IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

7 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Osvetleni pokoje Ledkama
LukiX
příspěvek 11.9.2009 15:36
Příspěvek #81


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Ahoj všichni,
pořeboval bych poradit wink.gif

rekonstruuji teď svůj byt, a rozhodl jsem se pro nahrazení osvětlení jak jinak než LED tongue.gif Plánuji použít bodovky do sádrokartonu. Uvažoval jsem tak, že koupím nějaké obyčejné bodovky, které jsou zasadit do sádroše a dobastlím na ně diody. Jako vhnodného kandidáta na LED bych viděl buď p7 nebo MC-E. Mám tunu otázek smile.gif
-Dělají se MC-E nebo P7 vůbec v nějakých teplejších odstínech?
-Je vhodné použít tyto 4-čipové diody?
-Nebude problém (světelné ztráty a pod) se zasazením LED do reflektoru?
-Kolik lm byste použili k ostvětlení obýváku cca 3,6x4,5m ?

-Pokud jste toto někdy již viděli v akci, je nutno používat nějaká stínítka difuzory a pod? (jde mi o to, aby bylo světlo přirozeně rovnoměrné)

Dalším problémem bude zdroj. Uvažoval jsem, že bych zapojil p7 nebo MC-E do série, tudíž by bylo vyžadováno napětí okolo 14,5V na jednen takovýto 4čip. Nepadá mě použití žádného rozumného zdroje. Napadlo mě použít nějaký kvalitnější PC zdroj, dají se proudově opravdu hodně zatížit. S tím že byhc v bytě měl prostě na osvětlení 2 rozvody. 14,4V a klasických 230V. Myslíte si že je to celé vůbec realné? Počítám s tím, že vstupní investice by byly rozhodně nemalé...

Předem díky moc za jakokoliv radu smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.9.2009 16:58
Příspěvek #82


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
-Dělají se MC-E nebo P7 vůbec v nějakých teplejších odstínech?


MC-E ano.

QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
-Je vhodné použít tyto 4-čipové diody?


Určitě se dají, jen je nutné zajistit dobré chlazení.

QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
-Nebude problém (světelné ztráty a pod) se zasazením LED do reflektoru?


Problém bych v tom neviděl. Možná bych se snažil ledky mít ve stejné rovině jako strop a žádný reflektor bych nepoužíval.

QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
-Kolik lm byste použili k ostvětlení obýváku cca 3,6x4,5m ?


Pokud ti na to stačí jedna 100W žárovka, tak dva multičipy na plný výkon budou stačit - nebo více kusů na nižší výkon.

QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
-Pokud jste toto někdy již viděli v akci, je nutno používat nějaká stínítka difuzory a pod? (jde mi o to, aby bylo světlo přirozeně rovnoměrné)


Přímý pohled do ledky může být nepříjemný, nějaký difuzor/mléčné sklo by se mohlo hodit.

QUOTE(LukiX @ 11.9.2009 16:36) *
Dalším problémem bude zdroj. Uvažoval jsem, že bych zapojil p7 nebo MC-E do série, tudíž by bylo vyžadováno napětí okolo 14,5V na jednen takovýto 4čip. Nepadá mě použití žádného rozumného zdroje. Napadlo mě použít nějaký kvalitnější PC zdroj, dají se proudově opravdu hodně zatížit. S tím že byhc v bytě měl prostě na osvětlení 2 rozvody. 14,4V a klasických 230V. Myslíte si že je to celé vůbec realné? Počítám s tím, že vstupní investice by byly rozhodně nemalé...


