IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

11 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Romisen RC-T5@Cree 4x XP-G R5 2000+ lumen mod a pokracovanie s Cree XM-L, moja dalsia vizia ...
Džejár
příspěvek 30.5.2010 11:42
Příspěvek #81


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Takže ty maš SKU 10451? co nafotce vypadá černě, ale je tmavofialová...


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 10.6.2010 14:24
Příspěvek #82


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Tak sem předevčírem, dokončinl svůj první mod.
Zatím s původním spínačem.
Docela bych tam bral spínač s aktivací namáčknutím, poradíte kde sehnat?

Zatim jsem nedělal žádný foto a podrobnější měření, nebot nemám čas, zvažuji že si pořídím luxmetr.
Zdejší prostředí je děsně nakažlivý, před rokem když sem si koupil PD20 tak sem byl spokojen a nic jiného jsem nepotřeboval, a rozhodně sem nechtěl bastlit, a těd tohle..

Zapojil jsem zatím 2s2p, odpor 0.15ohm, s téměř nabitýma aku, 3,8A, to je akorát, víc asi nemá cenu, ten rozdíl už není poznat v množství světla, akorát to víc hřeje, a barva jde do modra.
Do budoucna bych tam dal nějaký driver, aby se to dalo třeba napájet i 3xCR123, akorát jsem zatím žádný vhodný nenašel. Vstup 1-3 lion, výstup bud pro paralerní zapojení až 8A, nebo naopak 4 seriově/2A. Nějaký typ?
R4 NW(5B1) je pěkná barva myslím že ani teplejší nepotřebuji.
Jinak předělání bylo celkem jednoduché, jediné co mi činilo potiže bylo umístění ledek. XPE mají velkou čočku s kovovým okrajem , která krásně vymezí reflektor.
R4 to nemají. Reflektor je v hlavě s vůlí, takže jsem namotal pár závitů kaptonové pásky, což je supr věc, ale to asi někteří znají.
Tím se sice už nepohybuje do strany, nicméně se může otáčet, lepit se mi to nechtělo, jak ste to řešili vy pánové?
Druhá věc je, že PCB je u R4 tlustší a dráty se pájejí zezhora, takže jsou přimáčklé přímo reflektorem, což není uplně pěkné řešení, ale jinak to nejde, takže jsem tam dal kaptonovou pásku jako izolaci.
Jinak když sem to zapnul poprvé tak se mi z toho taky velmi lehounce stoupal kouř, že by zbytek kalafuny?

Jinak v porovníní s M30 Tritonem, to má výrazně širší střed, intenzita podobná, ale osvětlěná plocha je větší.
Takže zatím spokojenost, za ty peníze to fakt svítí velmi dobře.
Udělám nějaké foto.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 10.6.2010 14:54
Příspěvek #83


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Blahopreji k bastliku.
Par postrehu: LED s cockou a kovovym okrajem je XR-E, pises XPE. S tou kalafunou - tu ja vubec nepouzivam, pouzivam pajeci pastu co mi dal krtek, je z gme a nema absolutne zadnou chybu. Staci jedna malinkata kapka a spoj krasne chyti, zadny studenak. Ta kalafuna muze byt zradna v tom, ze ty vypary se ti mohou usadit v reflektoru a cistit reflektor proste nejde. A barva R4 do modra...to ta neutral white ztraci svuj smysl. smile.gif


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 10.6.2010 15:32
Příspěvek #84


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(turboled @ 10.6.2010 15:54) *
Blahopreji k bastliku.
Par postrehu: LED s cockou a kovovym okrajem je XR-E, pises XPE. S tou kalafunou - tu ja vubec nepouzivam, pouzivam pajeci pastu co mi dal krtek, je z gme a nema absolutne zadnou chybu. Staci jedna malinkata kapka a spoj krasne chyti, zadny studenak. Ta kalafuna muze byt zradna v tom, ze ty vypary se ti mohou usadit v reflektoru a cistit reflektor proste nejde. A barva R4 do modra...to ta neutral white ztraci svuj smysl. smile.gif

Dík.
Jo ja si XP-E XR-E pletu.
Co přesně za pastu to je?
No já to zkoušel bez reflektoru, takže to nevadilo, navíc kalafuna se dá krásně omýt ethylacetátem.
Do modra to jde když jde proud přes 2A na ledku, ale to už ani lumenově nemá smysl.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 10.6.2010 16:33
Příspěvek #85


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Pasta. To je divne, ze ti modraji, co mam zkusenost se svou XP-G R5, ktera ma obcas pridel lehce pres 2A, tak nemodra, je ovsem pravda, ze ja pouzivam pod PCB teplovodivou pastu s primesi Ag.


