IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Crelant 7G5 CS, Rychlá a malá recenze
Blancman
příspěvek 23.9.2012 15:44
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Tak mi v pátek dorazila z Intl-outdoor svítilna Crelant 7G5 CS. No, však jsem se na ní tešil. Hned po rozbalení krabice se mi okamžitě zalíbila. Technicky je velmi dobře vyřešena, žebra na odvod tepla nejsou jen na okrasu, ale jsou plně funkční. Všechny závity precizní, bez otřepů, namazané a s "O" kroužky. Stěny tubusu masivní, silné. Reflektor je typu SMO, tedy hladký. Průměr cca 60 mm, hloubka cca 50 mm (neměřím to na desetiny mm). Svítilna je tedy opět spíše thrower a směle konkuruje výkonem Olight Triton M3X s XML. Nakonec 50 000 lx/1m je docela přesvědčivý údaj. Tunit ji nebudu, ale jednu drobnou úpravu jsem udělat musel. Ledka nebyla dle mého gusta dostatečně studeně bílá, tak jsem ji hned vyměnil a zároveň také nebyla dostatečně vycentrovaná na střed. Ale to bylo dáno takovým divným uspořádáním izolačních podložek pro led. V origu jsou tam totiž dvě (jsou bílé, takže z fotky to nelze poznat), jedna velká, s velkou kruhovou dírou uprostřed a do ní zapadá druhá menší kruhová, se čtvercovou dírou uprostřed na led. Takže ty šly hned obě ven a hned jsem vytočil na soustruhu jednu, masívní a černou a musel jsem taktéž zvětšit otvor v reflektoru z původních 8 mm na 9 mm. Teď je ledka suprově vycentrovaná a kužel tak hned také lépe vypadá. Kroužek na reflektoru je nerezový hladký, bez ozubení (nevím, možná, že zase udělám se zoubkama, uvidím...). Svítilna se velmi pěkně drží v ruce. Kužel je pro mě úplně super, jasný, ohraničený hotspot a kolem i dostatečně silné halo (hotspot na 5 m má průměr 30 cm), bez závažných artefaktů. Ovládání je trochu jinak, než jsem čekal, ale velmi rychle jsem si na něj zvykl a je dobré. Vypínačem v patě svítilny pouze zapínáte ihned do Hi režimu, nebo vypínáte. Je tam taktický vypínač, takže můžete jen lehce namáčknout a přisvítit. Pokud svítilnu rozsvítíte domáčknutím vypínače, můžete potom bočním tlačítkem stisknutím a podržením intenzitu svitu snížit až na nějaký 1 lm. V okamžiku, kdy jste s nastaveným jasem spokojeni, tlačítko pustíte a svítilna svítí v nastaveném jasu. Pokud znovu toto tlačítko jednou rychle stisknete, svítilnu vypnete. Pokud znovu rychle stisknete, svítilna se rozsvítí v předchozím, nastaveném jasu. Vypnutím zadního vypínače se svítilna resetuje a opětovným stiskem zadního vypínače se rozsvítí opět v Hi režimu. Odběr při vypnuté svítilně bočním tlačítkem je prakticky neměřitelný.... Pokud bočním tlačítkem rychle dvakrát za sebou kliknete, přejde svítilna ihned do režimu Strobo, jedním krátkým klikem se Strobo zase vypne. Jinak blikací režim neotravuje. Napájení je stavěné na 2 x 18650, nebo 4 x RCR123, nebo CR123. Kdo má rád svítilny s XML, tak nemohu jinak, než vřele doporučit. Toto je opravdu vynikající svítilna. Na závěr několik fotek stažených z netu:
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thermoval
příspěvek 23.9.2012 16:20
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 53
Registrován: 15.9.2011
Člen číslo: 7 940



Jak je to s rozděláním?Podle fotek se asi k vypináču jde dostat,ale jak je to s ledkou a elektronikou.Mě od Crelantu dorazila tato,ale k vypinaču ani ledce se nejak nejde dostat.Asi je to zalisovaný nebo co


--------------------
Solarforce L2P (XP-G):
TrustFire TR-801 Cree Q5:
FandyFire C8 XM-LT6:
Ultrafire MCU-C7s Cree Q5:
FandyFire 2100 CREE XP-GR5:
UniqueFire M9 Cree XM-L:
LumaPower MRV XM-L T6:
Crelant V31A XM-L U2:
X-POWER Wildfire XM-L
Solarforce M3
FandyFire S1
Solarforce M8
Solarforce M9 XM-L U2:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 23.9.2012 16:51
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(thermoval @ 23.9.2012 17:20) *
Jak je to s rozděláním?Podle fotek se asi k vypináču jde dostat,ale jak je to s ledkou a elektronikou.Mě od Crelantu dorazila tato,ale k vypinaču ani ledce se nejak nejde dostat.Asi je to zalisovaný nebo co



Pardon, to jsem zapoměl popsat. Je celá bez problémů rozdělatelná, nic není zalepeno, ani zalisováno. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 24.9.2012 11:08
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, ještě jsem objevil jednu drobnou mušku na kráse.... Ten modul, kde je umístěno boční ovládací tlačítko, driver a led, tak má v místě, kde je usazena ledka na 20 mm staru vybráno osazení o průměru 28 mm do hloubky 3 mm. A ten star s ledkou není zajištěn šroubky, jen je namatlán silnou vrstvou teplovodivé pasty a je de-facto jen přitlačen na modul pomocí právě jen té podložky a následně reflektoru. Jako funkčně to je dostačující, to ano, ale čistě teoreticky by se mohlo stát, že když ledku vyměním, nebo stačí, když vyndám reflektor a dám ho zase zpět a začnu dotahovat, tak se může podložka včetně staru s ledkou protočit a ustřihnout si tak přívody od driveru........ A to mě vadí... Takže teď se budu zabývat tím, jak je složité se dostat k elektronice, protože bych udělal mezikroužek z duralu o celk. průměru 28 mm vnější a 21 mm vnitřní o tloušťce 2 mm. Ten bych vložil do modulu, tím bych vycentroval star s ledkou a pak bych vyvrtal 2 nebo 4 otvory 1,5 mm a vyřízl do nich závity M2. Tím bych ledku zaaretoval a pak už by se při dotahování reflektoru nemohlo nic stát a svítilna by byla dokonalá..... Jenže jestli se mi nepodaří elektroniku vyhňápnout ven, tak se bojím vrtat, abych ji nepoškodil. Takže mi pak nezbude nic jiného, než udělat celý modul nový, ale nevím, zda vymyslím ukotvení toho tlačítka, takže bych to asi udělal tak, že bych vložil přetuněný driver z KD (Low, Mid, Hi bez paměti) a ten modul bych nechal naeloxovat třeba stříbrně, nebo zlatě..... A pak by se to přepínalo jen vypínačem na konci svítilny... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 15:23