čipy v SSC P7 zapojit do série nejdou, jsou natvrdo zapojené paralelně. to lze pouze u MC-E. nějaké zdroje pro napájení určitě najdeš, linky teď žádné po ruce nemám, omrkni shopy uvedené zde. použít PC zdroj je docela zajímavý nápad smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 11.9.2009 18:10
Příspěvek #83


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Jiriku velice Ti dekuji za vycerpavajici odpoved. Trebas jsem vubec netusil ze p7 jsou jiz interne propojeny wink.gif O progressu me akce budu informovat smile.gif
Uvazoval jsem i nad tim, jak rikas Ty, umistit diody primo nejak na strop. Ale jak? Aby to trosku i vypadalo :-D To bych asi musel nejaky uchyt vymyslet... biggrin.gif Jinak jsi me velice mile potesil poctem pouzitych diod. Ja jsem odhadoval tak 9 na obyvak. Ja vim, jsem paranoidni biggrin.gif A mam rad prebytek vykonu, treba jako pepko wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 11.9.2009 19:01
Příspěvek #84


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



mozes si este precitat moj tred o solarnom osvetleni ...

ja mam v obyvacke 4ks SSC P7 DSVMI ... taky biely odtien, ani teply ani studeny ... zapojene su v serii, napajane tak 12-13V bez regulacie, prud sa pohybuje medzi 1-1.5A ... no ale na miestnost 4x5m je to malo ... povodne som tam mal 4x35W halogen so stmievacom, na max davali tie halogeny asi viac svetla ... ale zase nemozeme porovnavat 140W a 13x1.5A=19.5W ... ja to u mna odhadujem, ze keby som mal 8 tych P7ciek, tak by to uz bolo dostatocne ... mozno vyssi prud by pomohol, aaaaale ... dalsia nevyhoda je, ze aj napriek tomu, ze som pouzil sekonix wide optiky (asi 30stupnov) je to svetlo skor bodoveho charakteru, v tomto smere to presne kopiruje tie halogeny, ktore boli oznacene ako 36stupnove ... takze celkovo je toto moje solarne zadarmo svietenie skor take efektove, ktore je stale zapnute a ked treba svietit normalne silno, tak zapnem druhe ...

to druhe je svetlo/lampa fulgur opple 40W ziarivka (6500K, tusim 3250lumen) ... no a ked to zapnem tak je miestnost uz normalne silno osvetlena, to svetlo je prijemne, nevychadza totiz z takeho maleho bodu ako ledka ... skus si dat na chvilu jednu ledku na strop a sviet iba tak bez reflektora alebo optiky, uvidis, ze z toho budes mat neprijemny pocit, ze do teba zhora nieco silno prazi ...

dalej neviem aky reflektor by si chcel pouzit, ale myslim, ze na stropne osvetlenie nebude reflektor vhodny a skor to chce optiku, alebo iba emitor + nejake mliecne sklo (ale to uz bude mat nizsiu ucinnost) ...


jirik ti pise spravne, ak tam mas teraz 100W ziarovku, tak dve P7cky by ti mohli stacit ... ale bude to svietit inak, budes mat z toho iny pocit, ale na to si zvyknes ... a za dalsie treba vymysliet chladenie, tych standartnych 2.8A vyrobi dost vela tepla ... skor doporucujem pouzit viac lediek a mensi prud ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NuclearDave
příspěvek 16.9.2009 20:01
Příspěvek #85


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 21.4.2008
Člen číslo: 56



Našel jsem jedno povídání, které pasuje do tohohle vlákna.
Ve zdravém domě zdravou noc! - http://www.veronica.cz/?id=356
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kukurus
příspěvek 2.10.2009 18:36
Příspěvek #86


zubař
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 282
Registrován: 20.2.2009
Bydliště: Trnava
Člen číslo: 267



existuje nejaka ziarovka, v ktorej su namiesto vlakna normalne ledky, nie 5mm, s porovnatelnym vykonom ako klasicke 100W ziarovky? ak niekto poznate nieco take o com hovorim tak mi dajte prosim vediet...


