IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

11 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> LED náhrady žiaroviek v aute, ledkové parkovačky, smerovky, obrysovky
Blancman
příspěvek 19.12.2012 09:36
Příspěvek #81


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Tak, dnes jsem zjistil následující... Napsal jsem přímo tomu výrobci náhrad halogenových žárovek H7 55W za led H7 25W ( http://www.tstlight.com.tw/html/contact-1.html ), které se mi líbily a on mi odepsal, že to není problém, že mi klidně pošle i jeden pár..... A ještě přiložím dvě fotografie s parametry. Lze je použít do hlavních světlometů, ale pouze typ projektor - čočka. Tedy ne parabola...

Tento příspěvek byl editován Blancman: 19.12.2012 09:37
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 5.1.2013 20:44
Příspěvek #82


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



QUOTE(Blancman @ 19.12.2012 09:36) *
Tak, dnes jsem zjistil následující... Napsal jsem přímo tomu výrobci náhrad halogenových žárovek H7 55W za led H7 25W ( http://www.tstlight.com.tw/html/contact-1.html ), které se mi líbily a on mi odepsal, že to není problém, že mi klidně pošle i jeden pár..... A ještě přiložím dvě fotografie s parametry. Lze je použít do hlavních světlometů, ale pouze typ projektor - čočka. Tedy ne parabola...



A jak jste se teda nakonec dohodli? Budeš mít ten vzoreček nebo ne? Mně by to teda dóóóóśt zajímalo. :-) Trochu OT ale já potkal na jiném fóru tohle. Třeba to už znáte už sem o tom slyšel, ale ja viděl obrázky z akce poprvé.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 6.1.2013 21:55
Příspěvek #83


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kenouš @ 5.1.2013 20:44) *
A jak jste se teda nakonec dohodli? Budeš mít ten vzoreček nebo ne? Mně by to teda dóóóóśt zajímalo. :-) Trochu OT ale já potkal na jiném fóru tohle. Třeba to už znáte už sem o tom slyšel, ale ja viděl obrázky z akce poprvé.....


Čekám jen na výplatu (jsem po svátcích tak trošku na souši...), pak hned objednávám. Samozřejmě, že pak dám vědět. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 7.1.2013 12:42
Příspěvek #84


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Blancman @ 19.12.2012 09:36) *
Tak, dnes jsem zjistil následující... Napsal jsem přímo tomu výrobci náhrad halogenových žárovek H7 55W za led H7 25W ( http://www.tstlight.com.tw/html/contact-1.html ), které se mi líbily a on mi odepsal, že to není problém, že mi klidně pošle i jeden pár..... A ještě přiložím dvě fotografie s parametry. Lze je použít do hlavních světlometů, ale pouze typ projektor - čočka. Tedy ne parabola...

ako by som to dal do fábie ? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 7.1.2013 14:49
Příspěvek #85


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Dežo @ 7.1.2013 12:42) *
ako by som to dal do fábie ? biggrin.gif


Je tam místa dost, proč by se tam neměli vejít? U mojeho Hyundaie i30 je místa dost.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 7.1.2013 16:37
Příspěvek #86


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



QUOTE(Blancman @ 7.1.2013 14:49) *
Je tam místa dost, proč by se tam neměli vejít? U mojeho Hyundaie i30 je místa dost.... Blanc



On má spíš asi na mysli, že po výměně už nebude moct přiklopit zezadu přes patici origoš víčko a tím pádem omezit vnikání vlhkostí do reflektoru. Aspoň mně to teda takhle napadlo jako první věc co se bude muset pořešit.......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 7.1.2013 16:43
Příspěvek #87


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Kenouš @ 7.1.2013 16:37) *
On má spíš asi na mysli, že po výměně už nebude moct přiklopit zezadu přes patici origoš víčko a tím pádem omezit vnikání vlhkostí do reflektoru. Aspoň mně to teda takhle napadlo jako první věc co se bude muset pořešit.......


No jo, ale když přiklopíš víčko, tak se teplo bude v reflektoru kumulovat. Chtělo by to nějak ho odvádět ven. Ale dělat díru do víčka asi není nejlepší nápad. Možná se to uchladí i se zavřeným víčkem, ale kdo ví.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 7.1.2013 18:24
Příspěvek #88


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



QUOTE(Tommu @ 7.1.2013 16:43) *
No jo, ale když přiklopíš víčko, tak se teplo bude v reflektoru kumulovat. Chtělo by to nějak ho odvádět ven. Ale dělat díru do víčka asi není nejlepší nápad. Možná se to uchladí i se zavřeným víčkem, ale kdo ví.



Podle velikosti toho chladiče si myslím, že jediné varianty budou buď bez víčka nebo s dírou do víčka (pak ale ztrácí význam :-) ). Pod origoš víčko to v žádném autě nepůjde :-( Bude to asi hodně trčet ven a v dnešních autech už tolik místa za reflektorem nebývá. :-( A určo se bude muset upravit i ta průža co drží standartní H7 v parabole......

