IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aurora Ak-p7, nejde Low MOD
bead
příspěvek 13.6.2009 22:07
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Mam tuto svítilnu AK-P7 zatim jsem v ní vybil 2x baterie a dneska kdyz jsem vyměnil po 3tí baterii tak mi najednou nesel LOW MÓD. Hned jak jsem dojel domu tak jsem svítilnu rozebral a propájel jsem vypínač a proměřil jej. Na Hi má 0-Ohm a na LOW má nějakých 7-Ohm, což je v pořádku, takze jsem dal vypínač dohromady a opět vyzkoušel. Bohužel svítí mi stále jen Hi-Mód. Netušim kde je zakopanej pes.
Díky za rady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 14.6.2009 07:09
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak to ti moc neporadime ... ak vypinac cvaka normalne a naozaj si nameral tie odpory co pises, tak vypinac by mal fungovat normalne ... a inde uz tazko bude nejaky problem ... skus estre premerat prud cez vypinac, to sa uz robi tazsie, potrebujes 3 kable a najlepsie aj 3 pary ruk :-))) ...

a potom uz len taka klasika, skontrolovat ci sa ti niekde nerobi blby spoj, precisti vsetky zavity ... dotiahni vypinac, ak mas vo vypinaci taku plastovu maticu, tak pod nou je este kovova matica, tak skus dotiahnut aj tu ... pouzi na to pinzetu, alebo noznicky ... alebo najlepsie su tenke male klieste (take sa daju kupit vo vypredajoch typu vsetko za 1eur v hypermarketoch) ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 17:30
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Objednal jsem jednu svítilnu kamarádovi, tak jsem zkusil svuj vypínač u něj a jemu funguje normalně a jeho vypínač u mě funguje stále jen na Hi-Mode. viz video:
http://www.youtube.com/watch?v=Y4vNSNprV8Q
a tady
http://www.youtube.com/watch?v=CFFFctnw0Rc

Jelikoz LED neřídí žádná elektronika tak absolutně nechápu proč nechce svítit když je Low mode v pořádku.

Dalo by se to nějak reklamovat na DX? Jelikoz neumim dobre anglicky, mohl bych jim stroze popsat problem a poslat jim taky odkaz na to video?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 18:47
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak jsem vyplnil neco co jsem povazoval jako reklamacni protokol na DX. Snad jsem to vyplnil dobre.
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikema
příspěvek 14.6.2009 19:12
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 234
Registrován: 19.10.2008
Člen číslo: 172



Trosku zopakovat anglictinu bych doporucoval smile.gif, jinak asi popsano
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 14.6.2009 19:43
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak toto je dost podivny problem ... ja osobne by som sa asi pozrel do vnutra pod ledku ci tam nie je nejaka elektronika ... dostat k nej by sa malo dat zo strany o reflektora ...

no ale aj reklamacia cez DX je rozumne riesenie ... formular je spravny ... a s mojou anglictinou sa mi to zda ok, akurat netusim co to je swither ???


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 20:19
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



QUOTE(pepko @ 14.6.2009 20:43) *
tak toto je dost podivny problem ... ja osobne by som sa asi pozrel do vnutra pod ledku ci tam nie je nejaka elektronika ... dostat k nej by sa malo dat zo strany o reflektora ...

no ale aj reklamacia cez DX je rozumne riesenie ... formular je spravny ... a s mojou anglictinou sa mi to zda ok, akurat netusim co to je swither ???


Ups, to mel bejt Switcher (přepínač). thumbsup_anim.gif
No anglina mi nikdy nesla, ale snad tomo porozumí i oni.
Jak to probíhá dál stou reklamací?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 14.6.2009 20:27
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Skúšal si prepájkovať rezistor alebo vymeniť za iný? Mne sa stalo to, že som kúpil 2W rezistor namiesto pôvodného. Napájkoval som ho dovnútra a ako som skrutkoval tailcap, rezistor ošúchal o závit tailcapu. Tým sa na jeho povrchu odhalila vrstva kovu, ktorá bola pôvodne krytá farbou rezistora. Takže režimy som mal HIGH|HIGH|OFF. Ty máš LOW vynechaný a namiesto toho OFF. Ak premeráš rezistor, možno ti ukáže jeho hodnotu, ale ak sa pri skrutkovaní tlakom napruží DPS s vypínačom, môže sa niekde prerušiť obvod - strihnutá nožička napríklad. Prípadne namiesto rezistora daj drôtik a ak ani vtedy nepôjde, chyba bude v DPS. Tam prakticky nie je čo pokaziť a chyba sa musí dať nájsť hneď. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 20:59
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Jelikoz jsem testoval ten muj přepínač na té druhé svítilně a tam fungoval na oba mody tak neni mozny ze by byl vadnej odpor. Navic jsem ho mel rozebranej a propajel a ocistil jsem ho. Jak je vidět z fotek tak smontovany vypinač funguje tak jak má.
Jinak co se tyce te elektroniky u LED, tak tato svitilna by neměla být řízena elektronicky. Low a Hi mody jsou resene jen pomoci odporu a nebo připojení napětí napřímo. Pro jistotu jsem rozebral LED co to šlo a netušim kde by mohl byt problem.

