IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Balder BD-2
grimmi
příspěvek 6.12.2011 21:12
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



Chtěl bych tuto recenzi pojmout trošku netradičně a popsat svítilnu Balder BD-2 tak, jak jsem ji krůček po krůčku objevovoval já sám.

Když jsem rozbalil balíček, jen jsem chvíli tupě zíral na to, v jakém obalu je samotná svítilna zabalena. Žádná reklama, pěkná krabička, zlaté písmo, nic podobného. Kus průhledného pouzdra z měkčeného plastu, skoro jako staré soclahve od octa. Později jsem ji ale ocenil, slouží jako praktická krabička na všelijaké šuplíkové drobnosti.
Přiložený obrázek

Nu což, řekl jsem si a pomyslel na to, že snad co se ušetřilo na obalu, bude navíc uvnitř. Do krabičky se samozřejmě mnoho příslušenství nevešlo. Jsou tu dva náhradní O kroužky, a jeden černý, čelový kroužek hlavy, který je možno vyměnit za nerezový úderný, kterým je již svítilna osazena. Dále je zde už jen Aj návod a samozřejmě samotná svítilna. V balení není ani šňůrka na zápěstí. Mrzí mne ale hlavně absence pouzdra.
Přiložený obrázek


...a na scénu přicházejí nejasnosti smile.gif

Nevím proč jsem jako první sáhl po návodu. Zarazilo mne totiž, že už z nadpisu křičel, že platí pro modely BD-2 a BD-3. Baf, nebyl jsem si vědom existence BD-3, takže jsem pátral po neznámém kousku. Na stránkách výrobce je uveden pouze v sekci ke stažení a z obrázku je patrné, že jde jen o jiný design hlavy, parametry jsou uváděné stejné. A v parametrech mne překvapila další věc. Jak manuál přibalený ke svítilně, tak dokumentace stažená z webu výrobce, uvádějí max. 300lm/1,5h , oficiální obrázky a ledshop.cz uvádějí 500lm/2h. Nikde se samozřejmě nepíše zda na LED, OTF nebo ANSI. Dále jsem si všiml, že na ledshop.cz je uváděna jako osazená LED XM-L T6, ale dokumentace u svítilny i z webu www.mybalder.com hovoří o XM-L U2 a ta tam asi také je. No nic, tím lépe, nicméně mě rozesmálo, jak jsem během pár minut načerpal X rozdílných informací. rolleyes.gif

A jde se na ní....
To už jsem se ale chopil samotné FL. A rovnou řeknu, že co se ušetřilo na obsahu balení, je znát na světle samotném. Designově jde podle mě o klenot mezi FL, opravdu se jen tak neokouká. Povrch je příjemný na omak, je totiž vyveden v matné povrchové úpravě. Juknu do reflektoru, je opravdu extra hluboký s povrchem OP. Zkusil jsem si namáčknout tlačítko na konci svítilny. Jeho chod je velmi tuhý a je třeba vyvinout docela dost velkou sílu k jeho úplnému domáčknutí. Spínač je zapuštěn, či-li je možné svítilnu postavit jako svíčku. V této poloze je docela stabilní.
Po odšroubování koncovky se spínačem jsem si všiml velice příjemného chodu závitu. Závit byl pěkně namazán. Za to při odšroubovávání hlavy na mne čekali nepříjemné skřípoty s totálně suchého závitu. Tedy přední na sucho, zadní namazán. Led je zasazena v pořádném hliníkovém chladiči. Zpracování je velice dobré. Nebál bych se ho přirovnat ke svítilnám Fenix nebo Lumintop u kterých právě výborné zpracování oceňuji nejvíce, i když třeba ten suchý, vrzající závit mne nepotěšil. Ale třeba u Tanku007, tam je někdy zázrak, že to za půl roku ještě drží pohromadě. No. Ještě jedno odfláknuté místečko jsem našel, je to zadní hliníková plocha reflektoru, která doléhá na chladič kolem LED a pomáhá mu s odvodem tepla. Ta plocha je kolem LED dost hrubě obrobená s velmi ostrou hranou. Balder BD-2 je FL na 1x18650. Průměr hlavy je 35mm a délka svítilny 143mm. Více viz fotografie:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Takže první dojem před posvícením hodně dobrý, za ty peníze. Uvidíme jak posvítí.

