IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Svítilna do služby, Hodně muziky za málo peněz :-)
Icemanmojito
příspěvek 30.10.2010 06:56
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Zdravím vás,

už delší dobu se poohlížíme po nějaké fajnové svítilně, kterou bychom mohli používat při službě ve věznici.Máme pár základních parametrů, které by měla mít:

1.Cena do cca 2.000 Kč
2.Co možná nejdelší dosvit ( máme v práci Led-Lenser T7 a ty svítí tak akorát )
3.Dobrý výkon ( výdrž ani není potřeba delší než 60 minut )
4.Pokud možno taktické rysy
5.Akumulátory je jedno jaké ( s výše uvedenými lensery T7 máme špatnou zkušenost, že nejdou použít akumulátory typu AAA, protože nemají 1.5 V ale jen 1.2 V a svítilna se ani nerozsvítí angry.gif )
6.Záruka 2 roky.

Zatím jsme se koukali na toto

Tato svítilna se nám velice zalíbila thumbsup_anim.gif , ale třeba najdete nebo poradíte s něčím lepším.

Vím že těmito parametry se okruh velice zmenšil, ale pokud nenajdu odpověď na tomto foru, tak už asi nikde. sad.gif

Tento příspěvek byl editován Icemanmojito: 30.10.2010 07:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 30.10.2010 07:09
Příspěvek #2


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Teď jsem narazil ještě na Toto

Pokud někdo víte co to je nebo něco bližšího tak prosím dejte vědět.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 30.10.2010 08:53
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Ahoj, vítej na fóru! Předem gratuluju k dobré svítilně, protože v cenové relaci 2000kč už je špatných poměrně málo biggrin.gif . Ten Eagle-Tac můžu doporučit, dá se k němu dokupovat spousta věcí. Myslím, že kvalitou zpracování je taky velmi solidní. Ten mohu tedy doporučit. Navíc ta nová MKII verze už neotravuje sos blikačkama...
Možná bys mohl ještě kouknout ještě na jeho konkurenta, a sice Olight M20, ten je tu na fóru taky docela chválený. Nu a ten Lumintop tu zatím asi nikdo nemá, tak nevím. Ale vypadá dost zajímavě, o tom žádná...

Tento příspěvek byl editován mickielli15: 30.10.2010 08:57


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 30.10.2010 09:53
Příspěvek #4


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Icemanmojito @ 30.10.2010 08:09) *
Teď jsem narazil ještě na Toto


Je to nové světlo, takže ještě nelze dohledat nějáká recenze.. Každopádně i já mám na něj zálusk.. smile.gif
Ten EagleTac a Olight jsou už ověřený svítilny od ověřených výrobců, tam chybu určitě neuděláš..
Já osobně bych ale počkal na nějákou recenzi Luminotop TD15 - dle parametrů to je srovnatelná svítilna, ale s nižší "českou cenou"..
Pokud by byla srovnatelná, dalo by se pak vejít do 2.000 i s nabíječkou a kvalitním akumulátorem.. rolleyes.gif

e: Ale když o tom uvažuju, tak ten LedLenser má ostření.. to žádná z těchto světel nemá.. Je možný, že co se týče dosvitu, takco nejvíce zaostřený LedLenser nakope ostatním zadek..

Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 30.10.2010 09:56


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 30.10.2010 11:26
Příspěvek #5


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Icemanmojito @ 30.10.2010 07:56) *
Zdravím vás,

už delší dobu se poohlížíme po nějaké fajnové svítilně, kterou bychom mohli používat při službě ve věznici.Máme pár základních parametrů, které by měla mít:

1.Cena do cca 2.000 Kč
2.Co možná nejdelší dosvit ( máme v práci Led-Lenser T7 a ty svítí tak akorát )
3.Dobrý výkon ( výdrž ani není potřeba delší než 60 minut )
4.Pokud možno taktické rysy
5.Akumulátory je jedno jaké ( s výše uvedenými lensery T7 máme špatnou zkušenost, že nejdou použít akumulátory typu AAA, protože nemají 1.5 V ale jen 1.2 V a svítilna se ani nerozsvítí angry.gif )
6.Záruka 2 roky.

Zatím jsme se koukali na toto

Tato svítilna se nám velice zalíbila thumbsup_anim.gif , ale třeba najdete nebo poradíte s něčím lepším.

