IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

11 Stránky V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nové čtyřčipové LED od SSC i Cree?, všechno o SSC P7
jirik
příspěvek 20.3.2008 12:48
Příspěvek #21


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Možný to je, ale dvě elektroniky se mi do C2 nevejdou.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 20.3.2008 15:56
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



QUOTE(jirik @ 20.3.2008 12:09) *
Nejdřív zkusím napájení přímo z 18650 aku, abych viděl jak to svítí na max. Pro dlouhodobý provoz jsem plánoval použití téhle elektroniky http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductDeta...spx?TranID=3256
Měla by dávat až 1,4A (tzn s SSC P7 až 400lm, výdrž asi 1,5hodiny?). Ale podle toho co psal Ivo http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtop...1&#entry311 Tak jemu přišla jen varianta se 3 čipy místo 4 -> o 350mA míň proudu do LED :/


Jestli to chces napajet z jedne lionky, tak muzes v klidu zapomenout, ze z te elektroniky dostanes 1,4A. Osobne bych si tipnul, ze tech 1,4A tam potece pri direct drive.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 20.3.2008 16:03
Příspěvek #23


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



SKU#7612 cize 3xAMC7135 dokaze z 3xAA davat kratku dobu asi 1A ... popar minutach to zacne klesat ... zo 4xAA uz dava nieco vyse 1A dlhodobo ... ako sa bude spravat 1xliion budem vediet o tyzden :-))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 20.3.2008 16:47
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



QUOTE(pepko @ 20.3.2008 16:03) *
SKU#7612 cize 3xAMC7135 dokaze z 3xAA davat kratku dobu asi 1A ... popar minutach to zacne klesat ... zo 4xAA uz dava nieco vyse 1A dlhodobo ... ako sa bude spravat 1xliion budem vediet o tyzden :-))))


Ono nejde ani tak o samotnej driver, ten je v poradku. To co nejvic limituje proud jsou smejdsky vypinace, pruzinky a pak taky napojeni elektroniky na telo. Pri proudu 1,5A by ubytek na techhle kurvitkach mohl byt 0,6V na driveru minimalne dalsich 0,2V, baterka da napeti pri tomhle odberu tak 4,1V max, takze na ledku zbyva 3,3V. Q5 by dala takovejch 400mA P7 bude mit odber 4x vetsi.
Kdyby se diver pripajel na lionku s paskovejma vyvodama, to by bylo jiny kafe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.3.2008 17:37
Příspěvek #25


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Máš pravdu, že to možná takhle dopadne, ale třeba taky né smile.gif Další měření VA charakteristiky, tentokrát při různém chlazení http://www.candlepowerforums.com/vb/showth...0675&page=2


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.3.2008 12:31
Příspěvek #26


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Konečně i nějaké venkovní fotky http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=192740
Ta 50W žárovka bude mít tak 65W (napájí jí 14,4V místo 12V), ale i tak svítí P7 dost slušně.

Jinak se P7 začala prodávat i na DX, ale odsud bych ji brát nedoporučoval. Mají bin BSYPI - takže teplota barev 9000K - hodně studená bílá a světelný tok "jenom" 570-740lm.

Kousky z Litemania.com mají kód CSXPI - světelný tok 740-960lm, teplota barev 6700K - takže pořád "cool white", ale ne tak studená jako P7 z DX.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 24.3.2008 22:59
Příspěvek #27


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



A na CPF sa objavuju nejake napady ako riadit P7 s pouzitim paralelne zapojenych DX SKU 6190 a SKU 1886. Mohlo by to fungovat...
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=192677


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 24.3.2008 23:16
Příspěvek #28


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Wayne ze Sandwich Shoppe se rozepsal, že jejich step-down driver SOB je možné upravit pro výstupní proud až 4A. Vstupní proud je ideální nechat do 1A (max 1,5A). Takže při napájení ze dvou liionek v sérii by se mohl driver nastavit aspoň na 2A, možná i o něco víc. Při napájení ze tří, by bylo možné bez problému nastavit 2,8A.
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=192833


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 25.3.2008 09:06
Příspěvek #29


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



QUOTE(jirik @ 24.3.2008 23:16) *
Wayne ze Sandwich Shoppe se rozepsal, že jejich step-down driver SOB je možné upravit pro výstupní proud až 4A. Vstupní proud je ideální nechat do 1A (max 1,5A). Takže při napájení ze dvou liionek v sérii by se mohl driver nastavit aspoň na 2A, možná i o něco víc. Při napájení ze tří, by bylo možné bez problému nastavit 2,8A.
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=192833

Ked to tak pozeram, ako to asi bude s ucinnostou pri dvojnasobnom pomere vstupneho a vystupneho napatia..., navyse ta krabica je obrovskaa....


