IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Svítilna do služby, Hodně muziky za málo peněz :-)
alk007
příspěvek 4.11.2010 16:28
Příspěvek #21


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Icemane, v poště to máš napsané, v podstatě ti napsal už Tommu. Variabilita u SolarForce je celkem parádní. A pokud není někdo zásadním odpůrcem drop-inů (netýká se hlavy PRO-1) které, jak známo, se o něco hůře chladí než svítilny, co mají hlavu napevno, tak je to dobré řešení. Hlavně můžeš mít v zásobě třeba drop-in s neutrální barvou světla pro outdoor svícení, další s nějakou čtyřčipovou diodou nebo SST-50 pro mohutnou světelnou palbu, pak třeba UV drop-in pro speciální účely atd. atd. Výměna trvá cca deset vteřin :-)

Můžeš taky přijít v pondělí do Stromovky (viz téma Flashaeventy) a uvidíš na vlastní oči :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 4.11.2010 21:48
Příspěvek #22


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Děkuju mockrát za pozvání,ale mám službu dry.gif a zpátky bych to stíhal jen těžko.Jsem z Jižní Moravy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 4.11.2010 23:39
Příspěvek #23


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Asi budu objednávat toto + toto + toto + 2x toto + 3x toto.

Ještě počkám jestli mi to odsouhlasí někdo zkušenější,ale takhle nějak by se mi to líbilo biggrin2.gif .Celý by to vyšlo na cca 1.700Kč i s dopravou thumbsup_anim.gif .

Tímto bych chtěl oděkovat alkovi že mi dal menší ,, nalívárnu do hlavy" ohledně lucerniček a že mi vždycky odpověděl na co jsem se zeptal.

Tak a je objednáno wink.gif .Rovných 1.750 Kč ze mě na PayPal vyjelo jak nic blink.gif .Už se nemůžu dočkat jak to dojde rolleyes.gif

Tento příspěvek byl editován Icemanmojito: 4.11.2010 23:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.11.2010 00:56
Příspěvek #24


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



"Světla, jenom světla nečekají,
jen po nich šáhneš a už tě mají!"
:-))

Tak ať ti to svítí o106 :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 5.11.2010 01:07
Příspěvek #25


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 975
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



QUOTE(alk007 @ 5.11.2010 00:56) *
"Světla, jenom světla nečekají,
jen po nich šáhneš a už tě mají!"
:-))

Tak ať ti to svítí o106 :-)

ty fakt se domnivas,ze svetlo ma cas,nejdriv to vytunit,pak zesilnit jas...
:smile.gif)


--------------------
EDC-Wurkkos TS22 nw,Wildtrail WT3M,Sofirn SC32 XHP.70.3 nw hotrod
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 5.11.2010 03:17
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



QUOTE(alk007 @ 5.11.2010 00:56) *
"Světla, jenom světla nečekají,
jen po nich šáhneš a už tě mají!"
:-))

QUOTE(ivan @ 5.11.2010 01:07) *
ty fakt se domnivas,ze svetlo ma cas,nejdriv to vytunit,pak zesilnit jas...
:smile.gif)


biggrin2.gif biggrin2.gif dobrý chlapi!!! biggrin2.gif thumbsup_anim.gif


Icemanmojito - takže vítej do světelné "bílé díry" s nekonečnou gravitací wink.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 5.11.2010 10:57
Příspěvek #27


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Díky.Jsem si jistej , že se mi tu bude líbit. biggrin2.gifbiggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 12.11.2010 21:26
Příspěvek #28


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Chlapi mám ještě dotaz.K výše uvedené hlavě a vlastně celé sestavě bych chtěl dokoupit nějaký pořádný drop-in.Nejlépe SST-50, jak mi zde někdo radil.Všude ale vidím jen drop-iny do max. 6V.

Jen se chci zeptat jestli existuje nějaký drop-in co má vysoký výkon a dá se do něj pustit větší napětí (cca ze 2x 18650).

