IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> svetlo na kolo okolo 3000kč, doporučte prosim
bead
příspěvek 8.4.2009 20:32
Příspěvek #21


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



mě je jedno odkud to bude, budu rad kdyz to bude levnejsi od jinud a nevadimi to vzit z jakehokoli eshopu, klidne i zahranicniho, ale chtel bych doporucit nejakej co ma nekdo vyzkousenej, navic nemam zkusenosti ze zahranicnich shopu kupovat, tak bych ocenil rady pro takový nákup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.4.2009 21:23
Příspěvek #22


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



v tom případě neváhej a začti se do kategorie nakupování.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 15.4.2009 16:12
Příspěvek #23


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak jsem se registroval na paypal.com nevim jestli jsem dal spravne cislo karty, podle navodu zde na strankach tak bych si mel jit do banky pro cislo karty ale ja opsal to 16-ti místný číslo a nevyhodilo to chybu, tak nevim zda je to tak jak ma byt. kazdopadne abych to vyzkousel tak jeste bych si nechal od vas schvalit konecny vyber svetla:

svetlo:
Aurora AK-P7-3
nebo
SpiderFire SSC P7 SSC P7-C
Mělo by mít co nejmenší rozměry a zaroven dobrej pomer rozptylu svetla na blizko a na dálku, takovej dobrej kompromis. Co jsem se docetl tak ta aurora by snad mela mit nejaky režimi svícení, takže by byla i na blízko i na dálku. ale rozmerove je lepsi ten SpiderFire.

Baterie:
TrustFire Protected 18650
nebo
LC 17335
Nejsem si jistej ktery do te aurory jdou, podle vseho bud 2ks ty delsi modry a nebo 4ks ty kratsi, coz je zajimavi protoze maji vtechto pripadech dvojnasobne odlisne napětí... ale kazdopadne bych byl raději za verzi s externim drzakem bateriií ktery ste doporucili, ale ten jsem nenasel na DX.

nabijecku teda tuhle:
nabijecka

a ty drzaky zase nevim bud:
drzak 1
nebo
drzak 2

jo a takhle to tusim presahne tu povolenou cenu ktera by byla bez cla, takze jak by ten obchod mel probehnout? Mam to obednat jednotlive postupne aby to nepresahlo?

Fakt díky kluci za vas cas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 15.4.2009 16:32
Příspěvek #24


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



hele kluci vubec se v tech aurorach nevyznam,
aurory na DX
co mate a jaky mate zkusenosti? Kterou by ste doporucili jako univerzalni svitilnu na kolo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 15.4.2009 18:12
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Bacha na tuhle:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12624
Jeden známý ji teď objednával a došel mu kus, který má snad nějaký driver, ale na LOW mu vydrží jen 1h30, tak se asi něco změnilo.
Osobně bych šel buď do http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15739
nebo do Spiderfire, nebo do http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567 (cena).


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 15.4.2009 20:33
Příspěvek #26


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak MTE SF-15 SSC P7-D-SXO se mi líbí. Máte ji někdo? nebyli by fotky? Co dosvit....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.4.2009 22:37
Příspěvek #27


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Co se týče držáků, přečti si téma o držácích. Na 17335 aku zapomeň, reálná kapacita je sotva poloviční a navíc jsou nechráněné, ber jedině 18650.

Externí držák na baterie půjde použít asi se všema svítilnama, jen si ji musíš patřičně upravit. Jinak sám vidíš, že těch světel jsou tam desítky a často jsou si hodně podobný a liší se jen nápisem. Podle parametrů a popisů co tam mají se moc řídit nedá, protože často neodpovídají skutečnosti. Proto ti každý poradí to s čím má vlastní zkušenost a to už se dělo na předchozí straně tohodle tématu...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dafe
příspěvek 16.4.2009 08:41
Příspěvek #28


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 22.10.2008
Člen číslo: 176



K aurorám pohledej v historii, bylo toho řečeno dost, přidám něco osobních prožitků. Mám tyto aurory:

malou: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15691
a můj názor je brát, má pěkný rozptýlený světelný kužel, stejnoměrně osvítí cestu, je hezky malá, nemá milion na kolo naprosto zbytečných strobo aj modů a prostě fachá. Akorát nesvítí daleko do dálky, což mě osobně na kole vůbec nevadí. Jo a na kolo je nízký mod příliš nízký, avšak v historii je od pepka pěkně detailně popsána úprava. Já takovou úpravu nezvládnu, tak vozím sebou jeden aku navíc, oslňuju naplno a neřeším smile.gif Nízký mod pak využiju u domácích prací okolo domu, nočních pěších návratech z dalekých restauračních zařizení apod.

