IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

17 Stránky V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Snorkova svítilna, 6x Cree XM-L
Benik3
příspěvek 8.2.2016 18:30
Příspěvek #121


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(Snork86 @ 8.2.2016 12:18) *
Benik3 jako když pošlu na PWM 100% tak jestli je výstup rovná čára na osciloskopu?

Nevěděl bys o nějakým pěkným odolným a hlavně malým konektoru? ;-)


Přesně tak jsem to myslel smile.gif

Konektor znám klasicky tyhle APM, jinak mě nic nenapadá http://www.ebay.com/itm/APM-2-5-2-6-Flight...G4AAOSwrx5UXGUV
Drží slušně, měl jsem je na řídící desce quadcopteru. A když se zakápnou tavnou tyčinkou tak jsou i prakticky chráněný proti bordelu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 10.2.2016 09:55
Příspěvek #122


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Přibližné schéma mého fotonového děla :-) Je to přibližné a maximálně zjednodušené

Přiložený obrázek


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 10.2.2016 11:21
Příspěvek #123


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Tak to je krásný schema, to sis pěkně vyhrál s obrázky. thumbsup_anim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 10.2.2016 11:55
Příspěvek #124


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Koukám, že tam máš nějaký větráky. Nebylo by lepší je řídit třeba přes PWM když už snímáš teplotu?
Nebo využít nějaký hotový modul: http://www.ebay.com/itm/DC-12V-PWM-PC-CPU-...X4AAOSwQTVV~EmK
Stejně tak mi přijde vhodnější je spínat MOSFETem než relátkem... (menší proud pro spínání, menší "ztrátový" proud při sepnutí)

Tento příspěvek byl editován Benik3: 10.2.2016 11:57
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 10.2.2016 12:41
Příspěvek #125


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Benik3 mám tam dva větráky, každý má svůj kabel pro případ nehody. Ale spínám je přes relé, protože jsem v šuplíku objevil modul 2x relé s možností ovládání přes Atmega328 a tak jedno relé odpojí větráky v případě teploty chladiče pod 50°C a druhé relé připojí napájení pro všechny tři okruhy Cree XM-L v případě, že je napětí baterky ok, teplota ok a pokud není v bedně s elektronikou vyšší vlhkost, případně voda.

V budoucnu samozřejmě budou větráky přes MOSFET. Chtěl bych přes druhý MOSFET i ten total stop pro hlavní LEDky, ale co jsem koukal na ebay, asi by se jim nelíbilo >20V a >10A dlouhodobě. Zatím to moc neřeším, do bedny se to vejde i s Pb akumulátory, ty časem vyměním za lithium, takže bude zase místa až až a tak ten modul se dvěma relé zatím nechám.

Čekám příkon přes 100W a tak řízení otáček větráků asi ani nebudu řešit. Nechce se mi programovat závislost otáček na teplotě, nemyslím že by ty dlouhé hodiny programování stály za vliv na úsporu energie a na hluk kašlu, když už tahám 5kg těžkou svítilnu, tak k tomu nějaký ten hluk prostě patří :-D


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.2.2016 18:31
Příspěvek #126


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



To Beník:
Pokud jsou to běžně sehnatelný konektory i do dps, tak bych je mohl využít na datové připojení driverů. I když na základní p
řívod potřebuju delší a na propojky mezi drivery bude 20 cm moc.