Vím že těmito parametry se okruh velice zmenšil, ale pokud nenajdu odpověď na tomto foru, tak už asi nikde. sad.gif


Vítej na fóru.
Pár poznámek k tvému boďáku:
1. -
2. Pokud ti jde o co nejdelší dosvit, poohlédni se po tzv. throwerech, tedy svítilnách s co nejužším paprskem. Led-Lensery mají obrovskou výhodu v zoomovatelnosti a jako thrower jsou celkem ucházející, ovšem specializované throwery dosáhnou vždy lepších výsledků, pouze přijdeš o tu variabilitu, kterou zoom přináší.
3. -
4. Mohu si to přeložit tak, že jde o to, aby svítilna něco vydržela? :-)
5. Někde bude chyba, protože Led-Lenser T7 (mám P7, což je v podstatě totéž) svítí s nabíjecími AAA naprosto skvěle. Výrobce je sice nedoporučuje z jednoduchého důvodu - dobré NiMH akumulátory dokážou dávat dlouhodoběji vyšší proudy než alkalické baterie. Ovšem mám už s P7 něco nasvíceno včetně testů výdrže a vše v pořádku. Navíc napětí alkalických baterií je po krátké chvilce při zátěži nižší než napětí akumulátorů, takže není možné, aby se s NABITÝMI a KVALITNÍMI akumulátory svítilna nerozsvítila. Zkontroluj si i to, zda mají akumulátory kontakt na plus pólu.
6. Takže předpokládám, že je nutný nákup z českých shopů.

Do 2000,- bych ti tedy doporučil např.:
Fenix TK12
Olight M20 Warrior
EagleTac T20C2 MkII
Led-Lenser P14 (podobná jako T7, ale na 4xAA, víc svítí a o něco lépe zoomuje do dálky)
Lumintop TD15 vypadá velmi zajímavě, čekáme na první recenzi. Pokud bude kladná, bude to dobrý kauf

Pokud bys malinko přidal, tak:
za 2399,- máš už specializovaný thrower Tiablo A9S

A kdyby se podařilo uvolnit ještě více peněz, případně akceptovat nákup ze zahraničí, je tu přehršel výborných svítilen ...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 30.10.2010 13:26
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Díky moc za tipy.Poradím se s chlapama v práci a uvidíme co a jak.Jinak Nákup z ČR je pro nás priorita.Jen těžko by jsme asi řešili reklamace v cizině.

Víc peněz taky asi nebude.Od novýho roku nás strouhnou o 10%,takže bohužel.

Jinak na Tiablo jsme taky koukali.Hodně nás zaujala ta zoomovatelná optika co se dá dokoupit, ale bohužel jsme se zase střetli s cenou.

Jinak to že by měla mít taktické rysy znamená přesně to co jste tu psali.Musí něco vydržet.Hlavně každodenní provoz a aby byla alespoň trochu voděodolná ( déšť,sníh,...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 30.10.2010 14:50
Příspěvek #7


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Icemanmojito @ 30.10.2010 14:26) *
Jinak to že by měla mít taktické rysy znamená přesně to co jste tu psali.Musí něco vydržet.Hlavně každodenní provoz a aby byla alespoň trochu voděodolná ( déšť,sníh,...)

To splní každá značková svítilna.. smile.gif Víceméně..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 30.10.2010 15:18
Příspěvek #8


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Jo jasně,ale jen říkám, že nějaký extra výkony typu 10 hodin v 60 cm pod vodou nijak zvlášť nevyužiju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 3.11.2010 15:35
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Takže si budeme objednávat tu novinku : LUMINTOP XP-G R5 , ale až po novým roce.

Chtěl bych se vás touto cestou ještě zeptat na nějakou svítilnu jen tak na svícení ale aby to byl raději thrower.Cena tak do 1.000 a nejlíp z DX.

Jinak stalo se vám někdy že by vám zboží vůbec nedošlo? Objednaljsem si z DX pár věcí ( šperháky a pár volovinek a serepetiček pro mladou ) , odeslali mi to 21.10. a pořád mi nic nedošlo.Nevíte jestli se nemůže zásilka ztratit? cena byla necelých 10 doláčů.

díky za odpověď.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 3.11.2010 15:45
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Já čekám na zásilku už skoro měsíc .. zase tady jsou špatné časy - HK post nestíhá angry.gif

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 3.11.2010 15:45


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 3.11.2010 16:02
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



A stalo se Ti někdy že by Ti to nedošlo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 3.11.2010 16:14
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Zatím mi vše došlo smile.gif .. jenom občas to déle trvá - já jsem ještě nezažil, že by to z DX šlo nějak dlouho, ale už si pomalu zvykám.

