IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Olight i6 Paladin
womastecsgs
příspěvek 9.10.2011 09:24
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



Zdravim všechny,
Po několika hodinách strávených na fóru pročítáním různých témat a prohlížením všelijakých testů
jsem byl velmi lehce nakažen a začal jsem se rozhodovat jakej flashlight si pořídim. Jelikož se mi počáteční investice do Eagleteca M3C4 zdála vysoká, řekl jsem si pořídim si nejdřív akumulátory, nabíječku a nějakou menší co se vejde do kapsi. Přišlo nové rozhodování a vybral jsem si novinku
Olight i6 Paladin.

A teď tedy něco o ní, bohužel nemám s čím srovnávat. Baterka se jeví velmi
pevně, je docela těžká výrobce uvádí 127g, rozměry 14,5 x 3,9(hlava) a 2,5(tělo). Výrobce udává
že baterka je oděruvzdorná ale po prvnim pádu jsem zjistil že to nebude až tak růžové. Balení ve
kterém jsem bateku dostal vypadá dost obyčejně jen zataveno v plastu, ale překvapilo mne že
tam bylo pouzdro na opasek, mimo to i 2 x ó kroužky, šňůru na krk a dvě cr123a baterie Olight, takže jsem mohl hned svítit. Olight i6 má zapínací tlačítko na spodu svítilny takže ji není možní postavit jako svíčku a má dva režimy 420ansi a 80lumenů. Po nějakym tom tejdnu nošení už nechápu jak jsem mohl žít bez světla?




Přiložený obrázek

šňůrka na obrázku chybí jelikož jsem ji už stihl stratit biggrin.gif
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


ps: pracuji na Beamshotech, ale mam jen kompakt a nemam s čim srovnávat takže doplním později
(možná by se to dobře pořešilo nějakym srazem, koukal jsem že pražáci tu nějaký večerní akce mývaj a tam určitě někdo bude mít pořádnej foťák a bude s čim porovnávat) a ještě dodám výdrž se Solarforce 2400mAh na oba režimy?

Tento příspěvek byl editován womastecsgs: 9.10.2011 22:17


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 9.10.2011 09:40
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Olight i6 má zapínací tlačítko na spodu svítilny takže ji není možní postavit jako svíčku


Já mám Olight Triton M30, také mám zapínání na konci, ale postavit jako svíčka jde. wink.gif Je ale větší, těžší a dražší než ta tvoje. Navíc to není žádná novinka.

Přiložený obrázek


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 9.10.2011 09:55
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



tak určitě na nějaký sraz doraž,já už pomalu taky začnu chodit.každopádně téměř vždy,se tam fotí beamshoty,takže pak budeš mít možnost srovnat,jak je tvůj Paladin na tom.dále uvidíš i pořádný děla a novinky a hlavně poznáš nový a skvělý přátelé a taky kopec srandy,takže za sebe tě vřele zvu.
jinak díky za recenzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 9.10.2011 10:03
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



Budu jen rád, jen kde zjistim kdy a kde... Je na to nějaký téma tady na foru?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 9.10.2011 10:12
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



¨Sleduj tohle vlákno. Já jsem celkem taky nový a byl jsem jen na posledních dvou srazech.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 9.10.2011 10:40
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



QUOTE(Kolbaba71 @ 9.10.2011 11:12) *
¨Sleduj tohle vlákno. Já jsem celkem taky nový a byl jsem jen na posledních dvou srazech.

paráda díky...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 9.10.2011 10:57
Příspěvek #7


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tvoje věta: "Po nějakym tom tejdnu nošení už nechápu jak jsem mohl žít bez světla?" dává tušit naději, že svět bude zase o jednoho flashaholika bohatší :-)) Pochopitelně jsi vítán na jakémkoliv našem flashasrazu. Já osobně mám zálusk na tuto středu a hned to jdu dát na příslušné místo.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 9.10.2011 16:58
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Vítej mezi již těžce nakaženými, a jak píše Alk, jsi již silně chycen. smile.gif Každopádně určitě na sraz doraž pokud můžeš již tuhle středu. O focení se neboj, v podstatě pokaždé beru s sebou stativ kameru i foťák, takže o BS není nikdy nouze. Chvilku mi pak trvá zpracování, tak proto to raději natáčím ale pokud bys chtěl kvalitnější snímky, vezmu oba stativy a zároveň to celé nafotíme.


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 9.10.2011 22:15
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



Tak jsem večer vyrazil abych sem dohodil pár beamshotů...


Přiložený obrázek

u nás v chodbě...
Přiložený obrázek

parčík poprvé...
Přiložený obrázek

parčík podruhé...
Přiložený obrázek

parčík potřetí...
Přiložený obrázek

mix nevydařenejch...

vše foceno kompaktem, takže nic moc kvalitka...

Tento příspěvek byl editován womastecsgs: 9.10.2011 22:17


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 9.10.2011 22:20
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



To neni vubec spatny. Ty animovene .gif jsou zajimavejsi jak bezne .jpg thumbsup_anim.gif


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.10.2011 07:38
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Není to špatný nápad, i když já si radší podívám na beamshot v klidu. cool.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 10.10.2011 14:07
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



nebude problém sem hodit odkaz na BS v plný kráse z hnusnýho kompaktu thumbsup_anim.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.10.2011 16:47
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Otázka co máš za kompakt. Na moje focení jsem si pořídil taky kompakt. Stačí. CO mě docela v té cenové relaci překvapilo, tak je to že má i možnost ručního nastavení a nasazování filtrů. Což ani jedno jsem zatím jinak než kvůli vyzkoušení nepoužil. cool.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 10.10.2011 19:04
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



mno já kupoval Olympus mju 1010 v roce 2007 za 7 tis, nějaké možnosti nastavení má, ale ostření vždy automat kerej ve tmě neostří... a fotacek stratil vrchní kroužek a dva šroubky a má za sebou asi 15tis fotek, a vzhledem tomu že jsem ho nikdy nenechal servisovat tak mi přijde poslední dobou horší a horší...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 10.10.2011 19:31
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Vítej medzi lamponošmá
Dáš nám i parametre fotky ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 10.10.2011 19:55
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



QUOTE(Dežo @ 10.10.2011 20:31) *
Vítej medzi lamponošmá
Dáš nám i parametre fotky ? smile.gif



máš na mysli velikost i6ky?


Jinak dnes jsem v práci měřil odběr a dospěl jsem k výsledkům:

při 80 lumenech je to 0,22 A
při 420 lumenech je to 1,36 A

měřil jsem každý 2x a vždy ukazovalo stejně...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
womastecsgs
příspěvek 14.10.2011 20:04
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 13.9.2011
Člen číslo: 7 927



tak jsem dneska našel čočku od xenonu, a tak jsem přemejšlel co s ní, na propalování už není pořádný sluníčko a v tom mě napadlo dyť do toho můžu posvítit i jinak, mno a vzniklo .... tongue.gif
Přiložený obrázek


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 15:20