IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> taky sem modnul celovku...
assassin
příspěvek 9.12.2008 13:49
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



Tak sem propadl taky tehle svetlo manii... a proste celovka se hodi, bracha ma zebru takze v tom srovnani jsou vsechny ty obyc za par korun nic moc... tak sem se rozhodl jednu z nich taky vylepsit...

fotku puvodniho reseni jsem zapomel udelat, bylo tam 6kusu 5mm ledek a nejakej driver, celovka na 2 AA byla prodavana kdysi pod znackou Bateria Slany za par korun...



proste sem to vykuchal , na misto kde sedela puvodni deska s ledkama jsem vysoustruzil duralovou zakladnu aby do ni sedla Q5 star z DX




pripajel sem driver z DX na 3V, asi 750mA (nemeril sem co z nej leze ve skutecnosti), LEDku prilepil do drzaku pastou co byla k Titan chladici na CPU, a vse nacpal do celovky...



pak jsem jeste jako pokus vysoustruzil duralovej reflektor, nejdriv rovnej kuzel, ten nebyl vubec k nicemu, pak jsem z nej udelal lehce parabolu od ruky, na spotu proti zdi je videt ze je "parabola" baj voko - krouzky s ruznou intenzitou svetla a tudiz uz cekam na optiku z KD....




pak mi prislo ze se to uvnitr plastu asi neuchladi, tak sem se rozhodl vyvrtnout nejake chladici otvory, aby to trosku vypadalo, udelal jsem nejdriv pod "delickou" na ozubena kola derovanej prstenec jako vrtaci pripravek a v miste kam vychazi duralovej "chladic" ledky jsem vyvrtal podle pripravku diry do tela celovky




naky fotky vysledku




naky beamshoty hodim az prijde optika, jako srovnani, takhle je to castecne "flood" jako samotna ledka a uprostred par svetlejsich kruhu od te "paraboly" od ruky...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 9.12.2008 14:11
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



pekna praca, inak vitaj medzi nami smile.gif


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 9.12.2008 14:37
Příspěvek #3


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Aj mne sa to páči... čistá a precízna práca... 5/5


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 15:43
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Zdravím:)
Pěkná práce thumbsup_anim.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 9.12.2008 16:12
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Nádhera, chcem mať tvoje sústružnícke schopnosti. BTW ako si robil to zrkadlenie reflektora? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 9.12.2008 18:10
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



QUOTE(The Devil @ 9.12.2008 16:12) *
Nádhera, chcem mať tvoje sústružnícke schopnosti. BTW ako si robil to zrkadlenie reflektora? wink.gif


cau, vse je delane na malinkem soustruhu a freze co je primo na pridelana na soustruhu ... u reflektoru je posledni spona vzata hodne "nacisto" a pak sem to nechal upnute ve vreteni a oborusil asi 800 smirglem a nasledne lestici pasta na hadru... ale jak rikam i sem ocekaval ze klasickej kuzel nebude to ono, a parabola asi funguje, ale jak se ji pokousim dat tvar od ruky tak kazda jeji cast ma jine ohnisko a pak to hazi svetlejsi krouzky v tom spotu... coz mi bylo jasne taky uz predem:) ale dal sem s tim ted dokonce dve jizdy po lese a po ceste se dalo... na offroad cekam na 2 aurory:)
jeste mam stale rozdelane jedno svetlo s 35W hid, ale porad nejak ne a ne sehnat nejlepe zadarmo nakou slusnou optiku - treba bixenon cocku z auta... darce organu je svetlo peugeotu 607 - tam je velke zrcadlo a projektorovej svetlomet z moto ve ktere je ted neni to uplne ono....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 9.12.2008 18:12
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



QUOTE(jirik @ 9.12.2008 15:43) *
Zdravím:)
Pěkná práce thumbsup_anim.gif

taky zdravim... MTE i zebra od tebe stale funguji... mte je na drzaku na prilbe... ted sme ozkouseli auroru a vypada to ze by se s ni dalo i lehce freerajdit... tak jsou dalsi dve na ceste:) kdyz ne pridelam jeste tu 35W hidku no...


