IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Olight M20w A M30t - Doplnění, něco ze života s Olighty
Honza
příspěvek 19.6.2009 17:22
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Olight M20 Warrior

Už toho bylo celkem dost napsáno zde http://www.ledmania.cz/svitilny/olight-m20...rior-premium-r2 a zde http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=639 proto jenom něco málo na doplnění ze ?života s Olightama?


Až na celkem ujetý a svou podstatou nesmyslný popis kohosi na komentářích ledmánie o otevírání dveří pomocí M20W thumbsdown_anim.gif , se hodnocení zakládají myslím na realitě.
Co se týče přepínání režimů pomocí hlavy, tak pokud se styčné plochy hlavy a těla pravidelně vyčistí suchým hadříkem a opětovně promáznou kontaktním olejem (používám Deoxit Gold) , tak jsem nezaznamenal jediný problém. Rovněž se ani z pozlacené pružiny nic neodlamuje ? a to používám svítilnu celkem často a spíše cyklově, ovšem tím na opotřebení náročněji ? přes noc několikrát zap-vyp-změna režimu a ráno jde aku na dobití do nabíječky a pořád dokola. . . Samotný mechanismus přepínání režimů je na volbě jednotlivce při výběru svítilny a mě osobně se zdá vzhledem k určení svítilny naprosto v pořádku a praktické.
Difuzér je už dle nápisu na něm samotném Olight a i když úderný ráfek mám nastálo na svítilně, rovněž není problém, nedrží až tak moc, ale nespadává při běžném užívaní a volba materiálu je výborná, lepší pružný gumový, než tvrdý, ale při sebemenším zatížení hned prasklý, viz origo Fénix. . .Na svítilnu pasuje i difuzér kuželovitý zn. Fenix, ten je však nutné upravit lehkým obroušením styčných plošek uvnitř, potom sedí bezchybně.
Vypínač bez problému zatím, klip taky, ale odírá se, ovšem to je blbinka.
Povrchová úprava je též bez problémů, odírá se na nejcitlivějších místech ? na hranách, ale ne moc.
Pouzdro na baterie lze díky pružině v hlavě použít komplet a není problém s kontaktem, přední část není třeba demontovat před vsunutím do svítilny.
Pouzdro na svítilnu mě na první pohled zaujalo, ovšem na druhý zklamalo... Pokud je na svítilně nasazen kroužek pro doutníkové držení a úderný ráfek, svítilna zachytává uvnitř o zbytky zapošitých držáků na náhradní baterie. Pokud jsou i ty v pouzdře, jde velmi ztuha svítilna tam i zpět a je jedno, zda hlavou napřed či ne. Brzy by se násilným používáním prodřelo právě ono zapošití bez začištění nešťastně umístěné dovnitř. Držáky na náhradní baterie/aku jsou celkem obstojné, mohli by být hlubší, ztráta aku za cca i 450,- kus by bolelo, lepší by bylo jej lovit z hlubšího držáku o pár sekund déle. Z tohoto hlediska je na pouzdře co vylepšovat.
Šňůrka na ruku je super, ale opět malý problém ? na svítilně jde připnout pouze do dírky na kroužku pro úchop, ovšem v něm je dírka malá a karabina nemá volný pohyb, tudíž je k použití nevhodná a bez kroužku nepoužitelná, není ji kam připnout...
Hladký reflektor sice zvýší dosvit, řekl bych tak o 20%, ale vzniká cree ring a to pro mě osobně je nepřijatelné, středový koblížek mě v přírodě celkem ruší, o použití ve městě ani nemluvím. Ale je to o osobním ?postižení? jednotlivce, takže nezavrhuju

Víc už asi nic k popsání z běžného užívání, jen snad pro myslivce udělat provedení s barvou světla cca 4OOOK by byla naprostá bomba drool.gif

Pro mě osobně je svítilna na jedničku mínus - za futrál. . .


Olight M30 Triton

Něco málo o této svítilně bylo již napsáno zde v dolní části http://www.ledmania.cz/svitilny/olight-m20...rior-premium-r2
úplná recenze se údajně na Ledmanii připravuje, tak uvidíme

Bez nadsázky můžu říct, že tento ?prozatímní? vrchol produkce Olightu nemůže svojí kvalitou zpracování, výkonem, variabilitou napájení a tvarem kužele (pokud nepotřebujete celkem jednostrannou svítilnu s vysokým dosvitem úzkého kužele, ovšem pro svícení na nižší vzdálenosti kvůli ?honění malé tečky před sebou? né moc vhodnou) zklamat koncového uživatele v poměru cena-výkon-využití.
Díky třem rozumně odstupňovaným režimům stálého svícení, jednoho strobo a všem ostatním výhodám opravdu propracovaného nápadu, najde svítilna uplatnění pro většinu aktivit, potřebujících od svícení si pod nohy či na mapu někde v lese až po osvětlení kusu pole záchranářům u dopravní nehody (z vlastní zkušenosti - se svým tvarem kužele a výkonem to bylo bez chyby, do příjezdu HZS bohatě postačila na zmapování i práci...)
Navíc variabilita napájení je opravdu ?cestovní? a svítilnu si klidně vezmu se zásobou CR123 a náhradním vypínačem smile.gif na konec světa, v civilizaci je možnost napájet svítilnu ze 4 druhů různých nabíjecích Liion akumulátorů, famózní. . . thumbsup_anim.gif

