se cena pohnula ještě dolů.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dočetli-li jste až sem, děkuji, a prozradím, že nebudu-li líný, brzy uvidí světlo světa další recenze s pracovním názvem "Nechte maličkých přijíti ke mně". Hint: CR2 :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 2.5.2010 10:40
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



Docela jsi ně touto recenzí potěšil,naměřené hodnoty na bat.po odečtu zhruba 20ti % pro driver říkají,že pro LED zbývá cca 15 W (bude-li Fortuna nakloněna ,konstelace hvězd přízniva - možná i víc).Vyosená LED je samosebou hrdelní zločin.
Taky ji mám objednanou a skoro jsem již dopředu rozhodnut,že ji rozeberu a zreviduju ,možná vyměním LED.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.5.2010 13:18
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pěkná recenze. Co nějaké fotky, neplánuješ jimi obohatit své recenze? smile.gif

Jinak když uvážím luxy i stropní test, tak mi ta účinnost vychází relativně špatná.

Motýlí křídla, čtyřlístek či čtverec kolem hotspotu bych neřešil, ten velký čip se musí nějak projevit a je to přijatelná daň.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 2.5.2010 15:59
Příspěvek #4


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(jirik @ 2.5.2010 14:18) *
Pěkná recenze. Co nějaké fotky, neplánuješ jimi obohatit své recenze? smile.gif
No ... nebudu lhát, je to ze 70% lenost (a z 30% nedostatek času :-)

Jinak když uvážím luxy i stropní test, tak mi ta účinnost vychází relativně špatná.
To jo, driver sice nebude první liga (taky Fenix a další by byli cenově jinde), ale zase na rozdíl od spousty ostatních levňochů přežil i hodinové svícení, to je pro začátek naděje.

Motýlí křídla, čtyřlístek či čtverec kolem hotspotu bych neřešil, ten velký čip se musí nějak projevit a je to přijatelná daň.
Jasná zpráva :-) To jsem napsal pro white wall hunters, v terénu se to ztratí.

Suma sumárum, vrazit do téhle svítilny nejlepší bin SST-50 a dobře ho vycentrovat, výhodně odprodat nabíječ a akumulátory, tak je to celkem kauf a dobrý pracant.



--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 3.5.2010 20:06
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



No na první pohled vypadá pěkně, když sem začal číst tak sem lehce o ní zauvažoval, ale jen 10 procent více u stropního testu než M30 Triton, není nic slavného vzhledem k výdrži....
Jo a přijde mi legrační jak se čínani netrápěj s korektním uváděním parametru jmen a tak, na té nabíječce je výstupní proud v mAh thumbsup_anim.gif


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.5.2010 20:26
Příspěvek #6


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Máš pravdu, mohlo by to být lepší, vzhledem k tomu, co ST-50 žere bych také čekal větší výkon, ale zvaž několik dalších aspektů:
- podívej se, kolik stojí M30 a kolik ST-50 (a to je v ceně i nabíječka a 2 ks akumulátorů)
- M30 se dost přehřívá (na Hi) a to tak, že se nedá po pár minutách skoro udržet (platí hlavně pro kratší variantu s 3 x 16340). ST-50 hřeje také, ale udržet se dá bez problémů
- ST-50 je podstatně robustnější (a holt také těžší), do boje s mimozemšťany podstatně vhodnější :-)

Aby to ale nevypadalo tak, že proti M30 něco mám. Miluju její variabilitu co se napájení týče a příjemně široký kužel, který se hodí na EDC použití (i když M30 velikostí EDC zrovna není :-)¨I její ovládání je příjemnější.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 3.5.2010 22:10
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



No ja tu M30 uvedl jen protože ho máš v té tabulce, ne jako porovnání těhle dvou svítilen mě šlo o spíš o o to že MC-E při 10W má 700 lumenů, a tady je to nějakých 800? při 18W a to mi přijde jako nepoměr, SST-50 prostě mi nepřijde jako vyplnění mezery mezi SST-90 a MC-E(výkonem)....její vyhoda je že není ze 4 čipů.
S cenou máš pravdu, ale Olight je prostě Olight, není to světlo z DX, ta kvalita a spolehlivost je dána vyšší cenou, ale to asi plati obecněji.
Ale jinak nevypadá rozhodně špatně.
P.S. mě nepřijde že by se M30 zase tak hodně zahřívala. Řekl bych že chlazení bude dáno plochou svítilny, to mi nepřijde že by měla třeba dvakrát větší plochu, nebo ne?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.5.2010 23:12
Příspěvek #8


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



No, já si hlavně myslím, že v ST-50 nebude určitě nejlepší bin SST-50, takže výměnou za lepší by se asi získalo hodně světla navíc. Olight v M30 používá zajisté kvalitní MC-E.
A při velikosti, respektive "malosti" M30 vzhledem k robustní ST-50 se není čemu divit, že se hřeje.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 3.5.2010 23:23
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



no jo ale ST-50 má zase skoro dvojnásobnej příkon, a o tolik větší mi podle rozměru nepřijde


