IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nefunkční Convoy S2+
washeck
příspěvek 6.12.2014 15:29
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 29.11.2014
Člen číslo: 15 454



Ahoj,
konečně mi dorazil Convoy S2+ (https://www.fasttech.com/products/1826603), ale radost mi nevydržela dlouho, protože hned při první zkoušce po cca 10s na plný výkon něco odešlo. Baterka se vypnula a po zapnutí svítila strašně slabě (odhaduju tak 10 Lumenů na max režim) a při dalších pokusech v následujících dnech slábla až bylo světlo sotva postřehnutelné. Je to moje první takové světlo (doteď jsem měl Fenix L2D na tužkovky) a nevím, jak přijít na to, v čem je problém.
    Zkoušel jsem znovu nabít akumulátor (18650-Panasonic-3-7V-3100mAh-Protected od Led Expert) a naměřil na něm 4,19 V.
    Rozebral jsem baterku a prohlídl driver a ledku, jestli neuvidím něco spáleného, ale nic divného jsem nenašel.

Napsal jsem do FastTechu, ale oni chtějí baterku poslat zpátky, což bude stát docela dost peněz a bude to trvat dlouho (světlo jsem chtěl na ježdění na kole v zimě do práce a než to vyřeším, bude jaro sad.gif ). Napadá vás, co ještě můžu zkusit? Mám si rovnou objednat nové baterku nebo sehnat někde jinou ledku nebo driver (ale nejsem bastlíř, ani nemám pájku, takže se mi do toho moc nechce). Nebo našel by se někdo z Prahy, kdo by byl ochotný se mi na ní podívat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 6.12.2014 16:15
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 811
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



To bude asi vadná ledka, ale bez pájovačky ťažko niečo skúšať. Potreboval by si z nej odpojiť káble, a skúsiť ju premerať, alebo napojiť na 2xAA, ako sa bude chovať.

Tento příspěvek byl editován MaofKO: 6.12.2014 16:16


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
washeck
příspěvek 6.12.2014 19:35
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 29.11.2014
Člen číslo: 15 454



A nedá se někde objednat celý ten přední kus s LEDkou a driverem (http://img.alibaba.com/img/pb/235/410/715/715410235_954.jpg), že bych si ho jenom vyšrouboval a vyměnil?

Tento příspěvek byl editován washeck: 6.12.2014 19:36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 6.12.2014 19:52
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Takt tomu říkám pech. Koupil jsem si ji pro sebe a pak postupně dalších pět a všechny byly OK. Teď jsem objednal pro bývalého kolegu už sedmou. Tak doufám, že mě štěstí neopustí.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
washeck
příspěvek 6.12.2014 19:57
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 29.11.2014
Člen číslo: 15 454



A nemůže být problém třeba v tom, že jsem vzal verzi AMC7135*6? Chtěl jsem původně AMC7135*4, ale tu až při odesílání zjistili, že ji vlastně nemají. Není to tak, že každý bere AMC7135*8, aby měl maximální výkon, a ty verze s nižším proudem nejsou tak otestované? Přemýšlím, že si objednám druhou, ale nevím, jestli brát stejnou konfiguraci, když jsem se s ním spálil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.12.2014 20:18
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ty drivery jsou prakticky identické, pouze je tam míň těch AMCček ( a teoreticky i naopak menší šance na poruchu biggrin.gif ). No pořád je to levná čína, takže riziko tu bude vždycky...
Ať ti to někdo zkusí proměřit/přepájet smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 6.12.2014 21:17
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Pri te cene neresit .. radeji bych osobne mel 'jednu navic' nez se drbal z bastlenim. A z aliexpressu Ti pujdou dily dele, nez souctove poslat na FT a vymenene zpet. Poslat se to da jako doporuceny dopis (max. 160Kc pri tehle vaze), za dva tydny to maji dorucene, dalsi dva tydny zpet. Plus tedy 'faktor vanocniho zdrzeni', je zrovna blba doba v roce :] ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 6.12.2014 21:31
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Tak jsem zjistil, že driver co tam je "hvězdičkový". Nejspíš si člověk muže případně módy upravit sám.

P.S. Tak mám zájemce o osmou. A zase chce 2.8A.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 6.12.2014 22:36


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 7.12.2014 07:08
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



QUOTE(spachal @ 6.12.2014 21:17) *
Pri te cene neresit .. radeji bych osobne mel 'jednu navic' nez se drbal z bastlenim. A z aliexpressu Ti pujdou dily dele, nez souctove poslat na FT a vymenene zpet. Poslat se to da jako doporuceny dopis (max. 160Kc pri tehle vaze), za dva tydny to maji dorucene, dalsi dva tydny zpet. Plus tedy 'faktor vanocniho zdrzeni', je zrovna blba doba v roce :] ..



Ja som sa kedysi tusim v DXe dohodol ze som cca za 1/2 ceny kupil druhu bez toho aby som im vadnu posielal a stym ze pred odoslanim druhej ju riadne odskusaju.
Oni mi poslali specialny paypall e-mail a po vyplateni to poslali okamzite.

