IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Svítilna na zbraň
Hlodaq
příspěvek 20.5.2015 00:25
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 17.5.2015
Člen číslo: 15 578



Zdravím všechny.

Jsem si vědom toho, že už se tu světlo na zbraň řešilo několikrát a také jsem ta témata četl, ale nenašel jsem tam konkrétní informace pro mě, a tak bych se je zde rád dozvěděl. Aktuálně tedy sháním LED svítilnu na airsoftovou zbraň, přičemž ikdyž se v AS pohybuji dlouho tak se svítilnami nemám žádné zkušenosti, proto záměrně píši sem k vám kde bych si rád nechal poradit od odborníků přímo na míru a ne na forum o AS nebo myslivosti kde podle mého názoru i spoustí lidí kupuje pouze "populární" kusy a pak je i doporučuje.

- Rád bych tedy "taktickou" svítilnu se strobo modem a s několika úrovněmi jasu
- Na čem mi hodně záleží je chytré ovládání / přepínání módů vhodné pro tyto účely (svítilna v montáži na boku RIS/Picatinny předpažbí dlouhé zbraně - aut. pušky) a možnost příslušenství jako externího tlačítka, filtrů, difuzorů.
- Velikostně jakákoli (pro tyto účely nebývají svitilny nějak proporčně rozdílné co jsem tak pochytil, navíc svítilna bude primárně stále v montáži na zbrani)
- Zdrojem by měly být články které lze měnit (válčíme i několik nocí v kuse rolleyes.gif )
- Samozřejmě co největší dosvit v rámci možností; užší (neznám odborné pojmy) světelný kužel výhodou = Kontaktní střelba probíhá sice na 60-80m, ale jedná se také o hledání, prosvěcení lesa, atd. přičemž, čím dříve uvidím přibližujícího se nepřítele, tim větší je to pro mě výhra.
-Nějaká vodě/nárazu-vzdornost
- CENA okolo 2000Kč

Abych to upřesnil a měli jsme se případně od čeho odpíchnout, kolega si před pár dny pořídil Fenix PD35 + externí spínač. Líbí se mi na ní např. ovládání módů tlačítkem na trupu které se člověk i po tmě v rukavicích naučí spolehlivě nahmátnout. Naopak co se mi tolik nelíbí podlě mě až zbytečně moc široký světelný kužel. Dosvit nemám v žádném případě s čím porovnat takže ten je příjemný, ale co by mi bylo sympatičtější je spíše trošku uzší ale ostřejší soustředění světla. Dále bych se spokojil např. s 3mi úrovněmi jasu- maximální, střední a něco co vydrží "navždy" .

Vím o mě obecně doporučované značce Olight - od nich jsem našel M21X-L2 WARRIOR, M22 WARRIOR které jsou hodnotami lákavé, ale nevím jak je to ve skutečnosti a hlavně mi není sympatické přepínání módů povolením hlavy, nikdy jsem to nezkoušel, ale přijde mi to takové "nejisté" v případě měnění režimů po tmě, v rukavicích a ještě při rychlé akci. Co se mi líbí je M20SX JAVELOT - přepínání módů tlačítkem na trupu se sympatickým ovládáním, vysoký výkon a dosvit, možnost příslušenství. To je ale moje amatérské hodnocení podle "papírových" hodnot a YT videí, proto budu vděčný za radu od vás co se v tom v praxy vyznáte, příp. nějaké alternativy.

Omlouvám se za tak sáhodlouhý dotaz, ale rád uvádím věci na pravou míru, a tak mnohokrát děkuji tomu, kdo to dočte a poradí. rolleyes.gif

Tento příspěvek byl editován Hlodaq: 20.5.2015 00:53
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pitrys
příspěvek 21.5.2015 06:14
Příspěvek #2


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 18.4.2011
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 2 743



Kup si Tank007 TK-737 s dálkovým vypínačem. Kužel světla si seřídíš podle potřeby, máš tam tři úrovně výkonu a strobo, napájení 1x 18650. Když "nepříteli" posvítíš do očí, už nemusíš střílet a pohodlně jej můžeš jít umlátit pažbou. :-) Dají se dokoupit i barevné filtry. Osobně to vidím jako ideální kombinaci, používám to k plné spokojenosti několik let po předchozích několika slepých uličkách....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 21.5.2015 06:52
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



No ja si prave myslim ze asfericka/zoomovacia optika nie je pre ten ucel vhodna lebo:
- rovnaka intenzita svetla v kuzeli nie je do lesa vhodna lebo svetlo odrazene od blízkych bocnych stromov ta bude oslepovat.
- na nastavovanie kuzela asi nebudes mat cas.


