IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Svítilna kolem 900,-, něco do kapsy na denní nošení ( EDC)
rmx
příspěvek 3.10.2008 21:51
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 27.9.2008
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 151



Dobrý den všem přítomným, rád bych vás požádal o radu s výběrem svítilny na denní používání. Předběžné požadavky jsou: menší velikost, cena do 1000,- baterie AA ( není podmínkou ). Zatím jsem našel:

Fenix L1T - max 98 lumenů, podle ohlasů osvědčený výrobce, AA, "pouze" 2 režimy, cena 799,-
Olight T10 - max 190lumenů, CR-123, 7 režimů, cena 899,-
Olight T15 - max 120lumenů, AA, 7 režimů, cena 899,-

Nemáte někdo z vás zkušenosti s Olight ? docela se mi zamlouvají. A pokud by jste věděli o krámku v Plzni, bylo by to super. Předem děkuji.


--------------------
Nejlepší svítilna je slunce, zatím.

Fenix LD10, Romisen RC-A2, iTP A3 SS, 4Sevens Preon Ti I, MagLite AA + LED, Powerlight, Olight T20 T,
Tank 007 M10, iTP H01
IPC-1L + eneloop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 3.10.2008 22:14
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Olighty bych dal kvalitou a výkonem na stejnou úroveň jako Fenixy. T10, T15 a T20 používají stejný reflektor, který je napůl texturovaný a napůl hladký. Výsledkem je kužel s hodně úzkým ohniskem a silným halo. Díky tomu úzkému ohnisku mají lepší dosvit než srovnatelné fenixy, ale osvětlená plocha v dálce je o dost menší. Třeba na kolo mi proto přijdou nevhodné. Na EDC je to asi věc osobního vkusu. Někomu může vyhovovat širší kužel, někomu užší. Co se týče těch režimů, tak to rovněž může být + i -, opět dle osobního vkusu:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rmx
příspěvek 5.10.2008 19:51
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 27.9.2008
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 151



Díky jiriku za souhrn, jinak Tvoje recenze hltam jako divej. Zkoušel jsem porovnavat svícení trochu výkonějších bartříčků Fenixe L2T a Olíka T20 a stejně nevim co se mi líbí víc, asi si hodim korunou smile.gif Do ted' jsem používal "louč" od Panasonicu (2x buřt + Krypton), takže jsem zatim v LED neosvícen.

Pokud by jste měl někdo jinou varintu nebo osobní zkušenost, rád se poučim. A nebo to zkusím jinak, co by jste si vybrali do 1000,-, Díky.


--------------------
Nejlepší svítilna je slunce, zatím.

Fenix LD10, Romisen RC-A2, iTP A3 SS, 4Sevens Preon Ti I, MagLite AA + LED, Powerlight, Olight T20 T,
Tank 007 M10, iTP H01
IPC-1L + eneloop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.10.2008 20:08
Příspěvek #4


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



co sa tyka rozhodnutia ci uzky kuzel alebo siroky, tak je to velmi tazke ... ono vo vseobecnosti uzky kuzel je sice efektny, dosvit je udivujuci, na fotkach to vyzera silno, ale v reale je to pomerne tazko vyuzitelne (mozno tak SBSkar na velkom neosvetlenom parkovisku :-)))) ...

ja mam svetla aj uzsie, aj sirsie ... do kategorie uzkych by som dal UF606, SmallSun, WF400 alebo Endurer (zoradene od sirsieho po najuzsie) ... do kategorie sirsich by som dal fenix l2d, UF C3, TR801, MXDL s reflektorom, Aurora P7 ... niekde medzi je MXDL s kolimatorom od cree 8stupnov ... prave ta optika sa mi zda ako nalepsie pouzitelna v praxi ... uzke svetla-throwery by som doporucil iba v pripade, ze si si isty, ze naozaj chces uzky kuzel s dlhym dosvitom ... inak ber stredne uzke/siroke svetla ... alebo pocitaj s tym, ze si casom kupis 2 a vyber si oba extremy ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.10.2008 20:14
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ty malé Olighty sice mají úzké ohnisko, ale jako throwery bych je neoznačoval (dle light-reviews mají 3500-5000 luxů). Jinak si myslím, že ani jedno z těch uvažovaných světel nezklame;-)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 1.5.2024 - 23:42