IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sanyo 2700 A Ld20, vybíjí do 0V
chrma
příspěvek 5.10.2009 21:10
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



Ahoj, mám LD20 a v ní sanyo 2700. když už mi přepne z nejvyžšího režimu na naižší - slabé baterky, tak je přeměřím a na jedné naměřím 1,2V a na druhé 0,2V. nechápu to jsou nabíjené v jedné nabíječce. Tu slabou jsem si označil a když jsem je přeměříval zase po dalším vybití, tak byla ze se vybitá ta druhá, myslíte že na to může mít vliv umístění baterií za sebou?
Díky
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 5.10.2009 22:15
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Pokud je nabíjíš v sérii (1pár), tak při rozdílném stavu článků, dochází k znehodnocování jednoho z nich. Ten horší se bude přebíjet, zatímco lepší ještě není zcela nabit. Tohle se neustále opakuje a zhoršuje... Nejvhodnější je nabíjet aku jednotlivě.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.10.2009 22:39
Příspěvek #3


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(chrma @ 5.10.2009 22:10) *
Ahoj, mám LD20 a v ní sanyo 2700. když už mi přepne z nejvyžšího režimu na naižší - slabé baterky, tak je přeměřím a na jedné naměřím 1,2V a na druhé 0,2V. nechápu to jsou nabíjené v jedné nabíječce. Tu slabou jsem si označil a když jsem je přeměříval zase po dalším vybití, tak byla ze se vybitá ta druhá, myslíte že na to může mít vliv umístění baterií za sebou?
Díky


vykasli sa na tuzkovky a kup si liion :-)))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.10.2009 23:01
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



pokud používáš akumulátory, tak je lepší svítilnu na 2xAA vypnout co nejdříve poté co si všimneš poklesu výkonu. neždímej to zbytečně dlouho. jakou máš nabíječku? nabíjí akumulátory jednotlivě?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 6.10.2009 05:34
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



je pravda že většinou svítím na 1 a 2 mod, turbo jen hodně málo, takže na to příjdu asi později.
Akumulátory jsem nabíjel od novoty cca 5-6x, po vytažení z nabíječky mají stejné napětí.
mám tuto nabíječku, dávám je do krajních pozic
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=395
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 6.10.2009 08:40
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(chrma @ 6.10.2009 06:34) *
je pravda že většinou svítím na 1 a 2 mod, turbo jen hodně málo, takže na to příjdu asi později.
Akumulátory jsem nabíjel od novoty cca 5-6x, po vytažení z nabíječky mají stejné napětí.
mám tuto nabíječku, dávám je do krajních pozic
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=395

mozno by to chcelo skusit lepsiu nabijacku kedze akumulatory mas celkom v pohode napr. voltcraft IPC-1 alebo IPC-1L, ktore ti podaju o aku trosku viac informacii


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 09:15
Příspěvek #7


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Lucky @ 6.10.2009 09:40) *
mozno by to chcelo skusit lepsiu nabijacku kedze akumulatory mas celkom v pohode napr. voltcraft IPC-1 alebo IPC-1L, ktore ti podaju o aku trosku viac informacii


no to uz si fakt radsej moze kupit nove liion akumulatory a nabijacku ... mat super nabijacku na AA je sice fajn, ale nie je to lacne ... a navyse tieto jeho AA akumulatory uz dostali pekny uder, kedze ich vybijal az na 0.2V ... uz by mal rozmyslat nad novymi ... a navyse s dvomi AAnimh akumulatormi bude vzdy problem, ze sa nebudu vybijat rovnomerne, s jednym 18650 akumulatorom je vsetko o kus jednoduchsie ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 6.10.2009 09:50
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



Pepko pepko, ty se nezapřeš biggrin.gif
U AA určitě zůstanu, protože LD20 stála 1500,- a protože mám foták na 4xAA
Takže myslíte, že už budou mít rychlý konec? A když si koupím třeba nové enelopy nebo zase 2700, tak jak se toho vyvarovat u nových baterek? myslel jsem že LD je bude elektronicky cucat rovnoměrně na 0,9 a pak to oznámí úbytkem jasu.
JInak ta nabíječka mi nabíjí už 4roky 4xAA sanyo 2300 a pěkně fungovaly až ted se už hodně unavují.
Díky
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 11:45
Příspěvek #9


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



kto chce kam, pomozme mu tam ...

