IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

8 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cree XP-L High Intensity - konec dedomování
chrastitko
příspěvek 27.2.2016 12:27
Příspěvek #81


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



A ako to zmensujes, len zbrusis pilnikom? ja nechcem doskriabat tu dosadaciu plochu optiky aby to potom tesnilo o ten o-kruzok. Pri tom pokuse prepnut na low sme myslim skusali znizit aj napatie a nic. Myslite ze ten low rezim ide na pwm? S tym Cu- starom si ma sklamal, myslel som ze to nebude mat taky vplyv. Ma to potom aj taky vyznam ked to ide na Al chladic?
Btw v Convoy s2+ je sice mosadzny chladic ale ledka je na Al stare :-) naviac do toho chladica sikmaci navrtali diery na vodice tak mimo ze mam jeden vodic priskripnuty tym starom...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 27.2.2016 13:42
Příspěvek #82


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Co mě docela překvapilo, tak to, že mosaz má horší tepelnou vodivost, než hliník. Přitom by člověk řek, že když je to slitina mědi, že to bude lepší.

P.S. Doufám, že jsem to nepomotal, a neplácám tu nesmysly, whistle.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 27.2.2016 14:12
Příspěvek #83


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Kdeze uvadazaju (no PWM flicks even at low mode) tak predpokladam ze velke znizenie napatia ( zo 4,2V na 2,9V ) nerobia pomocou trasformacie na cievke ale robia to pomocou PWM striedy.

Na vsetky brusenia pouzivam mikrovrtacku s brusnymi a jemnými smyrglovacimi nadstavcami. Taka sada z Lidl tusim za 5-10E.

Niekde som sem daval obrazok porovnania LM/W pre AL a CU stary.
Najpodstatnejsie je to aby samotna ledka a teda malicka ploska 2x3mm bola pripajkovana priamo na CU.
Ostatne plochy su radovo vacsie takze 2x nissia tepelna vodivost voooobec nevadi.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 27.2.2016 15:12
Příspěvek #84


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



QUOTE(Kolbaba71 @ 27.2.2016 13:42) *
Co mě docela překvapilo, tak to, že mosaz má horší tepelnou vodivost, než hliník. Přitom by člověk řek, že když je to slitina mědi, že to bude lepší.

P.S. Doufám, že jsem to nepomotal, a neplácám tu nesmysly, whistle.gif


Tak toto veru prekvapilo aj mna, a mas pravdu a je to pomerne dost velky rozdiel...
Tu je jednoduchy pokus kde to pekne vidiet:
http://fyzikalnipokusy.cz/1652/porovnani-t...liniku-a-mosazi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 27.2.2016 15:19
Příspěvek #85


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



QUOTE(zoom @ 27.2.2016 14:12) *
Kdeze uvadazaju (no PWM flicks even at low mode) tak predpokladam ze velke znizenie napatia ( zo 4,2V na 2,9V ) nerobia pomocou trasformacie na cievke ale robia to pomocou PWM striedy.

Na vsetky brusenia pouzivam mikrovrtacku s brusnymi a jemnými smyrglovacimi nadstavcami. Taka sada z Lidl tusim za 5-10E.

Niekde som sem daval obrazok porovnania LM/W pre AL a CU stary.
Najpodstatnejsie je to aby samotna ledka a teda malicka ploska 2x3mm bola pripajkovana priamo na CU.
Ostatne plochy su radovo vacsie takze 2x nissia tepelna vodivost voooobec nevadi.


Tu minibrusku z Lidlu som kupil cca tak pred mesiacom :-)
To porovnanie co si tu niekde daval som zaznamenal. No nic budem musiet objednat este Ledku na medi. Pre dalsie tunovanie to bude zrejme nevyhnutnost.
Dakujem za info :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 28.2.2016 15:41
Příspěvek #86


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



Tak som tú TIR zbrúsil ihlovým pilníkom a tak, že okraj som si prelepil papierovou páskou aby som ho nepoškriabal. Pekne na tesno mi to tam zapasovalo, akurát o-krúžok som musel objednať s menším priemerom, pretože ten pôvodný sa nedal použiť. TIR má najväčší priemer menší ako by bolo treba a o-krúžok dobre nezachytí pri dotiahnutí.
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 28.2.2016 19:01
Příspěvek #87


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(chrastitko @ 27.2.2016 15:12) *
Tak toto veru prekvapilo aj mna, a mas pravdu a je to pomerne dost velky rozdiel...
Tu je jednoduchy pokus kde to pekne vidiet:
http://fyzikalnipokusy.cz/1652/porovnani-t...liniku-a-mosazi
Noctigony jsou z mosazi... sad.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 28.2.2016 19:18
Příspěvek #88


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Prohlédl jsem je na intl-outdoor a tam píšou u těch diod cooper base, takže by to měla být měděná základna, alespoň u MT-G2 co jsem tam kupoval to tak bylo (byla pozlacená a pilníkem jsem do toho nehrabal, to je ovšem fakt). Mosaz je pokud vím anglicky brass, což jsem tam nikde nenašel


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 28.2.2016 19:53
Příspěvek #89


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ja ma cca 10 ks XM-L lediek na CU/copper noctigon PCB a chovaju sa tak ze okrem lepsej tepelnej vodivosti maju aj vyssiu tepelnu kapacitu na objem
Medene chladice uz ale znacne zvysuju vahu FLs


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 28.2.2016 19:54
Příspěvek #90