velkou: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14451
ačkoli svítí výborně, tak za mě nebrat. Příliš velká a má elektronickou regulaci, což znamená možné problémy. Konkrétně u mě se občas vypne, občas nechce jet na high mod, pořád rozebírám a čistím. Co se týče světla tak dosvítí dál než malá, má širší kužel a silnější svit v "centru", a i celkově svítí o trochu víc. Na kolo je vhodná pro žiletky které jedou furt padesátkou, potřebují vidět sto metrů před sebe a nevadí jim že oslňují protijedoucí auta, kteréžto nakvašeně blikají dálkama. Nízký mod je relativně silný a na asfalt stačí dokud člověk není zmlsaný.

Jednu starou známou věc bych důrazně poradil - z DX levné světla brát pouze "direct drive" bez elektroniky. Na milion modů se vykašli, je to k ničemu a časem tě bude přepínání štvát, kor na kole. Elektronika odchází a pokud nejsi bastlíř tak ti zbydou akorát oči pro pláč jako mě. Sice velká zatím svítí ale nevím dne ani hodiny sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 16.4.2009 10:51
Příspěvek #29


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak to souhlasim ze cim mene MODu, tak tim lepe. Staci kdyz bude mit Hi a Low. ta tvá Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode se mi líbí, tak kdyz si ji takhle pekne doporucil tak bych ji asi vzal, ale jelikoz jezdime na te motokolobezce prumernou rychlosti 45km/h tak to chce teda i neco dalkoveho take s dvema módy. Oslnovani protijedoucich ridicu mi vadi, takze bych propojil paralelne spinace a tudiz problem s oslnovanim by mel byt vyresen. wink.gif
tak jeste vybrat dalkove svetlo a externi baterry-pack...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dafe
příspěvek 17.4.2009 01:36
Příspěvek #30


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 22.10.2008
Člen číslo: 176



Jejda motokoloběžka. Jen počítej že DX je trochu loterie - alespoň můžeš být napnutý co že ti vlastně přijde :-) Na dálku nevím třeba poradí místní borci a nebo ti bude dosvit už té jedné svítilny co pořídíš stačit, je to individuální. Osobně mám na kole strašně rád světlo na hlavě že svítím kam se podívám.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 17.4.2009 10:34
Příspěvek #31


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



no nejde jen o prakticnost, ale i o design. Proto bych prave chtel radsi dve ty svitilny, aby to dobre vypadalo. Mas nejakou blbou zkusenost s DX? Prislo ti neco jineho nebo nefunkcniho? Me zatim nepotvrdili debitni ucet na paypalu. Tak cekam nekolik dni jestli se neco bude dit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 17.4.2009 10:40
Příspěvek #32


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(bead @ 17.4.2009 11:34) *
no nejde jen o prakticnost, ale i o design. Proto bych prave chtel radsi dve ty svitilny, aby to dobre vypadalo. Mas nejakou blbou zkusenost s DX? Prislo ti neco jineho nebo nefunkcniho? Me zatim nepotvrdili debitni ucet na paypalu. Tak cekam nekolik dni jestli se neco bude dit.

to potvrdenie uctu na paypale nieje vobec potrebne


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 22.4.2009 22:10
Příspěvek #33


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



QUOTE(Lucky @ 17.4.2009 10:40) *
to potvrdenie uctu na paypale nieje vobec potrebne


Tak to teda nevim co ten paypal čeká. píšou že bych měl potvrdit můj debit účet, ale presne nechapu jak. Myslel jsem ze kdyz jsem tam zadal cislo kreditky tak to strhnou sami, ale nic se neděje. Takže bych měl dát příkaz k úhradě? nebo jak se to řeší?
Přišlo mi akorad tohle:


Your card has been linked to your PayPal account - now you just need to confirm it. Here's how:

image

Your card ending in **** has been charged $1.95 USD on Apr. 22, 2009.

Check your card statement in 2-3 days and find the 4-digit PayPal code for the charge.