Tento příspěvek byl editován Kenouš: 7.1.2013 18:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 8.1.2013 16:17
Příspěvek #89


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, tak nějak se to bude muset udělat. Ale hlavně pozor - je tam napsáno, že náhrada je určena do projektorů, tedy do čočky, ne do paraboly! Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 8.1.2013 17:06
Příspěvek #90


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



QUOTE(Blancman @ 8.1.2013 16:17) *
No, tak nějak se to bude muset udělat. Ale hlavně pozor - je tam napsáno, že náhrada je určena do projektorů, tedy do čočky, ne do paraboly! Blanc



Já prosím pěkně v autě projektory mám. Je to sice už dědeček, ale sou tam :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 8.1.2013 22:51
Příspěvek #91


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kenouš @ 8.1.2013 17:06) *
Já prosím pěkně v autě projektory mám. Je to sice už dědeček, ale sou tam :-)


Tak to potom ano, šup tam s nima :o) Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Popenec
příspěvek 14.1.2013 23:18
Příspěvek #92


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 1
Registrován: 14.1.2013
Člen číslo: 11 469



Zdravím,

měl bych otázku. Snad to mám ve správném tématu. Lepší místo mě nenapadlo...

O co jde? Chtěl bych do interiéru auta místo žárovek dát LEDky. Údajně to lépe svítí a osobně se mi víc líbí bílé světlo, než žluté od klasické žárovky. Měl bych tím pádem na Vás dotaz, co si myslíte o těchto LEDkách...

http://auto.aukro.cz/akce-parkovaci-led-za...2940301954.html

http://auto.aukro.cz/parkovaci-led-zarovky...2876224023.html

Ta první je levnější, ale nemá u popisu SMD. Ta druhá je dražší a je u ní napsáno SMD. Stačí mi do interiéru ta levnější, nebo se vyplatí koupit si ru dražší? Jde o to, že ve stropním osvětlení mám celkem 6 těchto žárovek + 4 do dveří + 1 do kastlíku + 1 pod loketní opěrku a 1 sufitku do kufru. Takže pokud by nebyl moc velký rozdíl, tak bych raději vzal ty levnější. Nemám nejmenšího tucha, jak dlouho to asi vydrží, tak do toho nechci strkat moc peněz. A ještě jedna otázka. Myslíte, že to bude svítil lépe než klasická žárovka W5w s paticí T10?

Díky moc za názory.

Popenec

Edit: hmmm... tak vidím, že jsem to dal do špatného tématu. Tohle se týká vnějšku a já se ptám na vnitřek. Pokud to vadí poprosím o přesunutí do správného tématu. Omlouvám se.

Tento příspěvek byl editován Popenec: 14.1.2013 23:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 15.1.2013 13:00
Příspěvek #93


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



No tak se přidám s malou zkušeností ohledně parabol. Tuhle mi odešla H7 a když jsem ji vyměnil, svítilo mi to dolů cca 2 metry před auto. Zjistil jsem, že se mi žárovku nepodařilo správně umístit, a tak jsem to znovu rozebral. Tentokrát to svítilo úplně nahoru, ale při kontrole umístění žárovky jsem zjistil, že sice není úplně nakřivo, ale také není úplně rovně. Až po urputném boji s reflektorem žárovka zapadla, jak měla (ach ti němčouři, ve favoritu bych to měl hotové už 80x). Z toho vyvozuji, že pro parabolu je jakkoliv minimální vychýlení vlákna (resp. LEDky) zcela zásadní. Osobně jsem skeptický k LEDkám v parabolách potkávaček a dost by mně zajímala Fabiácká legenda (skutečnost, kterou nikdo neviděl), kterou vytvořil Blancman (tedy, snad se, Jardo, neurazíš wink.gif )


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 15.1.2013 15:51
Příspěvek #94


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Máš parabolu nebo projektor (čočku)?

Popenec: SMD je pouze označení pouzdra součástky (LED) - surface mount device - tedy součástka která se pájí přímo na desku bez nožiček...
Ve vnitřních světlech máš tyto patice? Jinak jestli to má 5W tak to bude svítit cca jako klasická 25W žárovka.
Jinak na ebay se dá sehnat i větší verze: http://www.ebay.com/itm/New-2pcs-LED-White...3d8&vxp=mtr

Popřípadě pokud jsou žárovky umístěny kolmo (ne na plocho) tak asi vhodnější řešení by bylo něco na způsob tohoto: http://www.ebay.com/itm/20X-T10-W5W-194-16...415&vxp=mtr

Tento příspěvek byl editován Benik3: 15.1.2013 15:57
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 15.1.2013 18:27
Příspěvek #95