moje frflanie na tuzkovky nie je preto, ze som si to vymyslel, ale preto ze mam s nimi osobne zle skusenosti, ale aj moji znami ... mozno prave preto, ze sa pohybujem medzi bikermi a ti zvyknu vybijat svetlo dlhodobo a az na doraz ... tvoj fenix ma boost elektroniku a nema sancu spravne odhadnut cas kedy ma vypnut driver ... lilionka a direct drive je podla mna najbezpecnejsie a najsetrnejsie riesenie ...niektori maju sice pocit, ze je super, ked im driver vyzmyka energiu z akumulatorov az na teoreticku nulu ... ale staci to niekolkokrat zopakovat a je po akumulatoroch ... o seriovom nabijani dvoch nimh ani nehovorim ... budem sa opakovat, ale riesenia ako fenix tk40 su fakt zufale pokusy marketingoveho oddelenia fenixu ... ruky prec od toho, mame tu liiony a zopar celkom rozumnych a lacnych nabijaciek aj akumulatorov ... kto to ignoruje, skodi sam sebe ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 6.10.2009 13:14
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(chrma @ 6.10.2009 10:50) *
Takže myslíte, že už budou mít rychlý konec? A když si koupím třeba nové enelopy nebo zase 2700, tak jak se toho vyvarovat u nových baterek? myslel jsem že LD je bude elektronicky cucat rovnoměrně na 0,9 a pak to oznámí úbytkem jasu.


Jedna takováhle příhoda je neodrovná, ale určitě jim to dobře nedělá smile.gif Pokud ty baterie mají stejnou kapacitu, tak výkon klesne velmi prudce a po vypnutí opravdu obě mají 0,9V. Jakmile si tedy všimneš, že výkon v turbu je nějaký slabý (třeba že výkon na high a turbo se neliší), tak prostě vyměň baterie a těmto problémům se vyhneš.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 6.10.2009 14:53
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



Díky za poznámky a rady. LD20 asi na lionky předělávat nebudu, tak do ní budu dál dávat AA.
Vyplynulo mi, že si je musím více hlídat a častěji prosvítit na turbo abych zjistli intenzitu, nebo občas přeměřit. A nabíjení zkusím po jednom článku aby byly obě baterky stejne nabité. A dálší možnost už jen koupit nové. A nebo taky novou nabíječku.
Pepko slibuji že další baterka bude na LION biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 6.10.2009 15:02
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(chrma @ 6.10.2009 10:50) *
Takže myslíte, že už budou mít rychlý konec?

Při opakovaném podvybíjení, se u nich postupem času zvýší samovybíjení a ztrácí kapacitu. U Ni-mh se nedoporučuje vybíjení pod 0.9V.

Lepší nabíječky (Voltcraft IPC1 atd.), umožňují změřit kapacitu jednotlivých aku a podle toho sestavit vhodné dvojice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 6.10.2009 15:14
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepko @ 6.10.2009 12:45) *
kto che kam, pomozme mu tam ...

moje frflanie na tuzkovky nie je preto, ze som si to vymyslel, ale preto ze mam s nimi osobne zle skusenosti, ale aj moji znami ... mozno prave preto, ze sa pohybujem medzi bikermi a ti zvyknu vybijat svetlo dlhodobo a az na doraz ... tvoj fenix ma boost elektroniku a nema sancu spravne odhadnut cas kedy ma vypnut driver ... lilionka a direct drive je podla mna najbezpecnejsie a najsetrnejsie riesenie ...niektori maju sice pocit, ze je super ked im driver vyzmyka energiu z akumulatorov az na teoreticku nulu ... ale staci to niekolkokrat zopakovat a je po akumulatoroch ... o seriovom nabijani dvoch nimh ani nehovorim ... budem sa opakovat, ale riesenia ako fenix tk40 su fakt zufale vymysli marketingoveho oddelenia fenixu ... ruky prec od toho, mame tu liiony a zopar celkom rozumnych a lacnych nabijaciek aj akumulatorov, kto to ignoruje, skodi sam sebe ...


Jo, a já mám bohémský názory, že. . . biggrin2.gif biggrin2.gif
A asi proto, že je úplně na nic, se TK40 tak dobře prodává a ostatně všechny ostatní AA FL taky (beru širokou veřejnost) biggrin2.gif
Jo, tužkovky jsou někdě jinde už asi, ale pořád je to nejpoužívanější rozměr na světě a díky Eneloopům a lithiovým Energizerům mají zase svoje uplatnění, když někdo nechce kupovat liion a nabíječku a hledat zásuvku někde na smrku nebo si tahat solár a hrát si na lapače slunce... biggrin2.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 15:43
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Honza @ 6.10.2009 16:14) *
Jo, a já mám bohémský názory, že. . . biggrin2.gif biggrin2.gif
A asi proto, že je úplně na nic, se TK40 tak dobře prodává a ostatně všechny ostatní AA FL taky (beru širokou veřejnost) biggrin2.gif
Jo, tužkovky jsou někdě jinde už asi, ale pořád je to nejpoužívanější rozměr na světě a díky Eneloopům a lithiovým Energizerům mají zase svoje uplatnění, když někdo nechce kupovat liion a nabíječku a hledat zásuvku někde na smrku nebo si tahat solár a hrát si na lapače slunce... biggrin2.gif


kde sa TK40 dobre predava ? v cechach ?
kde sa dobre predavaju tuzkovky ? v cechach alebo vo svete ?

no tak sorry, asi som predbehol dobu, ja uz som mal za to, ze vo svete je uz uplny odklon od nimh AA rozmeru ...
a ta tvoja narazka na alkalicke ... no tie snad jedine do dialkoveho ovladaca, do lampasa su uplne nevhodne ...

