IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

11 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> LED náhrady žiaroviek v aute, ledkové parkovačky, smerovky, obrysovky
Vědátor
příspěvek 16.4.2010 09:21
Příspěvek #61


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Sice to není HID, ale i v Octavii něco je wink.gif


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 16.4.2010 10:00
Příspěvek #62


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(Vědátor @ 16.4.2010 10:21) *
Sice to není HID, ale i v Octavii něco je wink.gif


Otazka tie cocky su zamerne tak nepriehladne,alebo su uz velmi opotrebovane (opieskovane od skaliek atd.)?
BMW ma krasne asferiky na HID a myslim,ze i v testoch ich vychadzaju najlepsie svetla.Nikede som videl test stretavacich svetiel.Mercedes vysiel z toho biedne,kupodivu taka skodovka velmi dobre...

Tento příspěvek byl editován ajo: 16.4.2010 10:00


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 16.4.2010 23:37
Příspěvek #63


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(Džejár @ 15.4.2010 13:41) *
No ale ten rozdíl v účinnosti už není oproti HIDu velký ne?

Není HID jako HID, záleží na typu výbojky (sodíková, rtuťová, halogenidová) a hlavně jejím příkonu (účinnost se zvyšuje až do určité hodnoty společně s příkonem). Tady hodně záleží na aplikaci a využití světelného zdroje. Kupříkladu u 10W ruční svítilny pro "běžné" svícení nemá prakticky význam použít HID (mnohem nižší účinnost tohoto zdroje, riziko poškození výbojky nárazem...). Jiná situace je např. u 50W HID searchlight (vysoký světelný výkon+lepší zaostření světla než LED-nepočítám soustavu asfe. čoček). Dalším příkladem může být osvětlení velkého prostoru (stadion, staveniště) kde najdou uplatnění výbojky vysokých příkonů, jejich nahrazení LED zdrojem je dnes prakticky nerealizovatelné.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JaUjcik
příspěvek 27.3.2012 20:55
Příspěvek #64


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 1
Registrován: 24.3.2012
Člen číslo: 10 337



Zdravim. Som tu novacikom, tak snat sa pytam spravne...

Rad by som sa opýtal na tie LED ziarovky do auta pre smerovku, ci ich mas v aute / pripadne niekto iny a ci nahodou nema niekto fotku ako svietia.
Ide mi oto ze mam klasicke sklicko a nevim ak kupim takuto led, ci svetlo bude suvisle alebo bude po rozsvieteni vidiet svetelne bodky v kruhu (myslim z pohladu auta iduceho zamnou) efekt led ziarovky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 18:08
Příspěvek #65


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, myslím, že kdyby se do hlavního reflektoru nacpaly tyto H7, tak to už by mohlo svítit i v noci pěkně: http://www.tstlight.com.tw/html/i-beam-h7.html Příkon 25W a světelný tok 2000 lm, to už je o něčem jiném. A konstrukce a umístění čipů poměrně věrně kopíruje vlákno žárovky, takže se to bude chovat jako žárovka, jen to bude kapánek lépe svítit. Já bych klidně 2 ks koupil, ale nevím, jak to od nich objednat.... 1000 ks určitě nechci... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 18:17
Příspěvek #66


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



taky řešení biggrin.gif
http://www.ebay.com/itm/Constant-Current-H...1d2&vxp=mtr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 19:11
Příspěvek #67


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Benik3 @ 9.12.2012 18:17) *


No, jako dobrý, to ano. Výkonově postačuje. Ale všimni si, že má ledku i nahoře. To je špatně. To znamená, že svítí i dopředu a to už by se chovalo jinak, než vlákno žárovky...... To už by policista snadno poznal, že to je něco divného.....Ani Xenon, ani žárovka...Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 20:06
Příspěvek #68


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



jo, to je největší blbost co dělaj.
Ještě jsem viděl žárovky jako jsi posílal, ale menší výkon (11W) a ty měly taky nahoře LED ale s čočkou. Stejnak to ale musí oslňovat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 9.12.2012 20:14
Příspěvek #69


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Ledka nahoře se dá sundat. A taky bych pak sundal ten čočkokryt, který to světlo zbytečně tlumí.