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 10.6.2010 16:45
Příspěvek #86


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Taky mam reflektor "lehce" omotany paskou, ale obyc plastovou. Centrovani XP-G jsem resil postupnym lepenim jednotlivych ledek pomoci teplovodiveho lepidla. Nalepil jednu a hned prilozil reflektor, pak druhou, treti... Ovsem "podarilo" se mi zanechat par nechtenych stop na reflektoru, jsou ale patrne az pri detailnim zkoumani, takze zadna tragedie. Daleko vic me trapi sklo. Mam na nem takovy podivny matny flek ctvercoveho tvaru, normalni cistou vodou to umit nejde. Musel tam byt uz z vyroby. Uz jsem koukal po nejakem HD ci vrstvenem skle, ale zatim jsem zadne vhodne neobjevil. Pokud by nekdo vedel, dejte link, diky wink.gif


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 10.6.2010 17:26
Příspěvek #87


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



xpg pri vyssom prude modra ... myslim, ze som to spominal niekde aj v tomto trede ... mohol som pouzivat iba cervene akumulatory UF 3000 ...

coated sklicka predava aj kaidomain ... ale je fakt ze rozmeru asi 45mm tam nevidim ... tak snad kupit 52mm a dat zmensit v nejakej optike ...

a nejake UCL sklicka predavaju tu:
http://www.flashlightlens.com/str/index.ph...mp;ref=ucl_lens

driver by si mohol pouzit nejaky boost ... ten by si mohol napajat 1-3 liion ... napriklad taky maxflex z taskled.com, alebo fatman ... alebo sintyho oblubeny shark, ale ten dava vystup iba 1A ... ten maxflex by bol najlepsi, ale potrebuje pridavny mikrospinac na ovladanie ... to by asi chcelo romisen rc-t6 s vypinacom naboku ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 11.6.2010 10:49
Příspěvek #88


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(turboled @ 10.6.2010 17:33) *
Pasta. To je divne, ze ti modraji, co mam zkusenost se svou XP-G R5, ktera ma obcas pridel lehce pres 2A, tak nemodra, je ovsem pravda, ze ja pouzivam pod PCB teplovodivou pastu s primesi Ag.

No ono modráním není myšleno vyloženě modrá, u tohohle teplejšího odstínu, to prostě víc člověk vnímá, že to je víc "bílá", a ta pasta to moc neovlivní, to je změna hned, než se to stačí prohřát

QUOTE(-mm- @ 10.6.2010 17:45) *
Centrovani XP-G jsem resil postupnym lepenim jednotlivych ledek pomoci teplovodiveho lepidla. Nalepil jednu a hned prilozil reflektor, pak druhou, treti..

Tohle centrování je v pohodě, mě šlo o to že když se dotahuje reflektor, tak se má snahu pootočit, protože ho nedrží ty velké čočky původních led, což zaprvé ohrožuje ledky, a zadruhé to rozhodí kužel.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 11.6.2010 10:55
Příspěvek #89


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(pepko @ 10.6.2010 18:26) *
driver by si mohol pouzit nejaky boost ... ten by si mohol napajat 1-3 liion ... napriklad taky maxflex z taskled.com, alebo fatman ... alebo sintyho oblubeny shark, ale ten dava vystup iba 1A ... ten maxflex by bol najlepsi, ale potrebuje pridavny mikrospinac na ovladanie ... to by asi chcelo romisen rc-t6 s vypinacom naboku ...


mrknu na ně, akorát sem měl pocit že právě proudově nestačej.
když tak tam udělám omezovač proudu( nebo použít něco s AMC7135).


