IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Poraďte Fenix, nebo Olight, Fenix TK11 R2 vs. Olight M20 Warrior Premium Cree R2
pepko
příspěvek 8.3.2009 11:44
Příspěvek #21


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



heh ... zjavne si to este nemal v ruke ... ani nikto z tvojho okolia ... lebo komu som to ukazal, tak bol uzasnuty ... myslim, ze viac ako z nejakeho fenixa alebo aurory ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 8.3.2009 12:47
Příspěvek #22


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Děkuji za další tipy!
Jinak Já se tedy ješě vrátím k tomu proč jsem dospěl k rozhodování mezi zmíněnými modely. Jedna věc je že jsem na svítilnu zviklý, nosím ji jako "břemeno" v kapse everiday, proto chci rozšířit její možnosti.
Jako člověk žijící v praze,(ne uplně v centru) a pohybující se 95% týdne dost pozdě v noci, chci na svítilnu vsázet částečně i jako na sebeobraný prostředek. Neberte mě úplně za slovo, nejsem žádný agresor, ale určité zkušenosti s "nočním ruchem" v praze povětšinou na kdlidnějších místech mám. Okolo bydliště mám i hodně parků, lesoparků, atp. a člověk se jim při pozdních nočních návratech z práce nevyhne.
Proto mě zaujala zesílená konstrukce lampy, proto mně zaujalo i velice intezivní světlo, a proto mne zaujaly i režimy na Fénixovi. U kterého jak jsem řekl, měl bych ho stále na max, "jen" při norm svícení bych si ho stlumil dřív než zapnul. Poskytovalo by mi to onu jistotu světla v kapse. Proto mne zaujal i Olight svím výměným ringem, kde bych zas odbočil tím, že bych si na soustruhu nechal vytočit ring/y podle svých představ. Nejsem moc typ, který by u sebe nosil slzné spreje atp., ale lampu sebou nosím stále, tak od ní prostě chci maximum flexibility, použitelnosti.
Pravda je že mám nějaké kamarády u bezpečnostních složek, a i to je do jisté míry nějaká inspirace. -(ono když trochu odbočím, takové světlo, pokud je to dostatečně silný zdroj, má při správném použití velký psychologický efekt, a při "nesprávném" použití v kritické situaci, má zase "striking bezel" ring.) A pravda je i to, že s velice dobrým kamarádem-myslivcem občas vyrazíme "outdoor"...
-Spíš než o machrování jde o dobrý pocit.. -Ale samozřejmě, nebát se toho, že bych se s tím nepochlubil v určitém okruhu přátel. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.3.2009 13:24
Příspěvek #23


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Váca @ 8.3.2009 03:11) *
Olight to předpokládám bude tak, že se režimy budou přepínat ciklicky -takže když budu např. v režimu medium a budu chtít low, budu se pak muset "proklikat" (3xpovolit/utáhnout) přez zbylé dva režimy... -je to tak?


Ano to je pravda:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 9.3.2009 16:09
Příspěvek #24


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Tak už sem to rozetnul...
Pořídil jsem ten Olight, a zatím jeden akumulator 18650, a na doporučení onen bílý difusér...
Spokojenost velká, už se těším na tmu smile.gif Akorát sem levoruká lama, a hned jsem si strhl ten uzoučký závit na kroužku pro doutníkové držení wallbash.gif
Až bude trochu čas, tak hned upgradnu tu patku pro úchop zuby. Posléze postnu svoji starou světlušku.
-všem vám tímto děkuji za reakce při rozhodování!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 10.3.2009 10:21
Příspěvek #25


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Nechci zatim zakladat novej thread, ale měl bych na vás zasvěcené ještě pár otázeček.
Jedná se v první řadě o akumulátor a nabíječku. Akumulátor mám solarforce, teď ho nemám po ruce takže kapacitu nevím, ale ta teď podle mě není důležitá.. Nabíječku mám TrustFire TR-001. A teď jde právě o ten nabíjecí proces. Akumulátor jsem do nabíječky vkládal někdy ve 4 hodiny ráno, samozřejmě správně co se týče polarity, atd... Kontrolka změnila barvu ze zelené na červenou. Ráno někdy v sedum hodin svítila stále červeně a ani trochu se nezahřála. V devět, v půl desáté stále červená, stále žádné (ani malé) zahřátí.. Baterku sem bohužel neměřil před vložením do nabíječky, abych to mohl porovnat s aktualnim stavem. Teď ji teda změřím ale jsem si téměř jist, že nabitá není... Tak vám nevím, poraďte v čem může být háček...

Jinak ten uzoučký stržený závit na tom doutníkovym držátku jsem namotal teflonovou páskou co se dává do závitů jako těsnění, a drží to v poho, i když to asi nebude nesmrtelné. Přemyšlím že tu "hvězdici" z toho spíš sundám. -Měl sem ji právě sundanou, ale moc se mi nelíbí, že když tam není, tak tam "čumí holej závit". Navíc zároveň zajišťuje tu sponu, takže jsem ji tam dal hned spátky a strhl ten závit, ale musim říct že jsem to nějak na krev extra silou nezatahoval, no mělo mi hned dojít že takhle jemnej hliníkovej závit širokej sotva 3mm... Nic, právě bych se vás zeptal, jestli neni pro tuhle lampu, nějakej jen vymezovací kroužek co by se tam dal, aby zakryl ten závit v případě nepoužívání onoho taktického držátka, a zároveň by jistil tu sponu proti vypanutí... Na fénixu jsem někde na googlu vněco takového viděl, ale mohl to bejt "homemade"...