Viz. téma o DX

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 3.11.2010 16:16


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 3.11.2010 16:36
Příspěvek #13


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Icemanmojito @ 3.11.2010 15:35) *
Nevíte jestli se nemůže zásilka ztratit?

Vzdušní piráti.. biggrin.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.11.2010 21:06
Příspěvek #14


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak u DX jsem už uskutečnil několik desítek objednávek (většina pro kolegy :-), tak cca 90% došlo dost rychle (cca 3 týdny), 9% do jednoho měsíce a to 1% se nějak zaseklo a pro jistotu jsem s DX komunikoval, byli sice o něco méně chápaví, než je v kraji zvykem, ale vše nakonec proběhlo OK a došlo. Takže stoprocentní úspěšnost.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.11.2010 21:14
Příspěvek #15


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Icemanmojito @ 3.11.2010 15:35) *
Chtěl bych se vás touto cestou ještě zeptat na nějakou svítilnu jen tak na svícení ale aby to byl raději thrower.Cena tak do 1.000 a nejlíp z DX.


Co takhle tahle hlava? K ní si přidáš tělo na jednu, ale lépe na dvě (až čtyři) 18650ky a máš thrower jak vyšitý za přijatelnou cenu. S čtyřmi 18650 to bude skoro i palcát :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 4.11.2010 07:55
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Díky za nápad,ale nejsem nějak velkej bastler, takže dát to do kupy by mi asi dělalo problémy sad.gif .Dát do sebe mechanický věci není problém snad pro nikoho, ale nějakým driverům atd. já rozumím jako porodní bába turbíně blink.gif .

Ta hlava je fakt pěkná,ale jaký tělo k ní? To na 4x 18650 by bylo fajne. thumbsup_anim.gif

Nějaký za rozumnou cenu.

Tento příspěvek byl editován Icemanmojito: 4.11.2010 08:04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 4.11.2010 10:29
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



Koukal jsem na ty hlavy na ebay a nějak nechápu proč jedna stojí skoro 2x tolik co druhá.Nijak moc jsem to nestudoval,ale zdají se mi stejný. koukejte

Jinak pomohl by mi někdo s kompletací této svítilny?

Prvně bych potřeboval najít vhodné tělo na 2x 18650 delší by fakt bylo jak palcát smile.gif

Jinak podle mě by stačilo akorát našroubovat hlavu na tělo,vrazit tam baterky a svítit.....nebo se pletu?

Prosím poraďte co nejrychleji.Chtěl bych ji mít do vánoc doma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 4.11.2010 11:01
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Na eBay jsou ceny různé. Někdo to holt prodává dráž a doufá, že se na to lidi chytí.
Ale přímo od toho Solarforce to je stejně nejlevnější (doprava je $2) a jak jsem pochopil, tak mají akci, že k té hlavě je i tělo a koncovka se spínačem:
Solarforce Masterpiece Pro-1 Turbo Head King ~ Monster Thrower + Free L2i AAA/18650/CR123A battery tube + switch x 1pc FREE !!

Tak by stačilo koupit jednu tu prodlužovací část k této sadě a je to hotovo. To vše se jen do sebe zašroubuje a mělo by to fungovat. Snad se nepletu, jsou to jen moje domněnky, v ruce jsem tuhle svítilnu ještě neměl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Icemanmojito
příspěvek 4.11.2010 12:57
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Zakřany ( cca 30 Km od Brna )
Člen číslo: 759



To by bylo super thumbsup_anim.gif .Jenže vzhledem k tomu, že říkáš že si nejsi jistej,tak jsem trochu nervózní.Ne že bych Ti nevěřil,ale rád bych to měl od někoho potvrzený než do toho vrazím prašule smile.gif .

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 4.11.2010 13:33
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Icemanmojito @ 4.11.2010 12:57) *
To by bylo super thumbsup_anim.gif .Jenže vzhledem k tomu, že říkáš že si nejsi jistej,tak jsem trochu nervózní.Ne že bych Ti nevěřil,ale rád bych to měl od někoho potvrzený než do toho vrazím prašule smile.gif .


No jasně, to chápu. Zkus se zeptat toho, kdo Ti to doporučil. To byl Alk007. Ten by to měl vědět na 100%. Ten tam určitě už nakupoval a jeho sbírka svítilen je největší co jsem viděl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 23.5.2024 - 06:03