To Snork86:
Tak si asi taky udělám blokové schéma svirilny. Kdysi jsem sem jedno dal, ale bylo to spíš funkční, než elektrické schéma. Já uvažuju o tom, že ventilátory na výměníku budu řídit. Ale nepovažuju to za nic zásadního. Měnič, jenž chci použít to umožňuje, tak proč ne. I Když ta moje svítilna bude nejspíš 4x těžší než ta tvoje. Ta testovací svítilna, kde chci testovat ledky a optiky bude dost podobná té tvé. U té své testovací narozdíl od svítilny do ruky nebudu hledet na design. Hlavní účel bude otestovat ledky, optiky a drivery. Takže tam bude nejspíš mraky tlacitek a vypínačů, kterých bude na svítilně do ruky naopak minimum. A v timto duch bych mohl pokračovat. Jsem zvědavý, kdy tu tvoji uvidím v reálu. Já tu svoji pokusnou chtěl dát dohromady do velikonoc, ale teď o spíš vypadá na začátek hlavních prázdnin. U svítilny do ruky budu rád, když ji v základním režimu bez vychytávek zprovozním tak na prelomu 2017/2018. A i potom bude ještě následovat řada měsíců, kdy budu doprogramovávat další vychytávky včetně finální verze grafického rozhraní. Jelikož bude svítilna modulární, další funkce budou záviset čistě na fantazii a chtění s tím něco ještě delat. Takže nejspíš nepůjde nikdy říct, že svítilna je úplně hotová.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 10.2.2016 20:52
Příspěvek #127


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No těch 20V 10A je dost. Tam už možná to relé i bude lepší (chce to spočítat ztráty).
Nicméně nezapomeň, že vývod Atmegy bys měl použít na max 20mA a celkový proud je taky nějak omezen.
Na tom boardu s relé možná bude to relé stejnak spínat tranzistor, nebo je to na přímo? Taky bych očekával, že ta deska už bude mít ochrannou zpětnou diodu, na to u relé bacha biggrin.gif

Kolbaba: Dělají se klasicky THT do DPS, možná i SMD smile.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 10.2.2016 20:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.2.2016 20:57
Příspěvek #128


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Beník: Prima. Krimplovat cca 500+ pinů by byl docela opruz. Lepší to bude za pár šupů koupit.

Několik modulů s relé mám. Jsou tam opta nebo tranzistory. Asi záleží, od koho to je.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 12.2.2016 08:29
Příspěvek #129


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba jak ty si vlastně představuješ reálné použití své svítilny? Ten světelný výkon bude brutální a až to rozsvítíš, pojedu podle příručky pro ochranu před účinky jaderných zbraní. :-D Ale s tou hmotností mám trochu strach, máš nějaký odhad?
Jinak ten tvůj model na testování jsem měl taky, z toho ted stavím čelovku. Ale pobavilo mě, že tvůj model bude odpovídat mojí hlavní svítilně :-D

Benik3 mám nějaký modul s 2x relé speciálně pro arduino, je tam externí napájení pro ty cívky relé + datové piny pro Atmegu, takže v pohodě, neovládám to přímo logickou jedničkou na pinu :-) Ale mosfet je mosfet, to jo. I když relé umí tak pěkně až sexy cvakání když se něco přepíná a to k takové velké bedně sedí :-D


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.2.2016 14:21
Příspěvek #130


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Moje představa o praktickém využití svítilny tě asi překvapí. Není totiž žádná konkrétní. Chci ji mít pro svoje potěšení, že mám něco výjimečného. Někdo si koupí drahé závodní auto, i když ví, že se na běžný silnici na maximálku nedostane. Já si z podobného důvodu chci postavit svítilnu. Ne že ji nutně potřebuju, ale chci mít něco výjimečného, co nikdo další nemá a bude se chovat přesně jak chci já a nebudu muset přistupovat na žádný kompromisy. Nechci vybrat nejlepší možnou sériově vyráběnou svítilnu, když mužů mít svítilnu, jenž bude umět vše co chci.

Ohledně hmotnosti je to celkem špatný. Předběžný výpočty hmotnosti minuly 15kg a blíží se ke 20kg. Třeba aku vychází na necelý 3kg (22.2V/24Ah), vodní chlazení kolem 6kg, hlava s rameny cca 4kg, led matrix na bocích přes 1kg. Můj předběžný odhad je teď na 17kg s tím, že se po nakreslení konstrukce těla svítilny budu moct dost zpřesnit.