Inac kedze mali vypredane tak asi vymetali sklady.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
washeck
příspěvek 10.12.2014 10:57
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 29.11.2014
Člen číslo: 15 454



Díky všem za odpověď. Domluvil jsem se s Fastechem na 30% slevě na nový kus (mohl jsem to zkusit uhádat na 50% jako ten DX, ale už hlavně to světlo chci mít) a dneska ho objednal. Doufám, že tentokrát už bude fungovat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
washeck
příspěvek 1.3.2015 17:20
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 29.11.2014
Člen číslo: 15 454



Světlo dorazilo, funguje dobře, akorát i když jsem objednal úplně stejný part number, je to druhé světlo z trochu matnějšího materiálu a je trochu užší, takže se tam akumulátor musí cpát trochu ztuha a blbě se vyndavá. Tak jsem prostrřední kus vzal z toho prvního. Kdyby někdo užil nefunkční Convoy S2+, dej ti mi vědět.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 2.3.2015 19:20
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já jsem koupil další tři a svitilny jako takový bez problémů. Ale česká pošta se zas vyznamenala. Jednou mě hodili do schránky 2. oznámení v okamžiku, kdy to už druhý den posílali po měsíci zpátky. Přitom žádné jiné oznámení jsem nedostal. Když jsem to zkoušel týden předtím naslepo, tak tvrdili, že tam nic nemám. I když jsem měl papír, že to tam mám, trvalo jim snad 20 minut, než to v systému dohledali. Další bylo, že svítilna objednaná 5. ledna, abych se vyhnul vánočním "zácpám", dorazila před pár dny. Přitom nabíječku Ultrafire W138 jsem měl doma z eBay pomalu za týden. Navíc jsem dostal oznámení, že balíček nebyl doručen, protože dům byl uzamčen. Na tom by nebylo nic divného, kdyby toto oznámení nebylo hozený do schránky, za vstupními dveřmi, jenž se jako jediný zamykají.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 2.3.2015 19:55
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Jo, všechny země tu mají jen jedno velvyslanectví, jen peklo má dvě: Českou poštu a České dráhy. Po poslední stížnosti, poslané přímo poštovnímu ombudsmanovi alespoň opět začli doručovat balíky do ruky. Ale balíčky s Číny, tam doručí asi 1/5, pro zbytek musím taky na poštu a oznámení s několikadenním zpožděním je standart. Jinak Convoy S2+ mám taky, poměr cena výkon neskutečný a ten výběr výkonů a odstínů LED... Asi dopadnu taky tak, že budu objednávat kolegům, už ho po mě chtějí dva


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel83
příspěvek 3.3.2015 19:44
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 25.11.2014
Člen číslo: 15 453



Zdravím ,chtěl bych si přestavět convoy s2+ na tripl led s tir optikou z kaidomain, jen nevím jaké led a driver zvolit, jestli nichia nebo cree sx-g2 a o vhodnosti driveru nevím vůbec nic.
Děkuji za jakékoliv rady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.3.2015 19:49
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Spíš bych popřemýšlel o jiném hostu než Convoy S2+...
Na 3LED je to malý - pochybuju že seženeš takovou optiku a pokud ano, její účinnost bude mizerná, neuchladí se to a napájení je slabé.
Prakticky víc jak 1LED v tomhle těle nemá cenu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel83
příspěvek 3.3.2015 19:52
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 25.11.2014
Člen číslo: 15 453



optika na to je: http://www.kaidomain.com/product/details.S023167
chtěl bych něco na edc co bude svítit jak slabě tak mít možnost turba nad 1000lm.
edit: tak on to někdo už dělal: http://budgetlightforum.com/node/32765
něco málo pájet umím, jen z ledkama zkušenosti nemám...

Tento příspěvek byl editován pavel83: 3.3.2015 19:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.3.2015 20:25
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Hmm teď jde o to, jestli se vyplatí se patlat se třema LEDkama.
XM-L2 na direct CU STARu zkousne i 5A. V takhle malym těle se stejnak nedá předpokládat delší provoz...
Driver máš asi jedinou možnost a to spájet víc AMC na sebe, jako to dotyčný udělal zde. Nebo jestli má vědátor ještě nějaký 5A PWM driver...
Samozřejmost je použití IMR li-ion...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel83
příspěvek 3.3.2015 20:52
Příspěvek #18


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 25.11.2014
Člen číslo: 15 453



Tak chtěl bych aby to bylo použitelné, a mělo to nějaké rozumné režimy, dejme tomu 10%, 25% 60% 100% z tím že ta 100 by stačilo na pár minut.
Myslel jsem že si poskládám z dílu na kaidomain jako stavebnici, tir optiku, 3led, driver, popájím a bude to fachat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 3.3.2015 21:06
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Convoy S2+ je na jednu 18650. Takže buď prodloužit svítilnu na 3ks 18650 či použít boost (zvyšující) driver. AMC použít nejde, ten je jen buck (snižující) driver. Ledky zapojit pararelně nelze. Jedině použít tři samostatné snižující drivery.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 3.3.2015 21:06


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.3.2015 21:09
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ale ano, mají i LEDky zapojené paralelně. A na intl-toudoor mají mam dojem STAR, kde si propojkama můžeš zvolit, zda jsou sériove nebo paralelně smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.5.2024 - 14:14