IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

10 Stránky V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Hliníkový STAR vs měděný STAR LED - o kolik % více lumen?, aneb diskuze o zahřátí čipu LED, jeho výkonu a tepelných přechodech
eMpathier
příspěvek 6.10.2013 12:17
Příspěvek #121


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



QUOTE(Kolbaba71 @ 6.10.2013 11:47) *
Zatím jsem plně měděný chladič na procesor neviděl. Většinou ty lepší mají měděný jádro zalisovaný do hliníkového bloku. Navíc je chlazený ventilátorem. Což u světla by se mě nelíbilo.


...

... no hliníkové sa robia hlavne kvôli cene a vyššej emisivite hliníka oproti medi. Väčšinou pomocou Cu jadra s heatpipe-ami v Al radiátore.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 6.10.2013 18:29
Příspěvek #122


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Dezo: Vubec nechápu tvé obavy..

QUOTE
Je to pomerne malá plocha na odvod tepla !

Plocha to je extrémně velká, jak píše zoom... Nic neřeš..., pastu a přišroubovat a nech být...
QUOTE
-Ledku a dať pastu alebo arctic silver ?

"pastu alebo arctic silver" ??? Artic Silver je taky pasta.., nechápu. Kdyžta si kup tekutý kov biggrin.gif http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...140000000000D9J , ale je to zbytečný a vodivý a nemá rádo hliník...
QUOTE
-Je to možné uchladiť dlhodobo dajme tomu 3-4 roky používania tu ledku bez toho aby čip po čase odchádzal ?
-Je nutnost tu ledku dať na medený chladič ?

Řešíš zybtečné věci. Pokud chladič nebude mít víc jak 80°C nic neřeš...
QUOTE
Je to velmi podobné ako u PC kedže niektore procesory tiež daju nad 100W z takej plochy ale tam je super leštený medený chladič !

A víš jakou teplotu mají samotné CPU? Třeba jen 40°C, aby chodili na vysokých MHz, u LED čipu ti klasická provozní teplota 100°C nevadí, jen budeš mít o 10% nižší výkon. Křemík se zničí až při 150°C...

Tento příspěvek byl editován Mike: 6.10.2013 18:34


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 6.10.2013 19:08
Příspěvek #123


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Miku

No v prvom rade som si to nevymyslel sám ale odporučila mi to firma ktorá sa tomuto venuje už 16 rokov
Teda mi povedali že ak by som chcel používať 3050/3070 ky že je treba dbať na to, aby plocha bola velmi dobrá a v žiadnom prípade nedávať pastu !
Z dlhodobého hladiska (ako su led reflektory) kde je tá pasta aj vystavené 85°C po dobu 4-5 rokov( štandart záruka na projekty ktorá stoja viac ?) ten reflektor je vonku v zime na -20 potom sa zohrehe je to velmi tepelne namáhave!
Radšej ten arctic
Odporučili mi kedže nemám moc hladký chladič a to už nie z medi že kvoli životnosti ledky sa neoplatí riskovať! Zvykávaju tieto multičipy odchádzať to je ich skusenosť !
Neviem posudiť či z plochy 27x27 je 120 W málo alebo vela ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.10.2013 20:21
Příspěvek #124


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Problém v douhé době bych viděl ve "vypálení" pasty... (známe hlavně u nekvalitních past v noteboocích).
Jinak Arctic Silver 5 by měl mít lepší parametry než lepidlo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 7.10.2013 06:05
Příspěvek #125


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Netreba zabudnut na to ze ak tie refelektory svietia kazdu noc pocas 5 rokov tak je to cca 18,000 h co je o hooodne viac ako svietia nasi FLs milacikovia wink.gif .

" CXA family have 6,000 hours of LM-80 data published and are able to support TM-21 reported L90 lifetime of over 4 years, even at 105°C. The CXA LED Arrays are also available in 95-CRI options "

Ttrojnasobne podvizivenie LEDky predlzi zivotnost 3x alebo 10x ???

Tento příspěvek byl editován zoom: 7.10.2013 06:37


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 7.10.2013 06:45
Příspěvek #126


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Neviem posudiť či z plochy 27x27 je 120 W málo alebo vela ....


