IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Idealne potapacske svetlo, debata o hlavnych a zaloznych svetlach na potapanie
hopik
příspěvek 9.11.2012 22:53
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 4.1.2012
Člen číslo: 9 349



Ake je podla Vas najlepsie a najspolahlivejsie svetlo vhodne aj na cestovanie.

Ake mate skusenosti so svetlami ktore pouzivate?

Zdroj svetla - Led, HID, Halogen?
Aky je spravny uhol ziarenia/nemyslim foto ani video svetlo/
Ako ma ten kuzel vyzerat?
Aky zdroj energie? lion,lipol, PB, alebo?
Hlava+zdroj alebo vsetko v jednom?
Aky vypinac?
Kolko modov a akych, v akom poradi ?
Aka rucka, drziak, spagat, guma, suchy zips?
Na ruke? Na hlave?
Ake uchytenie na kompenzator vztlaku/kridlo?

Aka zalozna lampa? jedna dve alebo viac?

Uz ma nic nenapada.

Chcem si urobit nazor na dobre svetlo

Dakujem za Vase prispevky







Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 10.11.2012 12:14
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



:], to je stejne, jako by jsi se zeptal, jake je nejlepsi auto ..

Zdroj svetla: nejlevnejsi je stale halogen, nejspolehlivejsi LED. HIDka je fajn, v porovnani s halogenem vyborny narust svetelneho vykonu vs. spotreba, ale je to choulostiva zalezitost, jednou se svetlem sptne klepnes o sutr a menis vybojku (nic levneho)
Uhel svetla: cim uzsi, tim pri stejnem vykonu delsi dosvit, to je jasne. Osobne mam radeji sirsi, pokud se nepotapis v kristalove vode, stava se ze superuzkych kuzelu 'svetelny mec'. Prislis siroky uhel zase vytvari 'svetelnou stenu', na bezne potapeni mi pripada idealni neco okolo 30°
Baterie: pokud chces co nejvetsi spolehlivost, odolnost proti zkratu a podbiti, jdi do gelovych olovenych aku. Pokud je priorita vaha pro cestovani, jednoznacne li-pol. Lionky jsou rozumny kompromis, doporucuji
Zda deleny zdroj nebo rucka: to bude zalezet na tom, jak se potapis a jak vykonnou svitilnu chces. Dle meho je rozumnejsi deleny zdroj, kdyz chci, aby svetlo svitilo rozumnou dobu na pouzitelny vykon
Vypinac: takovy, co bude fungovat spolehlive, co k tomu dodat :]
Mody: pri potapeni jsem nikdy nemel potrebu mit vice modu nez jeden. Mozna nekdo vyuzije i jine, tohle je moje zkusenost
Uchyceni: nejvice se mi osvedcila 'goodmanova' rucka. Ruce jsou stale volne a svetlo se dobre ovlada. Plus na rucce karabinka, pro uchyceni na d-ring
Uchyceni na kompenzatoru: pri bezne konfiguraci kanystr vpravo na bederaku. Pokud se chces potapet se treba se sidemountem, dava se vetsinou jako ponny atd.
Zalozka: pokud mas spolehlive hlavni svetlo, potapis se na volne vode a pres den, staci to. Pokud se chces potapet v noci, pak jedna zalozka a priupadne chemicke svetlo na flaskach. Pokud planujes speleodiving, pak k zalozce jeste minimalne jedno dalsi, asi nejlepe na helme. Zalozku asi nejlepe uchytit na ramenni popruh pod horni d-ring karabinkou a u hlavy svetla pomoci gumy na popruhu

Ukazka spolehliveho primarniho svetla: svetlo od Huga Habrmanu
Vcelku kvalitni zalozka: 1600Lm 200m Underwater Diving CREE XM-L LED Flashlight Torch Waterproof Light - 2x 18650 nebo 2x 26650, vypinac dosedem (pootocenim)
Lehka a levna zalozka na helmu: Super Bright Underwater Diving T6 LED Flashlight Torch 700LM na 18650, nebo mene vykonna s jazyckovym rele New CREE Q5 LED 100M Diving Flashlight Waterproof Torch Lamp 500 Lumens na ctyri tuzkove
Tyhle soucasne pouzivam ja. Plus si bastlim takovou trochu lepsi celovku, pouzitelnou i pro slepeodiving.

