IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

10 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lucifer výkonná čelovka 2xXM-L2, 2x18650
sirpetr
příspěvek 18.8.2014 21:24
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Ahoj flashoholici,
kdysi jsem tu představil projekt li-ion nabíječky, který jsem předčasně dal k ledu, protože jsem připravoval něco většího, čehož měla být nabíječka doplněk. A nyní nastala vhodná doba vám tento hlavní projekt představit.



Detailní informace najdete na mojí kampani na serveru hromadného financování, kterou jsem právě dnes spustil :
https://www.indiegogo.com/projects/lucifer-headlamp-bikelight/x/55815175

Zde si můžete vyzkoušet její ovládání v interaktivní aplikaci:
http://www.luciferlights.net/interactive

Za prohlédnutí stojí i 4minutové video, kde se dozvíte něco o mě a úplně všechno o čelovce a o tom jak vznikala:
https://vimeo.com/103687386










TĚLO ČELOVKY
Tělo je CNC frézované z hliníkové slitiny 6063 T6, aby bylo tělo lehké a dobře odvádělo teplo. V základní verzi tvrdě eloxováno a dobarveno do černé, jinak bude možná i červená a modrá barva, ale jen s běžným eloxem (type II). Celá čelovka je utěsněna do 1m vodního sloupce. V přední části jsou optiky zalepeny a celý tento kus je těsněn přes o-kroužek. Kabel ven je utěsněn průchodkou vlastní výroby, na obrázcích je ještě vidět starší verze - snad nejmenší sehnatelná průchodka na světě. Čepička tlačítka je silikonová, zapasované do hliníku a zalepená, spodní částí doléhá na mikrospínač.

ŘÍDÍCÍ ELEKTRONIKA
Už před třemi lety jsem začal experimentovat s vlastní elektronikou. Postupem času jsem se dopracoval k současné verzi, která splňuje snad vše, co jsem si tehdy mohl přát. Nepoužívá žádný čip, je vyrobená skoro kompletně z diskrétních součástek, které řídí 8-bitový MCU od Atmelu. Používám jen ty nejkvalitnější součástky - keramické kondenzátory X7R, MOSFETy s přesně vybranými parametry, přesné rezistory a kvalitní stíněnou cívku. Vše je to vhodně poskládano na dvojvrstvém plošném spoji s nepájivou maskou a ENIG povrchem.

Díky tomu dosahuje podle vstupního napětí a výstupního výkonu účinnosti až 95-98%. Ano, možná mi mnozí nebudou věřit a zpochybňovat to, ale mám to vícekrát spolehlivě odměřené. Nevlastním žádné 6-místné stolní multimetry, ale měřil jsem to způsobem, abych při měření eliminoval veškeré možné nepřesnosti a přechodové odpory. Hodnoty jsou ve více po sobě jdoucích měřeních konzistentní a potvrzují všechny předpoklady. Výstup je stabilní a konstantní, žádný PWM. Je nepatrně zvlněn ve frekvenci spínání jako ostatně všechny spínané měniče.

Elektronika má ochranu proti podvybití li-ion článku. Je nastavena na 2.8V s tím, že se dá vědomě obejít až do 2.5V. Používám jen články NCR18650B, ty mají povolené vybití do 2.5V, přesto je nikdy tolik nevybíjím. Elektronika umí signalizovat aktuální stav nabití s přesností na desítky procent. Upozorňuje také uživatele v případě poklesu nabítí pod 33% a pod 10% jedním nebo dvěma krátkými sníženími intenzity. Elektronika monitoruje teplotu a může snížit mód, pokud se čelovka přehřívá.

VÝKONY A MÓDY
Čelovka má celkem 5 trvale svítících módů, blikačku a sos. Blikačka má příjemnou rychlost, žádné epileptické strobo. Nejvyšší mód 1600 lumenů, lze provozovat nepřetržitě, ale je nutné se s čelovkou pohybovat, aby se uchladila. Ovládání je přes krátké, dlouhé a hodně dlouhé stisky. Je to vymyšlené tak, aby nejpotřebnější módy (Low,Mid,High,Boost) byly okamžitě přístupné a nebylo nutné módy cyklovat nebo svítilnu vypínat. Čelovka nemá žádnou paměť na módy.