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 4.5.2010 06:02
Příspěvek #10


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



to sme tu uz namerali, ze MC-E je stale efektivnejsia ako SST-50 ... vyhoda SST je monoliticky cip a kedze je to aj vacsi cip, tak sa da prevadzkovat na vyssom prude ... cenovy rozdiel medzi lepsimi bin SST-50 je niekolko eur, takze cinan urcite nema lepsi bin ... MCE ma napriklad rozdiel medzi K a Mbin iba par centov ...

ked chces porovnavat, tak zober SST-50 Jbin a daj do nej 5A a potom porovnavaj ako to svieti ...

inak toto telo sa mi paci, ma slusny potencial ... skoda, ze to alk nenafotil, neviem ako to vyzera zvnutra ... a nevieme ani ako to vlastne svieti, tie textove popisy su nanic ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 5.5.2010 07:39
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(pepko @ 4.5.2010 07:02) *
to sme tu uz namerali, ze MC-E je stale efektivnejsia ako SST-50 ... vyhoda SST je monoliticky cip a kedze je to aj vacsi cip, tak sa da prevadzkovat na vyssom prude ... cenovy rozdiel medzi lepsimi bin SST-50 je niekolko eur, takze cinan urcite nema lepsi bin ... MCE ma napriklad rozdiel medzi K a Mbin iba par centov ...

ked chces porovnavat, tak zober SST-50 Jbin a daj do nej 5A a potom porovnavaj ako to svieti ...

inak toto telo sa mi paci, ma slusny potencial ... skoda, ze to alk nenafotil, neviem ako to vyzera zvnutra ... a nevieme ani ako to vlastne svieti, tie textove popisy su nanic ...


Já to viděl přímo u Alka, je to výborné i uvnitř. Pouzdro driveru je masívní, ledka je na něm podmáznutá teplovodivou pastou a hvězdice je ještě připevněna dvěma malými šroubky. Pouzdro je pak celé zašroubované do hlavy reflektoru, takže celkový odvod tepla výborný. Konstrukce pevná, masívní, ale zase nijak příliš přetěžká. Ta ledka je sice vyosená, ale jen velmi, velmi mírně. Na první pohled se to skoro ani nepozná. A to já jsem na ty vyosené šmejdy pes. Už ji mám také objednanou. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.5.2010 08:03
Příspěvek #12


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak keby ste mi este zistili aky velky driver sa tam zmesti ... ak je to len na 17mm driver, tak to nechcem ... ale ak by sa tam zmestil 20mm tak by som si to kupil aj ja ... a potom by som to skusil modnut na SST-90 ... len tam musim zmestit viac suciastok ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 5.5.2010 08:19
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(pepko @ 5.5.2010 09:03) *
tak keby ste mi este zistili aky velky driver sa tam zmesti ... ak je to len na 17mm driver, tak to nechcem ... ale ak by sa tam zmestil 20mm tak by som si to kupil aj ja ... a potom by som to skusil modnut na SST-90 ... len tam musim zmestit viac suciastok ...


Kdepák, to je pouzdro jak kráva, tam se musí vlézt minimálně 25 mm průměr a hloubka minimálně přes 20 mm!!! Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 5.5.2010 08:21
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.5.2010 09:58
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak to by sa tam zmestilo aj cele LDO10C


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.5.2010 12:57
Příspěvek #15


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak Pepko, změřil jsem ten válec s driverem a LED:

Vnější rozměry: výška 34,5mm, průměr u LED: 36,5 mm, závit 33,8mm a u driveru 30,6 mm.
Vniřní průměr bude pravděpodobně 26 - 27mm a vnitřní výška cca 24 - 25 mm.
Nahoře u LED je místo na star o průměru až 26 - 27 mm.

Snad to někdy odfotím :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.5.2010 13:00
Příspěvek #16


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



to je chladic ako kraaaaava ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.5.2010 13:03
Příspěvek #17


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Opravil jsem rozměry. Ale je to fakt kráva a celé to váží 121g !!!


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.5.2010 13:11
Příspěvek #18


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak jak jsem ten válec měřil, strkal z bočních děr párátko kvůli průměru a lehce páčil vzadu u driveru, tak výsledek se dostavil - už to nesvítí :-( To mám tedy radost ...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.5.2010 13:17
Příspěvek #19


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Je to tak. LED jen krátce problikne a konec. Takže asi jsem ublížil driveru, když jsem tam opatrně strkal párátko. Že bych si ruce neurazil :-(


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.5.2010 13:20
Příspěvek #20


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



... a aby toho nebylo málo, jak jsem tak příjemně na..anej, tak jsem vyndaval plastové okruží nad starem a to s sebou vzalo i čočku z SST-50. Takže je v pr..li i LEDka. Pro dnešek končím, jdu se opít a pak šetřit na další svítilnu :-(


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 26.4.2024 - 15:00