Posvícení
BD-2 má 3 módy v pořadí hi-mid-lo. Blikačky chybějí, což spoustě lidí udělá radost. Režimy se přepínají namáčknutím zadního spínače a naneštěstí jsou od hi po lo, mám to raději obráceně. Režim LO má nějakých 20lm, zde bych uvítal klidně ještě méně, MID je už se svými 120lm ideální na takové to "domácí žvíkání". Balder BD-2 má celkem úzké ohnisko přeházející zjemna do poměrně širokého halo, obé bez artefaktů, halo je ovšem dále obkrouženo trochu rušivým prstencem s nádechem fialové. Svítilna svítí velmi hezky s poměrně velkým dosvitem, přitom ale osvítí i velice širokou plochu. Budu ji muset co nevidět prubnout na biku, takto na první pohled se zdá být na bike ideální. Těch 500lumíků bych viděl také reálných, opravdu mě to světlo překvapilo. Měl bych ale poznamenat, že nemám s čím srovnávat v rámci třídy - všechny moje FL jsou úplně jiné a ne plně srovnatelné. To je nejlépe poznat i z fotografií, které jsou ale dost rušeny sněhem (ten už náš kraj bohužel do jara neopustí), což má za následek i na noc příliš světla.

Všechny fotky: clona 2,8 - iso 100 - čas 5s
Pořadí fotek vždy: Tank007 TK-737 s 18650 *** Lumintop L2A s 2xAA *** Balder BD-2
Vzdálenost k místu ohniska cca 70-80m

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


EDIT: Blikací režimy. Ačkoliv to není nikde uvedeno, jak stroboskopický, tak SOS režim tu jsou. K jejich aktivaci je třeba zapnout LOW mód, počkat 5 vteřin, v tuto chvíli svítilna rychle problikne, poté svítilnu vypnout, počkat 5 vteřin a zase zapnout. Tím jste aktivovali 5-ti režimový chod. Hi-Mid-Lo-strobo-SOS. Deaktivace se provede stejným postupem.

Závěr:
Dle mého soudu opravdu povedená svítilna s velice dobře zpracovaným tělem, za výbornou cenu a co je u svítilen nejdůležitější - opravdu dobře svítící. Do negativ patří jen pár opravdu drobností a já začínám pokukovat po BD-4. Jestli se zadaří ušetřit něco na svátcích, tak jdu do ní.

Tento příspěvek byl editován grimmi: 7.12.2011 21:39


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grimmi
příspěvek 6.12.2011 23:20
Příspěvek #2


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



Takze se omlouvam za spatne info. Tato FL ma strobo a SOS rezim, ale jsou skryte. Zrovna jsem na ne kapl. Takze z FL, ktera oficialne ma jen 3 rezimy mam razem 5-ti rezimovou a nejlepsi na tom je, ze nevim, jak ty blikacky zase vypnout. dry.gif

Tento příspěvek byl editován grimmi: 6.12.2011 23:40


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 7.12.2011 00:43
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



Pekna recenze thumbsup_anim.gif
Jinak gratuluji k pekne svitilne.
Jenom bych te chtel poprosit, nemuzes udelat foto svitlny z profilu a pak s vysroubovanou hlavou polozenou vedel FL, ve stejne vzdalenosti jako by byla nasazezna?
Zajima me system toho chlazeni
Diky...


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 7.12.2011 13:53
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Díky za pěknou recenzi wink.gif jen pár poznámek:

1) Co člověk, to jiný názor. Nedávno si jeden pán tuto plastovou krabičku pochvaloval, protože díky tomu, že je malá a velmi pevná ji lze použít k nošení svítilny i v tašce s nářadím (na rozdíl od běžných papírových krabiček, které často příjdou už pomačkané od dopravce).

2) Tato svítilna je za dobrou cenu též proto, že k ní je dodáváno jen minimální příslušenství, pouzdro i zápěstní šňůrku však lze dokoupit.

