IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

6 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fenix TK35 - recenze ..., ... aneb éra Cree XM-L začíná
alk007
příspěvek 10.1.2011 23:28
Příspěvek #1


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Fenix TK35 ? recenze



Úvod (stupeň subjektivity = ?) :

Tak jsem si pořídil další svítilnu. První značkovou s Cree XM-L T6. Protože tentokráte nezafungovalo podivné prokletí, že svítilna zdechne v okamžiku dopsání recenze (stalo se mi dvakrát a je to velká zkouška sebeovládání), máte možnost podělit se se mnou o vše, co jsem o výše jmenované svítilně za pár dní zjistil. Protože všechny recenze jsou více či méně subjektivní, pokusil jsem se stupeň této subjektivity zhruba odhadnout u každého odstavce. Ovšem stupeň subjektivity je velmi subjektivní, takže subjektivně ? :-)



Vzhled (stupeň subjektivity = 8) :

Tohle bude těžký oříšek. Když jsem TK35 viděl poprvé na fotkách, myslel jsem si, že si někdo udělal legraci a ve Photoshopu zvětšil hlavu nějaké malé svítilny a k ní dovymyslel strohé tělo na 2x18650 vedle sebe. Že designéři Fenixe dokážou stvořit velmi, řekněme nekonformní, výplody, dokázali již u hlavy TK45. Vypadá naprosto šíleně, ale při prvním podržení v ruce a vyzkoušení si svítilny je nutno konstatovat, že se jim to vcelku povedlo a tento experiment (co jiného by to bylo) je funční (a navíc dobře svítí). Pravda, líbilo by se mi, kdyby v každé subhlavě TK45 byla jiná LED (např. XR-E na thrower, XP-G na flood a nyní třeba už XM-L na wall of light) a hlava se pomocí elektromotorku sama otáčela, ale to už přenecháme snílkům, případně milovníkům rotačních kulometů :-)

Na obrázky se podívejte, prosím, přímo u výrobce, takhle pěkné bych stejně nepořídil a navíc by mi to trvalo věčnost.

Nejvíce je TK35 podobná Eagletacům typu M2C4 a spol. Oproti nim je malinko vyšší, ovšem hlava je výrazně menší. Vzhled je takový, řekněme, suchý. Žádné zbytečné příkrasy, skoro žádný knurling (rýhování, vroubkování, zdrsnění), velké hladké plochy. Tady to bude opravdu otázka vkusu. Po pár dnech konstatuji, že TK35 není zrovna sexy krasavice a láska na první pohled (jako např. můj milý Jetbeam M1X), ale funkční a zajímavá svítilna, vypadající sice trochu levně, ale, i díky svým výkonům, se mi začíná líbit čím dál tím víc. Zvláště proto, že vzhled je u mne skoro vždy až na druhém místě. A mimochodem, díky kompaktnímu tvaru a hladké hlavě se dost pohodlně zasunuje a vysunuje z pouzdra, kapsy, nebo jiného obalu. Příjemné. Prostě tuhle svítilnu budete, co se tvaru týče, buď nenávidět nebo milovat. Nebo ... tolerovat. Případně ... cokoliv mezi tím :-)



Provedení (stupeň subjektivity = 4) :

I na provedení je znát snaha o úspory, ale stále je to vysoká kvalita, jakou známe od Fenixů již dlouho. Anodizace je perfetně provedená bez jediného kazu, je spíše do matna než do leskla. Vevnitř je vše provedeno velmi čistě a hezky. Dokonce bych řekl, že vnitřek je hezčí než vnějšek.

Tělo je příjemné do ruky a co se pevnosti týče, je to lepší zlatý střed - není to pancéřák, kterým můžete rozbíjet atom, ale ani tenké tělíčko, které silnějším stiskem lehce promáčknete. Prostě dobré provedení.

Hlava je fakt jednoduchá, kompaktní a jediné, co mi na ni chybí, je nějaký ochraný ocelový kroužek, nejlépe šroubovací, ale bohatě by stačil i pevný. Nehodlám svítilnou útočit na národnostní menšiny ani většiny, ale jako ochrana před odštípnutím anodizace by to potěšilo. Jinak je robustní a působí dobrým, pevným dojmem.

