IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

23 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nové čelovky Zebralight
jirik
příspěvek 4.3.2008 23:22
Příspěvek #1


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Model Zebralight H50 je na trhu už přes půl roku a brzo by měly přibýt další. Model H30 na CR123 baterie byl původně slibovaný už na leden, ale došlo ke zpoždění a zřejmě budou až na konci března či v dubnu.

Předběžný tvar čelovky Zebralight H30 je zde


Proti modelu H50 má čelovka víc zapuštěnou čočku, aby byla lépe chráněná proti poškození, vyzařovací úhel by se měl zmenšit ze 120° tuším na 75°. Takže dosvit se zvýší, ale kužel bude pořád dostatečně široký. Režimy se nebudou přepínat povolováním/utahováním zátky, ale tlačítkem.

Po modelu H30 má přijít H501, která bude mít stejné vlastnosti jako H30, ale napájená bude z jedné AA baterie.

V červnu či červenci se má objevit model H51, který bude používat reflektor, takže tvar kuželu bude asi podobný, jako mají třeba Fenixy.

Myslím, že se máme na co těšit smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 5.3.2008 18:21
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Už aby to bylo :-) Mě by se líbila třeba kombinace boční LEDky (jako u H50) a čelního reflektoru, nebo varianta s děma bočními LEDkami pro zvýšení světelného toku (a napájení asi z 18650, protože normální NiMH accu by se asi vyšťavil moc rychle.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.3.2008 19:26
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Kdysi jsem neco cetl o modelu H60 na 18650 aku a pry by mohl mit prave dve ledky, jednu s sirokym uhlem na blizko a druhou do dalky. Ale uz je to dyl a ted se o nich vyrobce vubec nezminil, takze tenhle model asi bude az pozdeji.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 6.4.2008 12:52
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Prvních pár kusů H30 už se objevilo na fenix-store. První fotky, porovnání beamshotů s H50-Q5.

Parametry přímo od Zebralight:
- Out the front High 80lm (about 110lm at LED), Med 20lm, Low 4 lm.
- Runtimes: High 2.5hr, Med 21hr, Low 3.7days
- Diameter 21mm (head portion 25mm), height 56mm.
- Weight with a CR123A 40g, with a battery and the headband 62g
- Construction: the head portion and the battery tube portion are in one piece, machined from solid Alcoa aluminum rods, for better heat dissipation. The switch is a light touch kind with a reliability spec at one million cycles.
- 80 degree flood beam


A informace o dalších modelech:
The next AA headlamp will be a few months away. Right after the current H30 release, we will have an 18650 powered H60 and several handheld flashlights.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.4.2008 19:24
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Další recenze H30 Q5, také už se objevila přímo na webu Zebralight.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goha
příspěvek 8.4.2008 21:01
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 22.3.2008
Člen číslo: 36



Mnooo, myslím, že až bude provedení na AA, tak není o čem .... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Killian
příspěvek 10.4.2008 10:47
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 23
Registrován: 8.2.2008
Člen číslo: 4



Tak som neodolal a objednal jednu H30 wink.gif .
Mal som H50 ale v lese som mal pocit, ze to svetlo je az moc rozptylene - malo kontrastu a vela svetla sa stracalo do oblohy a po bokoch.

Nevadi mi az tak, ze to pouziva CR123A. Mam este nejaku zasobu (Energizer z USA za 1.5$) a ta celovka ide 21 hodin na medium, co by malo stacit na vacsinu veci. Takze na jednu baterku to vydrzi na niekolko viacdnoviek v lese. Nabijatelne baterky sa v mojom pripade neoplatia. Jednorazove maju vacsiu kapacitu, da sa na nich spolahnut a nie su uz take drahe - 30-40Sk na kus za znackovu z USA je v pohode, tolko ma vysli alkalicke 3x AAA do mojej sucasnej Tikka XP.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.4.2008 13:23
Příspěvek #8


