IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Svítilna pro myslivost
Jeff
příspěvek 22.1.2010 23:39
Příspěvek #21


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 53
Registrován: 2.12.2008
Člen číslo: 203



Mel jsem za to a stale mam, ze toto fotum je tu k tomu ucelu, aby jsme si mohli poradit a podelit se se svymi zkusenostmi. Ale jak vidim, vzdy se najde nekdo, kdo misto aby pomohl, radeji ...
Co se tyka Honzy, tak jsem rad, ze tu na foru je, ponevadz mohu rict, ze mne vzdy dobre poradil.

Co se tyka akumulatoru, at si kazdy koupi, ktery uzna za vhodne a kdyz se kvalitni aku da koupit za levnejsi peniz, tak samozrejme logicky sahne kazdy po levnejsi moznosti znackoveho.
Jedina nevyhoda objednani ze zahranici je v delsi dobe dodani a ceny jsou opravdu prijemnejsi.

K problemu moznosti poskozeni aku vlivem strelby. Beru to z hlediska lovecke praxe napr. na cekane. Vim co je zakazany zpusob lovu a prisvit svitilny pouzivam pouze v extremnim pripade, kdy jsem postrelil a provadim dohledavku. Techto situaci je minimum. Pokud bych v ramci zachovani vlastni bezpecnosti dostreloval nebezpecnou zver a vlivem vystrelu poskodil aku, vadit mne to nebude. Rozparana noha mne za nakup noveho aku nestoji.
A tu zase Honza dobre poradil, ze pri pouziti primarnich baterii nebezpeci poskozeni nehrozi.

Miku, rozhodne si myslim, ze jsi zvolil dobre, dohledavka s prichycenou svitilnou na zbrani a pripadne dostreleni zvere nejsou moc caste pripady (vetsinou kus odbehne a zhasne nedaleko, pokud dobre miris), tudiz pouziti svitilny a cestu na cekanou a z cekane + dohledavka svuj ucel splnuje dokonale.
Preju ti hodne uspesnych dohledavek bez dostrelovani.
No a jen tak jeste mimo tema, s dobrym psem staci i bezna svitilna za 36 kc smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 23.1.2010 02:13
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



jj, primárním to při střelbě nevadí a hlavně - stejně relativně brzy putují k čertu...
Pokud by si se časem dostal k objednávání aku, třeba na DX nebo tady někomu řekl, ať přihodí ke svému balíčku - doporučuju třeba nechráněné šedé Trustfire za cca 8$ za 2ks komplet - ty to při občasné střelbě taky relativně dobře ustojí a hlavně, ta cena se oplatí si i počkat a nahradit jima primáry wink.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 23.1.2010 07:53
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Klídek Jeffe, my se tady s Honzou občas trochu pošťuchujeme, toho sis už musel všimnout, proto naše přestřelky ber trochu s nadhledem a humorem, Honza přece není žádná slečínka smile.gif
Navíc si nemyslím, že všechny jeho rady jsou zrovna skvělé, já bych například používání nechráněných Li-ion akumulátorů rozhodně nedoporučoval, zvláště né nováčkům.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 23.1.2010 07:58
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Honza @ 22.1.2010 21:52) *
Ehm, pepíku profíku, beru to podle ceny logicky - SF se dá sehnat mnohem levněji a dle testů i odběratelů vychází dobře, bylo to i tak myšleno koupit si je z venku, i u Tebe budiž by to šlo v časové tísni... Tvoje Eagly za 259,- kus nebo i Trustfire - prostě je to moc peněz oproti nákupu a podobá se to Tygřím cenám trošku... Určitě se někdo časem najde a odhalí skryté kvality právě Eaglů, buď první, si přece profík wink.gif a ta reklama zdarma z toho tady, mmm, to je výzva wink.gif
AW vychází dobře v testech a kvalita to je bezesporu, ať stojí to, co stojí. Navíc venku se dají sehnat levněji, kdo má možnost. A ani je nanabízíš, čím pak to?? Jen aby nezmizely i Eagly časem z prodeje, jako na zakázku vyráběná liion nabíječka a předchozí čínský SureFire 123 primáry wink.gif
Jinak s použitím aku na střelné zbrani je to v pořádku vše ju? Jak jsem psal, když tak ať se probere vše a uvede na pravou míru laugh.gif O tomto jsem ani nechtěl nějak diskutovat totiž a nešlo mě vůbec o nic, jen trošku pomoci při výběru a poradit, čemu předejít a jak ušetřit...