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 11.6.2010 14:25
Příspěvek #90


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ja som mal ledky na tenkych 14mm plosakoch ... takze su nizsie ako boli povodne XR-E ... ale aj tak som musel reflektor este kusok zdvihnut, aby to robilo pekny uzky kuzel ... okolo reflektoru som natiahol o-kruzok tak som to zasroboval, ono to potom asi lepsie drzi a reflektor sa mi uz pri srobovani neotacal ...

driver s AMC7135 budes tazko pouzivat, kedze mas vstup 7.4V a on je iba na 6V ... ak vyslovene netrvas na konstantnom prude, tak ten rezistor je celkom dobre riesenie ... pri zapojeni 2s2p budu na nom minimalne straty ... akurat, ze ten jas bude postupne klesat ...

z tych driverov byt ti mal prudovo stacit napriklad maxflex, ten dava 1.3A, to si myslim, ze je dost ... len to ovladanie budes tazko robit ... fatman, shark a ine boost/step-up su len 1A ... (no mozno este hyperboost vie dat 1.4A, ale ten je uz zbytocne velky, nezmesti sa tam) ...

potom je moznost zapojit ledky 4paralelne, lenze to by si potreboval buck/step-down driver co by dokazal dat 6A prud ... a to ani neviem ci taky existuje ... no jedine ten moj LDO10C co mam v police mag ... alebo taskled zacina predavat H6CC alebo H6flex, ktore daju 6.6A, lenze na vstupe chce mat 8V, takze na 2xliion to nebude ...

clovece tazko sa hlada rozumnejsie riesenie ako 2s2p napriamo (s rezistorom) na 2xliion ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 11.6.2010 17:01
Příspěvek #91


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



QUOTE(Džejár @ 11.6.2010 11:49) *
Tohle centrování je v pohodě, mě šlo o to že když se dotahuje reflektor, tak se má snahu pootočit, protože ho nedrží ty velké čočky původních led, což zaprvé ohrožuje ledky, a zadruhé to rozhodí kužel.


Muj reflektor omotany obyc plastovou eletrikarskou paskou je dost na tesno, takze se neprotaci.

Jinak jak pise Pepko o prizvednuti reflektoru, to bude presne muj problem, kdy se mi zda, ze je to "strasnej" flood a subjektivnim odhadem to urcite nema tolik luxu jako s puvodnima ledkama zapojenyma direct. Je ovsem fakt, ze Pepko ma bin R5 a studeny odstin, ktery obecne i vypada, ze sviti vic, ale hlavne to ma zmereny luxmetrem, ze wink.gif
Chtelo by to nejakou session a pomerit si navzajem jednim pristrojem thumbsup_anim.gif

Puvodne jsem taky chtel resit nejakej driver... ale rezistory jsou v poho, rychle snadne a levne! A hlavne verim, ze do konce roku budou Cree XM a ty budou chtit trosku vic proudu, takze zbytecna "prace" s driverem...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 11.6.2010 18:09
Příspěvek #92


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no aj bez luxmetra sa da vela zistit ... ved pozri na moje fotky ... povodne ledky zapojene direct maju sice uzke ohnisko, ale stale to ma mensiu intenzitu ako R5 so sirsim rozmaznutym kuzelom ... a na to staci pouzit fotak ... podla mna aj R4 musia prebit P4 ... ak nie, tak to treba doladit ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 12.6.2010 19:54
Příspěvek #93


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(pepko @ 11.6.2010 15:25) *
ja som mal ledky na tenkych 14mm plosakoch ... takze su nizsie ako boli povodne XR-E ... ale aj tak som musel reflektor este kusok zdvihnut, aby to robilo pekny uzky kuzel ... okolo reflektoru som natiahol o-kruzok tak som to zasroboval, ono to potom asi lepsie drzi a reflektor sa mi uz pri srobovani neotacal ...

driver s AMC7135 budes tazko pouzivat, kedze mas vstup 7.4V a on je iba na 6V ... ak vyslovene netrvas na konstantnom prude, tak ten rezistor je celkom dobre riesenie ... pri zapojeni 2s2p budu na nom minimalne straty ... akurat, ze ten jas bude postupne klesat ...

z tych driverov byt ti mal prudovo stacit napriklad maxflex, ten dava 1.3A, to si myslim, ze je dost ... len to ovladanie budes tazko robit ... fatman, shark a ine boost/step-up su len 1A ... (no mozno este hyperboost vie dat 1.4A, ale ten je uz zbytocne velky, nezmesti sa tam) ...

potom je moznost zapojit ledky 4paralelne, lenze to by si potreboval buck/step-down driver co by dokazal dat 6A prud ... a to ani neviem ci taky existuje ... no jedine ten moj LDO10C co mam v police mag ... alebo taskled zacina predavat H6CC alebo H6flex, ktore daju 6.6A, lenze na vstupe chce mat 8V, takze na 2xliion to nebude ...

clovece tazko sa hlada rozumnejsie riesenie ako 2s2p napriamo (s rezistorom) na 2xliion ...