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 9.12.2008 19:25
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Moc pěkná práce, krásně na čisto obrobené díly thumbsup_anim.gif Plánuješ i stavbu silnějšího led světla, nebo jen to HID?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 9.12.2008 19:34
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



5a viac p7 al. mce by bol uz pekny lampasik alebo celovka biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 9.12.2008 19:43
Příspěvek #10


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no ale toto je paradna praca ... to je mozno to najkrajsie co som videl tu na tomto fore ... clovece mat tvoje schopnosti tak uz drzim v ruke take delo !!!
kolko mne to dalo roboty a vymyslania kym som vo svojom zveraciku s pilnikom a vrtackou dobastlil svoj endurer :-)))

pre teba nemoze byt problem pokorit v najblizsej dobe 5000 lumen :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enaxy
příspěvek 9.12.2008 20:36
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



skus si zohnat optiku zo svetlometu peugeot 407 co ma xenon. je tam uplne malinky reflektor a aj s cockou. niekde tu na fore su aj jeho fotky. ked najdem tak ich tu pastnem.

tu je to http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=66


inak zaujimave ale nezobrazi mi obrazky od teba lebo mi ich blokne firewall detekuje mi Security type: Intrusion Prevention System. Active response. Active response disengaged.


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 10.12.2008 07:16
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



QUOTE(enaxy @ 9.12.2008 20:36) *
skus si zohnat optiku zo svetlometu peugeot 407 co ma xenon. je tam uplne malinky reflektor a aj s cockou. niekde tu na fore su aj jeho fotky. ked najdem tak ich tu pastnem.

tu je to http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=66


inak zaujimave ale nezobrazi mi obrazky od teba lebo mi ich blokne firewall detekuje mi Security type: Intrusion Prevention System. Active response. Active response disengaged.


dik, na tohle vlakno sem uz koukal a opet me to privedlo na myslenku "vzkrisit" projekt HID, ale koupil jsem ted auroru a ta p7 fakt sviti tolik ze mozna na ten xenon ani nedojde:) (mam objednane dve aurory, uvidim jestli pujde jezdit freeride s nima)

ten xenon z pazouta potrebuje na zapaleni tusim 7A, na baterky co s nima litame v RC letadlech funguje, ale u tech nemam elektroniku co by hlidala abych je nevybil moc... u protected packu zase nevim jestli daj tech pocatecnich 7A a vubec jestli se jim bude libit 3,5-4A trvalej odber.... jeste tomuhle vyzkumu chvili venuju a pak bych dyztak kouknul po nejake te cocce.. ale i tak je ten balast dost velkej...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 10.12.2008 07:26
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



QUOTE(pepko @ 9.12.2008 19:43) *
no ale toto je paradna praca ... to je mozno to najkrajsie co som videl tu na tomto fore ... clovece mat tvoje schopnosti tak uz drzim v ruke take delo !!!
kolko mne to dalo roboty a vymyslania kym som vo svojom zveraciku s pilnikom a vrtackou dobastlil svoj endurer :-)))

pre teba nemoze byt problem pokorit v najblizsej dobe 5000 lumen :-)))


vcera sem s tim byl na kole, na obyc Q5 a na 700mA driver to sviti az podezrele dobre... akorat na moje AA obyc asi 700mAh baterky to moc dlouho nesviti... takze premejslim o tom ze tu celovku udelam z nuly na na tu lion baterku (18600 nebo jak to znacej) akorat nevim jestli pak nezkusit do toho narvat uz rovnou p7 ....ale to uz by na hlave bylo mozna moc... no uvidim.. zatim prvni pokus s Q5...