--------------------
Tiáábloo A9 + optika

Fenix: TK11 R2, LD20, L2T V2.0, L0D, E01, E01, E01
Solarforce: L900
Tank 007: 566 Q2
Doplnky: kuzele (biely, cerveny), filtre (biely, biely TK, cerveny),
Žrádlo pre svetielka: Sanyo Eneloop (AA, AAA), Conrad 2500mAH (AA), Trustfire 18650, Energizer Lithium (AA, AAA)
Nabíjačky: Voltcraft IPC-1, Ultrafire WF-139

DeoxitGOLD, Deoxit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 11.10.2009 17:51
Příspěvek #87


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



S týmito "modulmi" si ide kámoš osvietiť kuchynskú linku + niečo do auta smile.gif



--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 21.10.2009 09:42
Příspěvek #88


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Musim se opet ozvat smile.gif Vypada to, ze jsem se rozhodl pro MC-E teply odstin. Podle mych prvnich odhadu jich budu potrebovat cca 40 sad.gif Ovsem nejvetsi problem vidim v napajeni. Chtel bych je zapojit do serie, cili jedna dioda by mohla chtit neco kolem 15V. Mate nekdo nejaky rozumny napad jak to vsechno uzivit? Protoze 40 MC-E je asi 400W a to pri napeti 15V bude kolem 27A. Medeny vodic 2,5mm2 by mel byt shcopen prenest max 16A. podle me jsou 3 moznosti jak napajeni vyresit

Rozvést vše v napětí 15V
- Toto řešení jsem předem zavrhnul.
Výhody:
-Led by bylo možno připojovat přímo, bez jakékoliv elektroniky
Nevýhody:
-Obtížné (nemožné) najít zdroj 230V AC /15V DC s velkým proudovým zatížením (26A)
-Velké úbytky napětí na délkách vodiče
-Nároky na průřez vodiče

v úvahu v podstatě připadají 2 možnosti

Rozvést vše v napětí 40V + elektronika pro diody, např. 1 elektronika pro 3 MC-E
(ke 40v jsem došel z důvodu možností DC-DC měníčů a jejich max vstupnímu napětí. Samozřejmě by napětí mohlo být třeba i 60V, jeho hodnotu berte prosím orientačně)
Výhody:
-Přijatelné nároky na vodiče
Nevýhody:
-Opět zdroj 230V AC / 40V DC
-Určité množství elektroniky

Rozvést vše v 230 AC
Výhody:
Bez nutnosti speciálního- hlavního "mezi-zdroje" 230V AC / X V DC
Nevýhody:
Zatím se mi nedaří najít pořádnou elektroniku, která by zvládla převést 230AC na 15v DC s přijetelným proudem. O něčem vím, ale musím spočítat náklady na jednou takovouto elektroniku.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.10.2009 09:56
Příspěvek #89


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



vsetko to bude na jeden okruh, jedna miestnost jeden vypinac ?

z vlastnej skusenosti doporucujem do najvyssie napatie a co najnizsi prud ... ja mam dlzku kabelaze asi 15m a aj pri 1A je tam ten ubytok napatia citit ... ale to ty dobre vies ...

inak ak to mas na jednom okruhu, tak by si si mohol premysliet este variant, ze by si to zapojil priamo na 230V, 16ks led jednym smerom, 16ks led druhy smerom ... velkost prudu by sa dalo doladit este nejakym malym rezistorom ... niekde som o tom cital, ze ariche ledky su tak zapojene ... ale tie pracuju na dost nizkych prudoch a celkovo s nizkym vykonom, takze tam nie je problem s wattazou rezistora ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 21.10.2009 10:13
Příspěvek #90