Když o něčem napíšu, že to není dobrý nákup, tak napíšu také důvody. Pokud je nenapíšu, jsou to jen plky, v tom se mnou jistě budeš souhlasit wink.gif
Jestliže zde prezentuju nějaký názor, měl bych si ho umět obhájit, místo toho však mlžíš věcma, který s tématem (kvalita akumulátorů) vůbec nesouvisí.

Střelnou zbraň nemám, takže se k tomu nemohu vyjádřit, ale docela mne překvapuje, že se ti aku poškodil zpětným rázem. Má ta svítilna v hlavě pružinu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mik
příspěvek 23.1.2010 12:05
Příspěvek #25


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 5
Registrován: 14.1.2010
Člen číslo: 536



Na tu střelbu si dám určitě pozor. wink.gif Ale jelikož nemám za potřebí si na čekané na zvěř svítit, tak si myslím, že mi aku vydrží. A takových dohledávek, kdy je potřeba zvěř rychle dostřelit, moc není (a když, tak radši používám čelovku a pejska, který mi vždy naznačí, že je zvěř na blízku). Takže mám čas se připravit, ale to sem nepatří. Ty AW se mi líbily díky těm výsledkům v grafech. Sice jsou dost drahé, ale když chvíli vydrží, tak to bude ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 23.1.2010 20:31
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepik @ 23.1.2010 07:58) *
Střelnou zbraň nemám, takže se k tomu nemohu vyjádřit, ale docela mne překvapuje, že se ti aku poškodil zpětným rázem. Má ta svítilna v hlavě pružinu?


Má dvě pružiny proti sobě, byl použit v Olightech M20 a M21....

Nechráněný aku si myslím, že nejsou až takový problém, když se dodrží zásady podvybití, což při běžném provozu problém není a přebití ošéfuje dobrá nabíječka... Rozhodně pro použití na střelné zbrani bych nevolil mimo primárů jinak, už cenově a výdrží mechanickou... A hele, krom v Tritonovi se mě stejně ještě žádná ochrana na 18650 nevypla, FL pohasne, že sotva svítí, ale prostě to aku neodpojí - AW, TF, UF, SF. . . A když jsem jednou vyskratoval lehoučce UF 18650, tak ochrana vypla stylem kouře navždy.... Takže ono to s tím chráněním asi tak slavný nebude, možná tak u AWeček...

Slečinka nejsem, to recht laugh.gif
Teď opravdu v míru - jaký jsou EagleTacy 2,4 ??? Čína to je, to je jasný, jako vše kolem, krom Panasoniců a Samsungů. Nejsou Eagly moc dlouhý???


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 23.1.2010 22:34
Příspěvek #27


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Akumulátory s pevným + niplem (takových je většina) obvykle ve svítilně na zbrani použít lze, se solarforce 18650 v tomto směru zatím nejsou problémy.

EagleTacy jsem zkoušel první a druhou generaci, ty nejnovější barevnější jsem ještě nezkoušel. První generace měla nízko nastavenou protizkratovou ochranu, vypínala už při necelých 2A. Takže byly nepoužitelné ve žravých svítilnách s SSC P7 a MC-E. Druhá generace už tento problém neměla. Kapacitu jsem naměřil kolem 2,3Ah. Zkusím najít nějaké grafy a hodím je v týdnu na fórum.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.1.2010 07:37
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Honza @ 23.1.2010 20:31) *
Má dvě pružiny proti sobě, byl použit v Olightech M20 a M21....

Nechráněný aku si myslím, že nejsou až takový problém, když se dodrží zásady podvybití, což při běžném provozu problém není a přebití ošéfuje dobrá nabíječka... Rozhodně pro použití na střelné zbrani bych nevolil mimo primárů jinak, už cenově a výdrží mechanickou... A hele, krom v Tritonovi se mě stejně ještě žádná ochrana na 18650 nevypla, FL pohasne, že sotva svítí, ale prostě to aku neodpojí - AW, TF, UF, SF. . . A když jsem jednou vyskratoval lehoučce UF 18650, tak ochrana vypla stylem kouře navždy.... Takže ono to s tím chráněním asi tak slavný nebude, možná tak u AWeček...

Slečinka nejsem, to recht laugh.gif
Teď opravdu v míru - jaký jsou EagleTacy 2,4 ??? Čína to je, to je jasný, jako vše kolem, krom Panasoniců a Samsungů. Nejsou Eagly moc dlouhý???