Ad.3 bych se pozeptal jak je to s tím vypínačem? nikde ani zmínka, v manuálu atp. né že bych ho měl nutkání hnedka měnit, ale tak když sem viděl že k tomu přikládají druhou gumovou krytku, -je to norm uživatelsky výměnné? bez ztráty záruky? jak?


Jinak jsem se svítilnou převelice spokojen, má příjemné teplejší světlo se žlutozeleným nádechem, přesně jak psal jiřík v recenzi. +po požití difuséru pro indoor svícení je světlo lahoda. Akorát ty režimy... přepínání... V tomhle trošku závidím tomu fénixovi, ale zviknu si. Je to taky o tom že jsem režimy na lampě neměl...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.3.2009 11:28
Příspěvek #26


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Náhradní kulatý kroužek dává fenix k TK10, olight takový kroužek nemá. Kromě vlastní výroby mně jiné řešení nenapadásad.gif
Co se týče toho závitu, tak to je divný. Šrouboval jsem tu hvězdici několikrát a závit mi nepřišel nějak křehkýsmile.gif

Koncovku se spínačem rozděláš jednoduše, lze použít špičaté kleště, nebo v nouzi něco jiného. Viz instruktážní obrázek.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 10.3.2009 12:27
Příspěvek #27


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



S tim závitem sem prostě lama, wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif to sem prostě poděal, a to mě mrzí. Na tom teflonu to sice drží celkem fest, ale prostě hned takhle první den, no to je prostě ostudná ostuda.
S tím vypínačem děkuji. Já to sic teď rozdělávat neplánuju, ale tak chtěl jsem si to osvětlit, jak to chodí...

Ale s tím dobíjením jsem tak trochu zoufalej. Máte někdo tu nabíječku TrustFire TR-001 ? Jak dlouho se vám cca v průměu nabíjejí 18650; 2400 mAh akumumulátory?





Také tedy konečně přikládám slíbené foto staré světlušky, a to rovnou ve srovnání s M20 po upgradu patky k úchopu zuby. Jde o blíže mi nespecifikovanou "bužírku" která se teplem smršťuje. Takže se zafoukalo fénem a ona k tomu krásně přilnula... má to jednu výhoduu, že "nikde nezačíná a nikde nekončí"... Jinak to bílé co tam je vidět u toho doutníkového držátka je ten teflon. Jak sem řek, drží to na něm celkem fest, ale jak dlouho, to se ukáže. Tak mě napadlo, pro bastlíře a tunery, že ten teflon by se nejspíš dal použít k opradvu "podstivému" utěsnění baterky. Používá se normálně do trubek kde je tlak...

Jinak tato dvě světla lze srovnávat pouze v režimu low a difusérem (u M20) a i tak jsou celkem nesrovnatelná... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 10.3.2009 12:45
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Je vidět, že ta gumová koncovka u starého světla je pěkně okousaná smile.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.3.2009 14:06
Příspěvek #29


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Takže výkonově spokojenost? biggrin2.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 10.3.2009 15:37
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Ja mám nabíjačku TR-001 z DX. -> http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12594
18650 som v nej síce nenabíjal, ale aj také 14500-vky sa nabíjajú pomerne dlho, cca 3 hodiny.

EDIT: na 18650 sa mi osvedčila Digital li-ion charger. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6105


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rici250
příspěvek 10.3.2009 18:17
Příspěvek #31


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Pelhřimov
Člen číslo: 227



Já mám Trust Fire TR-001 a nabíjím v ní sice 2 x 18650, do každýho slotu jde proud 250 mA, nabíjení mi trvá cca 11 hodin. Ale při 1 x 18650 by mělo jít do jednoho slotu 500 mA aspoň tak to uvádějí na ledshopu.
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Zatím jsem na tom takto: Solarforce L900M 2x18650 , Solarforce T7 II R2 2x16340, Fenix LD10 1xAA, 3x Fenix E01 1xAAA Black, Yelow, Blue, a NiteCore D20.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 10.3.2009 18:59
Příspěvek #32


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



S výkonem jsem spokojen, je to paráda. Provedení je taky paráda. S tim závitem to byla moje blbost. Ale je pravda že je hodně uzoučký, (není přez celou šířku toho "držátka")

S tou nabíječkou, to se mi ulevilo. Upřímě, nečekal jsem takhle dlouhej nabíjecí proces... Ale v tom případě mě beztak překvapilo, že se to vůbec nehřeje. Ani nabíječka, ani akumulátor. Po třeba 5ti hodinách, a furt to bylo studený. Máte stejnou zkušenost? To mi přijde u nabíječek a akumulátorů celkem ojedinělé.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.3.2009 19:04
Příspěvek #33


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Při tom relativně nízkém nabíjecím proudu se akumulátory nemají z čeho zahřát:) Ale li-ion ani při vyšších proudech moc nehřejí.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 30.5.2009 16:49
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Tak jsem se předevčírem stal majitelem první "pořádný" svítilny Fenix PD20. Naprosto supr.
Při výběru jsem uvažoval i o Olightu. Ovládání je podle mne stejně věc zvyku, člověk si zvykne na ledasco.
Hlavní proč vyhrál Fenix je rozdílnej tvar kužele ty Olighty maj výrazně ostřejší střed, na blízko vypadá Fenix jako výkonější.
Jo a může mi někdo poradit kde sehnat levně kvalitní CR123?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 12.5.2024 - 04:08