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jsem zvědavej, jak se ti bude líbit:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peta
příspěvek 15.4.2008 12:25
Příspěvek #9


Administrátor
*

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 40
Registrován: 4.2.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 1



Tak jsem se trochu pidil po tom jak to vypada s tou novou H501 a s H60 a dozvedel jsem se ze byly v programu odsunuty az za pripravovane rucni svitilny od Zebry.
Tj. odhaduju ze dalsi celovky budou nejdrive tak na podzim sad.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.4.2008 12:56
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Myslel jsem, že aspoň ta H60 má být dřív? Jestli s tím budou otálet až do podzima, tak na tom budou určitě tratit, protože do tý doby se s čelovkou rozhoupe snad i Fenix smile.gif Ale jsem zvědavej jaký svítilny vymyslej.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peta
příspěvek 15.4.2008 22:13
Příspěvek #11


Administrátor
*

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 40
Registrován: 4.2.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 1



No podle toho co jsem pochopil tak obe celovky budou pozdeji, nicmene mezitim ma prijit neco co bude spis rucni svitilna (ale mozna ze to bude slouzit s nejakym klipem i jako celovka - treba je to ten tebou zminovany typ H51, cert vi).
Ad Fenix a celovka - no slibuje uz to tak dlouho ze by mohli, nicmene vezmu-li v potaz ze teprve pred par dny rozesilali pruzkumovy dotaznik na celovky, tak si myslim, ze vanoce to jisti smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pvdmk
příspěvek 30.5.2008 12:53
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 1
Registrován: 30.5.2008
Člen číslo: 93



Už ji mám - H 30, budu testovat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.5.2008 17:32
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tak jsem zvědavý na zkušenosti smile.gif Včera jsem si ji byl půjčit, takže také testuju. Zatím jsem si dal 15 minut běh nočním kunratickým lesem a zatím dobrýsmile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 2.6.2008 16:59
Příspěvek #14


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(pvdmk @ 30.5.2008 12:53) *
Už ji mám - H 30, budu testovat


tak to sa tesim, dnes som premyslal ci ju mam kupit biggrin.gif tak som zvedavy ako budu vyzerat testy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 2.6.2008 18:02
Příspěvek #15


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(suivant7 @ 2.6.2008 16:59) *
tak to sa tesim, dnes som premyslal ci ju mam kupit biggrin.gif tak som zvedavy ako budu vyzerat testy.


predsa som nevydrzal rolleyes.gif no dufam bude do piatku doma moja H30 Q5 cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 2.6.2008 18:04
Příspěvek #16


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(Killian @ 10.4.2008 10:47) *
Tak som neodolal a objednal jednu H30 wink.gif .
Mal som H50 ale v lese som mal pocit, ze to svetlo je az moc rozptylene - malo kontrastu a vela svetla sa stracalo do oblohy a po bokoch.

Nevadi mi az tak, ze to pouziva CR123A. Mam este nejaku zasobu (Energizer z USA za 1.5$) a ta celovka ide 21 hodin na medium, co by malo stacit na vacsinu veci. Takze na jednu baterku to vydrzi na niekolko viacdnoviek v lese. Nabijatelne baterky sa v mojom pripade neoplatia. Jednorazove maju vacsiu kapacitu, da sa na nich spolahnut a nie su uz take drahe - 30-40Sk na kus za znackovu z USA je v pohode, tolko ma vysli alkalicke 3x AAA do mojej sucasnej Tikka XP.


kde nakupujes tie lacne CR123? nejaky inet obchod? poradis? zatial kupujem primarne clanky z DX a spokojnost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.6.2008 19:05
Příspěvek #17


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



CR123 za zajímavou cenu se dají sehnat na batteryjunction.com.