Přiznal jsi barvu, takže nyní si o akumulátorech můžeme v klidu pokecat.

Zřejmě jsi to používal na nějakým kanónu, když se ti aku zdeformoval i ve svítilně s pružinou v hlavě. Co já vím, tak na běžných zbraních k deformacím nedochází.

Nechráněný aku právě že problém je. Zajímalo by mě jak poznáš, že je už potřeba aku vyměnit?
............
Akumulátory EagleTac jsme samozřejmě testovali, při proudu 1,25 A jsem naměřil kapacitu 2,36 Ah (nabití na napětí 4,20 V, vybíjení proudem 1,25 A do napětí 3,00 V).
Kapacita je tedy o něco nižší, než jsem naměřil u akumulátorů Solarforce.

Délka tohoto akumulátoru je stejná jako u jiných akumulátorů s ochranným PCB, do nabíječky UltraFire WF-139 se vejde, ale je to fousový.

Co je ale důležité, zatím jsme nemuseli řešit jedinou reklamaci. Zdá se tedy, že jsou kvalitní a mají zřejmě i dobrý PCB.

Píšeš, že máš špatné zkušenosti s PCB akumulátorů. Na většině levných akumulátorů je PCB ošizený, takže problémy mohou vzniknout.
PCB se skládá z hlídače napětí a integrovaných obvodů s výkonovými tranzistory MOSFET, které mají za úkol přerušit proud při překročení mezní hodnoty. Tyto IO jsou na destičce PCB zapojeny paralelně z důvodu snížení odporu MOSFETů, což je nutné pro vyšší proudové odběry. Například na PCB 18650 Solarforce jsou tři pozice pro tyto IO a všechny jsou obsazeny.
Na PCB modrého akumulátoru 18650 TrustFire 2500 mAh jsou též tři pozice pro IO, ale obsazeny jsou jen dvě, zde už výrobce šetřil. Těchto IO se vyrábí více druhů a pochopitelně do levných akumulátorů dávají výrobci levné IO s nepříliš kvalitními MOSFETy. Pokud na některém PCB je obsazena jen jedna pozice a ještě k tomu nějakým podřadnějším IO, věřím tomu, že velký proudy bude zvládat s obtížemi, bude na něm velká napěťová ztráta a snadno může i vyhořet.
Jaký PCB má EagleTac nevím, protože se nám zatím žádný vadný akumulátor nedostal do ruky a kuchat ho jen kvůli průzkumu se mi nechce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 25.1.2010 07:53
Příspěvek #29


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pepiku, davam ti bod za velmi hodnotny prispevok ... uz sa tesim ako mi nejaky cinan vyhori, aby som to preskumal ... toto ma fakt zaujima ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 25.1.2010 10:40
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



@pepik:
Musím se malinko zastat Honzy. EagleTac Jirik testoval. Podívej se např. na 2A graf zde:
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=691
EagleTac kopíruje křivku Trusfire. Teoreticky každý je jiný, ale kapacitou jsou stejné. No a rozdíl v ceně je podstatný. Jestli má elektronika 1 nebo 3 mosfety, je mi v podstatě jedno. Důležitější je, co se stane s PCB u Eagla, když ho skratuješ. Trustfire vyhoří (jednorázová ochrana, ale funguje - vyzkoušeno smile.gif. Tak to vyzkoušej, jestli si troufáš.
PS: Pokud chceš Eagly obhájit, tak v rámci reklamy pošli Honzovi 1ks, ať je vyzkouší na své bouchačce. Ať všichni víme, jetli (ne)vydrží. wink.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.1.2010 11:35
Příspěvek #31


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Marcio @ 25.1.2010 10:40) *
@pepik:
Musím se malinko zastat Honzy. EagleTac Jirik testoval. Podívej se např. na 2A graf zde:
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=691
EagleTac kopíruje křivku Trusfire. Teoreticky každý je jiný, ale kapacitou jsou stejné. No a rozdíl v ceně je podstatný. Jestli má elektronika 1 nebo 3 mosfety, je mi v podstatě jedno. Důležitější je, co se stane s PCB u Eagla, když ho skratuješ. Trustfire vyhoří (jednorázová ochrana, ale funguje - vyzkoušeno smile.gif. Tak to vyzkoušej, jestli si troufáš.
PS: Pokud chceš Eagly obhájit, tak v rámci reklamy pošli Honzovi 1ks, ať je vyzkouší na své bouchačce. Ať všichni víme, jetli (ne)vydrží. wink.gif

