IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Bastl blikačky na bike
MaofKO
příspěvek 24.9.2012 19:33
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Tak som po čase oživil tento nápad a na základe tohto už neexistujúceho bastlu som spravil nový, tentokrát blikačku na bike. Použil som červenú Cree ledku z DX, 60° flood optiku z intl-outdoor, KD driver upravený zo 4xAMC na 1xAMC, režimy som nastavil na medium - high - 2hz strobe. Ďalej kúsok hlíníku, na + kontakt som použil pliešok, ktorý som mal pôvodne na mojich chránených aku Panasonic 3100 mAh, na - pól som použil nejakú pozlátenú pružinu z manafontu. Vypínač je vypodložený papierom, ledku som musel opilovať, aby sa tam vošla. Na uchytenie na bike som použil nejakú starú modelársku gumu, čo sa mi tu už povaľuje dobrých 15 rokov, a z druhej strany krabičky som dal nejakú samolepiacu penu. Polepené to je s obyčajným chemoprénom. Pôvodne som mal ten driver s 2xAMC, ale už sa to trochu hrialo a navyše to svietilo až príliš biggrin.gif Každopádne ma teraz už vodiči ignorovať určite nebudú. Napájanie je 1x18650.

Zopár foto smile.gif

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován MaofKO: 24.9.2012 19:36


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 24.9.2012 20:17
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Pěkný bastl. Nepřidal bys ještě foto, jak to vypadá na fotce z boku přichycený na kole? Já zatím jen uvažuju o vylepšení klasický smartky - když ho zapnu při jízdě, když je šero, tak sám nezjistím, zda bliká či ne. Uvažoval jsem, že bych tam udělal vlastní elektroniku s bzučákem, co by indikoval zapnutí.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 24.9.2012 21:02
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



No ale je to pěkně ošklivé wink.gif


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 24.9.2012 21:45
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Už to rozběhal a teď tomu může udělat nějaký slušivý kabátek. cool.gif I když proč vlastně, když tu krabičku nikdo pořádně neuvidí - buď kvůli tmě a nebo kvůli tomu, že bude oslněn blikačkou. wink.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 24.9.2012 21:46


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 25.9.2012 14:10
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Tak takto to vyzerá na biku.
Přiložený obrázek

To uchytenie ale musím prerobiť nejako inak, lebo to drží slabo.

Tento příspěvek byl editován MaofKO: 25.9.2012 14:11


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 27.9.2012 15:10
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Na pevnejšie uchytenie som ešte pridal ďalšiu gumu naokolo, teraz to drží perfektne. Len sa mi nechcelo ísť dať to na bike, tak len tak ukážkovo na jednom FL wink.gif
Přiložený obrázek


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 23.4.2024 - 20:41