Díky za odpověď.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 15.11.2010 14:18
Příspěvek #29


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Tak dneska došla.Jak psal Alk007 přišlo to za rovných 9 dnů a je to opravdu jako palcát biggrin2.gif .Večer ji beru do práce tak potom napíšu jak svítí.Ted´ mám aku na nabíječce.Jinak první dojmy jsou obrovská spokojenost se zpracováním všech dílů. thumbsup_anim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 15.11.2010 16:14
Příspěvek #30


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



To je dobře :-) Jen ... pokud ses už nakazil tak brzy budeš chtít další :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Galil
příspěvek 15.11.2010 21:51
Příspěvek #31


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 31.10.2010
Bydliště: Budweis
Člen číslo: 764



Zdravím osazenstvo fóra smile.gif , poprosím rovnou o radu, nejde o svítilnu přímo do služby, ikdyž trochu vlastně taky jo. Trochu cestuju a chci koupit světýlko na delší výpravy typu měsíc bez doteku civilizace. Před dvěma lety jsem z tohohle hlediska třeba podcenil Izrael, kde jsem fotil něco v konfliktních oblastech Západního břehu Jordánu a Gazy a pustinu Judské pouště a Golanských výšin. Nemít kolega slušnou svítilnu, žili bychom v temnu mojí tehdejší bludičky biggrin2.gif . V dohledný době nás čeká něco podobnýho, nějaký obasti Skandinávie mimo civilizaci, pak Balkán a pak zase Izrael.

Mám prcka Tank007 TK-360 a poměrně čerstvě EagleTac P20C2. Obě jsou na CR 123, který právě nejsou vždy ke koupi. Nicméně se mi ukrutně zalíbilo teplejší světlo Eagla a chtěl bych zase něco takovýho, jen na tužkovky, ty jsou i v Palestině na tržišti smile.gif. A pomalu se dostávám k podstatě věci, mám v hledáčku tři - Fenix TK20, starší, míň výkonnej, ale fortelnej kus, pak novinku Fenix LD 25 a nakonec P20A2 s teplou ledkou.

Použití je následující - nějaký to přisvěcování při táboření - u ohně, ve stanu, v noci při čůrání a na plašení šakalů - světlo je dost děsí biggrin2.gif . - pak na noční pochody, třeba na Golanech bychom bez světla byli v pytli, cestou na Hermon se míjí minové pole, je třeba vyjít brzy ráno, za tmy a terén je bez světla neschůdnej. Pak i na nějaký to svícení ve městech, konkrétně třeba rozvaliny v "území nikoho" v Hebronu, kde se válčí prakticky denně, tam jsme byli na světe dost závislý.

Co byste volili vy, pánové a případné dámy? Nebo jestli jsem nějakou jinou svítilnu opomněl ve výběru zmínit, rád si nechám poradit. Podmínky - AA baterie, teplejší odstín, určitá mechanická odolnost a vodotěsnost a spíš raději širší kužel. Děkuju za rady laikovi smile.gif


--------------------
Lidi o mě říkají, že jsem flegmatik..., mě je to ale úplně jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 15.11.2010 22:32
Příspěvek #32


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



Vítej na fóru (krajane).Volby které cituješ rozhodně patří k tomu lepšímu co lze pořídit a zvaž jestli ještě nedoplnit nějakou čelovkou .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Galil
příspěvek 15.11.2010 22:44
Příspěvek #33


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 31.10.2010
Bydliště: Budweis
Člen číslo: 764



A hele, taky Budějičák smile.gif. Jako čelovku mám takový ty nasazovací popruhy na hlavu s úchytama na lampičku, TK20 do toho dát by asi byl trochu masochismus, ale u těch subtilnějších kousků by to snad šlo. Zatím tam dávám toho malýho Tanka.


--------------------
Lidi o mě říkají, že jsem flegmatik..., mě je to ale úplně jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bossinko
příspěvek 15.11.2010 23:26
Příspěvek #34


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 163
Registrován: 7.6.2010
Bydliště: Slovenská republika
Člen číslo: 653



QUOTE(Galil @ 15.11.2010 21:51) *
Zdravím osazenstvo fóra smile.gif , poprosím rovnou o radu, nejde o svítilnu přímo do služby, ikdyž trochu vlastně taky jo. Trochu cestuju a chci koupit světýlko na delší výpravy typu měsíc bez doteku civilizace. Před dvěma lety jsem z tohohle hlediska třeba podcenil Izrael, kde jsem fotil něco v konfliktních oblastech Západního břehu Jordánu a Gazy a pustinu Judské pouště a Golanských výšin. Nemít kolega slušnou svítilnu, žili bychom v temnu mojí tehdejší bludičky biggrin2.gif . V dohledný době nás čeká něco podobnýho, nějaký obasti Skandinávie mimo civilizaci, pak Balkán a pak zase Izrael.