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



2 Pepko: Chci takto osvetlit byt 3+1 (71m2). Toto reseni by bylo teoreticky idealni, ovsem vypinacem bych rozsvitil treba kuchyn s obyvakem dohromady, coz by asi nebylo moc OK sad.gif
Uz jsem nad timto prave i uvazoval, ale ma to jeste jednu nevyhodu a tou je u nas v CR ČEZ. Oni totoz nemaji dostatecne dimenzovane rozvodne site. Kdyz je ve dne velky odber (hodne lidi, pece, pere a pod.) bylo by napeti nizsi nez 230V. Oni to resi celkem prasackym zpusobem. Upravujou transformatory jednoduchym zasahem tak, aby ve dne bylo pri zatezi onech 230V. Ovsem v noci je mozno namerit treba kolem 260V. Dovolim si tvrdit, ze muj deda patri ke spickam v problematice silnoproudu, pokousel se tento problem nejak resit, protoze nam doma odchazely spotrebice, ovsem CEZ je obrovksy kolos, ktery ma sve pravniky, zkorumpovane uredniky ve vlade a pod., takze v podstate tento problem nelze rozumne reklamovat, ale to uz je OT....
Zkratka mam strach, ze toto reseni by mohlo velice rychle LED znicit.
//EDIT: I kdyz po tom co si ctu o Acriche ZDE by to i mohlo fungovat bez zničení? Ovsem stale by bylo potreba hodne diod..

No jeste to nejak vymyslim. Treba dat 45V stabilizovany zdroj a napojit vzdy 3X MC-E bez elektroniky na primo smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.10.2009 10:52
Příspěvek #91


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



aj ja sa trochu energetike venujem, aj ked skor po financnej stranke ... ale co sa tyka kolisania napatia v sieti, tak samozrejme nejake tam je, aj ked technologie uz pokrocili aj tu ... a pokial nie ste pripojeny niekde na konci vedenia v zapadnutej dedinke so zastaralym transformatorom, tak by si ho nemal velmi pocitovat ... to sa da trochu pomerat a uvidis ako ste na tom ... ked sme to s kolegom merali tu v blave, tak kolisanie nebolo viac ako medzi 230-240v ...

no a potom si este poriadne zanalyzuj ceny lediek, neviem kde ich chces kupovat ... lebo mne vzdy vychadzali P7cky o hodne lacnejsie ako cree MCE ... pravdou je, ze ich nekupis v teplom odtieni, ale maju ich v takych tych neutral white okolo 5000K co je podla mna celkom prijatelne do bytu ... P7cky sa velmi lahko montuju, nepotrebujes ich na star zakladni ... a k P7ckam su k dispozicii velmi slusne optiky sekonix ... su vsak iba v paralelnom zapojeni a musis cez kable tlacit nejake 2-2.5A (viac by som do nich nedaval) ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 21.10.2009 11:07
Příspěvek #92


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Možná by se to dalo řešit, tak že by jsi zapojil ze sítě usměrňovač za to filtraci. Potom odpor a nějakou napěťovou stabilizaci - třeba výkonovou zener-diodu a na to připojit ledky.


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.10.2009 11:11
Příspěvek #93


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



a potom co sa tyka zdrojov, mozes este skusit variant ako si urobil moj kolega ... nahradil 5 halogeniek v stropnej lampe piatimi P7ckami ... s tym, ze do tej lampy zmestil aj taky ten notebookovy zdroj ... neviem presne, ktory to kupoval, na DXe je ich dost vela ... ale malo to byt nejakych 18V, ale jemu to davalo az 18.5V ... tie P7cky sa mu dost zhavili a navyse sa potom u nich prejavoval aj ten pokles napatia pri zahrievani ... chcel to potom rozsirit o PWMko, ale nakoniec tam zaradil iba jednu obycajnu diodu a ta mu zrazila napatie o 0.7V, takze to mal akurat ...

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23839

tieto zdroje na DX su dost lacne, takze si mozes do kazdej miestnosti kupit jeden ... pravdepodobne sa nebudu ani moc prehrievat, kedze ich budes zatazovat iba tak na 50% ...

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.317~page.3


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 21.10.2009 11:54
Příspěvek #94


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Taky dobrý nápad - notebookové zdroje. Pokud si myslím, tak zdroje z ntb by se daly upravit, tak aby na výstupu bylo trochu jiné napětí. Možná by se to dalo udělat regulovatelné ..