POUŽITELNOST A MODIFIKACE
Čelovka je vyrobená tak, aby se dala použít na všechny sporty, které vás napadnou. Je univrzální, má mnoho variant nošení. Batterypack je možné prodloužit kabelem a nosit na těle. Čelovku je možno upevnit i s bateriemi na kolo. Čelovku je možné připevnit na helmu nebo lezeckou přilbu. Sám roky závodím v přírodních vícebojích, ve kterých zvládáme i v noci všechny sporty, které by vás mohly napadnout - běh, orientační běh, horské kolo, pádlování na kánoi, kajaku, lezení, slaňování nebo jízdu na inline bruslích. Proto jsem čelovku navrhnul tak, aby byla co nejlépe použitelná pro všechny tyto aktivity.


Pokud byste o ní někdo měl vážný zájem, pak je možnost si ji objednat přes stránky kampaně anebo přímo ode mne za podobných podmínek ale s lepší cenou - více informací naleznete na této stránce:
http://www.luciferlights.net/pro-pratele

Možná pro někoho bude cena likvidační, ale je třeba si uvědomit, že je to vyráběno českými lidmi a stroji a cena práce je tu trochu jiná než v Číně. Navíc k čelovce dostanete i 2-šachtovou li-ion nabíječku Nitecore a dva Panasonicy NCR18650B - nejlepší akumulátory na trhu s kapacitou 3400mAh. Bohužel Vám zatím nemohu čelovky nabídnout levněji. Pokud by měl někdo zájem jen o čelovku bez nabíječky nebo i bez li-ion článků, tak mi napište sz nebo na petr@luciferlights.net a pošlu vám cenu.

Mějte se a sdílejte kampaň a video se svými kamarády.
Díky Petr



--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.8.2014 21:58
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak jsem si musel nasadit čepici, abych mohl smeknout :-) Tohle vypadá moc pěkně. Už jsem prošel ty tvé odkazy a dost se mi to líbí. Např. ovládání třemi druhy stisků mi připadá v podstatě geniální, možnost různých optik, tintů, prostě držím palce a ... píšu sz :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 18.8.2014 22:28
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Koukám, že ses do toho obul pořádně. Moooc pěkné smile.gif

Jediná věc, která mi stále u svítilen chybí, a kterou snad nikdo zatím nenabízí, je možnost si ty módy upravit podle potřeby v PC třeba přes USB. Myslím, že za tuhle funkci by ti leckdo "utrhl ruce" biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kumen
příspěvek 18.8.2014 23:09
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 132
Registrován: 30.12.2009
Člen číslo: 509



Tohle podle mě už do bastlírny nepatří biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfi
příspěvek 19.8.2014 09:30
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 304
Registrován: 1.2.2013
Bydliště: B.n.L.
Člen číslo: 11 574



Vypadá to pěkně, snad se projekt zadaří ufinancovat.
Se simulovaným ovládáním se trochu peru a na logiku si nemůžu úplně zvyknout.
EDIT: už jsem na to asi přišel :-)

Jinak zaujalo i bateriové pouzdro. taky vodotěsně testováno?
Apropo jak moc " trčí" čelovka od čela? tj jak je tělo svítilny hluboké? Těch 5cm je včetně držáku nebo jen tělo svítilny?

Tento příspěvek byl editován Wolfi: 19.8.2014 10:03


--------------------
čelovky: Fireflies PL47 1 Generation s 4xXP-L HI 4000°K, Skilhunt H02 new neutrální bílá, Fenix HP11 a HL30 Nitecore HA20 ruční svítilny: BLF A6 FET+7135 XP-L 5000°K živena až 5A dedomed, Wuben A21, Astrolux S42 4xNichia 219C, Klarus G30 MT-G2 5000K 2450LM , UniqueFire G10 CREE XP-G R5 , UltraFire SH-3AA Cree XM-L T6, , Nitecore EA4W PIONEER neutral white, UV-éčko: 12-LED UV Flashlight Silver , na kolo: NightPro Expert - upgrade MT-G2 + XM-L2, 7-LED 3-Mode Bicycle Safety front Light , zadní: Smart 317 0.5W red 317R Superflash - 1W planet bike transparent
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 19.8.2014 12:32
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Wolfi:
Díky za podporu. Ovládání je samozřejmě trochu o cviku, ale mělo by vám při reálném použití dávat smysl.

