IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Povinné svícení, Jak nasvítit rodinu na kole, levně a účinně. Odrazky nestačí.
Benedicti
příspěvek 3.8.2011 08:00
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 59
Registrován: 8.3.2011
Člen číslo: 1 647



Jeden článek, který mně dnes ráno tak nadzvihl ze židle, že se musím o něj s vámi podělit.
Když budete mít 10min volného času, doporučuji přečíst, co vše může potkat běžného řidiče auta při srážce s lidskou arogancí.


Na tom webu jsou i jiné články, mimo jiné na povinné svícení, kdy oči jsou tak přitahovány světly protijedoucího auta, že nakonec řidič opomíjí jiné objekty na silnici. Což má vliv na zvýšený nárůst nehod s cyklisty a chodci, které se tím vytrácejí mezi jinými svítícími subjekty. Velmi zajímavá studie..

Čímž mně tak napadá: které světlo by jste mi doporučili na kolo? Celkem máme v rodině dvě dospělácká a tři dětská kola, takže něco účinně levného x 5ks.
Přemýšlím, zda-li na kole svítit i ve dne, když s dětmi jedu kus po silnici, než se dostaneme do přírody. Důvodem je právě to, abychom nezanikli mezi svítícími auty.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.8.2011 08:22
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Ten článek je maso. Ale poopravím tě, nejednalo se o aroganci lidskou, ale aroganci ženské za volantem :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 3.8.2011 09:30
Příspěvek #3


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(alk007 @ 3.8.2011 09:22) *
Ten článek je maso. Ale poopravím tě, nejednalo se o aroganci lidskou, ale aroganci ženské za volantem :-)

Já poopravím ještě tebe, šlo o aroganci zbohatlickou.. smile.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.8.2011 09:35
Příspěvek #4


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Taktak. Arogantní zbohatlická pinda za volantem, pokud možno ajfoun v ruce u ucha a cígo v hubě, to osvěží náladu :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 3.8.2011 10:30
Příspěvek #5


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



http://natankuj.sme.sk/c/6001924/kamera-za...krizovatke.html
to sme dopadli..sad.gif((


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 3.8.2011 12:04
Příspěvek #6


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



K tomu testu: IMHO je svietenie lepšie... ja do svetiel nepozerám... možno preto, že sú také slabé (no, azda občas obdivujem Audiny a BMW) smile.gif) ale napríklad pri obiehaní kamióna je lepšie, ak má protiidúci zapnuté svetlá (a možno je to už len zvyk...).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ced
příspěvek 4.8.2011 05:47
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 109
Registrován: 14.11.2009
Člen číslo: 455



QUOTE(Benedicti @ 3.8.2011 09:00) *
Čímž mně tak napadá: které světlo by jste mi doporučili na kolo? Celkem máme v rodině dvě dospělácká a tři dětská kola, takže něco účinně levného x 5ks.
Přemýšlím, zda-li na kole svítit i ve dne, když s dětmi jedu kus po silnici, než se dostaneme do přírody. Důvodem je právě to, abychom nezanikli mezi svítícími auty.

Díky zežidlenadzvedávající příhodě (fakt síla) se nikdo moc nechytil tvé otázky smile.gif

Konkrétní odpovědi se hledají obtížně...
- světlo, kterého si všimnou řidiči ve dne bude muset být poměrně silné (5-10W ~ XP-G/XM-L)
- dobrý rozptyl bude lepší než úzký kužel, který by zboku už skoro nebyl vidět
- blikání nejspíš přitáhne pozornost snáze, navíc ve dne za světla se dá asi jezdit i se silnějším blikáním (bez rizika navození záchvatu)
- hodně velký vliv ale bude mít i barevnost oblečení (takže na cestu nasadit reflexní vesty, v lese pak sundat a pokračovat v maskáčích smile.gif)

Ideální na upoutání pozornosti by asi bylo takových blikajících aspoň 5W (XP-G nebo lépe XM-L) vpředu a 3W červených vzadu, obě s Flare optikou (zde jen XR- varianta, jestli se dělá i pro xpg/xml nevím).
Ale kde něco takového sehnat jako hotový výrobek...bastlit se ti asi zrovna nechce, že?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 4.8.2011 19:34
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



QUOTE(Benedicti @ 3.8.2011 09:00) *
Jeden článek, který mně dnes ráno tak nadzvihl ze židle, že se musím o něj s vámi podělit.
Když budete mít 10min volného času, doporučuji přečíst, co vše může potkat běžného řidiče auta při srážce s lidskou arogancí.
...


Tak pokud je to prevzato z fora Strelectvi,tak je taky mozne,ze by jsme mohli cist na seznamu novinku: Muz postrelil 2 lidi pri dopravni nehode!
Jeste ze volal policii a nevzal to do vlastnich ruk. Ikdyz, z tech dvoch zadna skoda... Porad by se jen branil a vysel by z toho cisty (snad).


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 4.8.2011 20:35
Příspěvek #9


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Stačí obyčejná bílá blikačka.. Ono se to nezdá, ale z auta to jde vidět dobře..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 13.8.2011 05:33
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já svícení přes den či i jindy řeším jednoduše. Když není úplně ideální počasí, tak si položím otázku: "Viděl bych se bez problémů, kdybych jel autem?" Pokud si odpovím ne, okamžitě zapínám.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 08:11