Držák baterií je z plastu, vzadu je napevno hlavní vypínač a mikrospínač na přepínání módů, který je ovládán plastovou tyčinkou. Zde je malá nepříjemnost ? tyčinka i při sestavení svítilny při potřesu trochu chrastí, což hnidopichům způsobí zkřivení úsměvu, normální lidé to asi přejdou jedním povzdechem. Navíc, jak jsem předběžně zkoumal, půjde na tyčinku navléct nějaká tenká bužírka, případně teflonová páska a bude klid. Lépe řečeno, ticho.Vzhledem k tomu, že v zadní části držáku jsou oba spínače, po stranách je vidět dvakrát jeden drát a v přední části jsou pouze dva kontakty ke hlavě, je pravděpodobné, že součástí držáku je i část elektroniky. Nic jsem nerozebíral a také nebudu, přestože v tomto Fenixu bude rozdělavatelné asi prakticky vše - viz např. toto. Držák je jinak celkem pevný, baterie se do něj vkládají dobře a použity mohou být i flat-top baterie (bez niplu na plus pólu) ? plus kontakt je vystouplý. Při vkládání držáku do těla máte dvě možnosti, takže buď to tipnete, nebo se musíte podívat, zda je hlavní vypínač na držáku na stejné straně, jako krytka hlavního vypínače na těle. Ve tmě budete asi tipovat. Škoda, že není použit blbuvzdornější systém. Zatím asi nejlepší držák má Sunwayled M40A ? držák se dá zastrčit libovolnou stranou a navíc je robustní jak tank.

Lichoběžníkové závity jsou provedeny čistě, vše, je-li namázáno (a ono je už od výrobce), jde jako po másle. Závity jsou anodizovány, takže uvolněním hlavy si svítilnu zezalockujete. Ovšem vzhledem k tomu, že hlavní spínač není vystouplý, není to tak kritické. Tedy, on je malilinkato vystouplý a v zadní části jsou okolo něj dvě vystouplé lišty lehce zaobleného tvaru. Svítilna může být tedy ?tailstanding" alias stát na zadních, ovšem trochu se kýve a úplně stabilní to není.



Ovládání (stupeň subjektivity = 7) :

Je mnoho způsobů ovládání. Každému se líbí něco jiného, někdo je nucen kvůli handicapu používat pouze některé způsoby. Pak také záleží na velikosti svítilny, druhu použití, úchopu atd. Tato svítilna patří mezi střední a a ideální je držet ji v dlani v úhlu 90 stupňů k paži (jak to popsat jinak?) a tudíž ovládat spínače palcem.

Ovládání asi již znáte, neboť zajisté jste pilně studovali potenciální svítilny ke koupi :-) Takže jsou tu přítomny dva spínače, větší svítilnu zapíná a vypíná a je namačkávací, což je dobré. Menší přepíná módy a skupiny. V první skupině je Low ? Medium ? High ? Turbo, ve druhé Strobe a SOS. Za zmínku stojí neobvyklé Strobe, které cyklicky střídá rychlou a velmi rychlou frekvenci. Zajímavé. Mezi oběma skupinami se přepíná delším stisknutím malého spínače, módy se přepínají stisknutím krátkým. Svítilna má paměť na poslední mód v obou skupinách, ovšem po zapnutí je aktivní vždy skupina s ?normálními" módy. A abych nezapomněl ? svítilna má tu vlastnost, že pokud je po 25 minutách provozu v módu Turbo, přepne do módu High. Ještě jsem to neověřoval ale podle agentury JIP (Jeden Internet Povídal) je tomu prý tak, že nezáleží na tom, v kterých módech se svítilna provozovala, ale prostě po 25 minutách od zapnutí, je-li v módu Turbo, přepne na High. Chceme-li dál šajnit naplno tak vypneme, zapneme a máme k dispozici dalších 25 minut nejvyšší lumenové slasti.