Jinak ty relátka se nespínají log 1, ale log 0. tongue.gif Chci je použít na vypínání jednotlivých led jak u testovací, tak i hlavní svítilny.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 12.2.2016 14:34
Příspěvek #131


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba nepřekvapuje mě to, prostě to chceš na hraní... Vždyt já taky :-) Každý blbec umí koupit super mega ultra svítilnu v obchodě, ale doma postavit vlastní svítilnu podle svých nápadů, to je už něco jiného, od toho je taky tahle sekce fora. Hlavně se mi líbí ta možnost dodělat si co člověk potřebuje. To si tak sedím na záchodě a říkám si hmmm, chtělo by to detekci průniku vody do krabice. Tak si pak na ebay koupím čidlo a šup, nová funkce je na světě. Akorát jsem se snažil najít vhodný kompromis mezi funkcemi nebo výkonem a mobilitou. Pořád si zkouším představit svoje zařízení v nějakých složitějších podmínkách, jak se s tím snažím plazit bahnem v podzemní chodbě a to mě zase vrátí zpátky na zem a všechny ty úžasné nápady co by to mělo umět zase ruším :-D Můj poslední nápad je bezdrátový přenos dat ze svítilny na OLED displej mojí nové čelovky.

Máš odkaz na tu baterii?? Chystám se vyměnit olovo za něco lepšího.

Já vím, relátka přepínají při odeslání LOW hodnoty, ale to je detail. :-D


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.2.2016 17:29
Příspěvek #132


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Mě napadají nápady co by mohla umět taky prakticky všude. smile.gif Základní koncepci mám sepsanou na 5x A4. Další nápady si píšu do mobilu. Mám jich tam bezmála 50. Ale už o pár vím, že je nebudu realizovat, jelikož jejich složitost nevyváží to co přinesou. A svítilnu nejenom prodraží, ale hlavně citelně přidají váhu. Mojí základní myšlenkou je to, že vybavím svítilnu všemožnými čidly jako jsou fotoodpory, detekce náklonu, akcelerace, hmotnosti, vlhkosti, teploty, dalkoměry, pir čidlem atd. Základní využití těchto čidel vím. Velký potenciál se skrývá v možnosti interakce čidla a hlavními led, pomocnými led či led matrixem. Původně jsem chtěl jen tlačítka a segmentovky. Postupným vývojem jsem dospěl j názoru, že tam budu mít velký grafický displej. Rozdil v ceně mezi dotykovým a nedotykovým je malý a tak jsem si říkal, proč ne. Navíc budu mít ovládací prvky nejenom kolem krajů displeje, ale i uprostřed. Představa, že bych vystačil s principem 1 tlačítko = 1 funkce brzy vzala za své. Jelikož jsem složitostí ovládání nechtěl konkurovat kokpitu velkého dopravniho letadla smile.gif Chtěl bych vystačit s optimálně 3, maximálně 5 úrovněmi menu. Mechanický bude jen stoptlačítko, hlavní vypínač a možná malý joystik na jednoduché ovládání ramen a otočné desky. Svítilnu chci udělat modulární a tak by neměl být problém dodat a připojit další DPS s novou hw funkcí, jenž mě v průběhu vývoje a stavby svítilny nenapadla a nešla jen doprogramovat.

Koupit si extramegasilnou svítilnu jde. Problém je ale ten, že žádná se ani nepřibližuje mým představám o supersvítilně. Navíc proč mít svítilnu, jenž má minimálně dalších 50+ lidí. Já narozdíl od tebe ji vláčet bahnem nehodlám a tak ji nebudu stavět pro surové zacházení. Svítilna co by byla odolná, tak by byla opravdu na dvoukolák. I tato moje "odlehčená " verze bude příliš těžká a velká pro použití do náročného terénu či delší túry.

