IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

7 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Green laser z DX
Džejár
příspěvek 31.5.2009 21:57
Příspěvek #81


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Uznávám že to tak je, ale je to dost komlikovaný.
Jenže tys to porvé popsal příliš stručně, takže vetšina znás si musela myslet že je to blbě.
"Normálně" přece je elektron vybuzen na vyšší hladinu danou tím budícím zářením, a když deexcituje, tak ten foton může mít max energii danou rozdílem těch hladin.
No učil se někdo zvás takovou věc jako nelineární optické procesy?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kukurus
příspěvek 1.6.2009 01:05
Příspěvek #82


zubař
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 282
Registrován: 20.2.2009
Bydliště: Trnava
Člen číslo: 267



tie nase lasery su nejak pekne zamotane biggrin.gif teda aspon mne tak pride ze na kazdej stranke je ine rozdelenie hodnot a ine druhove rozdelenie, ale je mozne ze chaos mam len ja v hlave whistle.gif


--------------------
Tiáábloo A9 + optika

Fenix: TK11 R2, LD20, L2T V2.0, L0D, E01, E01, E01
Solarforce: L900
Tank 007: 566 Q2
Doplnky: kuzele (biely, cerveny), filtre (biely, biely TK, cerveny),
Žrádlo pre svetielka: Sanyo Eneloop (AA, AAA), Conrad 2500mAH (AA), Trustfire 18650, Energizer Lithium (AA, AAA)
Nabíjačky: Voltcraft IPC-1, Ultrafire WF-139

DeoxitGOLD, Deoxit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsys
příspěvek 3.6.2009 18:26
Příspěvek #83


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 3.6.2009
Člen číslo: 342



QUOTE(The Devil @ 29.10.2008 21:31) *
Rozhodne áno. Izolačku prepáli aj lacný 30mW zelený laser. Tento už bude o "niečo" silnejší. cool.gif
Ako spomínal eM, pozor na oči.



rozhodne ano pre tento model ja som si ho kupil je to nenormalna pecka a co sa tyka oci fakt sa odporucaju okulare bo ked svietis na strop po chvylke ta budu oci bolet ked kukas do bodu ...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsys
příspěvek 3.6.2009 18:46
Příspěvek #84


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 3.6.2009
Člen číslo: 342



QUOTE(kukurus @ 1.6.2009 02:05) *
tie nase lasery su nejak pekne zamotane biggrin.gif teda aspon mne tak pride ze na kazdej stranke je ine rozdelenie hodnot a ine druhove rozdelenie, ale je mozne ze chaos mam len ja v hlave whistle.gif


nie si jediny clovek co to ma podobne potreboval by som ja zistit ci do 150 mW lasru co ma808 nm vlnovu delku ale vysledne je 532 nm co znamena zelene svetlo luc tento led sa mi vypalil svieti len slabo cervena farba a potrebujem si kupit nove 808 nm by to malo bit no neviem ci je to infra alebo red.

tento by to mohol byt
http://sk.farnell.com/laser-components/adl...08nm/dp/1272665

takto funguje gren modulove ukazovatko
http://www.techwarelabs.com/reviews/misc/s...0/index_2.shtml


Kto vie poradit ci by to slapalo ? s tym mojim ???
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 16.6.2009 15:25
Příspěvek #85


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



vzhladom na "inteligenciu" tvojich prispevkov by som ti radsej laser do ruky ani nedal. mozes ublizit inym.
a skus sa naucit pouzivat bodky a ciarky
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsys
příspěvek 16.6.2009 16:14
Příspěvek #86


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 3.6.2009
Člen číslo: 342



QUOTE(stano. @ 16.6.2009 16:25) *
vzhladom na "inteligenciu" tvojich prispevkov by som ti radsej laser do ruky ani nedal. mozes ublizit inym.
a skus sa naucit pouzivat bodky a ciarky


ty zase bud rozumny ok a kup si hrkalku to ta zabavy viac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 16.6.2009 19:11
Příspěvek #87


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Nerafejte se tady, dyť je přece jasné, že před lety nebyly kondomy zase tak rozšířené.. rolleyes.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexsys
příspěvek 18.6.2009 17:00
Příspěvek #88


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 4
Registrován: 3.6.2009
Člen číslo: 342



laser neni hracka to hadam kazdy vie 523 nm vlnova dlska neni sranda nemam za potrebu niekomu to palit do oci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 22.7.2009 19:42
Příspěvek #89