Gumové krytky spínačů jsou sice každá jiná ? větší je vroubkovaná do kříže, menší je hladká s vyrytým logem Fenixe, ale po hmatu se neodlišují nejlépe. A budete-li mít rukavice, nepocítíte rozdíl. Takže při použití za šera se musíte pořádně podívat, zda máte pod palcem to, co chcete :-)



Odběr (stupeň subjektivity = 0) :

Měřit odběr z baterií v TK35, kde elektronika je v držáku, je téměř nemožné. Změřil jsem tedy proud, protékající mezi držákem baterií a hlavou, což je téměř s určitostí proud, který teče do LED, protože asi celá elektronika je integrována v držáku a v hlavě je už jenom LED. Tohle vidím poprvé, ale proud tekoucí do LED je cennější údaj, než proud odebíraný z baterií. Použil jsem Metex 3270D a krátké kabely s dostatečným průřezem, takže ty hodnoty by mohly být celkem přesné.

Tak tedy proud do LED je prakticky úplně stejný jak z nabitých tak i z téměř úplně vybitých baterií (konkrétně jsem zkoušel zcela nabité AW IMR 1600mAh a AW 2600mAh a prakticky zcela vybité AW 2900mAh), což je velmi příjemné zjištění, svědčící o kvalitě driveru a kvalitě regulace, která je ostatně u Fenixů již tradicí:

Turbo: . . . . . 2,86 A
High: . . . . . . 1,00 A
Medium: . . . 0,29 A
Low: . . . . . . 0,03 A

Jen tak pro zajímavost - napětí "naprázdno" - tedy na držáku bez připojené hlavy, je ve všech módech 3,722V



Výdrž (stupeň subjektivity = 0) :

Založil jsem dvě čerstvě nabité 18650 AW 2900mAh. Každých cca 10 minut jsem TK35 vypnul a zapnul, abych zrušil timer, který odpočítává čas do přepnutí z Turba na High. Svítilna zhasla v čase 1:48h. Časem vyzkouším i s jinými akumulátory.

Turbo:
2 x 18650 AW 2900mAh . . . . . . 1:48 h
2 x 18650 AW 2600mAh . . . . . . 1:40 h


Kužel světla (stupeň subjektivity = 6) :

Tak nejdřív si zahrajeme na white wall hunters, tedy hnidopichy, kteří na bílé stěně zkoumají (někteří snad i s lupou) kvalitu, barvu, rovnoměrnost a snad i vůni toho, co vám svítilna vyplivne přes sklo ven. Něco jsem už popsal zde: . Kužel se nepodobá skoro ničemu známému. Koneckonců, je to nová dioda, nemůžeme čekat stále stejné sušenky :-) Průměr hotspotu je o kousek větší než třeba u Lumintopu TD15, je méně ostřeji ohraničený. Hotspot není zcela homogenní, uvnitř je trošku tmavší. Není to nijak tragické (jsou svítilny, co jsou na tom mnohem hůře) a venku to už nevadí vůbec, ale asi to nepřehlédnete. Směrem navenek je tu dosti jasná korona dosti nejasného tvaru ? něco jako motýlek, co je skoro čtverec, lehce nepravidelný :-)) Korona je možná nepatrně více do žlutozelena, ale oproti tomu, co tvořila většina SST-50 ze začátku je to skoro bílá :-) Pak už následuje spill, který je velmi jasný. Pěkné srovnání beamshotů je např. zde.



"Throwerovitost" :-) (stupeň subjektivity = 6) :

Tato svítilna není vyložený thrower, ovšem na střední vzdálenosti je výborná. A ani na blízko vás nezklame. S throwerem si v noci pod nohy moc neposvítíte, vidíte vypálené kolečko a jinak nic. S TK35 díky většímu hotspotu, koroně a intenzivnímu spillu můžete svítit pod nohy a pořád je to použitelné. I když pouze na noční chození je pochopitelně lepší něco jiného, tzv. flooder (opak throweru).