Voděodolnost platí i pro batterypack. Nemělo by smysl, aby oboje mělo různé specifikace, když se to používá vždy dohromady.

5cm je šířka čelovky, ne její hloubka, kterou máš na mysli. Hluboká je cca 3cm a od čela (držáku na čele) je vzdálená jen několik milimetrů. Postnu sem ještě obrázek, který všechno vysvětlí.





Tento příspěvek byl editován sirpetr: 19.8.2014 21:24


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 19.8.2014 17:17
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Čelovka samozrejme perfektná a pre benika mám dobrú správu, pretože baterka programovateľná cez USB existuje a volá sa Hexbright, janko.hrasko ju doniesol na jeden zraz smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 19.8.2014 18:21
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Maofko: Well, ten design je příšernej...
Navíc programování přes Arduino IDE, sice hezký, že člověk vidí celý kód, ale drtivá většina uživatelů to nepoužije nebo je to naopak znechutí.
Programování přes USB si představuji jednoduše: Píchnu svítilnu do PC, nainstaluji ovladače a program a v něm si jednoduše naklikam např. počet módů, pořadí, typ, intenzitu... Stiskem tlačítka pak naflashuju do svítilny a jdu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 19.8.2014 22:29
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Já bych si přál takhle kvalitní čelovku pouze s jedním reflektorem. Stačí mi režimy tři, v pořadí low, mid, hi a bez paměti na poslední zapnutý režim. A to bych byl spokojený..... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.8.2014 13:24
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Opravdu pěkná práce, dát něco takového dohromady není jen tak. Cena mi připadá v pohodě.

Jinak když koukám na to rozložení režimů, tak není 700 a 1000 lumenů příliš blízko? Subjektivně to asi nebude vnímané jak moc velký rozdíl. Já bych ty režimy nastavil spíš na 50 - 200 - 500 - 1000 - 1600 lumenů, ale je to samozřejmě věc osobního vkusu. Osobně bych taky radši nechal všech pět stupňů v základním ovládání a schoval jen blikací blbiny (keep it simple).

Ten naklápěcí mechanismus je dost pevný? Co ten plast udělá v zimě? Nebude to praskat, nebo časem měknout (=samovolné sklápění čelovky)?

Jinak u vstupů kabelu do čelovky/pouzdra bych doporučil doplnit ještě nějakou přechodku. Bez toho by se ty kabely v tomhle místě mohly časem přelámat.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 20.8.2014 18:56
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Sirpetr: Jak se to upevňuje na řídítka, případně na přilbu? Jsou k tomu nějaké obrázky příslušenství na kolo? Ať hledám, jak chci, nemůžu nic najít.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 21.8.2014 07:20
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Docela by mě zajímalo, v jakým cadu jsi tu čelovku navrhoval. Pokud se nepletu, tak chceš používat odlitky či výlisky. Navrhnul sis je nějak sám a nebo ses radil s někým, kdo to dělá? Občas to bývá docela alchymie. Třeba ten plastový držák čelovky, pokud budeš chtít výlisek z plastu, tak špatně navržený přechod držáků na centrální desku může způsobit i to, že dosti drahá vstřikovací forma bude na vyhození.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 21.8.2014 12:16
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Benik3:
Ano, všechno je možné a uznávám, že by se mi to programování přes USB třeba taky líbilo. Ale v této verzi ne.

Blancman:
Máš nějaký link na podobně malý reflektor? Je trochu problém, že by tam pak muselo být ještě krycí sklíčko.

Jirik:
Ano, možná ještě k drobné úpravě intenzit dojde. Aby ten rozdíl byl výraznější. Všech pět režimů mít za sebou je docela škoda, to bys úplně přišel o možnost rychle se proklikat. Nebo by se jen cyklovaly ?
Plast by měl vydržet, je zpevněn skleným vláknem. Ani na prototypech, což jsou kvalitní ale přesto výrazně slabší plasty, problém s vikláním nikdy nenastal. Teplo zas tak nevadí, na povrchu čelovky stejně nebude tolik stupňů.