P.S. tento tred si davam do bookmarkov, budiz chrmove otazky poucenim pre novych kupcov :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 6.10.2009 16:06
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepko @ 6.10.2009 16:43) *
kde sa TK40 dobre predava ? v cechach ?
kde sa dobre predavaju tuzkovky ? v cechach alebo vo svete ?

no tak sorry, asi som predbehol dobu, ja uz som mal za to, ze vo svete je uz uplny odklon od nimh AA rozmeru ...
a ta tvoja narazka na alkalicke ... no tie snad jedine do dialkoveho ovladaca, do lampasa su uplne nevhodne ...

P.S. tento tred si davam do bookmarkov, budiz chrmove otazky poucenim pre novych kupcov :-)))


Jo, v ČR není s jejich prodejem problém. Já za to nemůžu wink.gif Vy jste v SR už tak hodně pokrokoví? Na Slovensko jsem před eurem jezdil pravidelně na dovolený a nepřišlo mě to třeba v obchodech s elektronikou, zbytek je tady jedno wink.gif
Taky je až tak neprožívám. Na alkalický narážka nebyla žádná, ale kdyby jsi měl nouzi, byl bys ještě rád, kdyby Ti je nějaký Rumun někde v prdelákově prodal narychlo pár kousků a Ty si mohl dodělat třeba opravu auta wink.gif I když to jde třeba obejít použitím FL na CR a vzít si zásobu CR123, na který nedám dopustit nebo si pořídit kvalitní montážní cestovní lampu....... Lidi, co takhle cestují, hodně často sáhnou právě po FL na AA nebo CR123 wink.gif

Konec offtopic.gif ať si každý koupí, co mu vyhovuje a využije to...

PS kolega Sanya používá, krom samovybíjení fungují bezavdně, jen to opravdu nechce podvybíjet, pak je to smrt stroje...


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 6.10.2009 16:20
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(pepko @ 6.10.2009 16:43) *
ja uz som mal za to, ze vo svete je uz uplny odklon od nimh AA rozmeru ...


Pozor, CPF, fotonmag ani ledmania nejsou svět! Svět, tedy "normální" lidé, ještě dlouho budou preferovat tužkovky před čímkoliv jiným. Dokud nebude možné koupit li-ion aku (a nabíječky) na každém rohu od velkých výrobců typu duracell, energizer, varta a spol. Tak k tomu také nikdy nedojde.

Proto jsou a budou svítilny na tužkovky jedny z nejpopulárnějších.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 16:34
Příspěvek #17


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(jirik @ 6.10.2009 17:20) *
Pozor, CPF, fotonmag ani ledmania nejsou svět! Svět, tedy "normální" lidé, ještě dlouho budou preferovat tužkovky před čímkoliv jiným. Dokud nebude možné koupit li-ion aku (a nabíječky) na každém rohu od velkých výrobců typu duracell, energizer, varta a spol. Tak k tomu také nikdy nedojde.

Proto jsou a budou svítilny na tužkovky jedny z nejpopulárnějších.


toto teraz zbytocne pisete ... este nedavno si mi ty osobne pisal, ze okrem fenixa nenajdem na AA ziadne vykonne svetlo (ultrafire C3 a WF606 nepocitam) ... odvtedy sa sice ponuka AA svetiel zvysila, ale stale nedosahuje takeho poctu ako na CR123 alebo 18650 ... ze existuju nejake CR123 som ani nevedel, v slovenskych predajniach ich nie je vobec vidiet, pricom v kanade sa predavali aj na poste a lekarni ... nemozem sa ubranit tomu, ze hlavne europa sa zafixovala na AA rozmer ... ale tak ako vymizli AA nimh (a nicd) z mobilov, notebookov, fotakov, tak vymiznu aj z lampasov ... bohuzial tento region kde zijeme je technologicky jeden z najoneskorenejsich v europe, europa je zase dost omeskana po amerike, japonsku, korei a asi aj po cine ... podla toho co kupuje bezny slovak a cech sa naozaj neda robit statistika ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 16:51
Příspěvek #18


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pre info



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 6.10.2009 17:00
Příspěvek #19


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



to boli len odhady, ale toto by mohli byt uz realne cisla ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 6.10.2009 17:32
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pěkné grafy, ale kam všechny ty li-ion směřují? Do batterypacků notebooků, nářadí, mobilů a dalších přenosných zařízení. Jenže do každého toho zařízení je ta baterie jinak velká, má jiné konektory atd. Není to nic standardizovaného jako AA baterie.

Ve svém oblíbeném běžném super/hyper/mega marketu jednotlivé 18650 aku spolu s rohlíky nikde na světě nekoupíš (možná s výjimkou Hong kongu a Číny smile.gif). Jednotlivé aku se v podstatě kupují jen do svítilen a pak asi do modelů... To je všechno.

Nikde netvrdím, že jsou nimh lepší než li-ion, jen se ti snažím popsat jak to prostě je.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.4.2024 - 11:55