IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Olight S10 Baton
Tomason
příspěvek 17.10.2012 17:43
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



OLight S10 Baton

Jednoho dne,kdy se mi dostala tato svítilnička do ruky,jsem po dlouhé době věděl,
že je to konečně to pravé ořechové,to co musím mít.To co jentak nespustím pár dní z ruky,no znáte to.Jak po stránce designové,
tak i funkční pro mě nemá chybu a jelikož už pár svítilen od Olightu mám a jsem s nimi maximálně spokojen,
nebylo co řešit a už mám tuhle prdelku,tedy svítilničku doma a tak vám o ní povím víc!

S10 Baton balení: Svítilnu dostanete v poměrně malé krabičce,která je z větší části průhledná,
aby bylo vidět dobře na svítilnu.
Nechybí zde na přední straně napsané normy Ansi FL1,k těm ale až později.Dále vzadu je stručný popis,
funkcí a výkonu svítilny,no a také na jakou je baterii a výdrž při nejnižším režimu svícení.
V balení naleznete,malý stručný návod,který je bud Anglicky a nebo Čínsky,náhradní 0 kroužky,tedy těsnění a poutko na navléknutí na ruku.
Trošku mi tu chybí ale alespon nějaké pouzdro,tím by byla výbava asi uplná.
Přiložený obrázek


Tak a ted už k svítilně.
Svítilna je dlouhá 7cm a průměr má 2,3cm,takže ideálně padne do ruky a váha je 42 gramů bez baterie,
hned na první pohled,tedy dotek a potěžkání je znát,že je velmi robustní a jen tak jí něco nerozhází.
podle výrobce je opatřena HAIII anodizací,tedy povrchem který by neměl jít jentak ošoupat a tak,
je perfektně provedená po celým těle svítilny bez jediné vady.
No a zatím není ani škrabaneček,ale mám jí jen chvíli,takže až čas ukáže jak si v tomto povede.
Po straně svítilny je kovový klip,na připnutí ke kapse či pásku,je poměrně pevný a tak by svítilna měla
dobře držet.
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Co se mi hodně líbí a tohle je moje první svítilna s touto fičurkou,je vespodu umístěný poměrně silný magnet.
Myslim že tahle věcička se dá velmi dobře využít a už jsem mi to párkrát hodilo,takže jsem rád že tam je.
Hlava svítilny má decentní malý stříbrný kroužek,který chrání přední čast proti případnému oděru laku ze svítilny.
Má na sobě na vnitřní straně pár vrypů,nejspíš pro rozdělání svítilny,ale nezkoušel jsem to,takže nevím.
Mezi tímto kroužkem a reflektorem je červený těsnění a v něm je drobně vidět prach fosforu,který jemně a decentně svítí.
Reflektor není hladký,ale texturovaný.Nevím který je lepší,takže je mi to tak nějak jedno.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