3) Za zmatky se omlouvám, bohužel firma Balder v tom dělá tak trochu hokej. Uvádíme lumeny, které jsou uvedeny na webu výrobce a které jsou dle recenzí reálné.

4) Na bike sice tato svítilna použitelná je, ale díky užšímu ohnisku i halo nepatří k nejvhodnějším.

5) Elektronika svítilny sice má blikací režimy, ale výrobce je, nevím proč, nikde nezmiňuje. Mezi módy s blikacími režimy a bez se přechází takto: v nízkém režimu svítilna blikne po 5 sekundách, pak se musí světlo vypnout a hned znovu zapnout. Tak je to psáno v recenzi na CPF, ale neověřoval jsem to neb nejsem v kanceláři.

P.S.
Tank007 určitě nepatří mezi Hi-Tech značky, ale není to ani tragédie jako různé police svítilny z Aukra. Kolik Tanků už se ti po půl roce rozpadlo?

Tento příspěvek byl editován pepik: 7.12.2011 14:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grimmi
příspěvek 7.12.2011 13:54
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Myslíš takto? Tyto fotky jsou jen z mobilu, snad ti postačí.
Chladič je vlastně celý ten stříbrný krček, proto jsou v hlavě vyfrézované ty drážky, jinak by přesah hlavy celý chladič překryl.


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grimmi
příspěvek 7.12.2011 14:34
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



QUOTE(pepik @ 7.12.2011 13:53) *

Nechci tě chytat za slovo a reagovat na každý bod. Však jsi to doplnil jak se sluší a patří. Díky.
Tenhle Balder je opravdu povedený kousek a nákupu nelituju. Naopak.
Je pravda, že onu plastovou krabičku jsem ihned začal využívat k jiným účelům, což se o papírových říct nedá. Však také ne vše je myšleno jako kritika, konkrétně toto je v recenzi spíš podivení nad nevšední rozdílností. wink.gif
Cena je opravdu pěkná. Spoustu doplňků z "bohatých" balení člověk ani nevyužije, ale pravda je taková, že každého zákazníka i blbost navíc potěší, byť je mu k ničemu. Mě třeba udělal radost ten černý kroužek na hlavu, místo toho z nerezu a taky ta plastová krabička, kam se mi vešlo spoustu prkotin poházených ve stolu.

Jinak není proč se omlouvat za nějaké zmatky. Však jsem doufám vše uvedl na pravou míru. I ten světelný tok určitě není jen 300lm udávaných na prospektech. Odpovídá to spíš oněm 500lm u vás na webu.

Na režimy už jsem včera přišel a v recenzi jsem postup jejich aktivace a deaktivace doplnil.

Snad bych se pozastavil akorát nad kvalitou Tanků. Neměl jsem tu čest s POLICE 5W z Aukro, ale Tank mne opravdu trochu zklamal (vzhledem k ceně opravdu jen málo). V současnosti mám dva, u obou jsou problémy s driverem. Na M20 se režimy přepínají v pořadí v jakém chtějí, u TK-737 zase dochází k výpadkům svícení. Ale není to tak žhavé, abych nemohl tyto levné svítilny používat k totálnímu nasazení - proto jsem je pořizoval-pro každodenní použití kdekoliv. U TK-737 má hlava nepatrný vakl a závity jsou dost ostré a také mají vůli-čili se lehce stane, že jdou při neopatrném sešroubovávání přes sebe. Nástavec na 18650 nelícuje přesně s tělem svítilny.
Dříve jsem měl ještě z DX Tank 568 nebo 566, teď nevím přesně, myslím, že 566. Dva kousky, které jsem používal jako čelovku (do poutkového postroje na hlavu). Oba svítili jen měsíc. S tím rozpadáním jsem to nemyslel doslova, ale jako všeobecně nižší kvalitu. Vezmu-li to s ohledem na nízkou cenu Tanků, tak by mi nevadilo ani horší zpracování samotných dílů svítilny, jako ta elektronika, s níž jsem měl problém zatím u každého ze 4 Tanků. Jak jsem ale už psal, mám je na denní použití v jakýchkoliv podmínkách a na to mi plně vyhovují. Odejde-li jeden z nich, nahradí ho opět Tank - zde hraje roli cena.

