IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> bastl - světlo ke kameře, Cree Q5 a 11 stupňů regulace
midlander
příspěvek 26.7.2008 07:58
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Tak jsem konečně dopáchal další LED-bastl. Z TR-801 s Q5 jsem chtěl udělat lampičku ke kameře. Vyhodil jsem reflektor, aby dělala "záplavové" světlo s širokým kuželem a spáchal regulátor - 12 polohový otočný přepínač, tedy dává to 11 stupňů svícení+vypnuto. Už zbývá jenom udělat upevnění na kameru a přidělat širší kolečko na přepínač.

Regulátor je spáchanej z řady SMD odporů naskládaných na tišťák do hvězdice ke kontaktům přepínače. Hodnoty jsou odměřeny praktickými testy - tak dlouho jsem střídal odpory na zkušebním spoji, až jsem byl spokojenej. Vzhledem k tomu, že je to napájený přímo z 18650, je max. ztráta na odporu cca 0,35 W, takže tři stupně s největší ztrátou jsou ze dvou rezistorů paralelně (odpory snesou max 0,25 W). K tišťáku je připojený druhý s kontakty na baterku, prostor mezi nimi je vyplněn teplovodivou pastou z DX. Díru po přepínači v zadku svítilny jsem rozšířil a protáh přepínač, celé se to tak v pohodě vejde dovnitř.
Ve výsledku jsem zjistil, že 11 stupňů je zbytečný luxus, stačilo by tak 6. smile.gif
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 26.7.2008 08:42
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pekna uprava ... ale to, ze si majitelom TR801 a nenapisal si nam o nom par subjektivnych pocitov, ma teda dost hneva ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.7.2008 09:06
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Takže ses konečně zaregistroval? smile.gif

A jak to tedy funguje v praxi? Na jak velkou vzdálenost to pro kameru dosvítí?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 26.7.2008 09:29
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Pepko: subjektivní pocity? Co k ní říct... něco jsem psal na DX v diskuzi. Původní regulátor je pod hlavou a má tři jednoduché regulátory po 350 mA, dle Jiříka fungují jako proměnný odpor. Ale plnou jednu ampéru jsem z ní nedostal, 18650 co mam jsou moc měkké na to aby daly 3,6V*1A, při zátěži příliš poklesne napětí na baterii. Docela dost se ohřívá, když jede naplno. Těsněná je dobře, ale trpí přechodovejma odporama, neduh vedení tělem přes závity.

Jiřík: No někde se pochlubit musim, ne? biggrin.gif Jinak dodělal jsem to včera večer, neska snad spáchám z plechu držáček no úchytky na kameře (klasická foto botka). Stěna svítilny má v nejširšim místě 2,5 mm tloušťky, tak doufám že se mi tam chytnou krátký šroubky. V místnosti to osvítí velmi dobře, asi jako když je trochu tlumený denní světlo. Můžu zkusit večer vyrazit před barák a udělat pár zkušebních záběrů/fotek. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 26.7.2008 21:50
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Tak jsem alespoň vykouk z okna. Točil jsem na auto mód, na noční režim by to bylo lepší, ale ono to pak má děsně dlouhou závěrku a bylo by to zas mázlý. Kamera má problém s přeostřováním, jak má málo světla. Přidávám ukázku - pažitka na první, nejnižší stupeň - asi na 20-30 cm. Ten tam mam na točení spícího synka, aby ho to nebudilo. biggrin.gif Další je zem pod oknem, asi 2 m na plný mód, třetí je zeď cca 7-10 m. Bohužel tam nejsou žádný lidi nebo objekty aby se to dalo trošku líp porovnat. Vypadá to jako nic moc, ale tohle je holt vytažený z filmu a né fotka. No a nakonec jak to vypadá na kameře.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.7.2008 23:58
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ještě by to chtělo trochu teplejší odstín, aby to mělo přirozenější barvy.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 27.7.2008 07:18
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Neprovokuj! Víš že jsem původně chtěl sehnat teplou bílou. smile.gif Barva mi nakonec až tolik nevadí, nepřijde mi to výrazně do modra, zelená je docela pěkně brčálová. Možná by se to dalo dohnat ručním nastavením bílé.
Ale je teda výraznej rozdíl mezi tím, co kamera ukáže na displeji a co je nakonec na videu, na displeji je to světlejší. Což je docela nepříjemný.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 18:43