No to zkusím taky přizvednout, protože se mi kužel zdá dost širokej.
Sem nevěděl že se nedělají drivery s AMC7135 na 2 lion.
Dám tam ten zdroj proudu, a bude toi alespon do půlky vybíjení konstantní.
No 1,3A normálně stačí, ale proč tam nemít turbo, když to zvládne 1900 lumen že?

QUOTE(-mm- @ 11.6.2010 18:01) *
Jinak jak pise Pepko o prizvednuti reflektoru, to bude presne muj problem, kdy se mi zda, ze je to "strasnej" flood a subjektivnim odhadem to urcite nema tolik luxu jako s puvodnima ledkama zapojenyma direct. Je ovsem fakt, ze Pepko ma bin R5 a studeny odstin, ktery obecne i vypada, ze sviti vic, ale hlavne to ma zmereny luxmetrem, ze ;)
Chtelo by to nejakou session a pomerit si navzajem jednim pristrojem thumbsup_anim.gif

No to mě taky přišlo, v porovnání s M30, je to mnohem větší flood, musim udělat nějaké fotky.
Jo session by byla zajímavá, mohli bychom něco uspořádat.

QUOTE(pepko @ 11.6.2010 19:09) *
no aj bez luxmetra sa da vela zistit ... ved pozri na moje fotky ... povodne ledky zapojene direct maju sice uzke ohnisko, ale stale to ma mensiu intenzitu ako R5 so sirsim rozmaznutym kuzelom ... a na to staci pouzit fotak ... podla mna aj R4 musia prebit P4 ... ak nie, tak to treba doladit ...

No to rozhodně přebijou...Navíc rozdíl mezi R4 a R5 nebude tak velkej..alespon podle tabulek.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 18.6.2010 09:02
Příspěvek #94


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Tak vcera jsem si v praxi potvrdil, ze muj Romik opravdu produkuje znatelne min luxu...
Opet jsem mel moznost kratce porovnat se SolarForce L900M. Prvni srovnani bylo v dobe, kdy jsem mel T5 kratce a stihl jsem z ni jen vyhodit driver, takze zapojeni bylo direct 2p2s, naplno bez rezistoru, jeden mod s puvodnim spinacem. Ohnisko bylo o trochu uzsi, ale i o trochu silnejsi. Odstin T5 znatelne chladnejsi. Po vymene ledek za R4 mam v hi modu pridan jeden rezistor hodnoty 0.18ohm, spinac vymeneny za 3-modovy a upraveny dle Mikova navodu "druhe verze" = odstranen prostredni kratky kontakt, aby proud netekl prez pruzinku. A vysledek? Oproti SF L900M jiz od mensich vzdalenosti neni videt zadne vyrazne ohnisko, svetlo proste plynu prechazi do ztracena, podobne jako napr. UF C2 s P7 a Sekonix optikou a medium filtrem. Svetla je znatelne vic, min. o tretinu, ale dosvit chybi... Pokud s puvodnima ledkama na direct zapojeni ma T5 dle pepkova mereni cca 17k lux, tak moje T5 momentalne nemuze mit ani 15k lux... confused.gif
Nic, hadam, ze do dostupnosti cree XM jeste nejakej ten patek zbyva, tak to zkusim jeste poladit... wink.gif


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 18.6.2010 09:06
Příspěvek #95


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



myslim, ze to co popisujes je iba opticky klam ... bez toho, aby si nam sem hodil nejake fotky, alebo merania luxov, sa k tomu nemozeme vyjadrit ...

ostro ohranicene ohnisko moze posobit dojmom dlhsieho dosvitu ako silnejsie ohnisko postupne prechadzajuce v halo ... vid take to prekvapenie ked si niekto zasvieti NF-500 ... a pritom to ma ledva 10klux ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 18.6.2010 10:57
Příspěvek #96