Plocha je důležitá, ale není dostačující k tomu, zda stačí či ne. Pokud to bude 1mm plech tak to spolehlivě nestačí. Ten by měl problém uchladit i 10W. Pokud to je 5mm plech, je to lepší, ale na 100W ztrátovýho výkonu mě to příjde stále málo. Našel jsem v GME (jako příklad) tento chladič. Aby se při 100W ohřál "jen" o 55st, potřeboval by si dva. Takže v parném létě by mohl mít bez problémů i přes 90st. Lepší výrobci uvádějí u svých chladičů oteplení K/W. 100W chladit jedním byť tlustým plechem mě nepřijde jako dobré řešení.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 7.10.2013 06:50


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 7.10.2013 08:30
Příspěvek #127


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Ja mám profil čo uchladí trvalo na meter 220W na 75°C tak v tom problém nebude skvor sa bojím o vypálenie pasky alebo podobne.
Bojím sa aj či bude stačiť na 120W hliník aby to stihlo odvádzať ! (oni mi povedali že je ideálné z dlhodobého hladiska med alebo ako ste vraveli medené jadro aspon )

Tento příspěvek byl editován Dežo: 7.10.2013 08:41
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 7.10.2013 12:10
Příspěvek #128


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Vyrobit přesnou hladkou díru v chladiči a přesný Cu váleček s tím, že ho tam zalisuješ považuju v domácích podmínkách bez patřičného vybavení (výstužník, lis) za neproveditelný. Stačí trocha vůle či křivě zalisovat a cu jádro nebude plnit svoji funkci a bude spíš situaci zhoršovat.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 7.10.2013 17:05
Příspěvek #129


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jakou má Cu roztažnost? Většinou se to řeší extrémním ochlazením vnitřního kusu (popřípadě ohřátím vnějšího) takže po nalisování a srovnání teplot to už ven nedostaneš...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 7.10.2013 20:19
Příspěvek #130


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Ano, tohle samozřejmě znám. Vzhledem k tomu, že je to chladič, tak se hliníkový kus o váze možná 1kg bude v domácích podmínkách ohřívat celkem špatně. A tekutý dusík na cu jádro se taky neshání zrovna nejlíp, pokud opomenu že manipulace s ním je celkem nebezpečná. Navíc by ses asi divil, co udělá hliníkový chladič po pořádným ohřátí a nevhodným vychladnutí. Viděl jsem, jak se původně krásně rovný chladič zkroutil do vrtule.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 7.10.2013 20:21


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 7.10.2013 20:27
Příspěvek #131


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Na co tekutý dusík. Normálně se to dělá takovýma sprejema....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 7.10.2013 22:17
Příspěvek #132


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Pokud máš lícovaný Cu váleček a lícovanou díru, tak to nejsspíš půjde - bude stačit i malá změna průměru. Drobný problém je jen v tom, že lícovanou díru doma snadno nevyrobíš. Nevím co myslíš za spreje, takže netuším, jakou teplotu jsou schopny vyvinout. Nemůžu tak posoudit, zda daný sprej to ochladí cu jádro natolik, že postačí i lepší díra.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 7.10.2013 22:18


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 7.10.2013 22:26
Příspěvek #133


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Známý mi přinesl ze Škodovky Kernite Lubrication spray.
Je to stlačený Chlordifluormethan, 1-chlor-1,1-difluorethan biggrin.gif
Píšou, že to dokáže schladit kovové součásti pod -50°C...

Prý to tam používají na narážení os na ložiska, nebo tak nějak...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 7.10.2013 22:27
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 8.10.2013 06:37
Příspěvek #134


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Jo tak. Pokud máš známý na správných místech, tak není problém. biggrin2.gif Já bych mohl teoreticky sehnat trochu tekutého dusíku. Měl jsem ale na mysli spíš situaci, když člověk nemá perfektně vybavenou dílnu a přístup k těmto běžně nedostupným technologiím. Prostě když má ponk, vrtačku, svěrák, pilku, pár pilníků, šroubováků a pájku. Ne každý člověk má doma frézu, soustruh, lis, brusku na nakulato, lochovačku apod. wink.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 8.10.2013 06:37


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurel
příspěvek 29.12.2013 20:14
Příspěvek #135


