IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Led Lenser M7RX
jirik
příspěvek 19.8.2015 19:11
Příspěvek #21


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(wizard @ 5.8.2015 08:49) *
Pěkná svítilna, koukám že Led Lenser objevil Li-ion akumulátory, volejte sláva a tři dny se radujte...


LED Lenser dělal už minimálně v roce 2006 nabíjecí model David V19 R, který používal 14500 li-ion. wink.gif Kdysi mi ji ukazoval Milan a vzhledem k velikosti to bylo dělo.

QUOTE(mrfenderjaguar @ 11.8.2015 19:28) *
Možno je to hlúpa otázka, ale ak má svietidlo výdrž 40 hodín, z čoho na 100% svieti len 2 minúty a zvyšných 39 hodín aj 58 minút svieti na 60%, tak tam nevidím vôbec žiadnu logiku či význam.


Ono ani těch zbylých 39 hodin a 58 minut to nebude svítit na 60% ale bude to pozvolna chcípat. LED Lenser uvádí výdrže do poklesu na 1 lumen...

Jinak toto krátkodobé navyšování výkonu dnes používají snad všichni výrobci, aby mohli na obal napsat co nejvyšší výkon. Taky to nemám rád, ale je to dnešní trend sad.gif A nejhorší je, že občas to ani nenapíšou do specifikací. Zrovna vypátrat toto v popisech LED Lenseru je téměř nemožné smile.gif

QUOTE(mrfenderjaguar @ 11.8.2015 22:42) *
Led Lenser používa napríklad nemecká polícia, konkrétne model M7R, zásahová jednotka väzenskej služby ČR (model P7), niektoré jednotky Bundeswehru, atď., je toho veľa. Mne osobne to dáva dostatočnú záruku kvality, Tebe nemusí.


To platí i pro většinu ostatních značek, vždycky se najde nějaká jednotka, které nakoupí aspoň pár kusů tvé oblíbené značky. Význam bych tomu moc nepřikládal, dost často se vypisují výběrovky na těžce zastaralé a předražené svítilny (letos např. toto, toto a toto). Jen málokdy se najde někdo, kdo se předtím zorientuje v nabídce a poptá něco slušnějšího.

QUOTE(mrfenderjaguar @ 11.8.2015 22:42) *
Mimochodom, Led Lensery sú všetky vodotesné a nárazuvzdorné.


Svítilny LED Lenser mají nejčastěji IPX4, což je odolnost vůči stříkající vodě. U ostatních lepších výrobců je běžné IPX7 a IPX8 což je vodotěsnost do hloubky 1 m či více.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 20.8.2015 16:33
Příspěvek #22


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



QUOTE(jirik @ 19.8.2015 20:11) *
Ono ani těch zbylých 39 hodin a 58 minut to nebude svítit na 60% ale bude to pozvolna chcípat. LED Lenser uvádí výdrže do poklesu na 1 lumen...

Výrobca, resp. český a slovenský distribútor mi to práve vysvetlil tak, že 100% (samozrejme relatívne) dáva na 2 minúty po každom zapnutí, ale neviem, či sa mám na to spoliehať...
A podľa návodu to riadi nejaký čip, takže možno by to tak aj mohlo byť http://www.ledlenser.sk/fileadmin/user_upl...R_Manual_CZ.pdf

QUOTE(jirik @ 19.8.2015 20:11) *
To platí i pro většinu ostatních značek, vždycky se najde nějaká jednotka, které nakoupí aspoň pár kusů tvé oblíbené značky. Význam bych tomu moc nepřikládal, dost často se vypisují výběrovky na těžce zastaralé a předražené svítilny (letos např. toto, toto a toto). Jen málokdy se najde někdo, kdo se předtím zorientuje v nabídce a poptá něco slušnějšího.

Ale veď ja nevravím, že ostatné značky sú zlé, alebo že Led Lenser je z nich najlepší, len som presvedčený o tom, že latka kvality je aj u neho nastavená vysoko. Páči sa mi farba svetla (u väčšiny ostatných výrobcov je svetlo často strašne nažltlé), zoom, pekný, jednoliaty, ucelený svetelný kužeľ a nie zväčšujúce sa kruhy, prípadne rozpité svetlo do stratena. A páči sa mi aj elegantný dizajn, nemám rád ten sci-fi "cool" tactical vzhľad.

