IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Thrunite TN36, 6500 lumenů do kapsy
wizard
příspěvek 21.12.2014 19:23
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Jelikož jsem o tomhle zajímavém kousku tady nenašel vůbec nic, podělím se o pár dojmů. Původně byl v plánu Niwalker, ale než jsem měl k dispozici finance narazil jsem při pročítání recenzí na tuhle novinku. Vypadá jako takový SkyRay King na steroidech, nepatrně větší průměr a hmotnost, délka o necelý centimetr větší než Niwalker. Ale hlavně, zvládá daleko lépe turbo režim, Niwalker dle recenzí spadne na půlku výkonu po třech minutách, tady po 4 minutách klesne výkon o 20 procent, a další pokles je až po 30 minutách. Což rozhodlo. A hlavně, dneska při typicky prosincové teplotě 10 stupňů nad nulou, když jsem na půdě hledal nějaké věci, jsem ozkoušel že je to pravda. Je ale taky pravda, že po čtvrt hodině už v ruce celkem hřeje. Ale chladne rychle, po 2-3 minutách na 2300 lumenech už je teplota zas příjemná. Mimochodem, v tomhle režimu dovede běžet neomezeně i při pokojové teplotě. Nároky na baterie má přiměřené, s nějakými Ultrafire byste jí asi radost neudělali, nicméně Samsungy z rozebraného batery packu z noťasu jí plně stačí. Utáhnou plný výkon, ale těch 2600mA vysaje na turbo stejně rychle jako moje bejvalá můj účet, za 45 minut je konec. Naštěstí na rozdíl od toho konta to elektronika včas utne, a nedojde ke škodám... Kdybych to mě nějak shrnout, odhadem svítí jak Olight SR96 (vedle sebe jsem je nezkoušel, porovnávám odhadem s tím, co jsem zkoušel před týdnem na srazu), při osvětlení místnosti ve stropním testu hravě porazí Fenix RC40, váží 600 gramů i s bateriemi, ergonomií připomíná nejvíc plechovku od koly a nebo granát. Zkrátka, je to malé a těžké. Zpracování není co vytknout, batery pack se dá vložit oběma směry, vzhledem k robusnosti konstrukce bych i nárazuvzdornosti ze 2 metrů směle věřil. Jediný celkem podstatný detail co mi vadil je ten, že nemá pojistnou šňůrku a ani se nepočítá s jejím upevněním. Průměr těla je tako u TK75, takže lidé s malou rukou budou mít problém, ale to se mě naštěstí netýká. Současně dodávaný barevný tint diod MK-R je 6500K, chystá se údajně i verze 4500K. Nicméně světlo je příjemné, podání barev budu teprve testovat, až se dostanu večer do přírody, takže asi na dalším srazu...


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 21.12.2014 21:45
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Kandidát na 3x XHP70 ... To až potom budeš zase něco hledat na půdě, přijedou hasiči, bude to svítit i přes tašky...Není škoda, že to nemá reflektor jako Niwalker Nova MM18?


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 21.12.2014 22:05
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Ono naštěstí hledání ideální svítilny je asi jako hledání Svatého grálu, naštěstí proto, že kdybych našel vše, co splní mé požadavky, tak mě to pak přestane bavit... Světelný kužel je hodně široký, absence XM-L do dálky mě netrápí, protože jako správný flasholik mám ve druhé kapse něco na dálku... Nebo u sebe nosíte jen jednu svítilnu? To je přece základní stavební kámen naší úchylky, že i když si pořizujeme svítilny, co mají nejnižší poruchovost na trhu, tak máme dalších deset v záloze... No a co? Pořád lepší, než ti nevěřící, co si koupí na Aukru 22 tisíc lumenů z jedné diody a pak s tím jako jedinou svítilnou vyrazí zkoumat podzemní labyrint no a jejich ohlodané kostry pak křupou pod nohama flasholiků rolleyes.gif


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 21.12.2014 22:41
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Ty jsi se teda rozvášnil biggrin.gif . Já ti to nehaním, je to parádní stroječek, to s těma hasičema byl jen projev nadšení thumbsup_anim.gif .Taky mám na kole dynamonáboj, svítím i ve dne, v noci přidám 3x XML2 s Blavedou, v batohu mám čelovku a po kapsách svítilny. A pěšky chodím s dalšími třemi... Co kdyby biggrin2.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sibibi
příspěvek 22.12.2014 17:45
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 18
Registrován: 3.3.2014
Člen číslo: 15 356



Mám taky svítilnu s jedním tlačítkem, kde režimy cyklují a nějak mi to nevyhovuje . Doufám, že výrobci budou přecházet na ovládání dvěma tlačítky vedle sebe. Kupodivu mě baví i ovládání u Eagle-Tac ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 27.12.2014 13:26
Příspěvek #6