A docela dobra asi bude i tahle svitilna: Super Bright 3x CREE XM-L T6 LED TrustFire 4000Lum LED Diving Flashlight Torch, kdybych ted kupoval neco vykonnejsiho, asi tohle by bylo presne ono :]

Samozrejme vyrobcu svetel je hafo, tohle je pouze ukazka toho, u ceho povazuji pomer cena/vykon/hodnota za velmi dobry. Kdyz napises, jak se potapis, vybereme uz treba neco lepe a konkretneji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.11.2012 13:14
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Halogenka je vůdči ledkám celkem nespolehlivá a má špatný poměr příkon/výkon. Hid svítí hodně a nejde regulovat. Takže se nehodí do malých prostor, kde tě bude oslňovat. U ledky není problém pomocí elektroniky nastavit od 0% do 100% výkonu.

Světlo 1600Lm 200m Underwater Diving CREE XM-L LED Flashlight Torch Waterproof Light co zmiňuje ve svém příspěvku Spachal bude mít max 800 lumenů, ale i to je celkem dost. Jakákoliv svítilna s jednou XML nemůže překročit 1000 lumenů.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 10.11.2012 13:18


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hopik
příspěvek 12.11.2012 18:31
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 4.1.2012
Člen číslo: 9 349



Dakujem za ochotu pomoct
Potapam uz par rokov a svetla uz nejake mam.
Nechcem ich uz kupovat, chcem si nejaku vlastnu vyrobit.
Mam vybavu tech. potapaca a aj skusenosti s jaskynami.
Par lolackych lamp som aj prerobil na led.
Ludia su s tym velmi spokojny.
Jednu taku aj pouzivam, ale hladam cosi viac.
Mozno som sa zle vyjadril v uvode temy , ale ocakaval som odpovede typu:

-pouzivam takuto lampu, je to dobre, som s tym spokojny, alebo ......
-takto to mam upevnene , takto som si to upravil, takto mi to vyhovuje ........
-svieti to tak a tak.
-kuzel mam radsej uzky alebo siroky, a preco.
-farba svetla

v skratke - Vase skusenosti s pouzivanim lamp

Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 12.11.2012 21:46
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Ahoj, v dnesni dobe bych bastlil uz jen to, co se neda koupit, coz je napriklad muj pripad :]. Anebo mit opravdu hodne volneho casu a jit do toho s tim, ze jen v investicich a pokusech utratis vice, nez za kolik se svetla daji koupit, svuj cas do toho nepocitat.

Ja pouzivam nebo jsem pouzival svetla jak mi prisla pod ruku, halogeny, vybojky i ledky. Nejvice mi samozrejme v dnesni dobe sedi ledky, super svitivost, mala spotreba, vysoka odolnost. S tim uhlem jsem to uz psal, mne osobne sedi nejvice uhly okolo 30°, pokud nepouzivam svetlo i pro kameru (coz vetsinou ano, pak i tech cca 70° jeste rozptyluji). Dle meho nazoru je idealni, kdyz je kuzel svetla silny ve stredu, ale ma i mnohem sirsi kruh s malou intenzitou. Moc uzky = vysoka intenzita, ale mala osvetlena plocha, siroky uhel = dobre video, ale je potreba opravdu silny zdroj svetla. Vyhovuje mi studenejsi svetlo, mezi 5000-6000K. Halogenka je na me uz moc cervena, HIDka zase zelena ;].

Co ted pouzivam za svetla, to uz jsem psal, uplne na zacatku jsem mel nejake bludicky typu vega/2, pak prechod na loly v halogenu (IRC50), pak 10W hid od loly, 35W hidka od Sorma, pak zacatek vyroby vlastnich halogenek a hidek (10-35W). Ted jsem skoncil u ledek, na speleo si delam vlastni, jinak pouzivam zalozky (odkaz nahore) nebo na video svetlo od Hugina (to slavi uspechy kdekoliv jej rozsvitim, v Egyptakove to na nocnich dopadlo tak, ze jsem plaval ja a za mnou asi dvacet potapek s bludickama a koukali, kam jsem svitil ..).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 13:15