Tento příspěvek byl editován grimmi: 7.12.2011 14:41


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 7.12.2011 14:46
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



Diky grimmi, presne tak jsem to myslel...

Kdyby se to na soustruhu odpichlo v tom levem chladicim otvoru,tak by se ty hladici zebra nadherne obnazily wink.gif
Ja jen tak, premyslim nahlas....

Přiložený obrázek


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 7.12.2011 15:38
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Poblikávání a třepotání světla je poměrně častý problém, většinou však není způsoben elektronikou, ale špatným kontaktem. Především u svítilen na jednu tužkovou baterii je tohle dost kritické, vše musí být dobře utaženo, aby byl dobrý kontakt. Kroužek v koncovce každý ví, že musí být utažen, stejně tak musí být utažena hlava (někdy je zalepena). Bohužel občas je tělo vysoustruženo blbě a i po maximálním dotažení hlavy zůstává driver uvnitř volný a díky tomu svítilna poblikává, či dokonce samovolně mění režimy, většinou při nějakém otřesu, pak nezbývá než reklamovat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 7.12.2011 20:58
Příspěvek #9


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



to je zaujimave..taketo skusenosti.mne osobne sa ziaden tank este nepokazil..ano,je to taka stredna trieda,ale niektore kusy maju vyborne.a za tu cenu uplne stacia.mohli by ale niektore veci robit kvalitnejsie..Tank007 je podla mna dostacujuca a dobra znacka.a za tie peniaze..zase ale plne v terene nic nepouzivam,vsetko si chranim,stale kontrolujem..ale kazdy typ mi vydrzal viac,nez pol roka urcite.zatial:)


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Wildtrail WT3M
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roman
příspěvek 9.3.2012 14:24
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 21.10.2011
Bydliště: Jaromer
Člen číslo: 8 532



Ahoj moc pekna recenze.O vanocich jsem dostal tanka tk-566 je super a vykon staci ale u teto se mi libi vydrz na mid 10hodin.Ale podle zahranicnich recenzi (zde http://www.candlepowerforums.com/vb/showth...amshots%29)jsou casy takoveto-hi-1hod. mid-3az4hod. a low-30hod.Ma tam napsane takoveto proudove odbery 2.18a high
0.60a med
0.08a low.Podle ledshopu jsou casy takoveto 2-10-90 hodin.Muzes prosimte zmerit a napsat sem realne casy vydrze staci priblizne.Libi se mi vydrz na mid 120lm tech 10 hodin a hodilo by se mi to.Ten tank na jednu aa ma na max cca stejny vykon pri vydrzi 1,5 hod.Je vnem led xp-g r5.Predem diky za odpoved.Pokud by mel nekdo napad na svitilnu na jednu 18650 do cca 1200kc ktera ma na mid cca 100-150lm a na max co nejvic smile.gif a realnou vydrz cca 6-10 hodin at to napise sem nebo na muj e-mail romandj3@seznam.cz.Nechce se mi kvuli tomu zakladat nave tema.Dekuji vsem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.3.2012 17:23
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Veril bych tomu, co je na CPF.
Jestli to ma na mid ober 0,6A. tak s Panasonic NCR18650 to vydrzi cca 5 hodin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roman
příspěvek 9.3.2012 17:53
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 21.10.2011
Bydliště: Jaromer
Člen číslo: 8 532



Diky za odpoved nicmene cekam jestli se ozve grimmi abych mel info primo od zdroje smile.gif.Rozhoduji se mezi touto a Solarforce L2P Cree XM-L z ledshopu.Konzultoval jsem s nekym z tohoto obchodu a byla mi doporucrna ta solarforce.Nicmene po hledani recenzi na netu jsem se o te solarforce nedozvedel proudove odbery.Pokud je nekdo sikovnejsi a nasel by to budu mo moc vdecen.Potrebuji cca 100-150lm na nejmene 6-10 hodin.Diky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.3.2012 20:00
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Hmm, to jedine neco s napajenim 3x18650 nebo podobnou kapacitu (okolo 10Ah).