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od lumenů luxy měřit umím, učinil jsem tak s následujícím zjištěním, publikovaným zde:

lx/1m:
Režim: . AW 2900mAh . . AW IMR 1600mAh
Turbo . . . . 25 100 . . . . . . . . 25 860
High . . . . . 10 340 . . . . . . . . 10 560
Medium . . . . 3 294 . . . . . . . . 3 344
Low . . . . . . . . 333,5 . . . . . . . . 338,5



Plusmínusovník (stupeň subjektivity = 5) :

Předběžné hodnocení jsem již napsal zde, takže teď to zkopíruji a trochu upravím:

Chybky tu jsou, ale (pro mne)nepodstatné a v závěrečném zhodnocení by měly váhu tak 5 - 10%:
  • trochu při zatřesení rachtá ten menší přepínač režimů. Nevadí, šikulové upraví.
  • při provozu na turbo je občas v tichu slyšet slabé "prasknutí", jako když uvnitř něco tepelně pracuje. Vzhledem k tomu, že se tomu prý děje i po vypnutí (viz diskuse na CPF) asi to bude fakt teplem. V praxi to vůbec nevadí.
  • uprostřed hotspotu je trošku tmavší kruh. V terénu téměř nepoznatelné.
  • přední části by možná slušel nějaký ocelový kroužek, ponejlépe šroubovací, protože takhle se svítilna snáze omlátí.
  • na provedení je znát, že Fenix se snažil stlačit cenu na přijatelnou úroveň, což se celkem povedlo Kompromisy nejsou jsou naštěstí nijak zásadní.
  • mohla by být více "dorukyfriendly"- více zdrsněný povrch, případně navlékatelná gumová šp..ka, nebo co já vím :-)

Plusy jsou, alespoň pro mne, naprosto převažující:
  • svítí jak kráva, prostě asi těch 820 lm opravdu má.
  • tvar kužele je pro mne osobně skoro ideální - není to hyperthrower s uzounkým hotspotem a spill je velmi intenzivní, takže použití na střední až delší vzdálenosti je zcela ideální.
  • výborné a snadné ovládání pomocí dvou tlačítek, Strobe a SOS neobtěžují díky "schování" do druhé skupiny módů.
  • kompaktní velikost (v mezích možností) díky koncepci 2x18650 vedle sebe a relativně nevelkému reflektoru a z toho vyplývající pohodlné držení a manipulace.
  • (pro mne) příjemný tint
  • s přehříváním to není tak zlé, jak jsem se bál podle obrázků (při stálém svícení na turbo při testech stačil svítilnu uchladit malý PC větráček).

???:
  • diskutabilní design, který se mi ale celkem líbí.
  • ten tint? Co člověk, to jiný oblíbený tint.



Zamyšlení s výhledem do budoucnosti (stupeň subjektivity = 9) :

Tento rok bude asi opravdu ve znamení Cree XM-L. Svítilny se nám objevují jedna za druhou. Jsme-li alespoň trochu finančně v kondici, trápí nás jistě otázka co si pořídit. Někteří vyčkávají, hodnotí, srovnávají, čtou recenze a čekají na XM-L na bílém koni, respektive v ideálním hostu. Další dělají tu první část také a pak rychle kupují nějakou lásku na první pohled ("posvit"), aby ukojili touhu po novém světlometu s velkým S. No a uhlobaroni, rentiéři, právníci a jiní podobní prostě kupují vše co je na trhu a jen odškrtávají ze seznamu :-)