Mám prcka Tank007 TK-360 a poměrně čerstvě EagleTac P20C2. Obě jsou na CR 123, který právě nejsou vždy ke koupi. Nicméně se mi ukrutně zalíbilo teplejší světlo Eagla a chtěl bych zase něco takovýho, jen na tužkovky, ty jsou i v Palestině na tržišti smile.gif. A pomalu se dostávám k podstatě věci, mám v hledáčku tři - Fenix TK20, starší, míň výkonnej, ale fortelnej kus, pak novinku Fenix LD 25 a nakonec P20A2 s teplou ledkou.

Použití je následující - nějaký to přisvěcování při táboření - u ohně, ve stanu, v noci při čůrání a na plašení šakalů - světlo je dost děsí biggrin2.gif . - pak na noční pochody, třeba na Golanech bychom bez světla byli v pytli, cestou na Hermon se míjí minové pole, je třeba vyjít brzy ráno, za tmy a terén je bez světla neschůdnej. Pak i na nějaký to svícení ve městech, konkrétně třeba rozvaliny v "území nikoho" v Hebronu, kde se válčí prakticky denně, tam jsme byli na světe dost závislý.

Co byste volili vy, pánové a případné dámy? Nebo jestli jsem nějakou jinou svítilnu opomněl ve výběru zmínit, rád si nechám poradit. Podmínky - AA baterie, teplejší odstín, určitá mechanická odolnost a vodotěsnost a spíš raději širší kužel. Děkuju za rady laikovi smile.gif


Ja by som podľa toho čo píšeš išiel do čelovky,ale na AA batérie s teplým mi nič nenapadá...Keby nebola podmienka ten teplý odtieň tak HL20.Keby svetlo do ruky tak by som ešte porozmýšľal nad E21 s teplým odtieňom tá sa mi za tie peniaze fakt páči smile.gif /a TK20 má úžší kužeľ,ale zase mi pripadá dosť odolne/

Tento příspěvek byl editován Bossinko: 15.11.2010 23:28


--------------------
?Svet je temný a svetlo je vzácne.? Kate DiCamillo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Galil
příspěvek 15.11.2010 23:51
Příspěvek #35


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 31.10.2010
Bydliště: Budweis
Člen číslo: 764



Na potřebu čelovky mám ten popruh, samotná čelovka nejde venku vždycky použít kvůli různým hmyzákům a breberkám. Raději bych se jí vyhnul a ponechal to zatím na těch popruhách smile.gif. Na těch Fenixech se mi taky líbí ta guma nebo kraton nebo co to je na gripu, pokud jde třeba o nožejčky, je to nejlepší materiál na ručky. Viz Fallkniven, moje oblíbené Sissipuukko, krátké i dlouhé a hodně dalších. Chlad, mokro, ten hliník, to pak není vono confused.gif . TK20 bude asi nezničitelná, LD25 ale menší a výkonnější.


--------------------
Lidi o mě říkají, že jsem flegmatik..., mě je to ale úplně jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.11.2010 01:24
Příspěvek #36


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Vítej na fóru.

Podle toho co píšeš, tak si myslím, že Fenix LD25 R4 bude naprosto ideální. Ta guma je navýsost praktická a pokud se to využívá opravdu outdoor (což u tebe je více než jasné), tak kombinace dobrého úchopu, odolného provedení a neutral white odstínu je výtečná.

Chtěl jsem ti ještě poradit jako malinkou a levnou záložní svítilnu, sice trochu křehčí konstrukce, ale vyloženě do kapsy, 4Sevens MiNi AA NW , ale koukám, že už není a nebude, škoda. Třeba by ti místo ní posloužila mírně dražší a více odolnější Zebralight SC50w+.