Aku chci složit z těchto. Případě nutnosti použiju dva či v extrémním případě jen jeden aku. Na tři by to mělo svítit s rezervou celou hodinu.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 12.2.2016 19:04


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 12.2.2016 21:35
Příspěvek #133


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Sakra, vy me krkate ;] .. Toz ja tady to 100W COB svitilnu dodelam, uz jsou na ceste dalsi hlinikove L profily, ktere jsem vlastni blbosti dodrbal a visi mi na tom konstrukce boxu. Mel jsem silnou motivaci to dodelat do expedice, pro nataceni videa v jeskynich, ale holt jsem spechal. spatne to oznacil a uz se to stihnout ani nouzove nedalo :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 15.2.2016 16:20
Příspěvek #134


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Aktuální fotky. Akorát vzhled je až na posledním místě, ale toho jste si jistě všimli ;-) :-D

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


To na čtvrté fotce jsou LED dlouhé 10cm, prý dají 1000lm, tak jsem je dal do hliníkových profilů a zkusím je ještě nacpat na svojí svítilnu.

Tento příspěvek byl editován Snork86: 15.2.2016 16:20


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 15.2.2016 17:17
Příspěvek #135


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



No super. A kedze je ta krabica taka placata tak sa Ti na vrch zmesti vela indikatorov a ovladacov thumbsup_anim.gif .




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 15.2.2016 19:31
Příspěvek #136


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



zoom přesně tak, mělo by to co nejvíce připomínat ovládání 4. bloku černobylské elektrárny :-D

Celkem 3 x 4 XM-L a každý okruh bude mít svůj vypínač a potenciometr, k tomu hlavní vypínač celého zařízení a zbytek už jen displej a pár tlačítek k němu, myslím že toho je tak akorát, nechci přepínat 50 funkcí jedním tlačítkem, nebo přes nějaké super menu. Zapnu, nastavím proud potenciometrem a je to 8-)


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 15.2.2016 21:04
Příspěvek #137


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Krásný bastl. Když ovladaní bude připomínat Černobyl, tak doufám, že její provozování bude bezpečnější než známé elektrárny. tongue.gif

Moje pokusná svítilna bude mít taky hodně ovládacích prvků. Svítilna do ruky se bude muset ovládat přes menu. Minimálně pokročilá nastavení budou muset být v menu. I když svítilna bude hodně velká, tak mám vážné obavy, že všechny ovládací a signalizační prvky by se nahoru nevešly.



--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 16.2.2016 08:00
Příspěvek #138


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba u tebe bude nějaké pořádné menu a velký displej nutnost, vzhledem k množství funkcí. Plánuješ k tomu nějaké dálkové ovládání??


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 16.2.2016 09:56
Příspěvek #139


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Dálku mít výhledově bude. Zda infra, wifi, BT zatím nevím. Možná i několik způsobu současně. Líbilo by se mě ovládání svítilny z tabletu. Obávám se, že bych nebyl schopen ten program na tablet napsat. Uvažuju též ovladaní po kabelu. Svítilna by měla umět automaticky reagovat na vnější podněty. Např. v hlidacím režimu reagovat na osoby pohybující se ve dané vzdálenosti od svítilny. Naprogramování a zhotovení grafického menu bude též časově náročné. Velice důležitý bude správně navrhnout strukturu menu, aby "sedlo".


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 16.2.2016 10:17
Příspěvek #140


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba hliadaci rezim ve spolupraci s PIR/ultrazvuk? To se mi libi, kdo se blizko svitilny ocitne, dostane par Glm po hlave a uz nikdy neprocitne.
Mam volny jeste dva digitalni piny, do toho jdu :-D Mereni vzdalenosti ultrazvukem bude hlidat zmenu o vic nez 20cm a pokud ano, udela to BLIK :-D V uplne tme to muze byt docela vesele :-)

Jakou teplotu mam nastavit jako mezni pro provoz XM-L U3 aby pri prekroceni rele vsechny LED odpojilo od napajeni? Mam dve cidla par mm hluboko v hlinikovem chladici a dukladne jsem je zakydal teplovodivou pastou, tak snad meri presne. Pri jake teplote mam vlastne zapnout vetraky?
Aktualne to mam pri 50°C zapnout vetraky a pri 80°C odpojit LED. Tak vysoke teploty jsem jeste nedosahnul, i bez vetraku se to chladi slusne a baterie stejne vydrzi jen pul hodiny plneho vykonu :-D

Tento příspěvek byl editován Snork86: 16.2.2016 11:00


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stránky V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 06:05