Když se podívám na to, co nám nabízí trh s ?XM-L inside", viděl bych to v tomto okamžiku asi takto (jistě jsem nezmínil vše, co již má XM-L v útrobách):
  • noname drop-iny s XM-L ? levný a jednoduchý způsob, jak získat o dost lumenů více než pokud svítíme s drop-iny stejné cenové kategorie, ale s XP-G (méně lumenů), XR-E (ještě méně lumenů), MC-E a P7 (nevalný beamshot a méně lumenů). Musíme ale zvládnout chlazení (alobal, teplovodivá pasta, vlastní upravený host).
  • Fenix TK35 ? nepříliš velká a kompaktní, velmi kvalitní a cenově přijatelná a přitom dostatečně výkonná svítilna, univerzál na krátké až střední vzdálenosti, 820 ANSI lumenů tam opravdu je.
  • Lumintop TD15X ? pouze spekuluji, že tohle bude parádní svítilna pro toho, kdo za přijatelnou cenu potřebuje co nejmenší svítilnu s co největším výkonem. Fyzika se ovšem obejít nedá, a i když LED asi nebude hnaná na 100 a více procent, bude se to zřejmě slušně přehřívat. Osobně si myslím, že se bude dobře prodávat.
  • Olight M3X ? vypadá to na výborný thrower ve špičkové kvalitě Olightů (kteří mají ostatně prsty v lecčems). S nadšením se asi nesetká ?katapultí" přepínání módů povolováním a utahováním hlavy. Jinak první dojmy (lidí, kteří ji testovali) jsou veskrze kladné.
  • Thrunite Catapult ? pravděpodobně o další stupeň lepší než jeho předchůdce s SST-50. Výtečný thrower u kterého lidé opět pochybují o vhodnosti přepínání módů povolováním hlavy.
  • Eagletac M3C4 XM-L ? prověřená kvalita a ovládání pomocí magnetického kroužku, které mnozí považují za nejpohodlnější. Sympatický formát 2 x 18650 vedle sebe. Kratší doba provozu na Turbo.
  • 4Sevens Quark Mini X 123 ? asi první průnik XM-L do miaturních svítilen, takové to ?honisvětlo", kterým ohromíte. Příjemným vedlejším efektem bude asi širší kužel, což je u EDC většinou vítaná vlastnost.
  • Sunwayman M30R XM-L ? Sunwyman má výborné, i když trošku dražší výrobky. Perfektní ovládání magnetickým kroužkem, malá velikost, to by mohlo lákat. Ovšem pokud potravou budou pouze 3 ks primárních 123 baterií, tak minimálně v Čechách to bude neatraktivní koupě. Pokud bude (třeba už je) něco na 3 x 18650, bude to maso.
  • Jetbeam M1X-M ? M1X je pro mne srdeční záležitost a jestli se verze s XM-L ukáže jako dobrá, tak se bude šetřit :-) Jetbeam má svítilny s perfektním vzhledem, občas s dobrým chlazením a skoro vždy vysokým výkonem. Uvidíme, počkáme na testy (a na průkopníka Blancmana).
  • DX/KD ?něcoFire" - jako vždy sázka do loterie, za středně málo peněz bude buď v 10% skvost, 30% průměr lepší než srovnatelné ?staroLEDkové" svítilny a v 60% velký otazník a potenciální host pro lepší driver a lepší LED.

Závěr (stupeň subjektivity = 7) :

Pochopitelně jsem zvažoval, na kterou ze sedaček kolotoče s názvem XM-L nasednout. Začal jsem KD drop-inem, který mě potěšil a za nízkou cenu poskytl pěkný kužel, celkem dost světla a možnost přesunout svítilny, které mám rád a pojmou drop-iny, do vyššího levelu. Vyvolenou se stala Dereelight CL1H V4.

A pak už byl čas na koupi nějaké pořádné svítilny. Po pečlivém prostudování toho, co je k dispozici a kolik to stojí jsem se rozhodl pro Fenixe TK35 a to z mnoha důvodů:
  1. nechci ultrathrower ale více univerzálnější svítilnu
  2. preferuji kompaktní svítilnu a formát 2 x 18650 vedle sebe je ideální
  3. Fenix je pro mne opravdu značka s velkým Z, ostatně kdysi L0D a L2D roztočily mlejn, v kterém se melu až do dnešních dnů :-)
  4. nechtěl jsem být ?kroutičem" (přepínání módů).
A jak to dopadlo? Jednou větou:
TK35 mi udělala velkou radost, svítilna splňuje či mírně překračuje to, co jsem od ní očekával, líbí se mi každým dnem o kus víc a s klidným svědomím ji doporučuji všem flashaholikům, kteří hledají přibližně to, co jsem hledal já.



