IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Spark ST6 - driver
Benik3
příspěvek 9.3.2013 16:30
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak prakticky všechny měnič s vyšším proudem jsou s externím spínacím FETem. Tam už tedy proud v zásadě záleží jenom na tom, jak to navrhneš...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dargos
příspěvek 9.3.2013 20:23
Příspěvek #22


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 84
Registrován: 16.5.2009
Člen číslo: 327



QUOTE(Benik3 @ 9.3.2013 16:30) *
Tak prakticky všechny měnič s vyšším proudem jsou s externím spínacím FETem. Tam už tedy proud v zásadě záleží jenom na tom, jak to navrhneš...

Oba co jsem ti predstavil jsou s externimy tranzistory. Ono taky navrhnout měnič je dost komplexní problém.
Vybrat tranzistory, civku, vstupní a výstupní filtraci, napájení io měniče a mcu, navrhnout měření proudu, stabilizaci zpětné vazby měniče...
a celé to optimalizovat na velikost, ztrátový výkon a účinnost přicelém rozsahu vstupního napětí a výstupního proudu.
Pokud to má být opravdu na malém pcb tak je to docela náročné.

Sám ten první prototyp potřebuje pár dalších optimalizací. Chtěl by větší pcb o asi 2mm, aby se tam mohli dát větší tranzistory a cívka,
opravit stabilizaci zpětné vazby a ještě opravit pár chybiček v programu mcu.
Také už mám odměřeno že by to chtělo lepší chlazení, dát ten měnič na AL substrát (prokovené via skrz AL a celkem 4 vrstvá pcb, 2 vrstvy z každé strany AL).
Zatím jsem ale nenašel výrobce který by měl tuhle technologii zvládnutou a za rozumné ceny i v malé sérii.

Podobný projekt je hezkej na diplomovou práci.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgo
příspěvek 9.1.2016 11:37
Příspěvek #23


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 37
Registrován: 20.9.2010
Člen číslo: 716



Vedeli by ste mi poradit, ako setrne rozobrat Spark ST6 - 460NW?
Pravdepodobne odisiel driver, tak by som ju potreboval rozobrat.

Nejaky tip na nahradny driver?

Diky


--------------------
Skyray King * Solarforce Skyline I * Aurora AK-P7 * Tank TK-737 * Astrolux S1 * Tikka XP * Spark ST6-460NW * Nitecore NU30 * Nitecore NU05 * WF-139 * IPC-1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 9.1.2016 12:54
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Na CPF je popis rozebrání, a tamtéž další s obrázky. Koukám, že konstrukce je úplně stejná, jako u téhle very low cost biggrin.gif , kterou jsem musel rozebrat, anžto byla LED ve zkratu a vyhořel driver. Měl jsem doma LMH111 od Vědátora, tak jsem ho tam dal, kolega, který to chtěl pro syna k vánocům, je nadšen...pravda, není flashaholik biggrin2.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arpi
příspěvek 31.3.2018 13:55
Příspěvek #25


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 53
Registrován: 3.3.2011
Člen číslo: 1 494



Ahoj. Odisiel mi spinac na ST6 asi pred pol rokom teraz som mal cas tak som sa pustil do vymeni no nastal problem a to taky ze mi nefunguju len 2 rezimi sad.gif . Nasledne znova som rozobral celu celovku vsetko som prekontroloval vsetko je spravne no celovka ma len 2 rezimi. Cim by to mohlo byt? Spatny driver? pred vymenou spinaca to fungovalo. popripade odkial by som zohnal driver? Sklamanie ta celovka pouzivam len na rybach. Zaujimave je ze ani jeden pol z aku neni na tele celovky.
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 13:28