QUOTE(jirik @ 19.8.2015 20:11) *
Svítilny LED Lenser mají nejčastěji IPX4, což je odolnost vůči stříkající vodě. U ostatních lepších výrobců je běžné IPX7 a IPX8 což je vodotěsnost do hloubky 1 m či více.

Áno, to je pravda. Každopádne, už mi pár krát P7.2 spadla zapnutá do vody tak, že bola úplne ponorená a v pohode, aj na YouTube sa dajú nájsť takéto, no podstatne dôraznejšie testy a takisto vydržala.


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 20.8.2015 19:23
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Mne sa paci ze pouzivaju TIR optiky a ze FLs netrhaju vrecka ale cena je proste absolutne neakceptovatelna.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan
příspěvek 18.3.2016 20:51
Příspěvek #24


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 4.10.2012
Člen číslo: 10 793



Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, ale rád se podělím o zkušenosti se svítilnou LED LENSER P7 QC

Mám několik svítilen od Nitecore, Fenix, Acebeam, Zebralight, Armytek...
Ale chtěl jsem zkusit něco nového, jiného. Lákala mně svítilna která má jednak velmi široký plynulý kužel svícení a hlavně možnost změny barev.
O svítilnách Led Lenser jsem četl, že jsou neúměrně drahé a většina z nich není vodotěsná. To je bohužel pravda.
Ovšem v poslední době se na různých slevových portálech objevují různé věci a na vipceny.eu jsou mimo jiné svítilny Led Lenser (taky nože Victorinox).
A za celkem rozumné ceny. Ovšem vypadá to, že mají pár kusů a jak je vyprodají, tak je stáhnou z nabídky.
Tato svítilna P7QC má možnost svícení bílou barvou na 220lm a 40lm. Zapínání je tlačítkem zezadu.
Svítilna je jako jedna z mála téměř vodotěsná (IPx7) - tedy na krátkodobý ponor - když třeba spadne do kaluže s vodou.
O- kroužek není z výroby natřený silikonovou vazelínou, takže o dokonalé těsnosti trochu pochybuji.
Nicméně zpracování je na špičkové úrovni. A svit je díky přední rozptylné čočce naprosto rovnoměrný, pod velkým úhlem.
Udávaný dosvit 60m je bez problémů. Co se týká barevných režimů, tak je to spíš taková hračka, ale mně to potěšilo.
Je zajímavé vidět nasvícené věci, nebo přírodu pod různými barvami. Ještě by to chtělo UV (ale na to mám jinou svítilnu).
Když jsem porovnával ostatní vícebarevné svítilny, tak jediná která se barevným svícením vyrovná je Fenix LD75C, ostatní svítilny (Nitecore Chameleon, nebo SRT 7) jsou podle porovnání daleko za Lenserem.
Ta (P7QC) jako jediná má naprosto rovnoměrné bílé i barevné světlo.
Měl jsem obavy z výkonu 220lm, ale na běžné chození to naprosto postačuje.
Taky jsem měl obavy z napájení na 4x AAA baterie, ale výdrž je zhruba udávané 3 hodiny na maximum, což je celkem slušné a dostačující.
Svítilna se v ruce drží skvěle, velikost je ideální.
A co mně velmi překvapilo, je nízká hmotnost (cca 175g včetně baterií). Svítilny ve stejné velikosti běžně váží o 100g víc.
Takže na chození po venku, do přírody, se psem, s partnerkou... to naprosto postačuje. Výkon je o dost větší, než dostačující.
Jsem z ní celkem nadšený.
Chtěl jsem si pořídit další svítilnu od Led Lenser, ale bohužel mají svítivost mnohem menší, než od ostatních firem.
Takže na běžné používání tuto a možná i jiné svítilny od stejné firmy doporučuji, ale na požitek z megavýkonu se rozhodně porozhlédněte někde jinde, u jiných firem (třeba Nitecore TM16GT, Thrunite 36UT...).



Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 16:02