Miloš:
Přidám detailnější obrázky jednotlivých upevnění. Na kolo je hliníková objímka s plastovým předkem. Na helmu je plastový držák s páskem na suchý zip, který se provleče otvory a gumou proti klouzání po povrchu. Pak je druhý typ na helmu (spíše asi lezeckou) s oboustrannou lepící páskou.

Kolbaba71:
Ano, návrhy těch plastů jsou docela problematické. Je to třeba všude úkosovat a navrhovat tak, aby to bylo co nejlevněji vyrobitelné, co nejsnadněji složitelné, co nejpoužitelnější a co nejhezčí. Taky je třeba dát pozor na stejnou tlouštku stěn a hladkost všech přechodů. Ano, trochu alychymie. Konzultujeme to s člověkem, který se tím celý život živil. Není však pravda, že se v případě problémů forma vyhazuje. Často se dělá to, že se dutina udělá nejdřív trochu menší a pak se zvětšuje-dolaďuje ve výrobě, až to pasuje přesně.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bossinko
příspěvek 22.8.2014 08:33
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 163
Registrován: 7.6.2010
Bydliště: Slovenská republika
Člen číslo: 653



Otázka trochu z iného súdka. Dal si nejaké podobné príspevky na BLF, CPF alebo TLF fóra? Ak nie, tak tam by si mal zaručene väčší ohlas, toto predsa len menšia komunita.


--------------------
?Svet je temný a svetlo je vzácne.? Kate DiCamillo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 22.8.2014 09:20
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



To sirpetr: Prozradíš mě ten cad?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 23.8.2014 21:47
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(sirpetr @ 21.8.2014 13:16) *
Benik3:
Ano, všechno je možné a uznávám, že by se mi to programování přes USB třeba taky líbilo. Ale v této verzi ne.

Blancman:
Máš nějaký link na podobně malý reflektor? Je trochu problém, že by tam pak muselo být ještě krycí sklíčko.

Jirik:
Ano, možná ještě k drobné úpravě intenzit dojde. Aby ten rozdíl byl výraznější. Všech pět režimů mít za sebou je docela škoda, to bys úplně přišel o možnost rychle se proklikat. Nebo by se jen cyklovaly ?
Plast by měl vydržet, je zpevněn skleným vláknem. Ani na prototypech, což jsou kvalitní ale přesto výrazně slabší plasty, problém s vikláním nikdy nenastal. Teplo zas tak nevadí, na povrchu čelovky stejně nebude tolik stupňů.

Miloš:
Přidám detailnější obrázky jednotlivých upevnění. Na kolo je hliníková objímka s plastovým předkem. Na helmu je plastový držák s páskem na suchý zip, který se provleče otvory a gumou proti klouzání po povrchu. Pak je druhý typ na helmu (spíše asi lezeckou) s oboustrannou lepící páskou.

Kolbaba71:
Ano, návrhy těch plastů jsou docela problematické. Je to třeba všude úkosovat a navrhovat tak, aby to bylo co nejlevněji vyrobitelné, co nejsnadněji složitelné, co nejpoužitelnější a co nejhezčí. Taky je třeba dát pozor na stejnou tlouštku stěn a hladkost všech přechodů. Ano, trochu alychymie. Konzultujeme to s člověkem, který se tím celý život živil. Není však pravda, že se v případě problémů forma vyhazuje. Často se dělá to, že se dutina udělá nejdřív trochu menší a pak se zvětšuje-dolaďuje ve výrobě, až to pasuje přesně.