Dodatek:
Vzhledem k tomu, že vím, jak někdy probíhají recenze v jiných oborech (recenzentovi je předmět zapůjčen a když napíše kladnou recenzi, je mu předmět nějak tak jakože trochu ... ponechán), dodávám, že svoji TK35 jsem nejdříve normálně zakoupil v Kroniu a až pak, po pár dnech a pár prvních dojmech, jsem se rozhodl, že sepíšu tuto recenzi.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (tenká černá čára. Neplést s tlustou hnědou, prosím :-)


Pokud jste (v textu) klesli tak hluboko, že jste zde, děkuji vám za trpělivost a hlavně mi nenadávejte, pokud budou vaše peněženky zanedlouho zas o něco hubenější :-)))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 11.1.2011 01:43
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Snad jen - super svítilna, super recenze. thumbsup_anim.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.1.2011 12:01
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jak jsi měřil ten odběr?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 11.1.2011 13:58
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



dík za fajnovou recenzi a musím říct že je to můj velkej favorit na koupi.
já musím hlavně dodat,že se mi na Fenixu líbí,že asi zatím jako jedinej,dokázal pro XM-L připravit uplně novou svítilnu,všichni ostatní to veskrze nacpali už do hotovýho!
symaptická je i nepřemrštěná cena,čekal jsem jí o pár stovek vyšší.
takže jedinné mínus je pro mě ten strohý,obyčejný design,ale uvidím až jí uvidím na srazu,třeba to bude láska na první pohled smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 11.1.2011 17:43
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



moc pěkná recenze.
Jenom mi trochu nesedí to měření proudu. Vždyt s klesajícím napětím by měl odběr růst, pokud tam je kvalitní driver který drží konstantní proud do led...
A 2,86 A i kdyby jen při 6V by znamenalo bud špatný driver, nebo to že do ledky jde více než 3 A řkněme tak 4? vetšinou mi přišlo že výrobci jdou na max to co udává Cree, te by rovnou šli přes?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.1.2011 17:54
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Proto jsem se alka ptal, jak to měřil. Pokud měřil proud "ven z držáku" tak totiž neměřil odběr z baterií, ale proud do LED... Dle té fotky výše je driver už přímo v držáku.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 11.1.2011 18:01
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Pak ovšem by bylo na ledce 886 lumen, takže zajisté ne 820ANSI....


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 11.1.2011 18:08
Příspěvek #8


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(jirik @ 11.1.2011 12:01) *
Jak jsi měřil ten odběr?



QUOTE(Džejár @ 11.1.2011 17:43) *
moc pěkná recenze.
Jenom mi trochu nesedí to měření proudu. Vždyt s klesajícím napětím by měl odběr růst, pokud tam je kvalitní driver který drží konstantní proud do led...
A 2,86 A i kdyby jen při 6V by znamenalo bud špatný driver, nebo to že do ledky jde více než 3 A řkněme tak 4? vetšinou mi přišlo že výrobci jdou na max to co udává Cree, te by rovnou šli přes?



QUOTE(jirik @ 11.1.2011 17:54) *
Proto jsem se alka ptal, jak to měřil. Pokud měřil proud "ven z držáku" tak totiž neměřil odběr z baterií, ale proud do LED... Dle té fotky výše je driver už přímo v držáku.



No, pravda, měřil jsem to v rozebraném stavu, tedy tlusté kabely mezi držákem a hlavou, měl jsem zato, že v držáku je část elektroniky a v hlavě zbytek. Ovšem ty hodnoty jsou opravdu vysoké, takže Jiřík má asi pravdu. Mě to bylo tedy taky divné, ale budiž mi omluvou, že jsem to měřil velmi, velmi pozdě v noci, protože jsem chtěl tu recenzi dokončit.

A teď mě napadá, že by asi vše vyřešilo, kdybych změřil napětí na držáku. Nu, až dorazím domů, tak se na to vrhnu. Díky za poznámky, doplnil jsem to do recenze.

Edit: Napětí "naprázdno" - tedy na držáku, je ve všech módech 3,722V


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 11.1.2011 19:15
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Tomu říkám pořádná, vyčerpávající, naučná a pracná recenze smile.gif Paráda Alku, už se těším na čtvrtek


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.1.2011 19:27
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Džejár @ 11.1.2011 18:01) *
Pak ovšem by bylo na ledce 886 lumen, takže zajisté ne 820ANSI....