Pre tento ucel by sa podla mna hodila FL s novou High Intesity XP-L ledkou .
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=3026&hl=

Neviem vsak najst kompaktnu 1*18650 FL typu UF210 kde je dedomedovana XP-L/XM-L na medenom stare a ma aj turbo cize 4,5A mode.
Odhadujem ze za pol roka sa take objavia.

Tento příspěvek byl editován zoom: 21.5.2015 13:50


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 21.5.2015 11:39
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak bych se přiklonil k variantě s reflektorem. Při úzkém kuželu ze zoomovačky člověk ztrácí periferní vidění, což bych v tomhle případě viděl jako dost nevýhodné...
Takže bych se přiklonil k něčemu spíš jako Romisen RC-P13 (ta je primárně na 3xAAA) ale chce to dohledat něco s taktickým vypínačem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 21.5.2015 19:09
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Ja pouzivam to nejjednodussi co jde biggrin.gif

Skladana ultrafire wf-502b, xp-g2 dedomed, 1400mA (AMC7135), JEDEN rezim.
Momentalne jsem teda presel na origo surefire, ale p60 modul se zarovkou jsem nahradil opet XP-G2 dedomed, jeden rezim. Jediny rozdil je v driveru, ktery musi jet na 2x cr123, tak jsem zvolil 1A (3~16V) z fasttech (baleni myslim po 4ks).Jeste nahradim LED za teplou, at je odstin podobny zarovce (jsem zvedavy na vysledek po dedomovani).

Vyhody- je to jednoduche, spolehlive, dostatecne vykonne, levne (protoze kulicka se obcas trefi, lita jich hodne biggrin.gif).
Stroboskop- frajerina, ve vysledku na to neni cas a ani to neni moc prakticke z pohledu strelce (muj nazor). Vic rezimu nepotrebuju, vim ze vzdycky zapnu to co chci a ne jinak. Bud potrebuju svitit, nebo ne. Kdyz potrebuju jen navigacni svetlo, tak cervene mimo zbran. (Popripade mam i kopii surefire m910a, tj svitilna s gripem, ma dve 5mm navigacni led)

S tou cockou je to pravda, spousta hracu je ma rada, ja bych to mit nemohl- bud neni videt do dalky, nebo na blizko, nebo ani jedno. Uzky kuzel z reflektoru je idealni.

Tento příspěvek byl editován Trombley: 21.5.2015 19:15


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 21.5.2015 21:10
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Zrovna drop-in modul bych nepovažoval za úplně spolehlivé řešení /hlavně kvůli odvodu tepla).
Reflektor také neni z největších, pokud chce úzký kužel...

Největší problém bude s tím tlačítkem... A nebo DIY smile.gif
třeba k těmto dvoum svítilnám:
https://www.fasttech.com/products/1601/1000...lm-2-mode-white
https://www.fasttech.com/products/1601/1000...0lm-2-mode-cool
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hlodaq
příspěvek 21.5.2015 22:17
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 17.5.2015
Člen číslo: 15 578



A helé kolega biggrin.gif Jsem rád že se rozjela diskuze, cenim si toho, ale vůbec z toho nejsem chytrej. Docela mě překvapuje, že mi i při tom finančním limitu doporučujete poměrně levné svítilny, to jsou fakt třeba ty Ultrafire tak kvalitní že to konkuruje i tak drahým svítilnám jako je ten Olight? (chápu z toho že se tam hodně platí za značku?) Jinak zajímavý hodnoty, ale jako mínus vidim právě tu absenci externího tlačítka a hlavně tu rotaci mezi všema módama jednim tlačítkem. To už je překvapivě ta varianta svítim/nesvítim sympatičtější, protože než tam nacvakám burst tak ztratim tolik času a soustředění, že to ztrácí smysl. Ten strobo nevim jak je to v praxy, v mejch představách je to v CQB efektivní dezorientace takže mi to přijde dobrý, ale v praxi jsem flashapanic takže zatim nemám smile.gif Abych to shrnul, nějakej upgrade svítidla u mě nehrozí, sice tyhle věci dělám rád, i to tlačítko bych dobastlil, ale tohle je věc, kterou bych rád koupil, našrouboval, upnul a spolehlivě svítil a ne študoval problematiku. Proto jsem si řekl že na to tyhle peníze dám abych si takový požadavky mohl v rámci možností splnit. Na příští víkend pro zichr když se do té doby nepovede nic vybrat budu mít půjčené něco ve tvaru toho Romisen RC-P13 v ceně údajně 2 stovek, 4 mody taky jedno tlačítko ale to jen tak btw, to kdyby se nepovedlo tak bych dal vědět jak se mi to jeví. Ale jinak nevím co se mnou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 21.5.2015 23:01
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