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.3.2008 09:28
Příspěvek #30


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



On tam píše o dvou driverech, ten SOB má běžnou velikost, tak aby se vešel i do svítilny. http://theledguy.chainreactionweb.com/prod...roducts_id=1004

Účinnost se asi vejde do toho rozmezí co tam píšou 75-85%.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.3.2008 09:33
Příspěvek #31


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dnes jsem si konečně vyzvednul ledky z pošty. Odeslané byly 11.3 a na poště čekal balík od 18.3.
Přiložený obrázek


balení ledek
Přiložený obrázek


proti jednočipovým ledkám je P7 větší, ale není zas nějak obrovská
Přiložený obrázek


silikonová čočka je docela vysoká
Přiložený obrázek


detaily

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Jdu jí otestit, snad mi hned neshoříbiggrin.gif







--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goha
příspěvek 25.3.2008 10:16
Příspěvek #32


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 22.3.2008
Člen číslo: 36



QUOTE(jirik @ 25.3.2008 09:33) *
Dnes jsem si konečně vyzvednul ledky z pošty. Odeslané byly 11.3 a na poště čekal balík od 18.3.
Jdu jí otestit, snad mi hned neshoříbiggrin.gif



Do jaké svítilny to budeš dávat?
g.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 25.3.2008 10:39
Příspěvek #33


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



Technicka otazocka: nerozmyslal si prilepit, pripajkovat P7 ku originalnej SSC hviezde ? Mozno by to bolo vhodnejsie montovat v takej zostave.. Otazka je ako by sa P7 na nu zmestila a tiez ako su vedene vodive spoje na P4 hviezde. Ale predstava ze +pol LEdky bez hveizdy mam vodivo spojeny s chladicom ma stale trochu znepokojuje :-)..


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.3.2008 13:47
Příspěvek #34


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



goha: Zatím chci LEDku dát do Ultrafire C2, vyhodit elektroniku a napájet ledku přímo z 18650 baterie.

Diuso: Na hvězdu od P4 asi nesedne, P7 je o něco větší.
To že je spodek LEDky vodivě spojený s + mi nevadí. Na připevnění LEDky mám Arctic Alumina Adhesive (teplovodivé, ale elektronevodivé lepidlo).

Takže pokusy:

Zbastlil jsem si držáček na jednu 18650 baterii, LEDku jsem připevnil na starej chladič od Athlona (pod LED jsem máznul teplovodivou pastu).
Přiložený obrázek

Radši to moc nestudujte, je to děsnej bastl:)

Měl jsem připravených několik různě nabitých baterií, ale vzhledem ke kvalitě držáku na baterie, použitých vodičích atd. jsem klidně mohl použít plně nabitý aku (4,17V), přechodové odpory se postaraly o dostatečný úbytek napětí.
Aku na prázdno: 4,17V (po odpojení ledky 4,10V)
Aku po zapojení na LED: 3,7V
Napětí přímo na LED: 3,48V
Proud jsem neměřil (s mým multimetrem to ani nemá cenu), ale mohl být 2-3A smile.gif

Porovnání jsem udělal s lampičkou do které jsem dal 40W,60W a 100W klasickou žárovku. Podle krabičky měla mít 60W 700 lumenů a 100W 1330 lumenů.
Přiložený obrázek


Je ještě den, tak jsem se pokusil zatemnit okna, ale nebylo to na 100%
Čas jsem použil 1/10s (mám i 0,5s, ale bylo to moc přepálené)
Přiložený obrázek


Díky směrovosti LED je strop bez použití stínítka osvícený nejlíp od P7. Se stínítkem bych řekl, že P7 opravdu svítí minimálně stejně jako 60W žárovka...

Pro lepší(?) porovnání jsem fotku převedl do černobílé (desaturate ve photoshopu), ale tady P7 vypadá skoro jako 100W žárovka, tak nevím jestli je ta úprava korektní...
Přiložený obrázek


Tady jsou ještě intenzity světla v různých barevných kanálech.
červená-zelená
modrá
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Pak jsem vzal plastový reflektor z pistona (docela nekvalitní, světlo jím částečně prosvítá skrz), trochu jsem ho obrousil (možná až zbytečně moc) a nasadil na LED. Pro porovnání jsem vzal 4xCree Q4 Romisen RC-T5 na 2x18650 aku (odhaduju ho na 450 lumenů)
Přiložený obrázek


Nejdřív oboje bez reflektoru, pak s reflektory na dva různé časy.