Zrovna jako megapixely u foťáků, tak i kapacita u akumulátorů není jediným kriteriem kvality konkrétního výrobku. Jenže to bys musel jít trochu do hloubky problematiky.
Je ti jedno jaký má tvůj aku PCB? Co na to říct? Každý je strůjcem svého (ne)štěstí (já bych tuto důležitou součást protected akumulátorů nepodceňoval).
Vyzkratování bych někdy mohl zkusit, ať máme jasno.
Zrovna EagleTac obhajovat nemusím, tato značka je synonymem kvality a obhájí se sama.
Občas se ale neudržím, snad mi to místní Honzův fan klub časem odpustí wink.gif
A že bych někomu z konkurenční stáje dával naše zboží na testování, to jsi asi myslel z legrace, né? laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 25.1.2010 12:29
Příspěvek #32


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



@Pepik
No, čekal jsem, že se k tomu postavíš jako chlap a uznáš, že mám pravdu, případně, že podáš kvalitní argumenty... ale ani jednoho jsem se nedočkal. Takže u aku vlastně na kapacitě podle tebe nezáleží? Aha. A na čem tedy? Na nápisu? Buďme objektivní. Podívej se na grafy, třeba si porovnej modrý Trustfire se Solarforce. Vybíjecí charakteristiky jsou na chlup stejné! Čím to?
Bojíš se, že vyjde na jevo, že za vyšší cenu zákazník dostane podobnou kvalitu?
Honza pro tebe přece není přímá konkurence. Tady jde spíš o to jít s kůží na trh a možná by vyšlo na jevo, že na nápisu až tak nezáleží.

Tímto se omlouvám, že tady malinko dělám flejm. Štvou mě marketingové žvásty a lituju těch, co jim naletí.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.1.2010 13:03
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Marcio @ 25.1.2010 12:29) *
@Pepik
No, čekal jsem, že se k tomu postavíš jako chlap a uznáš, že mám pravdu, případně, že podáš kvalitní argumenty... ale ani jednoho jsem se nedočkal. Takže u aku vlastně na kapacitě podle tebe nezáleží? Aha. A na čem tedy? Na nápisu? Buďme objektivní. Podívej se na grafy, třeba si porovnej modrý Trustfire se Solarforce. Vybíjecí charakteristiky jsou na chlup stejné! Čím to?
Bojíš se, že vyjde na jevo, že za vyšší cenu zákazník dostane podobnou kvalitu?
Honza pro tebe přece není přímá konkurence. Tady jde spíš o to jít s kůží na trh a možná by vyšlo na jevo, že na nápisu až tak nezáleží.

Tímto se omlouvám, že tady malinko dělám flejm. Štvou mě marketingové žvásty a lituju těch, co jim naletí.

Kdo nejde s tebou jde proti tobě, neboli pokud neuznám že máš pravdu, tak nejsem chlap. To je dobrý thumbsup_anim.gif biggrin2.gif

Já se snažím argumentovat, bohužel ty jsi vůči argumentům naprosto imunní.
Proč asi myslíš, že se začaly vyrábět NiMH akumulátory s nízkým samovybíjením, že by to bylo kvůli tomu, že kapacita není všechno? Totéž platí pro jakékoli jiné akumulátory, vysoká kapacita je skvělá vlastnost, ale někdy je to na úkor jiných vlastností, místo plkání na fóru zkus trochu zagooglit.
Podobné grafy jsou sice efektní, ale kvalitu jakéhokoliv akumulátoru prověří pouze ostrý provoz.

Já se bojím lidské hlouposti (prosím tě nevztahuj to na sebe, dík) a nikoliv toho, o čem tu píšeš.

