IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Hlavne nedostatky nekvalitnych FL
zoom
příspěvek 12.11.2012 16:26
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Po 1 rocnom blbnuti s FL mam cca 50 svetielok a to prevazne tie najlacnejsie a v niektorych pripadoch upravene prevazne na XML.
V mnohych prispevkoch sa utrzkovite uvadzaju mnohe nedostatky ale nenasiel som nikde akesi suhrnne pomenovanie nedostatkov a ich pripadne zoradenie podla zavaznosti.
Aj ked si uvedomujem ze ja som este len zaciatocnik skusim pomenovat a zoradit nedostaky podla zavaznosti. Prosim o pripomienky:

1. Male mechanicke vypinace nezvladnu dlhodobo spinat viac ako 1A. Studene a nekvalitne prepojenia drivera na kostru FL a LED_ku.
2. Zle chladenie LED a to hlavne z toho dovodu ze stred LED staru sa neopiera o chladic lebo chladic je deravy takze najhorucejsia cast staru je tepelne izolovana vzduchom.
Ostatne nedostatky ako slabe rebrovanie na povrchu alebo pouzitie slabo vodivych materialov napr. nerez a mosadz je proti tomuto zakladnemu nedostatku menej zavazne
Priame pricinovanie LEDky na medeny chladic alebo medeny star Noctigom, SinkPad umoznuje zvysit max. prud az 2x.
3. Malo ucinne drivery ( najhorsi je odporovy driver, u cievkovych - mala cievka a zla dioda, u PWM - nekvalitny FET alebo malo strme budiace impulzy )
4. Nepresne osadena LED voci optike
5. Mala optika v pripade ze pozadujeme daleky dosah. Cim mensia optika tym potrebujeme aj mensiu LED ku
6. Sklicko bez antireflexnej vrstvy
7. Velke prechodove odpory na kontaktoch co je nedostatok hlavne u FL na jednu LiIon v pripade ze driver nevie boostovat
8. Nutnost zapinania a vypinania svietidla obidvoma rukami hlavne v pripade pouzitia mechanickeho twisty switcha aj ked v pripade malickych a lacnych FL je to skor nevyhnutnost lebo taky vypinac vydrzi aj vacsie prudy. Najidealnejsie je samozrejme spinat velke prudy pomocou elektroniky napr. FET tranzistorom.
9. Lockajuce alebo nenamazane zavity - treba co najskor namazat lebo sa vyderu
10. Neprakticky alebo nepekny tvar FL aj ked to uz je skor vec fkusu.
Ja osobne u vacsich throverov preferujem ulozenie baterii fyzicky vedla seba lebo nutnost vacsej optiky generuje vacsi priemer hlavy a potom mi uz tenka rucka pripada neprakticka pretoze zvacsuje ulozny
priestor.
11. Vacsina uzivatelov nechce blikacie mody. Mne osobne az tak velmi nevadia pokial FL nezacina na tvrdo na blikacom mode. Vynikajuco sa daju vyuzit pri odplaseni dotieraveho havkaca.
Na medveda som to este neskusal ale mozno to funguje tiez.
12. Chybajuci Turbo mod.
Mod v ktorm do LEDiek ide max. prud po dobu zodpovedajucu tepelnej kapacite chladenia FL. V zavyslosti od chladica a velkosti FL to moze byt od 5s do 5min.




Pozn.
Specialne u celoviek som dodnes nepochopil preco ich neosadzaju ploskatymi LiIon bateriami napr. takymi ako su pouzite pri mobilnych telefonoch a plochymi multiTIR/multi LED optikami napr 3xXPE alebo este lepsie dve optiky vedla seba (flood/XM-L2 + spot/XP-E2) .
Mini konektor pre dobijanie a pre pripojenie doplnujucej zavesnej baterie vysiacej na krku by urcite tiez potesil.

Tento příspěvek byl editován zoom: 12.11.2013 08:46


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 12.11.2012 18:33
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, tak na to, že píšeš že jsi začátečník, tak jsi to pojmenoval velmi přesně a právě toto jsou body, kterými se při konstrukci svých přetuněných svítilen držím. Když se tyto body dovedou k dokonalosti, stane se svítilna absolutně blbuvzdornou a přináší dlouhá léta potěšení a užitku. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 13.11.2012 06:19
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Blancmane,

DAKUJEM za pochvalu velmi ma potesila.

Pozn.
Zoznam nedostatkov som este trochu doplnil.

Tento příspěvek byl editován zoom: 18.11.2012 05:05


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 14.11.2012 14:58
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Tato bateria by bola podla mna vhodna na celovku ?
http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Not...=item33794b5451

Tuto by uz bolo treba umiestnit na zatylok.
http://www.ebay.com/itm/100-New-3-7V-5200m...=item4164646251


Tento příspěvek byl editován zoom: 14.11.2012 15:04


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 16.11.2012 01:33
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



zoom a doplnim ta,najvacsou chybou tychto FL je SOS mod.Potom tenke kabliky,zle pajkovanie a co ma najviac stve najma na malych FL,ze neni dobre spojena zem driveru s kostrou tela a potom to miha,slabsie svieti atd.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 18.11.2012 05:38
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



NO na studene spoje a mas pravdu ze hlavne medzi AL kostrou a CU PCB ploskou som zabudol.
Blikaci a SOS mod maju podla mna vyznam ale je idealne ak sa im da vyhnut minimalne cez pamatovu funkciu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.4.2024 - 18:02