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Zdar Wizarde. Gratuluju ke skvelymu flashlightu! Kde jsi ji koupil a na kolik prisla? Na LedExpertu ji maji skladem za 5,5k. Ma teplotni degresi a progresi vykonu nebo jen casovy stepdown? Jak funguje signalizace stavu akumulatoru? Je turbo a moon pristupny primo z off? Co kvalita provedeni? Sklo je velke a ramecek nepatrny, co riziko padu a prasknuti skla... Moc se primlouvam za recenzi a srovnani beamshotu. Diky!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 27.12.2014 16:13
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



No koupil jsem jí na LedExpert, v zahraničí stojí 200 dolarů, vesměs něco pošta a pokud by po tom dokonce hmátla celnice... Prostě za problémy s případnou reklamací zrovna u téhle svítilny nákup v zahraničí nestojí, cena u nás je odpovídající. Časový stepdown tam není, když jsem jí zkoušel teď když začlo mrznout tak jsem žádný pokles nezaznamenal, ale on je těžce pozorovatelný ten první, je jen o 20 procent. Teplotní degresi jsem zaznamenal, progresi ne, ale to neznamená že tam nebude. Ona totiž snižuje tak pozvolna, že teplota svítilny skoro neklesne, takže progrese nastoupit nemůže. Prostě jde to maximálně 20 procent každý skok, druhý je až za zhruba 20-30 minut dle okolní teploty. U Armyteku jsem progresi v akci pozoroval až když jsem jí měl asi čtvrt roku. Moon i turbo jsou dostupné z vypnutého stavu, první držením tlačítka, druhá dvojklikem. Sklo je zapuštěno 5mm, rámeček má 5mm okraj, navíc vnitřní kroužek co drží sklo je z oceli. Přirovnal bych to ke Skyray King bez úderných hrotů. Jak říkám, doufám že se na příštím srazu někdo najde, kdo jí profesionálně nafotí v akci, já se třeba ještě pokusím, ale zatím to moc nešlo


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 27.12.2014 19:43
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Diky!
Je to zajimavy svetlo a jak rikas, cena je odpovidajici. Na LedExpertu maji jeste jednu podobnou novinku - Nitecore TM06. Za stejny penize, temer stejna velikost, polovicni vykon. Ale zase stare dobre XML, takze solidni dosvit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
puschpull
příspěvek 27.12.2014 22:06
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 34
Registrován: 7.12.2011
Bydliště: Most
Člen číslo: 9 207



... já ne Led-Expert kupoval před cca 3 týdny Thrunite TN30 (za 3.500,-). Spokojenost zatím maximální. Provedení svítilny je velmi precizní.
K nákupu Thrunite TN36 gratuluji. Tohle už na mě bylo moc peněz. Ale svítilna to musí být parádní. :-)


--------------------
:-)
------------------------------------------------
puschpull.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 27.12.2014 23:15
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Mirek005: No u té Nitecore TM06 bych to o tolik líp s dosvitem neviděl, podívej se na parametry a konstrukci reflektoru. Novinky se čtyřmi XML od Eagletacu jsou na tom při podobné velikosti o dost líp, ale ještě nejsou u nás v prodeji

puschpull: Však Ty jsi měl taky kliku, TN30 už není k mání a cena to byla sakra pěkná, to je takový kvalitní ekvivalent TK75. Nebudu zastírat že na mě to taky bylo dost peněz, ale příspěvek od Ježíška to vyřešil. Tentokrát jsem chtěl něco pořádného a relativně kapesního pro svícení na blízko, pro throwery moc využití nemám, takže ten mi v arzenálu stačí jeden. Tady má hotspot na dva metry průměr tak půl metru a světla je dost i okolo, ten světelný kužel má na tuhle vzdálenost průměr tak 4 metry. Prostě super věc když něco hledáš na půdě, zahradě, a nebo jen potřebuješ nasvítit cestu celé skupince osob


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 30.12.2014 14:03
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Neměl bys prosím odkaz na toho Eagla? Jestli se vyplatí čekat.Ty jejich světla se mi sakra líbí. Akorát jsou dost robustní a rozměrnější než srovnatelné svítilny od jiných výrobců. Nicméně poměr cena/výkon/kvalita je výrazně lepší než třeba Nitecore.
Díky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 30.12.2014 14:43
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Není nic jednoduššího než se kouknout na stránky Eagletacu, myslím že se s ní prezentují hned na úvodní straně. Každopádně zde je přímý odkaz, dělá se i varianta s teplejším světlem. Zbytečně robusní mi rozhodně nepřijdou, taková SX25L je skoro to nejmenší, co se dá s MT-G diodou koupit, a tahle se liší jen že má 4 akumulátory místo 3

http://eagletac.com/html/mx25l4c/index.html

V zahraničí už jsou v prodeji, ale po zkušenosti právě s Eagletacem se 6 diodama už bych jejich svítilnu s více diodami v cizině nekoupil, jen u nás s plnou zárukou. Víc by Ti řekl Tommu, ten jí tehdy opravoval. Ta Thrunite TN36 je na tom celkovým zpracováním o dost lépe a působí dojmem, že něco vydrží.