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Marcio @ 15.1.2013 13:00) *
No tak se přidám s malou zkušeností ohledně parabol. Tuhle mi odešla H7 a když jsem ji vyměnil, svítilo mi to dolů cca 2 metry před auto. Zjistil jsem, že se mi žárovku nepodařilo správně umístit, a tak jsem to znovu rozebral. Tentokrát to svítilo úplně nahoru, ale při kontrole umístění žárovky jsem zjistil, že sice není úplně nakřivo, ale také není úplně rovně. Až po urputném boji s reflektorem žárovka zapadla, jak měla (ach ti němčouři, ve favoritu bych to měl hotové už 80x). Z toho vyvozuji, že pro parabolu je jakkoliv minimální vychýlení vlákna (resp. LEDky) zcela zásadní. Osobně jsem skeptický k LEDkám v parabolách potkávaček a dost by mně zajímala Fabiácká legenda (skutečnost, kterou nikdo neviděl), kterou vytvořil Blancman (tedy, snad se, Jardo, neurazíš wink.gif )


Ale ne, neurazím, proč bych měl. Nakonec teď už se s nima nemusím znova dělat, neb jak jsem uvedl výše už se dají sehnat a jsou udělané prakticky stejně, jak jsem je udělal já. Ale je pravdou, že tam je uvedeno, že jsou koncipovány pro projector, nikoliv pro parabolu. A je pochopitelné, že se svítidlo musí uchytit naprosto přesně do osy původní žárovky, to je základ (ale to při soustružení není problém). Pokud bych ji tam střihnul šikmo, tak bude pochopitelně svítit stejně blbě, jako je šikmo uchycená normální H7.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 21.1.2013 21:51
Příspěvek #96


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Blancman @ 19.12.2012 09:36) *
Tak, dnes jsem zjistil následující... Napsal jsem přímo tomu výrobci náhrad halogenových žárovek H7 55W za led H7 25W ( http://www.tstlight.com.tw/html/contact-1.html ), které se mi líbily a on mi odepsal, že to není problém, že mi klidně pošle i jeden pár..... A ještě přiložím dvě fotografie s parametry. Lze je použít do hlavních světlometů, ale pouze typ projektor - čočka. Tedy ne parabola...


Jsem zvědavej na zkušenosti, ale selský rozum říká, že 25W se nemůže s takhle malým chladičem nikdy uchladit!


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 1.3.2013 20:44
Příspěvek #97


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



QUOTE(Blancman @ 19.12.2012 09:36) *
Tak, dnes jsem zjistil následující... Napsal jsem přímo tomu výrobci náhrad halogenových žárovek H7 55W za led H7 25W ( http://www.tstlight.com.tw/html/contact-1.html ), které se mi líbily a on mi odepsal, že to není problém, že mi klidně pošle i jeden pár..... A ještě přiložím dvě fotografie s parametry. Lze je použít do hlavních světlometů, ale pouze typ projektor - čočka. Tedy ne parabola...



Ahoja! Tak jak to ve finále s tou náhražkou dopadlo? Objednal si - poslali, nebo si to pustil z hlavy? :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 2.3.2013 14:53
Příspěvek #98


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kenouš @ 1.3.2013 20:44) *
Ahoja! Tak jak to ve finále s tou náhražkou dopadlo? Objednal si - poslali, nebo si to pustil z hlavy? :-)


Grrr, zatím nemám peníze....pořád dávám na něco jiného..... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenouš
příspěvek 30.3.2013 22:55
Příspěvek #99


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



Ahojda. Pořád čekám na místo a čas kam mám přistavit Paššáka na zkoušku LED světel a ono pořád nic! :-) Podle osobního zjištění mám H7 na potkavačkách pod gumovou čepičkou kde je teoreticky místo i na delší verzi "Járovky s LED". Posunul jsi se někam? :-))))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 1.4.2013 08:54
Příspěvek #100


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kenouš @ 30.3.2013 23:55) *
Ahojda. Pořád čekám na místo a čas kam mám přistavit Paššáka na zkoušku LED světel a ono pořád nic! :-) Podle osobního zjištění mám H7 na potkavačkách pod gumovou čepičkou kde je teoreticky místo i na delší verzi "Járovky s LED". Posunul jsi se někam? :-))))



Ale neposunul, teď dokonce ani netuním žádné svítilny. Nemám vůbec čas, navíc je venku pořád zima a nechce se mi nic dělat. Ale až bude tepleji, tak zase začnu. Mohu své výtvory vyzkoušet v Hyundai i30. Takže musím začít tím, že rozeberu světlomety a podívám se a naměřím, jaké je tam místo. Tím musím začít, potom to nakreslím a vysoustružím a vyfrézuji.... Potom osadit ledky, udělat krabičku na driver a vyzkoušet... Jo, a ještě se musím zeptat, máš tam parabolu, nebo projektory? Obávám se, že v parabole bych se nevešel do stejného světelného obrazce, jako původní halogenová žárovka. V projektoru je to cca stejné......Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 1.4.2013 08:56
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 členů čte toto téma (5 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 05:28