Přiložený obrázek


Kužel P7 s reflektorem z pistonu byl téměř bez ohniska, světlo bylo skoro rovnoměrně rozložené v celém kuželu. Zkoušel jsem s reflektorem hýbat a po nadzvednutí o pár mm se dal kužel docela slušně zaostřit. Takže použití upraveného reflektoru od jiné LED asi nebude takový problém, jen to chce mít možnost nastavit vzdálenost LED od reflektoru.

Odstín mi zatím přijde jako neutrální bílá, bez nějakého silného modrého nádechu, ale to se líp posoudí až venku. Výkon je opravdu drtivý, takže celkové dojmy prostě super smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 25.3.2008 14:20
Příspěvek #35


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no ty clovece ... svieti to fakt pekelne ... som zvedavy na nejake realne fotky vonku a na vydrz ... ak to bude mat dobru efektivitu, zacnem pisat tred do rubriky osvetlenie domacnosti :-))) ... mam v kuchyni 4x35W halogeny (bodove MR16) napajane z 12V 150W trafa ... toto by mohla byt celkom dobra nahrada :-))) ... Q5 su predsa len slabe na take experimenty ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.3.2008 15:05
Příspěvek #36


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud jde o bodovější světlo, tak si myslím, že jednou P7 se klidně dá nahradit jedna obyčejná 100W žárovka. (je to hezky vidět na tom jak je osvětlený strop bez stínítka). Halogeny jsou účinnější, než obyč žárovky, tak těžko říct jak silný halogen by šlo nahradit.

Cree bych taky nezatracoval, jen prostě musíš použít 3 najednou:) V tom Romisenu jsou sice 4, ale ta elektronika do nich určitě nepouští maximum. Někde jsem i viděl fotky, kde si týpek nahradil 3x100W žárovky 3x3 Cree a podle fotek to svítilo úplně stejně:)

Ale na osvětlení domácnosti bych si radši počkal až budou dostupné Acriche s účinností 80lm/W, nemusí se u nich řešit elektronika a taky se dělají v teplejších odstínech. Jinak hlavní problém u použití LED v domácích svítidlech, je zajištění dostatečného chlazení.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 25.3.2008 17:55
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



No, sviti to moc pekne, jeste aby cena klesla na prijatelnou uroven. Zatim je porad lepsi koupit 4xQ5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 25.3.2008 18:16
Příspěvek #38


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



Svieti to nadherne, podla VA charakteristiky odtialto
http://www.candlepowerforums.com/vb/showth...0675&page=2
si tam mal pri U=3.48 V cca 3200 az 3600 mA, celkom dost huh.gif .
Ale zda sa, ze to predsalen pojde napajat priamo z Li-Ionu.
Este by bolo zaujimave spravit kratky experiment s tromi resp. styrmi 18650 zapojenymi paralelne a poriadnymi kontaktami, vnutorny odpor takej zostavy bude nizsi a na P7-ku zostane viac napatia, len ci nie uz prilis moc...?


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.3.2008 18:50
Příspěvek #39


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Každá ledka má trochu jiný napětí, takže tam mohlo jít víc i míň než 3A:) Experimenty s vyššími proudy klidně přenechám někomu dalšímu:) Podlě mě cena moc klesat nebude, například luxeon V se pořád prodává za 30$... A pokud bych nepočítal cenu za Q5 z DX, ale z ostatních obchodů, tak je to skoro výhodnějšísmile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 25.3.2008 20:09
Příspěvek #40


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



QUOTE(jirik @ 25.3.2008 18:50) *
Každá ledka má trochu jiný napětí, takže tam mohlo jít víc i míň než 3A:) Experimenty s vyššími proudy klidně přenechám někomu dalšímu:) Podlě mě cena moc klesat nebude, například luxeon V se pořád prodává za 30$... A pokud bych nepočítal cenu za Q5 z DX, ale z ostatních obchodů, tak je to skoro výhodnějšísmile.gif

Ja by som sa na taky test aj podujal, 18650 ky z DX su uz na ceste, ale nakupnu akciu od Litemania som na CPF uz nestihol a tie P7 z DX s tym studenym bielym svetlom sa mi nechce kupovat ...:-( . Ale bdely Jirik isto da vediet, ak sa niekde vyskytne nejaka ponuka smile.gif


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stránky V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.4.2024 - 01:02