Tento příspěvek byl editován Benik3: 9.3.2012 20:01
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roman
příspěvek 9.3.2012 20:49
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 21.10.2011
Bydliště: Jaromer
Člen číslo: 8 532



Za cenu do 1200kc jedine balder nebo solarforce.Potom je mi doporucena fenix tk-35.Ta ma 109lm na 16hodin coz je super ale stoji 2700kc a to je na me moc a nebo budu setrit o neco dyl a koupim ji fakt nevim.Nekde jsem tu kdysi nasel recenzi na solarforce l2 s xp-g r5 tak snad dohledam a doptam se.A diky za pripadne reakce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.3.2012 22:50
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jsem to asi nejak blbe spocital biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grimmi
příspěvek 12.3.2012 08:35
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



Ahoj, dnes změřím čas alespoň na HIGH. Ale myslím si, že to bude odpovídat +- továrním údajům. K napájení používám: http://ledshop.cz/li-ion-akumulator-18650-...3,7v~z3640.html
Na změření MID nemám tolik času. Přeci jen předpokládaný čas 10 hodin je moc dlouhá doba ke sledování, kdy už dojde k poklesu toku.
Anebo si pár dní počkej. Zkusím ji nechat běžet bez dozoru. wink.gif

Tento příspěvek byl editován grimmi: 12.3.2012 08:44


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 12.3.2012 10:12
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(ultim @ 7.12.2011 14:46) *
Diky grimmi, presne tak jsem to myslel...

Kdyby se to na soustruhu odpichlo v tom levem chladicim otvoru,tak by se ty hladici zebra nadherne obnazily wink.gif
Ja jen tak, premyslim nahlas....

Přiložený obrázek


No, já bych udělal celou hlavu jinou a dal bych tam pořádný reflektor, třeba z Dereelight D65V. A to by byl potom thrower....... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roman
příspěvek 13.3.2012 03:27
Příspěvek #18


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 21.10.2011
Bydliště: Jaromer
Člen číslo: 8 532



QUOTE(grimmi @ 12.3.2012 08:35) *
Ahoj, dnes změřím čas alespoň na HIGH. Ale myslím si, že to bude odpovídat +- továrním údajům. K napájení používám: http://ledshop.cz/li-ion-akumulator-18650-...3,7v~z3640.html
Na změření MID nemám tolik času. Přeci jen předpokládaný čas 10 hodin je moc dlouhá doba ke sledování, kdy už dojde k poklesu toku.
Anebo si pár dní počkej. Zkusím ji nechat běžet bez dozoru. wink.gif

Diky moc pockam na tvoje vysledky jak na high tak na mid,ten me zajima nejvic.Podle meho odkazu vyse je prave predpokkladany cas na mid nesmysl.Mel by byt cca 4-5 hodin .Maji tam napsano mid 0,6a a to by odpovidalo temto casum.Kdyztak jestli te muzu poprosit jestli by jsi nezmeril jeste proudove odbery.Diky moc za ochotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grimmi
příspěvek 13.3.2012 13:35
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: KV, PLZ
Člen číslo: 8 995



Tak ani to nebolelo. Nemusel jsem čekat dlouho. Prakticky přesně po 4 hodinách provozu na MID začala svítilna pomalu blikat, čímž upozorňuje na vybitý akumulátor. Po celou dobu byla svítilna jen mírně vlažná.

Tento příspěvek byl editován grimmi: 13.3.2012 13:43


--------------------
Na LED počátku bylo zhruba toto cosi.
Fenix L2D CE -- Lumintop L2A -- Tank007 M20 Magnetism -- Tank007 TK-737 XM-L -- Balder BD-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roman
příspěvek 14.3.2012 03:49
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 21.10.2011
Bydliště: Jaromer
Člen číslo: 8 532



Diky moc takze na max to bude asi cca 1hodina.Skoda ja potrebuju aby jela v lete u kamose pod pergolou na mid celou noc tj. cca tech 6 hodin.Skoda zkusim nekde tady poptat na Solarforce L2P ktera mi je doporucena z ledshopu jestli ji nekdo nema a nezmeril mi realnou vydrz na mid.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 17:47