Tento příspěvek byl editován wizard: 30.12.2014 14:47


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyberX
příspěvek 8.2.2015 11:01
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 27.10.2013
Člen číslo: 15 290



Zdravim vás všechny!

Chtěl bych se zeptat, neviděl někdo z vás v akci Thrunite TN35? Nechce se mi kvůli tomu zakládat nové téma, tak se ptám tady. Vybírám svítilnu s MT-G2 a TN35 mi přijde jako hodně povedená. Původně jsem měl v plánu Fenix TK35 UE, ale mrzí mě že nejde postavit jako svíčka (teda asi jde ale moc stabilní to nebude).
Co jsem tak pročítal zahraniční recenze a koukal na beamshoty, tak Fenix TK35 UE a Thrunite TN35 jsou na tom celkem podobně. Jen TN35 svítí víc do dálky. Thrunite TN36 je určitě super, ale mrzí mě že nemá přípravu pro poutko na zápěstí (nevim jestli by to šlo nějak dodatečně pořešit?).
Ještě by mě zajímal rozdíl mezi odstínem světla MK-R a MT-G2, nikde jsem bohužel nic moc nenašel. Pokud by někoho napadla jiná varianta na svítilnu s MT-G2 tak sem s tím, budu jen rád. Za svítilnu jsem ochoten dát 4-5tis a váhu i s aku bych viděl max kolem půl kila. Pokud by byla možnost nějakým způsobem připevnit pouto, tak by to bylo super. Díky všem co nějak přispějou nebo poradí!


--------------------
v ruce ThruNite TN42 CW - ThruNite MiNi TN30 NW - v kapse ZebraLight SC600 - na čele ThruNite TH10 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sibibi
příspěvek 8.2.2015 14:10
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 18
Registrován: 3.3.2014
Člen číslo: 15 356



TN35 mají tady http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/13-...8-ThruNite-TN35 měli na ni akci po vánocích, třeba by se s nima dalo něco domluvit....Mám EagTac SX25LX s MT-G2 a jsem spokojený, světlo diody je spíš teplá bílá ...

Tento příspěvek byl editován sibibi: 8.2.2015 14:17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyberX
příspěvek 8.2.2015 16:02
Příspěvek #15


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 27.10.2013
Člen číslo: 15 290



Za kolik byla ta TN35 po vánocích? Nějak sem to nesledoval..... sad.gif SX25L3 je super, bohužel než sem se rozhoupal s koupí tak se u nás přestala prodávat.


--------------------
v ruce ThruNite TN42 CW - ThruNite MiNi TN30 NW - v kapse ZebraLight SC600 - na čele ThruNite TH10 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sibibi
příspěvek 8.2.2015 17:18
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 18
Registrován: 3.3.2014
Člen číslo: 15 356



Já si přesně nemůžu vzpomenout, myslím kolem 3800 Kč .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyberX
příspěvek 12.2.2015 19:27
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 27.10.2013
Člen číslo: 15 290



Hmmm tak teď je u nás v prodeji ThruNite MiNi TN30 NW. Uvidim jak dopadnou zahraniční recenze a podle toho se rozhodnu. Cena je myslim dobrá a zbude alespoň na nějaké to krmení.


--------------------
v ruce ThruNite TN42 CW - ThruNite MiNi TN30 NW - v kapse ZebraLight SC600 - na čele ThruNite TH10 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 13.2.2015 10:10
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Na tu jsem koukal, je to v podstatě to samé se slabšími diodami, váha je stejná a konstrukce taky. Určitě za tu cenu není špatná


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 13.2.2015 20:15
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Ledky sice vykonove slabsi, ale mohla by mit vetsi dosvit nez TN36 a urcite vetsi vydrz... Na svitilny.eu ma Jirik nove ctyrledkoveho Eagletaca myslim ze 4800 lm za 5.500 Kc. Vypada dost bytelne, ma nekdo zkusenost?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.10.2015 07:07
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



MK-R verzia ma v turbo mode slusny prikon 64W thumbsup_anim.gif
http://www.taschenlampen-forum.de/thrunite...html#post485323

Tento příspěvek byl editován zoom: 24.10.2015 06:26


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 29.3.2024 - 01:26