To my jsme spíš zvyklí vybírat v týhle cenový kategorii biggrin.gif A taky to dávám jako příklad jak ty svítilny mohou vypadat smile.gif
Samozřejmě že Olight, Fenix apod. jsou kvalitou úplně jinde smile.gif

Jinak jak bys chtěl teda řešit to přepínání módu než tím tlačítkem? Jako že by sis nastavil nějaký mód a tím externím tlačítkem bys svítilnu jenom zapínal/vypínal v tom módu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 22.5.2015 07:42
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Jsem nenarocny, do faze tisicovych svitilen jsem jako student jeste neproniknul smile.gif
Nevyhody P60 znam ale na zbrani pro me nejsou problem. Jedu 5/3W, coz jeste neni tak hodne, takze se to treba i s pomoci alobalu uchladit. Navic se zpravidla nesviti nijak dlouho, vetsinou pouze kratke posviceni.
Reflektor je zamerne maly, prave kvuli pravdepodobnosti zasahu. S dedomovanou xp-g2 r5-1a mam 15kcd @1A a 25kcd @1,4A.
Spinace (asi myslis externi) u levnych svitilen jsou problem, neni to spolehlive, lamou se. Ja ho nepouzivam.
Přiložený obrázek

Vzdalenost 80 metru.

Samozrejme kvalitou se nemuze rovnat drazsim svitilnam, ale na airsoft podle me plne dostacujici, zvlast kdyz zahrnes riziko mozneho zasahu. Driv nez dojdes na hranici kde se pozna opravdova kvalita, ji mas prostrelenou. Ono kdyz v noci posvitis do lesa a je tam par lidi, tak muzes cekat stovky kulicek miricich primo na zdroj biggrin.gif Uz jsem to zazil a trefili se. V tu chvili mas po skle, reflektoru a i cocka LED to muze schytat. I v budove jsem nekolik prostrelenych svitilen videl.

Nerikam ze musi byt uplne nejlevnejsi, ale davat za to tisice podle me nema uplne smysl.

Tento příspěvek byl editován Trombley: 22.5.2015 07:45


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 22.5.2015 10:15
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Jinak jak bys chtěl teda řešit to přepínání módu než tím tlačítkem? Jako že by sis nastavil nějaký mód a tím externím tlačítkem bys svítilnu jenom zapínal/vypínal v tom módu?


Můj starý Olight Triton M30 s M-CE tohle má. Při vypnutí je na bočním tlačítku strobo, po zapnutí se tím přepínají módy. Svítilna se zapíná vypínačem na konci svítilny. Nejspíš ho vzezmu i na středeční sraz, co bude příští týden. Držák na zbraň a externí spínač na něj existuje taky. Je ale trochu slabší než dnešní běžný XML (ty mívají k 1000 lumenům a tento má 700 lumenů) je to čtyřčip, tak by někomu mohlo vadit, že občas bývá vidět v kuželu kříž. Dá se napájet při použití redukce 2x CR123 (mají menší průměr) či s prodlužovací trubkou 2x 18650. V kufříku jsem měl kromě náhradních "o" kroužků a vazelíny i pouzdro na opasek a difůzor. Existují i barevný difůzory.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 22.5.2015 10:23


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hlodaq
příspěvek 22.5.2015 22:33
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 17.5.2015
Člen číslo: 15 578



Přesně tak. Vzadu je zap/vyp a boční tlačítko na cyklování módů a rychlej přístup ke strobo s pamětí na poslední mod, tak mi to přijde nejlepší. Jinak Trombley dobrej poznatek no, i když jsem viděl a slyšel jen o prostřelenym kolimátoru a optice tak na tom ten reflektor bude podobně. Ale řikám, byl jsem připravenej do toho investovat abych mohl svítit. Zatim mám v těch svejch požadavcích díky vám pěknej bordel biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 30.7.2015 21:04
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Potřeboval bych na zbraň něco s jednoduchou obsluhou, nechci něco kde se 10 funkcí přepíná jedním tlačítkem a nemám čas v krizové situaci prolistovat funkce které právě nepotřebuji. Takže ideálně něco se dvěma tlačítky, jedno na výběr režimu, druhé na zapnout/vypnout. A mělo by to mít pamět na posledně použitý režim. Cenu bych viděl na maximálně 2500 Kč. Chtěl bych to krmit články 18650.

