IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Fenix TK12 Premium R5 nesvítí
jova
příspěvek 3.9.2015 22:54
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Zdravím.

Přistála mi na stole tato svítilna s dálkovým spínačem, že nefunguje.
Než se pustím do nějakého rozebírání, dá se nějak otestovat která část je vadná? Zda ta část se spínačem, nebo hlava s optikou?


Spínač: http://www.e-myslivost.cz/detail/lovecke-potreby/prislusenstvi/dalkovy-spinac-ke-svitilne-fenix.html



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 4.9.2015 04:52
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



blink.gif si robis srandu ?

Sak spinac odsroubuj a minus pol baterie prepoj priamo na telo FL dratikom alebo inym kovovym skratovatkom a bud svitiiiii alebo neeeee.
Bateriu musis pritom tlacit dnu aby zaroven kontaktoval aj plus pool pri hlave FL.

Samotny spinac otestujes ohm metrom alebo ziaroveckou a bateriou - bud spinac kontaktuje alebo nekontaktuje alebo kontaktuje nespolahlivo a alebo aj namerias nebodaj viac ako 1 ohm.


Inac spinac za 449 Kc sa snad nemoze pokazit laugh.gif .

Tento příspěvek byl editován zoom: 4.9.2015 05:01


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 4.9.2015 07:30
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Dík za radu, takhle nějak jsem si to představoval.
Ber to tak, že je to první takováto baterka co se mi dostala do ruky. Navíc ten spínač asi zase tak jednoduše zapojený nebude, na co by tam na něm byly 4 spínací kontakty?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.9.2015 07:41
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Odhadoval bych, že čtyři kontakty tam budou kvůli měnšímu odporu.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 4.9.2015 10:44
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Vzdálený spínač AR102 ke svítilnám Fenix řady TK/TA V2 pro svítilny Fenix TK22, Fenix TK15, ... Na konci kabelu je taktický tlakový spínač s momentální aktivací. Tlakem na spínač se svítilna rozsvítí a při puštění zhasne. Na koncovce svítilny je ještě druhý boční spínač, kterým je možné zapnout svítilnu klasicky na stálo.

Večer, až se k tomu dostanu, snad budu chytřejší sad.gif








Tento příspěvek byl editován jova: 4.9.2015 10:46


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 8.9.2015 08:04
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Ještě doplním jak to dopadlo.
V podstatě jsem důvod proč to nesvítilo nezjistil. Nejprve jsem otestoval tu hlavu s driverem, byla funkční. Vypínač jsem měřil, ale protože jsem se nemohl ničeho pořádně doměřit, tak jsem rozšrouboval další části na těle baterky a po opětovném sešroubování to začalo fungovat. Zřejmě nějaký špatný kontakt na eloxu sad.gif Ta 4 tlačítka na kabelu jsou zapojena všechna paralelně, zřejmě aby střelec nemusel hledat jedno konkrétní. Tam závada sice byla, při pohybu kabelem to náhodně rozsvěcovalo a zhasínalo. Naštěstí to bylo v místě ukončení u těla baterky tak to stačilo o pár cm pokrátit.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 09:19