LED s chladičem zezadu
Přiložený obrázek


pod LED je teplovodná pasta
Přiložený obrázek


přišroubovaná LED zpět k chladiči
Přiložený obrázek


Spínač na Hi-mode a jeho odpor
Přiložený obrázek


Spínač na Low-mode a jeho odpor

Přiložený obrázek

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 14.6.2009 21:36
Příspěvek #10


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ja viem, ze elektronika by tam nemala byt ... ale mozno tam dali taku tu suciastku co sa vola "kurvitko", to by malo stacit odmontovat a bude to slapat :-)))

fakt uz neviem co ti poradit ... ked ti ten spinac funguje v inej aurore, tak v nom asi chyba nebude ... hmmm, a to som si myslel, ze tato kontrukcia lampasika musi byt nepokazitelna ... toz ale vzdy sa najde nieco co nefunguje ...

tak som zvedavy co ti povie DX, myslim, ze nebudu robit problemy a vyreklamuju to ... len s tym budes mat starosti ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 14.6.2009 21:40
Příspěvek #11


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



To je opravdu zvláštní. Ten low mode ti nefungoval od začátku? Zkoušel jsi měřit jestli je nějaké napětí na LED při zapnutém low režimu?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 21:52
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Díky za typ, tak napětí na diodě:
Low-mod = 1,8V
Hi-mod = 3,23V

zapnuto na LOW-mode
Přiložený obrázek


Takze asi je neco s tou LED.
Jinak první 3 vybití baterie šlapala svítilna na oba mody a pak zniceho nic najednou svetlo-tma-tma.

Jak probihaj ty reklamace? Asi to budou chtit poslat zpět? To bude asi drahy.... :-(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 14.6.2009 21:55
Příspěvek #13


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



1.8V je uz dost male napatie ...

inak ked to takto pises, skusal si aj menit akumulatory medzi svojou a kamosovou aurorou ? mozno by mohol byt problem v akumulatore ...

co sa tyka postovneho pri reklamacii na DX, tak s tym nie je problem, treba im to poslat nejakym lacnym sposobom, odfotit blok z platby na poste a oni ti peniaze vratia ako kredit na dalsi nakup ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 14.6.2009 22:10
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



tak jsem testnul i jeho baterky a tim to neni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 14.6.2009 23:22
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



LED bude v pořádku, při 1,8V už bílé LED nesvítí. Zkus teda ještě vyndat plošňák s "elektronikou", jestli tam opravdu není nějaký kurvítko smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 15.6.2009 12:39
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Kamarád měl ten problém, že jeden čip na LED byl do zkratu, takže to na LOW svítilo úplně malinko, ale spotřeba byla jako na High. Takže bych věřil tomu, že pokud tam je nějaký svod, tak při LOW bude pokles napětí tak malý, že to ani nebude svítit. Ale proud tam poteče. Zkus to změřit.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 16.6.2009 12:04
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Proudy:
HI-Mode
2,3 A
3,23 V

Low-Mode
0,27 A (LED nesvítí)
1,8 V

Zdá se mi blbost aby tam bylo nejaky "kurvítko" když na HI to funguje, spíš bych to vyděl na vadu LED. Navic kdyz to rozkucham tak uz tu zaruku asi neuplatnim. Ale na druhou stranu se mi to posilat na reklamaci nechce. Jinak z DX zatim nic neprislo.

udělal jsem prozatimní úpravu připájením drátu paralelně k odporu. Takže vidím kdy je zaplá a kdy ne. Stalo se mi, že zůstala na Low a pak by mohla dostat slusne zabrat baterka. Těm nedělá dobře vybití nadoraz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 16.6.2009 12:17
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Ty jsi měřil proud na LED, nebo mezi tělem a baterií? Kdyby to bylo na LED, tak může být svod v ní nebo před ní. Pokud jsi měřil proud z baterie, tak mi to nedává smysl. Pokud se liší proud z baterie a proud na LED, pak je někde v hlavě svod. Nejlepší by bylo vymontovat modul s led z těla a vyzkoušet na stabilizovaném zdroji (popř. vyzkoušt, jestli to svítí na direct a s odporem 7 ohm.
Reklamací na DX o nic nepřijdeš. Pošleš jim to doporučeně, vyfotíš lístek z pošty s cenou, pošleš jim, kolik to dělá v přepočtu na dolary a za 2-3 týdny máš zpět nové zboží. Poštovné ti proplatí. Musíš si ale počkat, než ti odpovědí, ať jim to pošleš. Chce to čas, ale zase to není takový problém.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 16.6.2009 12:27
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



měřil jsem to přímo z baterie, takže nikam jinam mi ten proud jít nemohl. => žádnej svod tam asi nebude.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.6.2009 12:47
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ty čísla jsou opravdu divný. Při 0,27A by led svítit měla... Zkus ještě postup co píše Marcio, opravdu by mě zajímalo, jestli se takhle může chovat vadná LED.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 12:20