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



To je vlastne fakt... kdyz si posvitim doma na zed, tak zaostrena RC-C6 jasne T5 presviti (co do intenzity spotu), ale venku na vetsi vzdalenosti to uz zadny zazrak neni... vytvori sice efektni paprsek, ale ze by svitila znatelne dal nez T5? To urcite ne a o velikosti osvetlene plochy se uz vubec nebudeme bavit.
Diky, docela si me uklidnil, ale stejne jak bude chvilka, tak svoji T5 "zreviduju" cool.gif


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 18.6.2010 23:33
Příspěvek #97


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



No oko je dost nedokonalé, takže bud luxmetr nebo foťák. Intenzivnější malý bod víc "vypaluje" do očí.
Právě když jsem to porovnával s M30, tak mi přišlo že to je tak stejně intenzivní, ale když jsem s tím posvítil n louku s pár stromama ve vzdálenosti destítek metrů tak se prostě ty víc jak dvojnásobný lumeny projevily.
No chtěl jsem to vyfotit, ale mám akorát kompakt Panasonic DMC-TZ2, a tam si čas nebo clonu nenastavím dry.gif , takže by ty jednotlivé foto nebyly porovnatelné...
Jedině vedle sebe najednou....


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 19.6.2010 00:41
Příspěvek #98


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Ok, nemam slusnej multimetr, nemam zadnej luxmetr, ale mam fotak, takze tu je nekolik beamshotu cool.gif
Svetla na porovnani: upraveny Romisen RC-C6 s XPE R3 s driverem (cca 1,2A), UniqueFire HS-802 s XRE R2 (z Cutter) na direct drive a nakonec samozrejme RC-T5.

ISO200, F8 a cas 1/500s
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


ISO200, F8 a cas 1/4000s
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 19.6.2010 07:26
Příspěvek #99


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Džejár @ 19.6.2010 00:33) *
No chtěl jsem to vyfotit, ale mám akorát kompakt Panasonic DMC-TZ2, a tam si čas nebo clonu nenastavím dry.gif , takže by ty jednotlivé foto nebyly porovnatelné...
Jedině vedle sebe najednou....


TZ2 by ti mala stacit na zakladne fotky ... ja mam FX07 a urobil som s nim vela fotiek, myslim ze ma horsiu vybavu ako TZ2 ... je tam niekolko moznosti ako fotit :

1. rezim automatika, ISO a WB sa da zafixovat, clona nie, cas sa da predlzit volbou slow shutter na 1s (normalne tam je 1/8s) ... ked budes fotit na casovac, tak stlac spust, ked je tma, automaticky ti da najmensiu clonu (F2.8) a najdlhsi cas (1s) ... az potom zapni lampas ...
2. na slabsie lampase sa daju pouzit scenicke rezimy - night scenery dava max cas 8s - starry sky dava 15s, alebo 30s, alebo 60s cas ... v tychto rezimoch sa tusim neda fixovat WB, ale zase ked pouzijes casovac a stlacis spust, tak pouzije max svetelne nastavenie co mu dany rezim dovoluje a mozes odfotit kazdy lampas pri rovnakom nastaveni ...

v oboch pripadoch budes potrebovat stavit alebo nieco podobne ...

Tento příspěvek byl editován pepko: 19.6.2010 07:27


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 19.6.2010 07:41
Příspěvek #100


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(-mm- @ 19.6.2010 01:41) *
Ok, nemam slusnej multimetr, nemam zadnej luxmetr, ale mam fotak, takze tu je nekolik beamshotu cool.gif
Svetla na porovnani: upraveny Romisen RC-C6 s XPE R3 s driverem (cca 1,2A), UniqueFire HS-802 s XRE R2 (z Cutter) na direct drive a nakonec samozrejme RC-T5.


no mne sa nezda, ze by to nejako malo svietilo ... mozno mas trochu viac rozplyzly kuzel ako ja ... ale zase to porovnavas s throwermi .... o UNQ 802 pisu na CPF, ze robi uzsi a intenzivnejsi kuzel ako DBS v2 co je thrower na urovni 33.000lux ... romisen T5 by ti mal davat tak polovicu ... nezda sa mi intenzita romisenu C6, tieto male zoom davaju tak 10.000lux, ale mozno tvoje dava aj viac ... ved ked to vies teraz takto pekne odfotit, skus sa este pohrat s reflektorom v T5 a trochu ho zdvihnut, aky to bude mat vplyv na kuzel ... teraz to u teba odhadujem na asi 15-17.000lux ...

Tento příspěvek byl editován pepko: 19.6.2010 07:42


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 19:27