IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Čelovka Bateria 1Watt, jiná led
edition
příspěvek 18.3.2008 22:56
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 18.3.2008
Bydliště: Brno
Člen číslo: 33



Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tímto výrobkem? Používá měnič napětí, je na dvě AA baterie. Jde mně o to, co by udělal ten měnič při použití 3 Watt diody? jestli by to utáhl? nebo pustí jen 1 Watt?

Děkuji za odpověd blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 18.3.2008 23:59
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Měnič bude do diody pořád pouštět 1W. Takže s ledkou budeš muset vyměnit i elektroniku. Asi taky budeš muset upravit chlazení, obávám se, že 3W se v plastové čelovce neuchladí.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.3.2008 10:31
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jinak pokud vyměníš LED za nějakou novější, tak ani elektroniku měnit nemusíš a svítit to bude o dost líp. Bateria píše, že tahle čelovka má 30 lumenů při 1W. Moderní ledky mají až kolem 100 lumenů při 1W.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edition
příspěvek 19.3.2008 15:07
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 18.3.2008
Bydliště: Brno
Člen číslo: 33



Rád bych tam dal cree q5, ale bohužel v česku ji neseženu. V Brně v GM mají jenom starý luxeony. Májí tam i 1Watt s 45 lumeny. To by bylo lepší. Ale furt ta účinnost je nízká.

Dobrá čelovka zatím neexistuje, hledal jsem něco do dvou tisíc všude a nic. Zebra mě moc neoslovila, má moc velký rozptyl. Nechtěl jsem na micro tužky.

Nejlépe tužkový AA, nebo CR123

A nelíbí se mě ten styl té stříbrné, co mají stánkaři. I když v cizině mají tento šmejd s Cree q5 za super cenu, pochybuji že má regulátor výdrže a tak.
Tak jsem se rozhodl pro tu Bateria + lehký tuning.
Opravuji auta v malé garáži a bez čelovky si to neumím představit. Mám tu obyčejnou stříbrnou s 9 led.Ty ledky jsem už přepájel za účinější, je to lepší, není to ale vono.

Jinak vlastním Fenix p3d q5 a jsem maximálně spokojen, špičkový výkon(neuvěřitelný)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.3.2008 16:47
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Cree by měli mít na tron.cz a lightronic.cz . Ale myslím, že pokud ten reflektor není stavěný na Cree LED, tak by ten kužel mohl být dost ošklivý (artefakty atd.). Takže bych tam radši dal ledku od SSC, ty mají trochu jiný úhel vyzařování a většinou s nima dostaneš hladší kužel. SSC by měli mít na official.cz a metronix.cz .


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edition
příspěvek 22.5.2008 22:35
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 18.3.2008
Bydliště: Brno
Člen číslo: 33



tak jsem do čelovky "Bateria" implantoval Cree q4. Svití to mnohem víc, jsem spokojen. Ale i ten základ nesvítil špatně
Akorát jsem byl překvapen, že led není na žádném chladiči, pouze kolečku-hvězdě

Výkon odhaduji asi na 80lumenů s porovnáním P3D Fenix. Něco mezi 2-3 stupněm. Ohnisko je dobrý, o něco širší než fenix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.5.2008 23:04
Příspěvek #7


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Občas docela koukám, jak blbě je v některých čelovkách vyřešeno chlazení, ale vzhledem k tomu, že si lidi na umírající čelovky nestěžují, tak ty LED asi vydrží víc, než by člověk čekal smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 15:22