IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Demokracia vs diktatura, Su ludia na Kryme hlupi alebo mudri ?
Kolbaba71
příspěvek 5.3.2014 10:11
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Rusové mají eminetní zájem udržet strategický přístav v Sevastopolu, jelikož bez něj by ztratili vliv v Černém moři. To že by prozápadní Kyjev jim nemusel prodloužit nebo dokonce vypovědět smlouvu o pronájmu základny nemohli připustit. Proto podporují referendum (jenž zase neuznává Kyjv), aby se Krym vymanil z vlivu Kyjeva a byl tak lépe manipulovatelný z Ruska. Jsem toho názoru, že v dlouhodobém plánu má Rusko v plánu Krym opět k sobě připojit a tím si zajistit 100% ovládnutí strategického přístavu Sevastopol.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.3.2014 10:16


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 5.3.2014 12:35
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



To jste mi připomněli jeden vtip, tak starej, že by za něj i dědečka vyhodili z hospody, ale furt pravdivej smile.gif

Zkoušení ve škole. Děti, s kým sousedí Rusko? S kým chce, paní učitelko...


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.3.2014 13:50
Příspěvek #23


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Dost smutný, dost pravdivý.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 5.3.2014 14:07
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



QUOTE(Kolbaba71 @ 5.3.2014 10:11) *
Jsem toho názoru, že v dlouhodobém plánu biggrin.gif má Rusko v plánu Krym opět k sobě připojit a tím si zajistit 100% ovládnutí strategického přístavu Sevastopol.




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 5.3.2014 14:26
Příspěvek #25


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Hlavne nech nešpekulujú s plynom teraz, keď idem kúpiť CNG. ):


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.3.2014 15:39
Příspěvek #26


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



iDnes: "Mezi 278 letošními kandidáty na Nobelovu cenu míru je i ruský prezident Vladimir Putin." Tak já už fakt nevím ...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 5.3.2014 16:13
Příspěvek #27


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Nobelova cena míru má pro mě hodnotu nevábného psího exkrementu od okamžiku, kdy jí dostal v roce 2009 Obama. Na světě nenajdeš skoro žádnou válku, kde by se neůčastnili Amíci, no a média pak informují stylem: "Nepřítel zákeřně napadl naše bombardéry, pokojně bombardující jeho město" a nebo "Na území nejmenovaného arabského státu byli nalezeny velké zásoby americké ropy"
Takže šup s cenou Putinovi a pak už jí jen přejmenujeme na "World show killers"


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 5.3.2014 18:04
Příspěvek #28


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109





--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 5.3.2014 18:13
Příspěvek #29


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



[quote name='wizard' date='5.3.2014 16:13' post='67922']
Nobelova cena míru má pro mě hodnotu nevábného psího exkrementu od okamžiku, kdy jí dostal v roce 2009 Obama. Na světě nenajdeš skoro žádnou válku, kde by se neůčastnili Amíci..
tak toto je ale fakt pravda a hovori to za vsetko...!!!! sad.gif ale to su tie oficiality vsetko taketo druhu...ak to niekto dostane,tak urcite nie len tak niekto.rovnako ako nevyhra spevacku sutaz niekto z krajiny,kde to nieje zrovna vhodne...


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 5.3.2014 19:39
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Myslím, že tu jde o víc, než o Krym a Ukrajinu. Načasování na olympiádu, EU nabízí Ukrajině 11 miliard eur půjčku... Bude to nejspíš vysoká hra a důsledky pocítíme všichni... A mimochodem, viděl jsem teď dokument Delfská věštírna. Slovo "demokracie" je řeckého původu. Ovšem v Řecku té doby bylo otrokářství a demokracie, kterou prosazovaly vládnoucí Atény, byla zbytkem Řecka vnímána jako diktatura a z té doby pochází i slovo "arogance", které označovalo aroganci moci.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 5.3.2014 19:54
Příspěvek #31


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



uplne suhlasim....vsichni...myslis,ze sa tieto udalosti dotknu aj nas a vas?smile.gif


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.3.2014 21:32
Příspěvek #32


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Když jsme u té řečtiny - demagog původně znamenalo "vláda lidu".


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 6.3.2014 23:03
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Kolbaba71 @ 5.3.2014 21:32) *
Když jsme u té řečtiny - demagog původně znamenalo "vláda lidu".


Spíše je to tak, že demagog byl v Řecku vůdce s podporou lidu, dnes je demagogie působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci.
A vláda lidu je demokracie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 7.3.2014 09:21
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ked uz sme pri tych teoretickych otazkach zaujimalo by ma ze kto vymyslel taku debilinu ze sudna moc neni volena ludmi ale voli sama seba ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 7.3.2014 12:30
Příspěvek #35


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Lebo inak by nikto nešiel do politiky. .)


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 8.3.2014 16:44
Příspěvek #36


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Já jsem zastánce diktatury, protože to jedinný, za dodržení určitých podmínek, může bezchybně fungovat.


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 14.3.2014 05:23
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Museli sme odsuhlasit sankcie - treba nachystat drevo a 17 HMR.

Neviete nahodou kolko krat by mal byt Obamov plyn drahsi ako Putinov (10x?)

http://www.financnytrh.com/10-najmocnejsic...ujimavosti15369
http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-...-z-ruska-608434





Tento příspěvek byl editován zoom: 14.3.2014 05:35


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 17.3.2014 19:10
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



QUOTE(zoom @ 4.3.2014 16:19) *
O moznost profitovat na tych bohatsich sme uz prisli ja som len zvedavy ktory politik z EU si ako prvy zacne sypat popol na hlavu a vyslovi nahlas otazku :

Preco ludia na Kryme uprednostnili diktaturu pred demokraciou ?

BO im uz podla mna vycistil zaludky.

Este som si zabudol odpovedat.
Podla mna su mudri lebo novy pan si svojho sluhu vazi ovela menej.


Trochu to doplnim/opravim.

Ze vraj ucitelka po vstupe do Ruska nezarobi 80E ale 300E.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 17.3.2014 21:22
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



No podle posledního vývoje se zdá, že na Krymu upřednostnili demokracii...
Demokrat uznává výsledky referenda. Kdežto režimy diktátorské a fašistické nikoliv. Je to trošku složitější, kdyby se Rusku ty výsledky nelíbili, tak je také uznávat nebude, tím jsem si celkem jist. Spíše je smutné, že proto že se nehodí našim západním diktátorům, tak je prostě neuznají. Jinými slovy, současný svět nabízí výběr mezi diktaturou a diktaturou, jen ta jedna sebere lidem práva ze dne na den, a druhá je o ně připravuje postupně v zájmu lidí. Komu k prozření nepomohlo když šel řidič natvrdo sedět za nakreslení tykadel politikům, tak už nevím. A jestli se okupant liší barvou hvězdičky na tanku je ve výsledku také jedno...


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.3.2014 07:03
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
No podle posledního vývoje se zdá, že na Krymu upřednostnili demokracii...

Svobodné referendum pod hlavněmi cizích vojáků. blink.gif To mě připomíná jednu výchovnou klasiku: "Dobrovolně se rozhodni: Buď to uklidíš, a nebo dostaneš na prdel!"


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 15:07