Hurá, aspoň v něčem se shodneme, marketingové žvásty také nemám rád.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 25.1.2010 13:33
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



No já pořád čekám na skutečné argumenty ze tvé strany. Já "svoje" argumenty dal a myslím, že mají velmi vypovídající hodnotu. Také proto ty charakteristiy Jirik dělal. Tam je vidět, jaký je rozdíl třeba mezi AW a Ultrafire. Taky třeba víme, že Ultrafire mohou vytékat. Také víme, že modré TF po zkratu odpálí elektroniku. Známe vybíjecí charakteristiky. Nevíme ale, co se stane po zkratování Eaglů ani Solarforce. Pokud tvrdíš, že jsou o něco lepší, tak prostě napiš, proč. A něčím to podlož. Změř, vyzkoušej, napiš naughty.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.1.2010 13:51
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Marcio @ 25.1.2010 13:33) *
No já pořád čekám na skutečné argumenty ze tvé strany. Já "svoje" argumenty dal a myslím, že mají velmi vypovídající hodnotu. Také proto ty charakteristiy Jirik dělal. Tam je vidět, jaký je rozdíl třeba mezi AW a Ultrafire. Taky třeba víme, že Ultrafire mohou vytékat. Také víme, že modré TF po zkratu odpálí elektroniku. Známe vybíjecí charakteristiky. Nevíme ale, co se stane po zkratování Eaglů ani Solarforce. Pokud tvrdíš, že jsou o něco lepší, tak prostě napiš, proč. A něčím to podlož. Změř, vyzkoušej, napiš naughty.gif

Honza tvrdil, že akumulátory EagleTac jsou špatná koupě, takže bylo na něm, aby své tvrzení něčím doložil. Ale to po něm nežádáš, ty chceš po mně, abych dokazoval, že nemá pravdu. No, máš trochu svérázné názory, ale budiž.

Takže speciálně pro tebe jsem před chvílí nekolikrát vyzkratoval akumulátor EagleTac, dělal jsem to kabelem s neměřitelným odporem zakončeným na obou koncích krokosvorkama, takže proudový náraz nebyl ničím tlumen. Svorky jsem pro jistotu držel na kontaktech cca 10 sekund. Pak jsem aku zkoušel ve svítilně MTE P7-D, ve které normálně fungoval.
Nějaké další přání?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 25.1.2010 15:02
Příspěvek #36


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Přátelé, přátelé, nerad bych tu psal opět něco o trhání občanek :-) Na demokracii je krásné to, že je to v určitých směrech "cochcárna". Kupujme si a užívejme jakoukoliv značku akumulátorů, řiďme se cenou, vzhledem, kapacitou, ochranou, barvou, vůní, národností, rodokmenem, prostě čímkoliv. Každému co jeho jest.
Takže slunce v duši a fotony v reflektoru (optice). Aneb sviť a nechej svítit. :-) Howgh!


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 25.1.2010 15:19
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Pepiku, konečně. Jsi chlap. Díky. Super. smile.gif

Nechce to někdo zkusit se šedými Trustfire? evil.gif

Omluvám se všem, peace.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 25.1.2010 16:37
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepik @ 25.1.2010 13:51) *
Honza tvrdil, že akumulátory EagleTac jsou špatná koupě, takže bylo na něm, aby své tvrzení něčím doložil. Ale to po něm nežádáš, ty chceš po mně, abych dokazoval, že nemá pravdu. No, máš trochu svérázné názory, ale budiž.

Takže speciálně pro tebe jsem před chvílí nekolikrát vyzkratoval akumulátor EagleTac, dělal jsem to kabelem s neměřitelným odporem zakončeným na obou koncích krokosvorkama, takže proudový náraz nebyl ničím tlumen. Svorky jsem pro jistotu držel na kontaktech cca 10 sekund. Pak jsem aku zkoušel ve svítilně MTE P7-D, ve které normálně fungoval.
Nějaké další přání?