Jinak k H30 mám zatím tyhle postřehy:
U prvních várek si lidi na CPF stěžovali na všelijaké bugy v ovládání(čelovka používá elektronický spínač), ale tenhle kus by měl být již z opravené várky a zatím jsem na žádný problém nenarazil. Vzhledově vypadá fakt sexy a ovládání spínačem na boku je super. Kužel je o něco užší než u H50 (80° vs. 120°), ale přesto je pořád dostatečně široký a hlavně se díky tomu zlepšil i dosvit. Takže na běhání po cestách, nebo lesních pěšinkách svítí dostatečně, ale do těžkého terénu je to pořád málo. Výrobce prý používá studené i teplé odstíny LED, takže to je trochu loterie, u mého kusu je odstín studenější (stejný jako mám u H50 P4). Do stanu, na čtení, či pohyb po domě stačí i low režim. Na práci a podobně bude ideální medium režim. Odběr s RCR123 jsem naměřil následující:
low: 12,9mA
medium: 44mA
high: 390mA

Na high jsem naměřil výdrž 96 minut s AW RCR123, na medium bych výdrž odhadl na víc než 12 hodin a v low zhruba na dva dny(momentálně testuju). S CR123 udává výrobce výdrže 2,5h/21h a 3,7 dne což by mohlo odpovídat.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 3.6.2008 11:19
Příspěvek #18


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak už jsem konečně také jedním ze šťastných majitelů H30. Mé dosavadní poznatky:
  • příjemnější barva světla (teplejší) proti H50 - to je samozřejmě kus od kusu jiné
  • v těle je dostatek místa i pro lehce nadtolerantní RCR123A - z mých 3 kusů je jeden o nějakou desetinku milimetru širší a Nitecore Extreme ho již "nepozře", zatímco H30 bez problémů
  • mnohem příjemnější ovládání než H50, i když o životnost mikrospínače bych měl trochu obavy ...
  • svítí cca tak, jak jsem si to představoval podle papírových údajů, tedy přiměřeně lépe než H50. A vzhledem k tomu, že jedním z hlavních použití "předchůdkyně" H50 bylo přivěšení na dlaňový úchyt u kamery (rodinné, amatérské) a přisvěcování alias dožehlování natáčené scény, je H30 velmi milým krokem kupředu. Nejen tím, že více a ve výhodnějším úhlu svítí, ale i tím, že barva jejího světla si lépe sedne s automatickým vyvážením bílé
  • líbilo by se mi kromě 3 stávajících režimů (4/20/80 lm za optikou) ještě nějaké turbo, baterka by to utáhla, ovšem s chlazením by byl asi problém a vzhledem k předpokládané nedisciplinovanosti uživatelů (kdyby bylo turbo povoleno na třeba 5 minut, tak všichni by to stejně zkoušeli až do uvaření LEDky a přiškvaření k čelu) je asi logické, že tam není. Snad příště?


Takže suma sumárum velká spokojenost a mohu jen doporučit.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 3.6.2008 13:01
Příspěvek #19


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Možná do modelu H60 nějaké turbo přidají, přece jen bude větší, takže s chlazením vyšších výkonů by neměl být problém. Ale podle toho co psal Peta, budou další modely zřejmě až na podzim.

O životnost spínače bych se moc nebál, výrobce uvádí životnost 1 milion cyklůsmile.gif

Jinak na CPF se teď objevilo info, že problémy některých modelů byly způsobeny jen špinavým "+" kontaktem, v případě problémů tedy doporučuju vyčistit.

Nejvíc se mi na ní libí minimální rozměry a váha, je to fakt drobeček:)
Přiložený obrázek




--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 9.6.2008 11:58
Příspěvek #20


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(jirik @ 2.6.2008 19:05) *
Na high jsem naměřil výdrž 96 minut s AW RCR123, na medium bych výdrž odhadl na víc než 12 hodin a v low zhruba na dva dny(momentálně testuju). S CR123 udává výrobce výdrže 2,5h/21h a 3,7 dne což by mohlo odpovídat.


jak dopadlo testovani v low rezimu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 členů čte toto téma (3 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 20:32