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Tak beru zpět whistle.gif. Hrábnul jsem do toho hlouběji. Ono je to totiž na povrchu asi chromátované či co, je to tvrdý jak štolverk, pilníku se do toho moc nechce, zlato to není určitě biggrin2.gif . Což ovšem asi tepelnou vodivost nevylepší...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 28.2.2016 20:55
Příspěvek #91


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Je to asi kvůli korozi.
Nicméně i kdyby to byla mosaz věřím, že přímým připájením na ní by to stále bylo lepší jako hliník s izolační vrstvou smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 29.2.2016 05:48
Příspěvek #92


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Dufam ze pod PADom LEDky to chromátované neni a je to priamo pricinovane na med.
V kazdom pripade nameral som ze hned po zapnuti maju vacsie Vf ako ked su na AL stare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 29.2.2016 09:41
Příspěvek #93


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Pod padom je to stejné, pájel jsem triple xpl hi a je to žluté ze všech stran. Ale jak píše Benik, je to samozřejmě lepší, než izolace na AL staru. Mám tu jednu xml u2 z ledtech.de a to je echt Cu. Je fakt, že to tmavne, takže oxidace tam je, ale to je přirozené...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 29.2.2016 11:01
Příspěvek #94


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



QUOTE(Miloš @ 29.2.2016 09:41) *
Pod padom je to stejné, pájel jsem triple xpl hi a je to žluté ze všech stran. Ale jak píše Benik, je to samozřejmě lepší, než izolace na AL staru. Mám tu jednu xml u2 z ledtech.de a to je echt Cu. Je fakt, že to tmavne, takže oxidace tam je, ale to je přirozené...


Premýšľam, či by tie echt Cu nestačili. Predsa len pred osadením to môžeš jemne obrúsiť / preleštiť a potom to dobre napapreš teplovodivou pastou, tak by sa k tomu vzduch nemal dostať.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 29.2.2016 11:21
Příspěvek #95


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



Stále špekulujem nad jednou vecou... Obraz XP-L Hi osadenej do zoomovačky UF-1407 sa pri zazoomovaní premieta v diaľke. Tým že je ledka menšia a bez primárnej optiky, je obraz menší a dosvietime teda ďalej. Premýšľam ale nad tým čo sa stane zo svetlom z ledky, ktoré pri zazoomovaní (čočka je od ledky ďalej ako pri odzoomovaní) nedopadne priamo na čočku ale na steny svietidla medzi ledkou a čočkou. Predpokladám že čierny povrch časť svetla pohltí a časť sa odrazí kade tade. Keby použijeme nededomovanu XP-L, tak by bolo viac svetla nasmerovaného na čočku a teda viac svetla by malo byť nasmerovaného správnym smerom nie? Len potom by zrejme obraz ledky bol väčší, alebo sa mýlim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 29.2.2016 15:34
Příspěvek #96


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No přemýšlíš správně.
Dedomovaná LED má větší vyzařovací úhel, takže se teoreticky více světla ztratí mimo čočku. Nicméně ztráty by neměly být nijak veliké, na rozdíl od nárůstu intenzity při zaostření (kdy má dedomovaná LED menší promítaný obrazec) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 1.3.2016 18:41
Příspěvek #97


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



QUOTE(zoom @ 16.1.2016 13:18) *
Na ten driver KD BD8P som pozeral uz davnejsie a sokovalo ma ze to ma pre 2,9A taku malu asi cievku ???
Mozno ze pre nissie mody to buckuje cievka a pre HI sa to PWMkuje ???.

Inac ja medzi CU star a AL chladic davam teplovodivu pastu a prisroubujem 2mm sroubikmi ku chladicu tak ze si do chladica narezem 2mm zavity.
Aj samorezky by mozno stacili.

Dufam ze ta pasta zabrani aby sa tam dostala nejaka vlhkost.


Dnes som kupil sadove zavitniky M2, este mi chyba take male vratidlo a mozem rezat 2ky zavity. Chcel by som sa ta Zoom spytat kde do staru vrtas diery pre uchytenie? Trochu na nom vidno cesticky k led, takze staci sa netrafit do nich? ostatna plocha nieje vodivo spojena s privodmi? Etse volakde splasit M2ky skrutky zo zapustenou hlavou aby netrcali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 1.3.2016 19:36
Příspěvek #98


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Presne ako hovoris nesmeis sa trafit do tych cesticiek ani zapustenou hlavickou.
Bezne dostanes M2 sroubiky aj so zapustenou hlavou v obchode pre modelarov ale su seredne drahe.
Ja som ich kupil v nejakom velkosklade v BA ale nepamatam si kde. Treba googlit.
Kupil som vsak 3cm 3cm dlhe tak ich musim skracovat. Pozor pred odpilenim/skratenim trean nasroubovat maticku a po udpileni zabrusit okraje az potom maticku odsroubovat !!!

pozn.
Najlepsie sroubiky ziskas po rozobrani starych hodiniek/radii,.......

Tento příspěvek byl editován zoom: 1.3.2016 19:38


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 1.3.2016 20:15
Příspěvek #99


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



Ja chodím sem, je to na trnávke v BA. Kludne si v predajni vyskúšaš ktoré sú lepšie a ked tam nemajú tak ta predavač zoberie do skladu dozadu a tam je zbytok.

http://www.lekr.sk/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 1.3.2016 20:48
Příspěvek #100


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Já jsem koupil na Ebayi šroubky do NTB, jsou toho tam mraky. Vzal jsem sadu, kde byla směs různých, včetně těch s plochou hlavou, ale přišly jen zapuštěné... Ale zas je toho spousta...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 členů čte toto téma (3 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 22:09