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.10.2009 12:08
Příspěvek #95


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Vědátor @ 21.10.2009 12:54) *
Taky dobrý nápad - notebookové zdroje. Pokud si myslím, tak zdroje z ntb by se daly upravit, tak aby na výstupu bylo trochu jiné napětí. Možná by se to dalo udělat regulovatelné ..


da sa kupit rovno regulovatelny ...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8854


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 21.10.2009 12:17
Příspěvek #96


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Super, diky kluci! Uz jsem o notebookovem zdroji uvazoval, ale odradila me cena. Na DX je prijatelna. Doufam, ze nebudou explodovat nebo tak neco. Znate treba cinske nabijecky baterii... smile.gif Ty bodovky totiz budu mit v sadrokartonovych podhledech. Myslite, ze by nebylo moc nebezpecne ty zdroje umistit na strop mezi podhled a samotny sadroš? Misto tam na to mam... Pouzil bych pak na kazdou mistnost 1 - 2 zdroje a bylo by ;-)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.10.2009 12:23
Příspěvek #97


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



o zivotnosti tych zdrojov neviem vobec nic ... ale ak ich nebudes moc zatazovat, tak snad par rokov preziju v pohode ... bezny notebookovy zdroj sa vie pri nabijani notebooku zahriat ale nie je to nic strasne ... ak by si na ten sadrokarton polozil kus plechu a ten zdroj az na plech, tak mu pomozes v chladeni a aj v pripadne nejakej katastrofy moze ten plech ochranit sadrokarton ...

potom hod nejake fotky ako chces urobit z tychto lediek bodovky ... celkom by ma zaujimala konstrukcia ... uvidim ci sa trochu inspirujem ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 21.10.2009 12:40
Příspěvek #98


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Urcite se s fotkama podelim, to je jiste smile.gif Bohuzel bude to jeste opravdu dlouho trvat. Byt je zatim ve fazi neobyvatelneho "bunkru" smile.gif Tipuju ze k tem svetlum se dostanu tak za rok.. I z hlediska financi. Ty P7 bych urcite pouzil, ale nevyhovuje mi to jejich vnitrni paralelni zapojeni... sad.gif Zkusim nad tim jeste nejak popremyslet... Ze bych napr spojil vice p7 do serie. Ovsem dalsi hacek je v tom, ze moji pritelkyni nevyhovuje tepelny odstin techto (P7) LED...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 24.10.2009 09:05
Příspěvek #99


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



mne stale vrta v hlave to priame pripojenie lediek na 230/240V ...

rozmyslam, ze keby som zobral 150ks 5mm led nicha a zapojil by som ich po 75ks do dvoch vetiev s opacnou polaritou, tak by som mozno ani nepotreboval ziadne usmernovat, rezistor ani nic ... pripadne iba nejaky potenciometer na dimming ...

somarina ? alebo je to realizovatelne ?

tieto nichia by mali davat 6lumen pri 20mA, cize dokopy by to bolo 900lumen velmi rovnomerneho osvetlenia (kuchynskej linky) ... pri ucinnosti 96lm/W ... spotreba asi 5W ... 150ks by stalo asi 72eur ...

http://www.ledrise.com/product_info.php?in...ion=add_product






--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli
příspěvek 24.10.2009 15:19
Příspěvek #100


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 38
Registrován: 10.11.2008
Bydliště: Žilina-Martin
Člen číslo: 186



NA priamo zapojiť ledky na sieť nie je dobrý nápad. Budú ti blikať 50 Hz. S dvoma vetvami by preblikovali vždy pri zmene polarity - obe vetvy by boli bez napätia. Blikanie by bolo aj tak vidieť. Myslím si, že pulzný zdroj, či notebokový, alebo s vyšším napätím je dobré riešenie. Núdzovka by moholo byť zapojenie dvojcestného usmerňovača s primeranou kapacitou kondenzátora (bude tam 400 V možno o málo viac)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 20:19