Return to PayPal and enter the 4-digit code to confirm your credit card.

The charge will be refunded to your PayPal account after you confirm your card. When you confirm your card, your Sending, Receiving and Withdrawal limits will be lifted and you will be a Verified member.

If you access your card statement online, you will see the number within 2-3 business days. If you don't have online access to your statement, please wait for your printed statement to arrive by mail.Sincerely,
PayPal

PayPal strongly discourages users from calling their credit card companies in order to obtain their PayPal code before receiving their monthly statements in the mail. If PayPal receives a complaint from Visa, MasterCard, or your card issuer regarding your account, your PayPal account may be permanently closed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.4.2009 23:12
Příspěvek #34


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



22. dubna ti strhli dva doláče z účtu, u téhle transakce je v poznámce čtyřmístný kód, který potom budeš muset na paypal napsat. Transakce se může na inet bankovnictví ukázat s několikadením spožděním. Takže buď trpělivý.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 20.5.2009 19:18
Příspěvek #35


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak uz mam doma svitilnu Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode a k tomu tuhle nabijecku OEM 2*18650 Lithium Battery Charger
Jak dlouho se prosim baterie nabíjejí? mam baterie s kapacitou 2.500mAh a podle popisu na nabíječce (1A*2) by se tedy měli nabíjet cca 2,5hod. je to tak?
Jinak až budu mít vše řádně přimontováno na koloběžce tak sem dam foto pro inspiraci. A díky všem za rady které jsem se tu dočetl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 21.5.2009 21:21
Příspěvek #36


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



Tak ted jsem se vratil z nocni projizdky s novou svítilnou. Cesta přes les byla nadherně osvícena, ale asi po 2km mi najednou světlo pozhaslo, tak jsem zkousel rozsroubovat a sesroubovat, promackat spínač a stejně místo 2Módů HI a LOW jsem měl dva módy LOW a LOW. Dalsi 3km jsem teda jel na to slabsi svetlo ktere je asi tak srovnatelne s běžnou diodovkou na kolo. Jak jsem dojel domu, tak jsem jeste myslel ze je asi slaba baterka protoze jsou nové, ale jak jsem to vyndal z drzaku tak se to zas rozsvitilo naplno, tak jsem do toho jeste parkrat klepnul o ruce a už mi to tu svítí asi 15min na HI a je pěkně zahřátá ta svítilna. Ale to je asi normalni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 21.5.2009 21:51
Příspěvek #37


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



Zohrievanie je normálne, ale ak by bolo moc horúce, tak že by sa nedalo držať, tak ho vypni a nechaj vychladnúť. A prechodové odpory, vadné kontakty atď, rozober celé svetlo a prečisti. Aj závity niečim namaž.
A ak už ti bude svietiť po nejakej hodine slabo, tak radšej vymeň baterku. Li-ionkám nerobí dobre hlboké vybitie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 21.5.2009 21:56
Příspěvek #38


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



covece uz jsem to zkousel rozebrat tak 3x, sice to ted uz nepozhasina na LOW ale poblikává to obcas. Prostě svítí naplno a tak jednou za pul minuty to na pár milisekund pozhasne a zase rozsvítí. Zitra to radsi jeste zkusim v dílně prozkoumat a očistit. Jak je řešeno řízení proudu do diody? nemůže blbnout právě ta elektronika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 21.5.2009 22:10
Příspěvek #39


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



tvoje svetlo elektroniku nemá. low režim je riešený trojpolohovým spínačom a rezistorom pri ňom. odšrobuj tailcap (tá časť so spínačom) a uvidíš vnútri okolo pružinky hliníkový krúžok s dvomi dierkami. strč do nich napríklad nožničky a odšrobuj to, prečisti alpou a znozu zlož a poriadne utiahni, nech sú kontakty dobre pritlačené.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bead
příspěvek 24.5.2009 01:47
Příspěvek #40


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 18.3.2009
Člen číslo: 290



tak jsem ten vypinac dneska zkusil rozebrat. do tech dvou direk jsem zastrcil dva dráty a rozsrouboval, bohuzel sem se tim dostal jen k pruzince, nikoli k samotnemu spínači nebo odporu. Tak nevim jestli na to musim z té strany co je gumová krytka spínače??? Ten HI mód stále blbne sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 16.6.2024 - 06:33