IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jak rozebrat Olight M30 Triton?
VojtaJ
příspěvek 4.9.2011 17:41
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 36
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: České Budějovice - ČR
Člen číslo: 788



Zdravím.
Včera na čundru mi za tmy spadla Olight M30 do cca. metr něco hluboké vody. Byl tam na dně šílenej marast, že ani nebylo vidět, že svítí. Podařilo se mi jí vytáhnout až za světla druhej den ráno, což znamenalo cca 8 hodin pod vodou. Po vytažení pořád svítila (spadla tam se zapnutým nejslabším modem), ale když jsem jí rozšrouboval, nějaká vlhkost uvnitř byla a je trochu zevnitř zamlžené sklíčko. Právě proto bych potřeboval poradit: Dá se kromě tubusu (závěr s vypínačem a prodlužovací nástavec) rozebrat i zbytek svítilny? Například odšroubovat tubus od hlavy a rozšroubovat hlavu? Zkoušel jsem to povolit, ale ani vší silou s tím nehnu. Potřeboval bych jí rozebrat co nejvíc a pořádně vysušit.
Díky za rady.

Tento příspěvek byl editován VojtaJ: 4.9.2011 17:42
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 4.9.2011 20:02
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Hlava bude asi zalepena ako u vetčšinu značkovích svitilen smile.gif

Tento příspěvek byl editován Dežo: 4.9.2011 21:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 4.9.2011 20:33
Příspěvek #3


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Dežo, prosím Ťa, asi za všetkých, necituj post nad Tvojim... a keď už veľmi musíš, tak aspoň nie celý...


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 4.9.2011 20:41
Příspěvek #4


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Olight by měl mít u svítilen vysokou odolnost, takže bych se na povolování vyprdnul a dal to reklamovat.. smile.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VojtaJ
příspěvek 4.9.2011 21:10
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 36
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: České Budějovice - ČR
Člen číslo: 788



No, je fakt, že Olight uvádí, že je M30 je vodotěsná podle IPX8, což, alespoň podle Wikipedie, znamená odolnost při konstatním ponoření (s tím ale, že hloubku udá výrobce). Zároveň ale uvádí, že podle tohohle standartu se do výrobku trochu vody dostat může, ale nesmí ho trvale poškodit. Což Olight v zásadě splnil. I po těch 8 hodinách pořád svítil a vody v něm bylo fakt jen pár kapiček. Spíše jen vlhkost. Tak že nevím nevím, jestli by mi uznali reklamaci. Jediný, co mi vadí, je mírně zamlžený sklíčko, protože to samozřejmě tlumí světlo. Otázkou je, jestli to časem samo nevyprchá. Ještě uvidím a skusím se zeptat prodejce, co by s tím šlo udělat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 5.9.2011 01:06
Příspěvek #6


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Při nejhorším to hold rozebereš, a že je možný, že to půjde fest špatně, a vysušíš..

Povolování zalepených světel tu má i svojí vlastní tému..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VojtaJ
příspěvek 5.9.2011 07:42
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 36
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: České Budějovice - ČR
Člen číslo: 788



No, problém vyřešen. Podařilo se mi ještě povolit závit mezi hlavou a tubusem, ale hlavu už ne. Nechal jsem takto rozebranou baterku přes noc na poličce a dnes ráno je sklíčko zase krásně čiré. Ta kapička vlhkosti, co tam byla, asi přes noc vyprchala tudy, kudy se tam dostatala :-)
Tak že můžu potvrdit, že pokud někdo nebude takový vů...l, jako já, že nechá baterku přes noc v blátě na dně potoka, tak nějaká louže nebo ponoření do vody nemá šanci Olight M30 ohrozit :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.9.2011 07:52
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Tuhle svítilnu mám taky. Alespoň vím, že něco vydrží. Mě se vymačkala/rozpadla skoro po dvou letech guma na módovým tlačítku. Holt jsem to moc často mačkal nehtem místo bříškem prstu. Zašel jsem do Kronia a tam mě bez řečí vyměnili koncovku. Dokonce nechtěli ani vidět účet, stačilo jim, když jsem jim jen řekl jméno. Sice jsem si to "předplatil" vyšší cenou, jelikož jsem to kupoval u nich, ale tenhle přístup se mě líbil. Očekával jsem typický "český" přístup k reklamcím.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 5.9.2011 08:04
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Občas se stává, že při značném poklesu teploty se zevnitř na sklíčku vysráží drobné kapičky vody (sklíčko se orosí). To však nutně nemusí znamenat, že se do svítilny dostala voda, vzduch uvnitř svítilny vždy trochu vlhkosti obsahuje. Voda ve které svítilna ležela asi nebyla z nejteplejších, což mohlo být příčinou orosení sklíčka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 5.9.2011 08:07
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Kolbaba71 @ 5.9.2011 08:52) *
Zašel jsem do Kronia a tam mě bez řečí vyměnili koncovku.

