IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Led Lenser H7 nebo Zebralight H60-Q5, Led Lenser H7 nebo Zebralight H60-Q5
slušná čelovka
Led Lenser H7 nebo Zebralight H60-Q5
Led Lenser H7 [ 2 ] ** [50.00%]
Zebralight H60-Q5 [ 2 ] ** [50.00%]
Celkový počet hlasů: 4
Host nemůže hlasovat 
aleshufoton
příspěvek 20.11.2008 01:01
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 2
Registrován: 20.11.2008
Člen číslo: 191



Led Lenser H7 nebo Zebralight H60-Q5?

Vánoce se blíží - využití se teď nabízí - terenní běh, brzy použití běžky, občas mi
kluk rybaří.
Opravdu v tuhle chvíli nevím kterou zvolit - i když jsou cenou jinde. Liší se i výkonem a optikou, a o 600Kc cenou. Ta H60 do vánoc nejspíš ještě bude.

Pro LL H7 hovoří baterie AAA, ale to ja nepotřebuju, akku 18650 mám z jiné svítilny. Asi mají i lepší optiku, ostatním zebrám je vyčítanej krátkej dosvit, jak je tomu u H60 jsem nezjistil, ale těch 110/190lm nemusi bejt špatnejch. Ale i LL ma 140lm.

Možná jsem nezvolil nejlepší, co se dá v tuhle chvíli koupit. Tak se nebojte a opravte mne.






Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 20.11.2008 10:23
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(aleshufoton @ 20.11.2008 01:01) *
Led Lenser H7 nebo Zebralight H60-Q5?

Vánoce se blíží - využití se teď nabízí - terenní běh, brzy použití běžky, občas mi
kluk rybaří.
Opravdu v tuhle chvíli nevím kterou zvolit - i když jsou cenou jinde. Liší se i výkonem a optikou, a o 600Kc cenou. Ta H60 do vánoc nejspíš ještě bude.

Pro LL H7 hovoří baterie AAA, ale to ja nepotřebuju, akku 18650 mám z jiné svítilny. Asi mají i lepší optiku, ostatním zebrám je vyčítanej krátkej dosvit, jak je tomu u H60 jsem nezjistil, ale těch 110/190lm nemusi bejt špatnejch. Ale i LL ma 140lm.

Možná jsem nezvolil nejlepší, co se dá v tuhle chvíli koupit. Tak se nebojte a opravte mne.


Myslím si, že jsi zvolil docela dobře. LL H7 si doporučuji osahat v Praze (jsi-li někde poblíž), tuším, že jsem ho tam zahlédl, ale byl jsem "v zajetí" P7, tak jsem se čelovkám nestačil věnovat. Papírově to vypadá moc dobře a to fokusování světla, to LL opravdu umí. Druhá varianta - Zebralight H60 - na tu se moc těším, protože coby spokojený majitel H50 a (zvláště) H30 se těším na další evoluční krok.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.11.2008 10:38
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tyhle dvě čelovky se dost těžko srovnávají, protože jsou hodně rozdílný. Led-lenser možná bude mít i na nejširší nastavení užší kužel než zebra, na nejužší však bude mít o hodně větší dosvit. Pro toho, kdo už má 18650 aku s nabíječkou, tak 18650 bude naopak výhoda atd.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aleshufoton
příspěvek 21.11.2008 23:39
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 2
Registrován: 20.11.2008
Člen číslo: 191



koukám že je výhoda mít doma obě, před partnerkou přiznat jen jedno a ještě doložit zhruba poloviční cenu te levnějšírolleyes.gif

Do Prahy se na Lenser H7 určitě při nejbližší příležitosti podívám, bral bych optiku co je na LL H7 s napájením jedním 18650, to bych byl spokojenej. Prostě 3xAAA nevím, ale nějak mi nevyhovuje, už jen kvůli počtu, to abych měl jěště jinou nabíječku .

Kdybych chtěl v současné době čelovku s Q5 a slušnou možností regulovat velikost kužele a s řekněme perspektivnějším napájením Lionaku třeba těmi 18650 není asi v současné době z něco dalšího na výběr, nebo se mýlím?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 13:15