Koupil jsem si ultrafire wf-502b a moc mě nepotěšila, jeden režim sice měla, ale svítila vždy maximálně dvě minuty a pak se uvnitř vždycky něco samo odpájelo a upadlo. Takže rozebrat, odsát čínskou pájku, nahradit olovnatou, sestavit, rozsvítit, 2 minuty světla a opakovat celý postup. Po pěti kolech jsem měl dost. Pak to přestalo svítit úplně a LEDka odešla do křemíkového pekla.
Příště bych rád zkusil něco spolehlivějšího. :-)

Můžete mi prosím poradit?


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 31.7.2015 23:35
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Co třeba některý z Javelotů?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 5.8.2015 16:21
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Koukal jsem na to, ale nelíbí se mi přepínání funkcí otočením (utažením?) svítilny... Chtěl bych dvě "normální" tlačítka. Akorát svítilny co se mi líbí a mají i slušný výkon, stojí ošklivé peníze :-(


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 6.8.2015 11:01
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Přepínání režimů otočením hlavy až tak nevadí, stejně budeš mít nastaveno pořád na max. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 6.8.2015 11:10
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Snork86 @ 5.8.2015 17:21) *
Koukal jsem na to, ale nelíbí se mi přepínání funkcí otočením (utažením?) svítilny... Chtěl bych dvě "normální" tlačítka. Akorát svítilny co se mi líbí a mají i slušný výkon, stojí ošklivé peníze :-(


Kup tohle: http://www.acebeam.com/tactical-flashlight-acebeam-t20

Já ji mám koupenou a je vynikající! Výkon perfektní, kužel perfektní, ovládání sqvělé! Vzadu tlačítko zapni / vypni, lehké namáčknutí zapni.... U reflektoru jsou dvě tlačítka. To blíže k ledce (hranaté) při zapnuté svítilně zapíná "strobo". Bliká jen po dobu stisknutého tlačítka. Druhé tlačítko (kulaté) přepíná režimy v pořadí. Moon, Low, Mid, Hi, Turbo a tak pořád dokola. Má to paměť na poslední zapnutý režim. Zpracování je vynikající. Svítí to jak na jednu, tak dvě li ion 18650. Cena cca 150 USD. Opravdu doporučuji.... Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 6.8.2015 11:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 6.8.2015 12:02
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Jo a Javelot už se dělá i se dvěma přepínači, zadní vypíná a boční mění režimy. Třeba M3XS. Cena 149,95$ včetně dopravy. Je to víceméně dost podobná svítilna té, co tu zmiňuje Blancman.



Tento příspěvek byl editován Tommu: 6.8.2015 12:07
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 6.8.2015 14:50
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Javelot.... ach jo, zase ty režimy.... Hi, Mid, Low, Strobo......... Jinak dobrý....Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.8.2015 18:31
Příspěvek #19


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Snork86 @ 5.8.2015 17:21) *
Koukal jsem na to, ale nelíbí se mi přepínání funkcí otočením (utažením?) svítilny... Chtěl bych dvě "normální" tlačítka. Akorát svítilny co se mi líbí a mají i slušný výkon, stojí ošklivé peníze :-(


M20SX Javelot má přepínání režimů taky bočním tlačítkem. Otáčením hlavy to má M22, M21 a starší M3X.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hlodaq
příspěvek 19.10.2015 11:23
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 17.5.2015
Člen číslo: 15 578



Tak jsem některé názory prověřil v praxi a musím dát za pravdu Trombleymu a budu to řešit nějakou levnější svítilnou s jedním modem s možností externího spínače. V jednotce se objevilo pár M21X-L2 WARRIOR a imho za ty peníze je to minimálně pro moje využití zbytečnost a veškerý potenciál se po pár měsících nepovedlo využít. Takže zkusím něco ze zahraničních aukčních portálů atp. Díky všem zůčastněným.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 29.3.2024 - 00:02