Tvrdil jsem, že se nevyplatí koupit u Tebe standart čínský liiony za cca 260,- kus - ať Eagly či TF, leda tak odzkoušený SF spoustou lidí a ještě tak jeden v nouzi na rychlo.... Pokud kupovat běžnou čínu, jedině DX, KD a pod - výkonem Tvůj Eagle není žádný zázrak, a že mu funguje ochrana - to by za ty peníze měla být samozřejmost ne??? AW je značka, když už platit více... A tu nenabízíš... Stejně tak Panasonic a pod...
Prostě Ti vadí, že se spousta lidí nenechá nachytat a koupí čínu z venku a ujde ti zisk cca 200,- na jednom kuse...
Žádný fan klub nemám, jen asi je víc lidí, co umí počítat a chtějí ušetřit. Tobě žádná konkurence nejsem ani Ty mě - mám zcela jiný okruh působnosti a víc oborů mě živí, FL jsou jen můj okraj, pro zlepšení služeb... A že si tady z toho děláš reklamu a paranoidně vychytáváš vše, co se šustne kolem ledshopu je někdy do očí bijící... Už ta debata, jak si kdysi osočoval Jiříka ze všeho možného na Ledmánii byla vtipná a ledacos o Tobě napověděla, i lidem neznalým... Ale potřebuješ se uživit, ledacos zase chápu.
Nechráněný liion - pokud má člověk průměrný intelekt a nastuduje si potřebné info - používat lze bezpečně, prostě jak FL slábne, měním a nabíjím. Na srazu se chystám vyzkoušet vyzkratovat nějaký nechráněný liiony a zjistit, jak to s tím nebezpečím je doopravdy...
Ano, pokud by si byl ochoten jeden aku obětovat, vyzkouším Ti, zda se hodí pro použití na krátké střelné zbrani jedné z nejúčinějších ráží pro zástavu útočníka jedním zásahem do vitální zóny wink.gif A pak se může zkusit na něčem v magnumu a zbytky ti pošlu zpátky wink.gif Pokud chceš prodávat aku s doporučením pro zbraně, měl by to vydržet, nic z toho by nebyla zbrań kat. A, tudíž zakázaná zbraň, jak si říkal něco o kanonu....
A klid, nejsme slečinky ani jeden wink.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 25.1.2010 17:12
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Nechcete ty vaše spory řešit na chatu? Zbytečně tím jen zasíráte diskuse smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 25.1.2010 17:18
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Honza @ 25.1.2010 16:37) *
Tvrdil jsem, že se nevyplatí koupit u Tebe standart čínský liiony za cca 260,- kus - ať Eagly či TF, leda tak odzkoušený SF spoustou lidí a ještě tak jeden v nouzi na rychlo.... Pokud kupovat běžnou čínu, jedině DX, KD a pod - výkonem Tvůj Eagle není žádný zázrak, a že mu funguje ochrana - to by za ty peníze měla být samozřejmost ne??? AW je značka, když už platit více... A tu nenabízíš... Stejně tak Panasonic a pod...
Prostě Ti vadí, že se spousta lidí nenechá nachytat a koupí čínu z venku a ujde ti zisk cca 200,- na jednom kuse...
Žádný fan klub nemám, jen asi je víc lidí, co umí počítat a chtějí ušetřit. Tobě žádná konkurence nejsem ani Ty mě - mám zcela jiný okruh působnosti a víc oborů mě živí, FL jsou jen můj okraj, pro zlepšení služeb... A že si tady z toho děláš reklamu a paranoidně vychytáváš vše, co se šustne kolem ledshopu je někdy do očí bijící... Už ta debata, jak si kdysi osočoval Jiříka ze všeho možného na Ledmánii byla vtipná a ledacos o Tobě napověděla, i lidem neznalým... Ale potřebuješ se uživit, ledacos zase chápu.
Nechráněný liion - pokud má člověk průměrný intelekt a nastuduje si potřebné info - používat lze bezpečně, prostě jak FL slábne, měním a nabíjím. Na srazu se chystám vyzkoušet vyzkratovat nějaký nechráněný liiony a zjistit, jak to s tím nebezpečím je doopravdy...
Ano, pokud by si byl ochoten jeden aku obětovat, vyzkouším Ti, zda se hodí pro použití na krátké střelné zbrani jedné z nejúčinějších ráží pro zástavu útočníka jedním zásahem do vitální zóny wink.gif A pak se může zkusit na něčem v magnumu a zbytky ti pošlu zpátky wink.gif Pokud chceš prodávat aku s doporučením pro zbraně, měl by to vydržet, nic z toho by nebyla zbrań kat. A, tudíž zakázaná zbraň, jak si říkal něco o kanonu....
A klid, nejsme slečinky ani jeden wink.gif

Doposud jsme se zde jen pošťuchovali, ale tímto svým příspěvkem již překračuješ pomyslné hranice slušné diskuze. Z této tvé snůšky blábolů je vidět, jak moc ti ležím v žaludku.
Slova o reklamně zní z tvých úst komicky. Kdopak tu dělá kořena obchodům Kronium a svítilny.eu? Kdopak tu neustále zpochybňuje zboží na konkurenčím obchodu? V poslední době je téměř v každém tvém příspěvku narážka na nás a na naše zboží a na to já budu reagovat ať se ti to líbí nebo ne.
Ostatní tvé urážky mi nestojí za komentář.
A klid, nejsme přece slečínky wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 05:28