Přiložený obrázek

Pak by se asi mohl vyhodit driver a dát ho ven, ať se zbytečně neuvaří. No pak vyměnit LED za XM-L (ty co tam jsou vypadají na nějaké XP-G).
A ještě přidat kus chladiče a bylo by to OK. biggrin2.gif
Tuning ala Blacman. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 20:35
Příspěvek #70


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Tommu @ 9.12.2012 20:14) *
Ledka nahoře se dá sundat. A taky bych pak sundal ten čočkokryt, který to světlo zbytečně tlumí.

Přiložený obrázek

Pak by se asi mohl vyhodit driver a dát ho ven, ať se zbytečně neuvaří. No pak vyměnit LED za XM-L (ty co tam jsou vypadají na nějaké XP-G).
A ještě přidat kus chladiče a bylo by to OK. biggrin2.gif
Tuning ala Blacman. wink.gif


Všechno jde, jen se musí chtít. Kecy o tom, jak ledkama nejde svítit v noci můžou mít akorát magoři, kteří znají led svítilny tak akorát z tržnice..... Však jsem psal, že do první zkoušky jsem narval po dvou XML U2 do každé žárovky, narval jsem do nich 3 A a svítí to jak kráva, kam se prdí halogenda. Když se tam dají 4 XML U3 hezky dokola, zapojí se 2 + 2 sériově, každá dvojice přes odpor (salám na driver, v jednoduchosti je síla a tady to teplo nevadí), tak to bude šajnit jak Hidka. Jen se musí striktně dodržet vrchlíček a cpát maximálně do projektoru, ne do paraboly. Pak nikdo nic nepozná a světla bude habaděj. A protijedoucí řidiči nebudou pruzeni oslňováním..... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 20:41
Příspěvek #71


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Projektorem myslíš světla s čočkou?

Já mam pracovního Renaulta Espace. Jsou tam mam dojem taky dvě H7 a svítí to úplně na hov... natož abych s tim ještě dokázal oslnit protijedoucí vozidla.
Tohle by se šiklo, ale zase se mi do toho nechtěj vrážet prachy, když to neni moje biggrin.gif
Co jsem viděl nějakou fotku na ebay, tak ty LED žárovky měli líp rozložený světlo, je to opravdu tak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 20:55
Příspěvek #72


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Benik3 @ 9.12.2012 20:41) *
Projektorem myslíš světla s čočkou?

Já mam pracovního Renaulta Espace. Jsou tam mam dojem taky dvě H7 a svítí to úplně na hov... natož abych s tim ještě dokázal oslnit protijedoucí vozidla.
Tohle by se šiklo, ale zase se mi do toho nechtěj vrážet prachy, když to neni moje biggrin.gif
Co jsem viděl nějakou fotku na ebay, tak ty LED žárovky měli líp rozložený světlo, je to opravdu tak?


Ano, ano, projektorem myslím reflektor s čočkou. Běžné náhrady halogenových H7 ledkovýma H7, které nabízejí různí prodejce nelze akceptovat ani v nejmenším.... Běžná, obyčejná halogenová H7 55W má cca 600 lm světelného toku. Takové ty super, co mají 100W příkonu, tak ty dávají cca 1500 lm. Běžně dostupné náhrady s ledkama (co jsou osazeny noname čínský shit) mají cca 200 lm. Tím je myslím vysvětleno, proč to ho... svítí. Ale 4 x XML U2, to už je při plném výkonu cca 3500 - 4000 lm světla. A s tím už se dá vařit. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 21:09
Příspěvek #73


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jenže ono to hov... svítí s normálníma halogenovýma H7 :/
LED jsem nezkoušel a jak říkáš tyhle co prodávají ani zkoušet nehodlám. To jsou jasně vyhozené peníze...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 9.12.2012 21:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 21:13
Příspěvek #74


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Benik3 @ 9.12.2012 21:09) *
Jenže ono to hov... svítí s normálníma halogenovýma H7 :/
LED jsem nezkoušel a jak říkáš tyhle co prodávají ani zkoušet nehodlám. To jsou jasně vyhozené peníze...


Aha, no, tak to tam jsou opravdu nějaké shit H7.... No, měli by smysl jen ty, co jsem uvedl v odkazu nahoře... 25 W, 2000 lm, 4 x XML, vrchlík. Jen nevím, kde je koupit..... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 21:18
Příspěvek #75


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Mam tam jednu novou Osramku a nějakou starou (to bude něco levnějšího, já je nekupoval) a ta svítí o něco míň. I tak prostě ty světla stojí za prd...