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 70
Registrován: 22.11.2009
Bydliště: Prievidza
Člen číslo: 460



Zdravíčko, dočítal som satu že teda niektoré vyhotovenia majú medzi ledkoou a CU starom niakú prechod tepla obmedzujúcu vrstvu, nevie mi prosím niekto povedať či táto xm-l2 u2 od noctigonu má alebo nemá túto nechcenú vrstvu? http://www.mtnelectronics.com/opencart/ind...l&order=ASC


--------------------
ITP A3 eos upgraded
Green Laser 50 mW
No Name upreded na Cree XP-E Q5
home made bastl XM-L
XMDL 3W upgrade na XP-G R5
SMALL SUN XM-L T6
Ultra Fire WF-602C 16430, 2,8A, XM-L T6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 29.12.2013 20:20
Příspěvek #136


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Noctigony nemaju nechcenu vrstvu a ja ich nakupujem na intloudoor.

XP-G2 krmim 3A
ZM-L2 krmim 4,5A




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janko.hrasko
příspěvek 29.12.2013 20:20
Příspěvek #137


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 359
Registrován: 5.10.2010
Bydliště: almost ukr, kosice
Člen číslo: 736



noctigon a sinkpad nemaju vrstvu nevodivu pod tepelnou ploskou ledky -ta je priamo pripajkovana na star
preco beries odtial? ten shop je americky a asi nebude postovne zdarma
noctigony ma povodne intl
predava ich aj jeden chlapik z rumunska po europe, postovne nie je zadarmo uplne, ale bude to ovela rychlejsie


--------------------
mam: Big Head!, Zebralight H600W MkII, HEXBRIGHT, DQG tiny IV AAA nw, Klarus P2A, Zebralight SC52, Zebralight H600w XM-L nw, Tank007 e09 XP-E, DRY 3*T6 3C!, UF C2 XM-L2 T4 5B1 80+CRI, "Solarforce L2" s predlztrubkou a XM-L T4 5A3 3-18V, LL H7 XP-G Q2 hicri s akupackom, UF-2100 XM-L T5 4B, Small Sun ZY-T08 XM-L2 U2 1C dedomed na medi, UniqueFire UF-T20 XM-L2 T6 3C na medi, NEW 612 XP-G R5 nw, Lumintop L1C XP-G
mal som: UQ HS-802 XM-L (povodne R2 mala bodka, predana), MTE XM-L (povodne P7 kobliha, sla bratovi), NF-500 Q5 zoom (predana), FF-2100 XP-G R5 (predana), UF C2 XM-L T4 5A3 (predana), CQG S1 XP-E nw (venovana), DXfire C3 XP-E nw (sla svagrovi), Ultrafire M5 XP-G (venovana)
budem mat: ?
neutral white ftw!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurel
příspěvek 29.12.2013 20:22
Příspěvek #138


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 70
Registrován: 22.11.2009
Bydliště: Prievidza
Člen číslo: 460



ďakuejm za info, jasne beriem ju od toho rumuna z ebayu, len na tejto stránke sa mi zdalo lepšie info


--------------------
ITP A3 eos upgraded
Green Laser 50 mW
No Name upreded na Cree XP-E Q5
home made bastl XM-L
XMDL 3W upgrade na XP-G R5
SMALL SUN XM-L T6
Ultra Fire WF-602C 16430, 2,8A, XM-L T6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.1.2014 01:05
Příspěvek #139


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Úplně to sem nepatří, ale nezkoušel jste někdo, při jakém proudu se ještě dokáže uchladit samotná LED XM-L2/XP-G2 jen na STARu? (Popřípadě rozdíl měď vs hliník)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 21.1.2014 16:58
Příspěvek #140


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



benik3: Pokud tě to zajímá, tak ti to mužu zkusit... Podle mého odhadu tak max 2-3Watt, což je 1-1,5Watt tepla wink.gif Ale to tak na 70°C+...

Neví někdo jak a kde povrchově upravit měď, aby časem neoxidovala? CUDPS na LEDTECH mají určitě nějakou úpravu, kdyby někdo věděl a měl hlavně zkušenosti, dejte vědět, jinak pujdu googlit.

Tento příspěvek byl editován Mike: 21.1.2014 16:58


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stránky V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 16:11