Zcela jistě bych přibral i sympatickou čelovku s neutrálním odstínem H501w.

Jinak kdybys chtěl něco více výkonného a na tužkovky, tak asi těžko seženeš něco lepšího, než iTP A6 Polestar. Je sice studenější než předchozí neutral white svítilny a není dělaná na přejetí tankem, ale je celkem přijatelné velikosti a svítí díky čtyřčipové diodě velmi slušně. A za přijatelnou cenu.


To jen tak pro inspiraci.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Galil
příspěvek 16.11.2010 11:32
Příspěvek #37


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 31.10.2010
Bydliště: Budweis
Člen číslo: 764



Díky za rady, pánové smile.gif. Tak Fenix LD25 R4 je na cestě, některá z těch rezervních Zeber je taky výbornej nápad, jako záloha určitě bodne, podumám nad tím smile.gif. No a ještě Polestar k tomu, do batohu už se mi nic nevejde a já lítám v baterkách stejně jako v nožích, no potěš biggrin2.gif


--------------------
Lidi o mě říkají, že jsem flegmatik..., mě je to ale úplně jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 17.11.2010 20:01
Příspěvek #38


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



QUOTE(Icemanmojito @ 15.11.2010 14:18) *
Tak dneska došla.Jak psal Alk007 přišlo to za rovných 9 dnů a je to opravdu jako palcát biggrin2.gif .Večer ji beru do práce tak potom napíšu jak svítí.Ted´ mám aku na nabíječce.Jinak první dojmy jsou obrovská spokojenost se zpracováním všech dílů. thumbsup_anim.gif


Svítí perfektně.Nemám možnost lepšího srovnání,ale oproti Lenser T7 je úplně někde jinde.Neskutečnej dosvit.Výdrž na 3x18650 minimálně 4 hodiny.Pak nás střídali a já ji musel vypnout.Po 3 hodině malinko klesl výkon,ale pořád svítila hezky.Hlava se po půl hodině začala trochu zahřívat,ale uchladila se.Snad budu moct příští týden přidat foto srovnání té mojí oproti Lenseru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Holvol
příspěvek 3.1.2011 17:53
Příspěvek #39


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 32
Registrován: 12.2.2010
Bydliště: Praha Radotín
Člen číslo: 566



QUOTE(Icemanmojito @ 4.11.2010 23:39) *
Asi budu objednávat toto + toto + toto + 2x toto + 3x toto.

Ještě počkám jestli mi to odsouhlasí někdo zkušenější,ale takhle nějak by se mi to líbilo biggrin2.gif .Celý by to vyšlo na cca 1.700Kč i s dopravou thumbsup_anim.gif .

Tímto bych chtěl oděkovat alkovi že mi dal menší ,, nalívárnu do hlavy" ohledně lucerniček a že mi vždycky odpověděl na co jsem se zeptal.

Tak a je objednáno wink.gif .Rovných 1.750 Kč ze mě na PayPal vyjelo jak nic blink.gif .Už se nemůžu dočkat jak to dojde rolleyes.gif


Ahoj. A skutečně je nutné objednávat všechno tohle, aby se svítilo? Já jsem to pochopil tak, že by měla stačit pouze ta "hlava", kde je již gratis tělo a vypínač. Nebo je to jinak? Tahle potvůrka se mi totiž mooooooc líbí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 3.1.2011 20:27
Příspěvek #40


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



QUOTE(Holvol @ 3.1.2011 17:53) *
Ahoj. A skutečně je nutné objednávat všechno tohle, aby se svítilo? Já jsem to pochopil tak, že by měla stačit pouze ta "hlava", kde je již gratis tělo a vypínač. Nebo je to jinak? Tahle potvůrka se mi totiž mooooooc líbí.



Ahoj.Když objednáš jen tu hlavu, tak k ní dostaneš ještě tailcap a tělo.V Těle je adaptér myslím na 3-4 AAA baterky.Zkoušel jsem tam dát 18650, ale ty tam měli až moc velkou vůli, takže tam moc lítaly.Takže za tu cenu dostaněš : hlavu,tělo s adaptérem na AAA a vypínač ( tailcap ).Stačí taková odpověď?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 23.6.2024 - 13:32