Opravu Olightu ti provedli v obchodu Kronium?

Tento příspěvek byl editován pepik: 5.9.2011 08:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.9.2011 08:15
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Oprava jako taková se nekonala. Prostě mě dali novou koncovku. Ani si nenechali tu starou. Bylo to v podstatě záruční "oprava".

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.9.2011 08:19


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 5.9.2011 08:22
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Hmm, takže opravu ti provedl obchod který Olighty neprodává a ještě ke všemu ti dal novou koncovku, co vy se všechno v tý Praze navyvádíte biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VojtaJ
příspěvek 5.9.2011 08:46
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 36
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: České Budějovice - ČR
Člen číslo: 788



QUOTE(pepik @ 5.9.2011 09:04) *
Občas se stává, že při značném poklesu teploty se zevnitř na sklíčku vysráží drobné kapičky vody (sklíčko se orosí). To však nutně nemusí znamenat, že se do svítilny dostala voda, vzduch uvnitř svítilny vždy trochu vlhkosti obsahuje. Voda ve které svítilna ležela asi nebyla z nejteplejších, což mohlo být příčinou orosení sklíčka.


Jo, mohu potvrdit, že voda skutečně nebyla nejteplejší. Když jsem tam kolem sedmý rano lezl, myslel jsem že mi upadnou nohy. Navíc se voda okamžitě totálně zakalila, tak že se dalo hledat jen nohama podle hmatu, což bylo fakt zajímavý, protože během chvíle jsem v tý ledárně stratil v nohách totálně cit :-) Na hledání rukama tam bylo přeci jen dost hluboko - mě minimálně po pás - tak že kdybych chtěl dosáhnout na dno, musel bych ponořit i část hlavy. Jenže pak bych nejspíš stratil cit nejen v nohách, ale asi i v mozku :-) Ale nakonec jsem měl štěstí.
Jo, a to slabý zamlžení v zimě znám, když jsem svítil v -10°. Ale včera to bylo zamlžený znatelně víc na taky to vydrželo skoro celý den, tak že to asi bylo z toho vykoupání.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.9.2011 09:00
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



[
QUOTE
Hmm, takže opravu ti provedl obchod který Olighty neprodává a ještě ke všemu ti dal novou koncovku, co vy se všechno v tý Praze navyvádíte


Oni jsou docela těsně svázaný s www.svitilny.eu , kde jsem si M30 pořídil.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.9.2011 09:00


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 5.9.2011 09:18
Příspěvek #15


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Kolbaba71 @ 5.9.2011 10:00) *
Oni jsou docela těsně svázaný s www.svitilny.eu , kde jsem si M30 pořídil.

My, co chodíme na srazy, to už dost dobře víme.. biggrin.gif

/// k tomu orosení, přesně proto se dalekohledy, objektivy atd... plní dusíkem.. smile.gif

Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 5.9.2011 09:19


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 5.9.2011 10:28
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 555
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Taky me to napadlo, naplnit ji dusikem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3zuli
příspěvek 5.9.2011 11:49
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 397
Registrován: 19.5.2011
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 3 415



co tak supnut niekde dnu (medzi reflektor a telo hlavy) vrecko silica gelu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 5.9.2011 12:45
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



QUOTE(Kolbaba71 @ 5.9.2011 09:15) *
Oprava jako taková se nekonala. Prostě mě dali novou koncovku. Ani si nenechali tu starou. Bylo to v podstatě záruční "oprava".


Me takhle posilaji novou koncovku primo z Olightu. Takze jejich pristup je opravdu pekny.


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 5.9.2011 13:29
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



nevím kde to dát ale jako vidím tenhle trend sem si vzpomenul
že na mojí EagleTac T100C2 Mark II nevím povolit hlavu jako vyštobovát modul su tám take 2 díry ale je asi zalepená hodit to do horucej vody ?
Totiž krtkův povolivát tady použít nejde
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.9.2011 13:41
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 633
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Horká voda podle mě nepomůže. To by se logicky rozlepovalo i přei svícení.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.9.2011 13:42


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.5.2024 - 09:23