IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Osvětlení pracovního stolu, aneb jak osvítit bastlící kutloch . . .
Kure05
příspěvek 1.10.2012 10:50
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 42
Registrován: 1.1.2010
Člen číslo: 511



Přináším nějakou tu inspiraci při tvorbě osvětlení bastlícího koutku . . .

To že se musí udělat nějakej takovej koutek, bylo jasný už když sme se do bytu stěhovali. Po roce a půl byl na světě stůl a police nad ním a začal sem přemejšlet čím to kvalitně osvětlit. Hned mě napadlo něco s LEDkama, takže proběhla realizace biggrin2.gif Osvětlení je tvořeno z 5ti kusů LED CREE XM-L T3 a k tomu 5 kusů chladičů na procesory PC za 19Kč kus z Aukra. Všechny LED jsou v serií a krmeny jsou proudovým zdrojem Mean Well, který reguluje na proud 1,4A. LED jsou propojeny klasickým UTP kabelem na internet, ale kvůli vyššímu proudu je použit vždy jeden kroucený pár, jako jeden drát. Toto vše je přiděláno na spodní straně police co je nad stolem. Kabely jsou přidělány kabelovými příchytkami. Chladiče s LED jsou přidělány k polici pomocí dvou stejných U profilů o šířce 10mm a tloušťce 1mm - tudíž se dá s chladičem otáčet kolem své osy a naklánět ho do stran. Co se týče kvality osvětlení, tak sem maximálně spokojen. Světla je opravdu dost a bez problémů se dá na stole dělat jakákoliv jemná práce. Na chladiče sem ještě musel udělat "clonítka" protože když se sedí u stolu, tak LED který jsou nahoře celkem oslňovaly, takže sem nastříhal ze slaboučkýcho hlininíkovýho plechu proužky který jsou přidělaný stahovací páskou k chladiči . . .







Tento příspěvek byl editován Kure05: 1.10.2012 17:41
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 1.10.2012 15:45
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Vypadá to pěkně. Trochu technofilsky, ale to není rozhodně na škodu.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 1.10.2012 16:54
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Chyba v texte CREE XP-L neexistuje neni to xm-l ? smile.gif
inač pekný dizajn mne sa lubi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 1.10.2012 19:00
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jednoduché a funkční, tak to má být smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 členů čte toto téma (3 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 20:01