Porozhlížel jsem se na netu po těch 25W LED, ale nenašel jsem nic :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 9.12.2012 21:36
Příspěvek #76


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Benik3 @ 9.12.2012 21:18) *
Mam tam jednu novou Osramku a nějakou starou (to bude něco levnějšího, já je nekupoval) a ta svítí o něco míň. I tak prostě ty světla stojí za prd...

Porozhlížel jsem se na netu po těch 25W LED, ale nenašel jsem nic :/


Což o to, výrobce znám je (viz odkaz výše). Není však znám způsob, jak to dostat z místa přebytku na místo nedostatku...... V množství pouze přiměřeném.....Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 9.12.2012 21:36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2012 22:04
Příspěvek #77


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ano, to je to, co jsem hledal smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrej25
příspěvek 10.12.2012 13:17
Příspěvek #78


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 192
Registrován: 6.10.2010
Bydliště: banska bystrica
Člen číslo: 737



bol som minuly tyzden s autom na STK, ked mi kontroloval svetla trochu som sa informoval, nasledne aj skusal pri zapnutom svetle zmenit mierne polohu H7 v svetlomete, stacilo ju trochu povytiahnut z reflektora von a uz sa zmenil vyzarovaci diagram svetlometu. tie svetla su navrhnute na vlaknovu ziarovku, vyrobit led nahradu ktora by nenarusila spravne vyzarovanie je podla mna nerealne. ved ked mi technik (moj kamos, inak by som tam s 10 rocnym autom neblbol biggrin.gif )vysvetloval ake su rozdiely medzi P - L svetlam, anglicke to maju naopak.... moze sa kludne stat, ze to sice bude svietit ovela viac, ale bude to svietit aj do nevhodnej zony - oslepovanie
riesenie led svietenia bude asi mozne len aj kompletnym navrhnutim novych svetlometov, priamo urcenych na iny typ svetelneho zdroja, tuto by mohli vediet viac http://al-lighting.cz/ biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 10.12.2012 14:14
Příspěvek #79


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



První full-LED světla má Audi R8.
Tady je trochu vidět jak to mají udělané:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 11.12.2012 13:03
Příspěvek #80


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(andrej25 @ 10.12.2012 13:17) *
bol som minuly tyzden s autom na STK, ked mi kontroloval svetla trochu som sa informoval, nasledne aj skusal pri zapnutom svetle zmenit mierne polohu H7 v svetlomete, stacilo ju trochu povytiahnut z reflektora von a uz sa zmenil vyzarovaci diagram svetlometu. tie svetla su navrhnute na vlaknovu ziarovku, vyrobit led nahradu ktora by nenarusila spravne vyzarovanie je podla mna nerealne. ved ked mi technik (moj kamos, inak by som tam s 10 rocnym autom neblbol biggrin.gif )vysvetloval ake su rozdiely medzi P - L svetlam, anglicke to maju naopak.... moze sa kludne stat, ze to sice bude svietit ovela viac, ale bude to svietit aj do nevhodnej zony - oslepovanie
riesenie led svietenia bude asi mozne len aj kompletnym navrhnutim novych svetlometov, priamo urcenych na iny typ svetelneho zdroja, tuto by mohli vediet viac http://al-lighting.cz/ biggrin.gif


Jak jsem psal výše, všechno jde, jen se musí chtít.... Dá to třeba více práce, ale jde to i bez výměny celého reflektoru. Jen se ty ledky musí seskupit do tvaru tak, aby co nejvíce kopírovali svit rozžhaveného vlákna žárovky. Střed čipu ledky musí být ve stejné vzdálenosti, jako střed vlákna žárovky od patice. Rozmístění je 4 x XML U2 po 90° dokola a co nejtěsněji k sobě. Ideální je obdélníkový star o rozměru 20 mm x 6 mm. Nad nimi musí být vrchlík o průměru 12 mm zabraňující přímému svitu vpřed. A svítí to jako žárovka. Ze vzdálenosti 10 m na zeď to nakreslí prakticky stejný obrazec, jako halogenda.... Jen o kapánek jaksi jasnější :o) Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 členů čte toto téma (3 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 16:06