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



tak jsem si dneska koupil u čongů zelenej laseřík,je na něm napsáno 20mw a světe div se,asi nekecaj.na alkaliny to trošku slabě pálí lepenku,takže to asi odpovídá a cena byla myslim slušných 220 korun,takže spokojenost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 2.8.2009 14:18
Příspěvek #90


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Ahoj kluci wink.gif Tak jsem i já podleh a objednal si laser z DX. True 30 mW. Chtel jsem neco, co bude mit dostatecne jasny paprsek v noci. Bohuzel jsem mel asi smulu na kus. Paprsek je voci i v oblastech bez vetsiho svetelneho smogu (Jesenik) dosti slaboucky. Je videt opravdu jen v naproste tme, z uhlu toho, kdo laserem sviti angry.gif Cernou izalačku nepřepálí ani náhodou po cca minutovem svícení - není ani teplá. Zápalku nezapálí samozřejmě taktéž. V šeru není paprsek vidět vůbec. Zkoušel jsem asi 3 typy alkalických baterií, takže v tom to asi nebude. Už jsem se ho pokusil i rozebrat, jestli se v něm nenáchází malinký potenciometr smile.gif Bohužel, se mi to nedařilo, a při X tém pokusu, kdy jsem si řekl, že v podstatě nemám co ztratit, jsem ho již nehezky škrábnul ve svěráku. dry.gif
Namáte někdo tip na nějaký LAser, se kterým máte dobré zkušenosti? Dival jsem se např na zde popisovaný Romisen..
Nevíte někdo náhodou, jak se tyto "True" lasery dají demontovat?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 2.8.2009 15:30
Příspěvek #91


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Ceny sice horší, než na DX, ale záruka dva roky a celkem kvalita. . . Podívej zde


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TEMA
příspěvek 2.8.2009 16:53
Příspěvek #92


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 60
Registrován: 3.3.2009
Člen číslo: 274



Kupovat lasery na DX je loterie, je o tom mnoho threadu na laserpointerforums.com. Například kámoš má laser True 5mW, který má výkon kolem 40mW, a má divergenci pod 1mrad. Ale 100 a 200 mW lasery jsou podvod. Ja jsem měl Novu X75, který měl výkon skutečně 100mW. Bohužel jsem to odpálil z vlastní chyby, teď je nestabilní. 100 mW udrží jenom na max. 20-30 sekund, potom jede na poloviční výkon. Plánuji to prodat (doufám, že někdo koupí), a koupit něco tady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.8.2009 19:41
Příspěvek #93


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(LukiX @ 2.8.2009 15:18) *
Ahoj kluci wink.gif Tak jsem i já podleh a objednal si laser z DX. True 30 mW. Chtel jsem neco, co bude mit dostatecne jasny paprsek v noci. Bohuzel jsem mel asi smulu na kus. Paprsek je voci i v oblastech bez vetsiho svetelneho smogu (Jesenik) dosti slaboucky. Je videt opravdu jen v naproste tme, z uhlu toho, kdo laserem sviti angry.gif Cernou izalačku nepřepálí ani náhodou po cca minutovem svícení - není ani teplá. Zápalku nezapálí samozřejmě taktéž. V šeru není paprsek vidět vůbec.


To bude smula na kus, 30mW sice veci nezapaluje ani neprepaluje, ale v noci je videt velmi dobre. Ja jsem s timhle laserem mel docela stesti, bral jsem tri kusy a vsechny byly ok. Aneb 3x vyhra v DX lottery biggrin2.gif


QUOTE(Honza @ 2.8.2009 16:30) *
Ceny sice horší, než na DX, ale záruka dva roky a celkem kvalita. . . Podívej zde


To jsou lasery z DX, takze i kvalita tomu odpovida:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 2.8.2009 19:52
Příspěvek #94


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Jn. Diky za reakce chlapi. Ja jsem vedel ze lasery z DX jsou loterie, ale necekal jsem, ze to bude az tak spatne :-(

Ktery laser byste z DX Loteie vylosovali ? biggrin.gif Tento: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10557 nebo tento: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23560 anebo uplne jiny?