5000lumen? ty jo to je spousta p7 ledek:) neco by se postavit dalo, ale zase to svetlo spis potrebuju na kolo, staveni svetel me asi nebere tolik abych investoval tisice do ledek:) na soustruzeni/frezovani toho mam kupu... takze svetlo bude spis takovej odpocinek... doted jsem delal prevazne "custom" dily na motorky, ale to padlo s tim ze se mi zabil kolega, takze si spis tak kutim pro radost....

jak rikam ja mam napady spis v jinych oblastech, takze svetla prenecham tobe, ale myslim ze by se semtam dalo,ze kdyby si mi poslal nakej okotovanej nacrtek tak ze bych ti to vyrobil....

nakej dural doma mam, je to spis prace na malej soustruh co mam ve sklepe a nemusim do velke dilny .... takze se klido ozvete...

treba na mejl: jan.brnusak@dlubal.cz nebo ICQ: 119776113
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 10.12.2008 08:16
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak z tuzkoviek 700mA toho vela nedostanes ... ale skor ako zacnes investovat do lepsich, by si mal vyskusat liionky ... ale sak tie uz mas na ceste ... a ak budes kupovat AA, tak urcite sanyo (a radsej lokalne ako na DX :-)) ...

co sa tyka tej P7 v celovke, tak ja som rozhodne za ... P7 ma vzdy navrch nad Q5, su tam 4 cipy a kazdy bude bezat na mensom prude ako jedna Q5 ... pri 1000mA uz ma P7cka navrch nad Q5 skoro o sto lumen ... taky dobry ideal na P7 je 1400mA, vtedy uz moze davat okolo 400lumen ... ale rezimy si lahko zvolis sam, podla potrebneho vykonu a vydrze ... jirik sem niekde daval taku tabulku ... nepotrebujes driver, stacia rezistory, viac-mode vypinace kupis tiez na DX ... akurat, ze by musela byt vacsia, viac ako 40mm, aby si tam zmestil sekonix col#1 optiku ...

co sa tyka svetiel na kolo, tak to najlepsie co som asi videl je tu ... mozes sa inspirovat ... nic elegantnejsie a kompaktnejsie som na biku nevidel ...
http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=427669&page=3


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 10.12.2008 10:24
Příspěvek #15


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



QUOTE(pepko @ 10.12.2008 08:16) *
tak z tuzkoviek 700mA toho vela nedostanes ... ale skor ako zacnes investovat do lepsich, by si mal vyskusat liionky ... ale sak tie uz mas na ceste ... a ak budes kupovat AA, tak urcite sanyo (a radsej lokalne ako na DX :-)) ...

co sa tyka tej P7 v celovke, tak ja som rozhodne za ... P7 ma vzdy navrch nad Q5, su tam 4 cipy a kazdy bude bezat na mensom prude ako jedna Q5 ... pri 1000mA uz ma P7cka navrch nad Q5 skoro o sto lumen ... taky dobry ideal na P7 je 1400mA, vtedy uz moze davat okolo 400lumen ... ale rezimy si lahko zvolis sam, podla potrebneho vykonu a vydrze ... jirik sem niekde daval taku tabulku ... nepotrebujes driver, stacia rezistory, viac-mode vypinace kupis tiez na DX ... akurat, ze by musela byt vacsia, viac ako 40mm, aby si tam zmestil sekonix col#1 optiku ...

co sa tyka svetiel na kolo, tak to najlepsie co som asi videl je tu ... mozes sa inspirovat ... nic elegantnejsie a kompaktnejsie som na biku nevidel ...
http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=427669&page=3




no ta P7 je preci jen dost draha proti Q5 ... no ale asi to tak dopadne:) tak ten "obal" te optiky muzu udelat celkem tenkej, nemusela by bejt nejak brutalne velka... asi do tehle celovky dodelam optiku a necham tam Q5, a tu postavenou "ze scratche" asi zkusim na P7 smile.gif dam tam direkt drive na jednu tu lion a asi nakej odpor...

to na ten predstavec je zajimavy... popremejslim o tom:) jen by to asi chtelo dat nakou tu lion taky primo do toho.. naky krabice s akupackama nekde na ramu me nak nelakaj...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
assassin
příspěvek 10.12.2008 11:35
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 9.12.2008
Člen číslo: 209



pepko: jo a koukal sem ze naky to peklo jmenem endurer stavis z MC-E ... jakej duvod si mel pro tyhle a ne P7 ? ze kdybych se preci jen do neceho pustil, jestli ma spis poridit to nebo to....

na ty p7 maj na tom official uz osvedcenou optiku.. tak sem uvazoval spis o nich....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.4.2024 - 19:59