Sklíčko mi nevadí, reflektor najdu a dám link. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.8.2014 11:08
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Klobouk dolů, pěkná práce, přemýšlím, že bych si také jednu vzal. Máš to opravdu dobře vymyšleno, např. ten chladič a pájení LED diod je opravdu skvěle řešené.
Rozdělení výkonů bych udělal jinak, nyní máš většinu režimů s dost vysokými výkony, což si myslím trochu snižuje univerzálnost čelovky, vysoké výkony jsou výborné do složitého terénu, ale do interiéru nebo i chůzi běžnou lesní cestou je i těch 500 lumenů zbytečně moc, chybí tam také nějaký úsporný režim (ovšem použitelný úsporný režim a né nějaká světluška). Já bych dal: 20 - 100 - 300 - 800 - 1600 lumenů.
Rád bych si přikoupil všechny kolimátory a experimentoval s nimi v čelovce, proto by bylo lepší je v čelním držáku utěsnit jinak než lepením, ale to by asi šlo domluvit se na dodání v nezalepeném stavu, že bych si to pak utěsnil sám.
Ještě jsem koukal na ten frézovaný čelový rámeček. Vypadá velmi dobře, ale jeho výroba asi nebude zanedbatelná položka v nákladech, já bych asi do budoucna zkusil popřemýšlet o výlisku z nějakého tvrdého vyztuženého plastu, otázkou je, jestli by se pak nemuselo mírně zkrátit duralové tělo, aby ten rámeček mohl být hlubší, jinak by asi měl málo matroše a byl málo pevný, možná by se musel vyrábět mírně prohnutý aby se při utažení šroubků narovnal a tím by i střed dostatečně tlačil na těsnění. Ale to jen tak uvažuju nahlas, samozřejmě z duralu to bude mít větší trvanlivost. Nepřemýšlel jsi do budoucna zkusit variantu s ovládáním obou reflektorů zvlášť? Pokud bys to udělal lépe, než jak to udělal Fenix, tak by to mohla být výborná vlastnost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 25.8.2014 14:12
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Nějaké další obrázky. Klasický držák čelovky na hlavu, držák na cyklohelmu a konektory.




pepik:
To rozdělení výkonů ještě pravděpodobně lehce změníme - asi něco jako 50,200,400,700,1500. Už jsem to sem psal Jirikovi. Rozdíly mezi některými módy skutečně teď nejsou tak velké.

Všechny varianty optik si kupovat nemusíš. Klidně ti je zapůjčím a vybereš si, která ti nejvíc vyhovuje.

Výlisek z plastu na ten přední rámeček by nejspíš šel, ale raději jsme šli cestou jistého utěsnění. Plastové by navíc stálo další desetitisíce za vstřikovácí formu. Takto to můžeme dělat prakticky od 1ks bez vstupních nákladů. Ano, nějaký čas to teď zabere, ale jakmile se vyrobí přípravky na více kusů a doladí nástroje a rychlosti, tak to půjde rychle.

Varianta s ovládáním obou ledek zvlášť mi přijde zbytečná. V tomto modelu by to navíc ani nešlo - prostorově ani technicky. Je třeba si uvědomit, že pak je tam mnoho částí obvodu dvakrát. Musely by být také dvě tlačítka. Navíc takové řízení LEDek s sebou nese nižší účinnost - např. když je jedna LEDka puštěná naplno a druhá vypnutá. Praktickou zkušenost jsem tady někde na fóru popisoval. Můj parťák ji na závodě měl a jen neustále přepínal a přepínal a často vůbec netušil jakou kombinaci má zapnutou a jak dlouho to vlastně vydrží.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 25.8.2014 14:40
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



K těm módům, lidské oko vnímá světlo logaritmicky, takže rozdíl mezi 50-200lm bude daleko větší oproti 700-1500 smile.gif
Chtělo by to tedy rozvrhnout je více logaritmicky, aby subjektivní vjem byl lineární...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 25.8.2014 16:56
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Já bych si tam přál asi tenhle reflektůrek: http://www.kaidomain.com/product/details.S023422 Mě nevadí, když to bude kousek čumět dopředu....... Blanc

P.S. líbí se mi tento typ čelovky: http://www.kaidomain.com/Product/Details.S023227 Jen kdyby se do ní dal narvat náš driver Blaveda V33LMH, to bych byl spokojený, hezky tři režimy - low, mid, hi, a nic by mi nechybělo....

Tento příspěvek byl editován Blancman: 25.8.2014 17:11
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 20:10