To mereni proudu muze byt s nejakou odchylkou. Lumeny se uvidi az to nekdo zmeri, mozna nas XM-L jeste vsechny prekvapi smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 11.1.2011 20:01
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



Alku diky, dobra recenze. Skoda jen toho jednoducheho provedeni povrchu. Kdyby to bylo vice technicke jako u EagleTacu,bylo to bo bomba. Ale jak sam pises,snazili se srazit cenu dolu a docela se jim to povedlo,takze neco za neco wink.gif


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 11.1.2011 22:32
Příspěvek #12


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak jsem dorazil domů, vrhnul se na TK35 a zjistil, že napětí "naprázdno" - tedy na držáku, je ve všech módech 3,722V.
Jdu na test výdrže.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 12.1.2011 01:12
Příspěvek #13


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



1. test výdrže (doplněno do recenze):

Turbo:
2 x 18650 AW 2900mAh . . . . . . 1:48h


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 12.1.2011 01:39
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



QUOTE(alk007 @ 12.1.2011 01:12) *
1. test výdrže (doplněno do recenze):

Turbo:
2 x 18650 AW 2900mAh . . . . . . 1:48h


To neni spatny. smile.gif turbo


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misaaak
příspěvek 12.1.2011 02:52
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 100
Registrován: 15.4.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 53



Jen pro predstavu pridam obrazek na ktery jsem nahodou narazil smile.gif




--------------------
FlyDragon 2D60 SST-90 Aspheric, Raidfire Spear, Lumintop TD15X, Olight M3X (cool white), EagleTac P20C2 MKII
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejw Cz
příspěvek 16.1.2011 00:24
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 172
Registrován: 29.9.2010
Bydliště: Krupka (u Teplic)
Člen číslo: 731



Tak už jsem se konečně rozhoupal k tomu že si kopím nějákou další... v mém případě druhou svítilnu zhruba takovýchto parametrů jako má TK35. No a v poslední chvíli jsem spatřít právě tohoto Fenixe. Takže jdu do něj. recenze mě naprosto nadchla, takže velký díky za vyčerpávající recenzi. V úterý (18. 1.) by měl být doma. jsem na něj hodně zvědavej. Pořádně si ho otestuju a pak bych asi natočil i nějáký video z lesa :-) pokud by byl zájem. Takže česká pošto čiň se, ať je to doma. :-)


--------------------
Olight S20 Baton (XM-L)
Fenix TK35 (XM-L)
Solarforce L2r (R2), L2p (3W IR dropin)
Noname ZOOM cca 300lm
SD Laser 301 (zelený, 100mW, již bez focusu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 16.1.2011 01:01
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



...o video zájem je, stejně jako o nekonečné množství beamshotů, ostatně toto se asi nikdy nezmění, takže gratuluju a pořádně ji provětrej a srovnej s čímkoliv podobným smile.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 16.1.2011 07:52
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



diiki alku, namotal som sa, teraz uz len nasetrit...


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.1.2011 12:12
Příspěvek #19


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



:-) Já už, pod dojmem valící se XM-L laviny, začal jíst v závodce to nejlevnější jídlo a ředím si i vodu, abych ušetřil :-))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejw Cz
příspěvek 17.1.2011 04:52
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 172
Registrován: 29.9.2010
Bydliště: Krupka (u Teplic)
Člen číslo: 731



QUOTE(mickielli15 @ 16.1.2011 01:01) *
...o video zájem je, stejně jako o nekonečné množství beamshotů, ostatně toto se asi nikdy nezmění, takže gratuluju a pořádně ji provětrej a srovnej s čímkoliv podobným smile.gif


No s tím porovnáváním to bude horší já ještě nejsem tak vybavenej, krom toho objednanýho Fenixe TK35 mám jen Solarforce L2r :-). Takže maximálně tak. A v dílně by ještě byla nějáká stará žárovková Noname svítilna.


--------------------
Olight S20 Baton (XM-L)
Fenix TK35 (XM-L)
Solarforce L2r (R2), L2p (3W IR dropin)
Noname ZOOM cca 300lm
SD Laser 301 (zelený, 100mW, již bez focusu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 18:55