2 TEMA: Diky za odkaz, verim, ze to budou opravdu kvalitni kousky, bohuzel si ted nemohu dovolit utratit tolik penez sad.gif ale do budoucna o tom urcite popremyslim smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 2.8.2009 21:21
Příspěvek #95


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Do subscribed na Youtube mi přišlo video od KipKaye (možná toho cvoka znáte biggrin.gif )

Je to taková lehká reklama na tenhle obchod: http://laserdiy.com/

Jinak, jestli chcete vidět i to video alá "Cheapy Laser Lighter Burner!" tak zde: http://www.youtube.com/watch?v=5erjj6aS5Ws


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatal1ty
příspěvek 4.8.2009 15:01
Příspěvek #96


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 1
Registrován: 3.8.2009
Člen číslo: 372



QUOTE(TEMA @ 2.8.2009 17:53) *
Kupovat lasery na DX je loterie, je o tom mnoho threadu na laserpointerforums.com. Například kámoš má laser True 5mW, který má výkon kolem 40mW, a má divergenci pod 1mrad. Ale 100 a 200 mW lasery jsou podvod. Ja jsem měl Novu X75, který měl výkon skutečně 100mW. Bohužel jsem to odpálil z vlastní chyby, teď je nestabilní. 100 mW udrží jenom na max. 20-30 sekund, potom jede na poloviční výkon. Plánuji to prodat (doufám, že někdo koupí), a koupit něco tady.




tj.. a zakolik bys ho pustil?biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 5.8.2009 22:09
Příspěvek #97


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Ahoj smile.gif Tak jsem to risknul a objednal neco z DX http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23560. Jakmile dorazi, napisu pocity wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 13.8.2009 22:44
Příspěvek #98


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



no a jaký je teda potřeba výkon,aby to pálilo pásku?neb mi ten od vietnamců,na kterým píšou 20mw pásku pálí,sice pomalu a slabě,ale funguje to.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 27.8.2009 09:07
Příspěvek #99


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Tak mi včera dorazil domů výše zmíněný sku.23560.
Fotky samotného LASERU přidám ještě později smile.gif
Provedení
Spokojeně musím dodat, že provedení působí relativně slušně. Laser je poměrně mohutný, zdá se, že i tlačítko chodí celkem přesně. V zadní části je klíček, kterým lze laser uzamknout. - Toto považuji za plus. (Osobně zastávám názor, že s lasery je nutno zacházet velice opatrně..) Jako nevýhodu naopak vidím ne poměrně robusní závit pro uzávěr baterie. Klasicky, jak jsme od číňanů zvyklí, chce promazat a zatahovat s citem..
Málem bych zapomněl podotknout, že laser je focusovatelný, v přední části je čočka, jejíž vzdálenost se mění pomocí šroubování po závitu.
Napájení
Za velké plus považuji napájení 18650 baterií. Asi není třeba rozebírat proč.. Zde si zaslouží podotknout, že laser si příliš nerozumí s protected bateriemi, které jsou o něco delší. Problém je pak dotáhnout víčko baterií.
Výkon/paprsek
Oproti mému minulému "True 30mw" laseru (který je již v křemíkovém nebi a se kterým jsem nebyl spokojen rolleyes.gif ) je rozdíl markantní. Paprsek je vidět i v šeru/slabém světle, v noci je krásně viditelný jak z úhlu "svítitele" cool.gif Tak např. z bočního pohledu cca 500m od zdroje svícení (ověřeno udiveným kamarádem wink.gif )
Sirky se mi nepovedlo zapálit, z čehož jsem mírně zklamaný, sad.gif ale na druhou stranu prioritou byl dobře viditelný paprsek v noci, což se povedlo smile.gif Tenký černý igelitový sáček do odpoadkového koše laser propálí wink.gif
Focus funguje dobře, paprsek se dá krásně "zmohutnit" samozřejmě na úkor dosvitu. Další pozitivní vlastností je i to, že při svícení se zdá být laser stabilní. Žádné kolísání světelného výkonu, nutnost počkat na plný výkon několik sec. a podobně. (Což mi opět vadilo na mém minulém kousku sku.469, nevím zda to bylo způsobeno způsobem napájení, nebo slabou diodou od výroby modifikovanou potenciometrem..)

Celkově mohu laser jen doporučit. Na poměry DX se podle mě jendá o velice solidně provedený kousek smile.gif

Přidávám pár prvních fotek, omluvte jejich kvalitu, fotit zatím moc neumím tongue.gif
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 27.8.2009 14:15
Příspěvek #100


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tenhle laser mám také a jsem velmi spokojen. Vyzdvihl bych ještě jedno plus a to je možnost odšroubování kusu těla a následovný provoz na 1 x 16340.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
3 členů čte toto téma (3 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.4.2024 - 14:53