No a už konečně k samotnému svícení.
Batonek má z boku jedno jedinné bílé tlačítko na ovládání svítilny.Škoda trochu že třeba i to není lehce podsvíceno,
bylo by to poměrně efektní,ale to bych chtěl možná moc.
Dle výrobce,všechny lumeny jsou změřeny metodou ANSI FL1,tak to snad sedí,nevím nějaký Luxmetřík pro kontrolu nemám,
tak jim budu muset věřit.
první zapnutí vám přinese druhý nejnižší mod a to 5 lumenů,neboli pro mě takzvaný záchodový mod,no znáte to,
když se ráno probudíte,je tma a vám se chce maximálně na záchůdek,no a jelikož oči rozespalé moc světlo nemusí,
tak tento mod je pro tohle stvořen ideálně.
No ale šup šup,jdeme na další režimy.
přepnutí na další režim stačí držet tlačítko,to přepíná postupně k nejvyššímu režimu a to z 5 lumenů,
přes 70 lumíků až k vrcholu a to 320 lumenů,no a pak to jede zase směrem dolů a furt dokola,dokud prst neopustí vypínač
a tam na té zvolené hodnotě to zustane.Svítilna má i pamět,takže při zapnutí svítí stejným režimem,který tam zustal při vypnutí.
Pak tu jsou ještě dva skryté mody.Při vypnuté svítilně,kdy se podrží déle vypínač,naskočí nejnižší mod a to 0.5 lumen.
za tenhle pidi výkon jsem moc rád,rád si nechávám v noci zapnutý nějaký světlo a tenhle výkon je pro to ideální.
No a další je ještě Strobo,to se spouští tak,že se rychle dvakrát zmačkne tlačítko.Osobně jsem rád,že to výrobce takhle skryl
a že to neopruzuje v normální nabídce režimů.
Výrobce píše že v tomto režimu vydrží svítilna svítit v kuse 15 dnů,netuším nezkoušel jsem ale budu výrobci věřit.
Zkusil jsem i změřit výdrž na 320 Lumenů s Baterií 16340 AW 550Mah a čas byl 52 minut,což si myslím že je slušný výsledek.
Teplota při testu byla poměrně nízká,takže nehrozí narozdíl od některých pidisvítilen popálení ruky,takže i chlazení je velmi
dobře vyřešeno,zde se podle mě projevuje robustnost svítilny a taky použité ještě solidní proudy,kdy efektivita LEDky je skvěle využita!!

Naměřené proudy na RCR123 při 4,1 voltu (High 950ma) (mid 150ma) (low 15ma) (ultra low 7ma)
No a z Lifepo 3,2 voltu to baští (high 1400ma) (mid 180ma) (low 17ma) (ultra low 7ma)


Přiložený obrázek


Udělal jsem porovnání s otrošku starší ITP A1,která má samozřejmě jinou LEDku
a je to spíš pro ty kteří ještě vahají,jestli mají koupit něco novějšího,jestli to má smysl?


Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Výrobce píše že je použita XML T6,u mojeho kousku je odstín spíš do žluta s lehkým nádechem do zelena,Tzv..zelenina,mě
osobně to nevadí i když kdyby to bylo lehce víc k neutrálu,nevadilo by to.
Dosvit je udáván 85 metrů,,takže není to nějaké dalekonosné dělo,zato ale osvětlí poměrně velkou plochu,což u těhle typů svítilen
bývá a jde především.Prostě posvítí pěkně zeširoka,takže bych si dovedl představit,že se stím dá dobře jet v noci i na kole.
V kruhu kůželu světla je intenzivnější ohnisko,přecházejicí ve slabší Halo a bez nějakých artefaktů či nedostatků.


Co říci závěrem?
kdybych měl říct co mi na svítilně chybí,tak lehce podsvícený a nebo z fosforovýho materiálu udělaný vypínač.
Taky to pouzdro co jsem v textu zminoval.
No a dále si myslím že by nevadila nějaká krátkodobá forsáž,třeba jen na půl minutky třeba 700lm,to by byla pecička!

Nic,mám hlad.Zajdu na Kebab a S10 Batona beru s sebou,stmívá se a člověk nikdy neví jestli nebude nějakého toho světla potřeba
a Batonek mi v kapse překážet nebude smile.gif

Přiložený obrázek


ještě srovnání velikostí s Olight M3X


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 18.10.2012 06:41
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Toto vyzerá na dobrý kauf! Páči sa mi to ovládanie režimov a hlavne že je tak trochu skrytý ten moonlight režim. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.10.2012 09:14
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Nějaká takováhle malá mrška by se mě taky celkem hodila.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hromozvod
příspěvek 18.10.2012 09:52
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 106
Registrován: 14.12.2009
Bydliště: ZA
Člen číslo: 486



Pekný Batônik.


--------------------
Fenix PD30 R2, Zebralight SC51w, Spark SL6S-740NW, Spark SX5 XM-L2 T6 3A, Armytek Predator Pro V3 XP-L HI, Armytek Barracuda Pro V2 XHP35 HI Warm, Acebeam T27 NW, ZebraLight SC600w Mk III NW, Fenix BC30
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 18:03