IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Led-lenser X7 (X21), 7xCree XR-E, mini recenze
jirik
příspěvek 7.3.2010 11:44
Příspěvek #41


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Zkoušel jsem jen eneloop, protože z nimh zvládají nejvyšší proudy. XR-E zvládají proud kolem 1,5A vcelku bez problémů. I když hodně záleží na chlazení. Problém je, že ledky jsou zapojené paralelně. Klidně do některé z LED může téct mnohem víc, kvůli nízkému Vf.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snipersk
příspěvek 28.7.2010 14:01
Příspěvek #42


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 289
Registrován: 4.2.2010
Bydliště: Nadlice pri Bánovciach nad Bebravou
Člen číslo: 558



Je možné že tu nikoho nezaujíma ako upraviť LedLenser X21 - skrátiť jej telo o 50% a spraviť ju buď na 4ks AA Eneloop alebo aby to dlhšie vydržalo na 2 x 18650 Li-ion.
Mne dnes prišli Eneloop dal som do nej 8 kusov bez nabíjania a hodilo to 105500 luxov - som nechápal , svieti to dokonale.

Teraz ich nabíjam - potom to odmeriam znovu a predpokladám že to hodí cez 110000 luxov. Podla mňa by sa LEDkám nič nestalo ak by sa na plný výkon vždy zapla len na asi 5 až 10 minút a potom buď vypla alebo prepla do slabšieho režimu.

Je to svietidlo ktoré pokorí aj 30W HID akurát je trošku dlhšie a to treba vyriešiť.

Osobne som ochotný skúsiť odpíliť pol tela , dať spraviť nový závit a vyskúšať to napájať aj 2 x AA - 2,4V 2000mAh alebo 4 x AA - 2,4V 4000mAh možno to dá aj cez 30000 luxov alebo cez 20
No ako náhle by som ich zapojil za sebou tie 4 x AA tak mám plný výkon - len spraviť ten adaptér v takom zapojení. Také niečo asi nieje však alebo je ? Hneď by to bolo vyriešené.

A páči sa mi na nej že svieti do diaľky tak ako SR-90 2200 lm no svetla vyprodukuje ešte viac - aspoň toho čo s nej reálne teče. Samozrejme na 4 x AA Eneloop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.9.2010 21:06
Příspěvek #43


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



S Milanem jsme zkouseli nabijeci D NiMH a na zacatku tam tece 8A a velmi rychle stoupa na 10A a dale (s tim jak se ledky zahrivaji). Sviti to opravdu hodne, ale pro delsi provoz mi to prijde nevhodne. Bal bych se, ze spinac nebo nejaka ledka shori. Neni divu, ze vyrobce zakazuje nabijeci baterie.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snipersk
příspěvek 6.9.2010 19:38
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 289
Registrován: 4.2.2010
Bydliště: Nadlice pri Bánovciach nad Bebravou
Člen číslo: 558



Zaujímavé hodnoty aj si to zmeral ? To muselo mať cez 130000 luxov po prepočte na 1 meter pri meraní na 3 metre. Ja som to skúšal na 8 x AA Eneloop 4,8V 4000mAh prečo to dávalo tolko isto ako tebe 4 x AA Eneloop ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 7.9.2010 11:41
Příspěvek #45


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Luxy jsme neměřili, neměl jsem luxmetr s sebou.

QUOTE(snipersk @ 6.9.2010 20:38) *
Ja som to skúšal na 8 x AA Eneloop 4,8V 4000mAh prečo to dávalo tolko isto ako tebe 4 x AA Eneloop ?


Svítilna nemá regulační elektroniku a běží na přímo z baterií. Takže proud může ovlivnit mnoho věcí. Vyšší propustné napětí LED, přechodové odpory na držáku baterií atd...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.6.2024 - 16:29