Zpracování a kvalita svítilny bez popisu, není co řešit, kvalita Olightů, jen spona se odírá, jako u M2O a místa na svítilně na hranách taktéž, ale nic zásadního, o-kroužky bez problému těsní, mažu deoxitem i se závity pravidelně.
Možnost napájení, výkon, výdrž - není co dodat, 700lmn běžný smrtelník využije a potřebuje OPRAVDU příležitostně a výdrž při dostačujícím MED modu je dobrá, i na primární baterie či nejslabší RCR16340 ? dle zdejšího testu i vlastních zkušeností.
Vypínač mě občas ?zablbne? při namačkávání, ale je možné, že není vychozený, dělají to totiž oba, které vlastním smile.gif jinak není problém. Přepínaní režimů šedým tlačítkem na konci je výborný patent, jednou rukou lze bezproblémově.
Vodě odolnost jsem zkoušel v řece, do hloubky cca 1-2m po dobu vždy několik minut ponoru, přepínání pod hladinou, běžné pohyby rukou. . . Jediné citlivé místo je šedý přepínač režimů ? po prvním kontrolním rozebrání svítilny, kolik nateklo (u baterek a v hlavě NIC) a po zpětném dotahování koncovky po úplném vnějším usušení svítilny, začaly lítat bublinky a kapičky vody zpod přepínače ? po odšroubování prvního patra vypínače byly uvnitř asi dvě kapky vody ? šedá krytka je v otvoru jen tak nastrčená a tlak v kombinaci s manipulací nemůže zvládnout... A pokud jako nová ano, po několika měsících provozu určitě ne. Taky tuto náhradní krytku by nebylo od věci prodávat, ovšem jak ji kdo zvládne sám přehodit doma, těžko soudit, chabrus na ruce a technické nadání to nedá a tento "úkon" je porušením záručních podmínek . . . rolleyes.gif
Navíc poslední info, svítilny se testují na voděodolnost statickým ponorem, proto ty moje dvě kapky při používání pod vodou ? je to tím pádem v pořádku, už selským rozumem - potápěčská svítilna je jíná, že, konstrukcí i cenou. . .
Velikost, hlavně hlavy, je daň za kvalitní reflektor a tím plné využití diody cree MC-E M-bin, takže jinak stejně kvalitní svítilna vypadat ani nemůže, pokud má mít účinnost. Délka je zase daň za variabilitu napájení a bez prodlužovací trubice není co řešit ani tady.
Tvar kužele je příjemně širší díky zvolené technologii a vlastnostem diody MC-E M-bin, plný a prostý všech rušivých artefaktů, jako je běžné u hladkých reflektorů v kombinaci s diodou cree XR-E (temný střed) ? pro mě naprostá bomba drool.gif
Barva a teplota světla je podobná s M20 ? aspoň mě se tak zdá, hlavně v nízkém režimu, příjemně lehoulínce nazelenalá.
Pokud by se začal vyrábět tento model s teplotou cca 4000K, byl by to mazec, sice by byl asi nižší výkon, ale i tak ? nechtěl bych potom do přírody jinou smile.gif
Pouzdro na tři CR baterie opět lze použít bez demontáže přední části, díky pružině v hlavě. Luxus za minimum výrobních nákladů by bylo i pouzdro na 4xCR123 ? kdo používá na 2x18650 a jako zálohu má primární CR123, mohl by bez demontáže prodloužení použít právě toto pouzdro ? opět provoz bez rachtání.
Difuzér přiložený nemá chyb a drží, jako přibitý, pěkně měkký materiál, co nepraská. Za úvahu by stál výrábět ?Fénixí? typ mléčného difuzeru ve tvaru kužele, při výkonu 700lmn zajímavá představa pro osvícení blízkého okolí, v červené barvě pro PČR.
Šňůrka na ruku jednoznačně chybí, dírka by musela oproti M20 pasovat a byla by to paráda, těsná dírka v případě M20 je na škodu a zavání ulomením karabiny při minimálním úsilí, karabina nemá možnost pohybu a vůli a to je špatně...
Pouzdro je vyhovující hlavně svojí jednoduchostí a oproti toho na M2O plně funkční ? svítilna nejlépe drží, pokud se pouzdro dá na opasek karabinou dolů (při použití na levé straně těla) svítila zastrčí klipem za pásky a zapne ? drží pevně. Jen výhradou je malý otvor pro pásek, na širší služební nelze protáhnout a druky uvnitř pásků odírají svítilnu. Nosím ji u sebe, co jsem ji koupil a je to přesně znát na dvou místech. . .
Reflektor za jedna, tvarem i typem OP, jen snad oproti M2O je ošizen o závit a při povolení hlavy a následné montáži zpět, je problém diodu vystředit, reflektor je v hlavě na volno a má větší průměr kolem diody. Jenže tento ?úkon? není pro uživatele potřebný, protože hladký reflektor asi není k mání a tudíž není do hlavy námi co a proč lézt
Klip, jak u M2O, tak i u M30 je fantasticky směrem k hlavě ? oproti opačně umístěným obrovská výhoda při praktickém využití svítilny ? takto zavěšená na pásek či kapsu lze použít pro svícení pod nohy, z horní kapsy pod ruky, prostě výhoda veliká.
Úderný ráfek nebudu raději komentovat, co se použití týče, ale je kvalitní a plní svoji funkci dobře. Teleskop je teleskop, ale v nouzi krásně postačí na zatlačení či úder i onen kroužek. Snad by mohl být trochu ostřejší a mít více zubů smile.gif a potom jako doplněk nabídnout do příslušenství náhradní sklíčko, raději.


Více mě zatím nenapadá ani jsem nezkusil, svítilna za jedna



--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 29.3.2024 - 13:27