IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Bicykel, Kolo, kto sa vyzná nech poradí
jirik
příspěvek 3.5.2011 12:17
Příspěvek #21


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Spíš se na tom zkus projet a vyzkoušej jestli odpružení funguje, jestli není vakl v zadní stavbě, vidlici, nábojích, hlavovým složení, středu... Jak vypadají ráfky? Nemají už vyfrézovaný žlábek od těch V-brake? Těm 400km bych taky asi úplně nevěřil smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 3.5.2011 13:42
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Díky za postřehy.
V-breaky mi vyhovujou, v zimě jezdím minimálně. Bohužel na Crossu mám takový (zlo)zvyk, že v zásadě jezdím s prostředním talířem vepředu a používám všech 7 převodů v zadu a vepředu podřadím, jen když už mi prostředek nestačí, takže tohle by mi dost vadilo... Navíc horák má ještě lehčí převody, takže nejlehčí převod vepředu budu asi používat minimálně.

Vzhled jsem porovnával s bráchovým crossem, s podobnou výbavou, který má najeto kolem 2000 km (poze za sucha) a pastorky vypadaj daleko víc "jetě" na zmíněném crossu. Tohle kolo má ale zase daleko víc odřenin.

U zadního tlumiče jsem zkoušel nastavovat tlumení, a to mělo velký vliv na jízdu (od houpačky až po tuhé), takže to zřejmě funguje... Tlak vzduchu v tlumičích jsem ale měnit nezkoušel, když ho nemám čím změřit. Přední tlumič oproti tomu zaseklému co mám na crossu pruží pěkně, ale nemám ho s čím lepším porovnat, nicméně nájezd na 8cm obrubník působil pohodlně. Kde se mění tlumení přední vidlice jsem včera nenašel, ale podle návodu by to mělo jít taky. Vidlice má dva mody tuhosti, který se dá přepínat na řidítkách, ale nezpozoroval jsem žádný vliv. Delší testovací projíďku mám v plánu, snad se zlepší počasí, teď nám tu dokonce napadl sníh...
Asi zkusím s kolem zajet i do nějakého cykloservisu a zeptám se kolik by stálo předsezonní seřízení/servis, možná i podle stavu řetězu mi řeknou kolik má kolo najeto. Když mi řeknou, že stav přehazovačky nebo přední vidlice,... je špatný, a byla by potřeba další investice tak bych kolo asi nebral, jinak bych do něj asi šel.

Ale zase věřím, že kolo téhle kategorie by mi sloužilo dlouho, na svém crossu (PC asi 13000,-) mám najeto asi 8000 km a za tu dobu jsem do údržby investoval tak do 2000,- Kč a až na nefunkční přední vidlici jezdí pořád dobře.

Tento příspěvek byl editován wooferx: 3.5.2011 13:44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 3.5.2011 16:21
Příspěvek #23


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jestli bude vše OK, tak bych řekl, že to bude dobrý kup.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 3.5.2011 17:24
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tak jsem ještě zkontroloval ráfky a jsou krásně hladké. Zkoušel jsem i měnit tlumeni na přední vidlici a funguje v rozsahu od minimálního (kdy je cítit jen odpor vzduchu/pružiny) až po vysoké = vidlice se vrací po stlačení zpět velmi pomalu, asi jako moje zaseklá vidle u crossu smile.gif Takže to bude asi taky Ok. Jestli chápu správně vakl=vůle, tak ta na přední vidlici žádná neni. Tento jev znám rovněž na stávajícím kole, kdy vidlice při jízdě terénem občas trochu drnčí a řidítka nepříjemně vibrují. Když jsem stlačil zadek a soustředil se na vůli, tak tam trošku asi je, ale při jízdě jsem si toho vůbec nevšiml. Takže to vypadá, že po seřízení přehazovačky / délky řetězu by mi mohlo kolo vyhovovat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 3.5.2011 23:38
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



QUOTE(wooferx @ 3.5.2011 13:42) *
Vidlice má dva mody tuhosti, který se dá přepínat na řidítkách, ale nezpozoroval jsem žádný vliv.
Žiadny rozdiel? V jednej polohe by mala byť vidla pružná, teda odomknutá a v druhej zas trvalo zamknutá pre jazdu do kopca, aby jazdec nestrácal energiu pružením vidly. Rôzne vidly sa však inak zamykajú. Niektoré len zopneš páčku a pri iných musíš najprv vidlu stlačiť a tak zaaretovať páčkou. Kamošov bike má tiež zamykaciu vidlu a tú som zamknúť nevedel.
Kažopádne treba si to skúsiť, či je ten systém funkčný.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 4.5.2011 14:11
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tak jsem ještě hledal po netu a našel jsem test, kde popisujou i zmíněnou vidlici:
"Přední Pilot plnil svoji funkci bez problémů i v tuhých mrazech a jeho vybavení zamykáním z řídítek bylo dobře ovladatelné - páčkou zavřít a stlačením tlačítka bleskurychle odemknout. Jediná vada na kráse bylo to, že i po zamknutí Pilot částečně pružil dál, jen mírně ztuhnul.
V součtu obou pružení to znamenalo, že ve stoupáních docházelo k nepatrnému propružování zejména zadní stavby, při nástupu, pokud to terén dovolil, se více ozývala vidlice."

Znova jsem teda zamykání zkoušel a rozdíl tam je, ale vidlice se nezamkne uplně natvrdo, jak popisují v testu. Příjde mi, že efekt je takový, jako kdyby se vidlice víc nafoukla, protože se pak dá hůř stlačit. Ale když jsem si trochu pohrál s nastavením tlumení, tak jsem při jízdě do kopce žádné výrazné pohupování, které by mě brzdilo, nepozoroval. Horší je tření kol na asfaltu, které je teda oproti crossu výraznější, než jsem čekal. Jízda po silnici byla sice i přes díry pohodlná, ale prostě to jede pomaleji. Ale to už je daň za pohodlí. Možná že jiné pláště, které nemají uprostřed tak hrubý vzorek, by mi vyhovovaly víc.

Jinak jsem byl s kolem v servise, přehazovačku chlápek seřídil a říkal, že 10000,- je slušná cena. Zmíněný problém, kdy se malé kolečko na přehazovačce dotýkalo pastorku, se vyřešil šroubkem pro nastavení pružiny, ale možná tam bude potřeba dát ještě oněco delší šroubek, protože už je zašroubovaný na doraz, ale to je drobnost.
Takže kolo nejspíš vezmu. Akorát mě teda servisák trochu odrazoval od celoodpruženého MTB, ale to je asi věc názoru. Já to vidím tak, že si nechám i crosse a budu obě kola kombinovat, podle terénu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 4.7.2024 - 23:33